mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 13.09.2024 : 12:28:17

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: Bivanje psa v stanovanju ali ne?
Strani: 1 ... 22 23 24 25 26 [27] 28 29 30 31   Dol
Natisni
Avtor Tema: Bivanje psa v stanovanju ali ne?  (Prebrano 77987 krat)
0 članov in 11 gostov pregleduje to temo.
deteljica
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.357


« Odgovor #390 : četrtek, 27.01.2005 : 11:40:44 »

Psom je res vseeno ali so v stanovanju ali ne, oz je to bolj stvar možnosti in okusa lastnika- psom j enačeloma vseeno kadar ni nikogar doma. Popolnoma naravno za psa pa je, da kadar smo doma je vskladu s svojin nagonom krdela načeloma raje s "krdelom", a tudi to je poleg nagona še stvar navade.
Pomembno je, da mu zagotovimo primerne bivalne razmere -se pravi zavetje, primerne temperaturne razmere (na gor in dol), primerno ležišče, možnost intimnosti (beri mira)  in prostor za gibanje, možnost opravljanja potrebe ...ne glede na to kje je. Prav tako potrebuje dovolj zaposlitve in pozornosti-ne glede na to kje je.
Ne vem zakaj bi delali tako dramo iz tega  ali je notri ali zunaj. Zunaj in notri mu  je lahko lepo in zunaj in notri mu je lahko slabo...
Logiran
luka
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 906


« Odgovor #391 : četrtek, 27.01.2005 : 11:49:33 »

Psom je res vseeno ali so v stanovanju ali ne, oz je to bolj stvar možnosti in okusa lastnika- psom j enačeloma vseeno kadar ni nikogar doma. Popolnoma naravno za psa pa je, da kadar smo doma je vskladu s svojin nagonom krdela načeloma raje s "krdelom", a tudi to je poleg nagona še stvar navade.
Pomembno je, da mu zagotovimo primerne bivalne razmere -se pravi zavetje, primerne temperaturne razmere (na gor in dol), primerno ležišče, možnost intimnosti (beri mira)  in prostor za gibanje, možnost opravljanja potrebe ...ne glede na to kje je. Prav tako potrebuje dovolj zaposlitve in pozornosti-ne glede na to kje je.
Ne vem zakaj bi delali tako dramo iz tega  ali je notri ali zunaj. Zunaj in notri mu  je lahko lepo in zunaj in notri mu je lahko slabo...

Se podpišem Cheesy! Izjava, ki zadeva bistvo te teme. Sploh se strinjam z zadnjim odstavkom.
Logiran
Alix
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 455


« Odgovor #392 : četrtek, 27.01.2005 : 12:04:26 »

Glejte...jaz imam tako zunaj/notri bivanje za mojega pesjana. In mislim, da uživa tako znotraj, kot zunaj. problem nastane pozimi, ko ni šans, da bi počakal 1 uro v boksu - se pravi da je 100% notri, in pa poleti, ko je raje v boksu in mu je notri vroče. se pravi, da poleti samo od časa do časa spi not, pozimi pa nikoli ne spi zunaj. in zaradi tega nisem mučitelj živali, ampak samo ustrežem njegovim zahtevam. Tako mu pač paše.
Me prav zanima kako bi odreagiral pomeranec, ši cu, ali pa podobne majhne pasme, če bi mogle živeti zunaj?? Nikoli niso bili prilagojene za takšno življenje...in bi bilo zame veliko večje mučenje, če bi bila takšna majhna kepica zaprta zunaj na mrazu vso noč..
Res je, da bodo ljudje, ki imajo pse po večini v boksih (ali popolnoma nehumano na verigah!!!!!!!!!! Angry Angry ), zagovarjali pač, da pes spada ven, in ne v hišo, da je to njegovo naravno okolje!
Spet drugi, ki pa imajo pse vedno v hiši, pa ni važno ali je to mali si cu ali pa veliki kuvaš, pa lahko rečejo, da se pes ravno tako dobro počuti v hiši/stanovanju, kot zunaj. Pa še na nek način ima vedno stik s svojim gospodarjem. Potrebno mu je samo pokazati kje je njegovo mesto!
Logiran
Ozzy
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 545


WWW
« Odgovor #393 : sreda, 27.04.2005 : 15:31:43 »

Imam veliko pasmo in zivi z mano v stanovanju. Ce gledam na stanovanje kot njegov boks, ima zelo velik boks in je lahko ves cas z nami, ko smo doma. Nima omejenega gibanja po stanovanju in ima tudi par svojih kotickov, ceprav je najraje tam kjer smo mi. Redno hodi na sprehode, tako, da mu tudi gibanja in svezega zraka ne manjka. Veliko ljudi se cudi kako imam lahko tako velikega psa v stanovanju, jaz pa pravim: raje v stanovanju in je z nami, kot pa zaprt na vrtu in sam. Strinjam se z izjavo: pes je najbolj srecen s svojim krdelom in prav to mu tudi jaz nudim. Smilijo se mi kuzki, ki imajo velike vrtove in bokse in tam samevajo vecino dneva.
Logiran
Ozzy
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 545


WWW
« Odgovor #394 : sreda, 27.04.2005 : 15:34:55 »

Pa se to...za poleti ima narejen prostor na balkonu, tako, da ima poleg stanovanja se celoten odprt balkon na razpolago
Logiran
Franka
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 187


« Odgovor #395 : sobota, 02.07.2005 : 17:57:25 »

Tudi jaz imam psa v stanovanju in mislim da mu čisto nič ne manjka. Imamo trosobno stanovanje tako da lahko teka iz sobe v sobo, dostop ima povsod, ves čas prenaša svoje igrače okoli in jih skriva na različna mesta. Lahko se loviva po stanovanju, on se prav spretno skriva pod mizo, za kavčom in ko ga zagledam kje je skrit zbeži... Čisto fajn se ima. Vedno pride kdo k nam in se še dodatno z njim crklja, igra... Pa seveda ima dolge sprehode, kjer se prav tako po sprehodu še igrava. Kaj pa počne kuža, ki je pred hišo v ograjenem dvorišču. Ima manj stika z lastniki kot moj ki je stalno z mano. Pes v dvorišču se ne bo kar sam od sebe igral in skakal. Večinoma leži in čaka kdaj bo prišel kdo k njemu.
Logiran
AklAm
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 103


WWW
« Odgovor #396 : nedelja, 07.08.2005 : 23:38:28 »

Upam, da nisem posegla v kako debato, nisem namreč prebrala postov pred mojim. Undecided V tem primeru se opravičujem. Ne zdi se mi pa smiselno odpirati nove teme ... Napisala bom, kar opažam pri našem 10 let starem kužotu.
Psička je imela prvo leglo in Alfa smo obdržali. Oba sta spala zunaj v pesjaku in seveda ob vsaki priložnosti smuknila v klet, kjer imamo neke vrste dnevno sobo za kadilce in kamor mama pusti stopiti tudi pasjo taco. Wink No, psička je letos pozimi zaspala, naš ubogi kuža pa je ostal sam zunaj (druga psička namreč pozimi spi in večino časa preživlja v sosednji hiši pri stricu). Ker študiram v Ljubljani, se v času predavanj z Alfom ne morem veliko ukvarjati, ko sem pa prišla v začetku poletja domov ...  Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Kuža se je neverjetno zredil, ni se mu dalo premikati, včasih je kar ležal nekje sam zase ter brez posebnega vzroka cvilil in jokal ... Cry Cry Cry Grozen pogled, ne vem, kako da oče temu obnašanju sploh ni posvečal nobene pozornosti!! Angry Angry
V tem dobrem mesecu se je precej popravil. Smiley Smiley Večino časa smo namreč zunaj, s seboj sem pa pripeljala tudi mladičko, s katero sta se po nekaj dnevih njenega "tečnarjenja", začela skupaj preganjati okoli hiše. Grin Grin Grin Mogoče se sliši butasto in za lase privlečeno, ampak celo babica zatrjuje, kar sem sama opazila, da ima kuža čisto drugačne oči kot spomladi. Prav veselo gleda, kot da bi mu res oči žarele, takrat pa so bile prav žalostno mračne. Rep in glavo drži pokonci, ko sem pa prišla domov, je hodil s sklonjeno glavo in ves poklapan.
Kaj je point te moje zgodbe? Začela sem več razmišljati o psičkih, ki so v najslabšem primeru zvezani na kratki verigi pred hišo in jim nekdo enkrat na dan vrže ostanke od kosila. Pa tudi o tistih, ki imajo pesjak, veliko prostora za gibanje, kvalitetno prehrano, ampak so sami. Psi so "družabne" živali, prav tako kot ljudje potrebujejo svoje krdelo. Pa četudi le-to šteje samo dva člana. Moji starši so prepričani, da živali ne sodijo v hišo, zato sem presrečna, da smo imeli dva kužka, ki sta živela skupaj. Sama sem bila vedno za hišne psičke, moja psička seveda živi v stanovanju, vendar se nikdar nisem zares zamislila nad življenjem "čuvajev", psov, katerih glavna funkcija je oblajati vse prišleke. Takšna funkcija je bila prvotno dodeljena tudi Alfu, s sestro mu skušava seveda po najboljših močeh popestriti dni. Wink Wink Ampak je žal doma nimava glavne besede. Undecided
Naš Alf je sicer samo ponoči zaprt, sicer se lahko prosto giblje (tako je pač odločil oče), pa očitno ni bil niti približno srečen. Prepričana sem, da bi, če bi se lahko sam odločil, raje cele dneve ždel na 20 kvadratnih metrih, ko bi se le kdo vsaj "pogovarjal" z njim.
Vesela sem, ko opažam, da je vedno manj psov "čuvajev" in vedno več psov "pijateljev". Cheesy Cheesy Cheesy Vsaj v našem kraju je občutno manj ovčarjev, zvezanih pred hišami, kot pred petimi leti. Mislim, da pes sodi h krdelu - v hišo, saj nima samo človek pravice do občutka varnosti. Če si želimo psa, smo dolžni zanj poskrbeti, kar vključuje tudi dodatno čiščenje, sprehajanje in socializiranje. Česar se mnogi odkrižajo z ugovorom "pes ni za v stanovanje".
Logiran
NINA
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 138


« Odgovor #397 : torek, 09.08.2005 : 12:30:44 »

Se 100 % strinjam s tabo. Pes je družabno bitje, ki je najbolj srečen če je ob družini. Z nakupom psa smo se zavezali ne samo da ga bomo cepili in mu dali hrano in vodo, dati mu moramo tudi "topel dom", kjer bo vedno zaželen. Tudi takrat, ko bo pritekel z umazanimi tačkami na pravkar pomite ploščice. To paše zraven.
Logiran
WildAngel
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 754


« Odgovor #398 : torek, 09.08.2005 : 12:32:44 »

jaz psa raje nimam, kot da bi ga iemla v pesjaku... je pa seveda precej odvisno od tega kakšno pasmo imaš. meni so itak všeč samo kratkodlake...
Logiran
Deena
otrok do 14 let
*
Sporočil: 9


« Odgovor #399 : četrtek, 11.08.2005 : 17:51:43 »

Zakaj pa ne bi imel psa v stanovanju. Če ima dovolj gibanja pa to... Ps v hiši si tut zbere en prostor oz. kotiček in v tistem prostoru, kotičku leži.
Večina ljudi, ki ima psa, ima psa na začetku v hiši, potem mu zgradi pesjak in je od takrat naprej vedno v pesjaku  Angry Smiley

LP
Logiran
lejca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 599


« Odgovor #400 : četrtek, 11.08.2005 : 18:50:50 »

Tudi jaz sem opazila,da je moj pes veliko raje v moji sobi, kot pa v pesjaku, ki je večji od sobe. Bucko najbolj uživa, če je nekdo v bližini, pa čeprav ga nihče ne boža. Najraje leži na tleh v moji sobi ali spuščen na vrtu in me z enim očesom gleda. Če se kdaj sončim na vrtu, ga sploh ne morem prepričati, da naj gre v senco, on bi kar ležal pod mojim ležalnikom Grin
Prepričana sem pa tudi, da ko se bom odselila od doma, ne bo delal nobenih problemov, ko bo moral biti v stanovanju.
Logiran
nina23
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 167


« Odgovor #401 : četrtek, 11.08.2005 : 19:03:54 »

Pred kratkim sem se preselila v blok. Prej sem živela pri starših, ki imajo psičko Mediko. Najprej sem jo mislila vzeti sabo, vendar se nikakor ni mogla navaditi na blok ( doma sicer spi v hiši, podnevi je pa zunaj, ker imajo starši ogromen vrt in so tudi sami dosti zunaj ). Ker je stara žesedem let, je nisem hotela izpostavljati tolikšni spremembi, pa še starše bi pogrešala, zato sem se odločila za nakup novega psa. Uni, ki je zaenkrat še mladiček, bo kmalu zrasel v velikega zlatega prinašalca. Že sedaj se najraje stiska k meni ( ko gledava tv v dnevni na kavču in tudi spi pri meni v spalnici na tleh ), tako da verjamem, da se tudi enkrat ne bo počutil utesnjenega v svojem 50 kvadratnih metrov velikem boksu.

Vsak dan bolj pa sem prepričana, da brez mene oz ljudi ne bi preživel ( ker ima preveč rad družbo in ker sem ga najbrž že malo preveč razvadila Smiley Smiley Smiley )
Logiran
Babalu
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.214


« Odgovor #402 : četrtek, 11.08.2005 : 19:35:41 »

Moj pes ima dobrih 50 kil,72 cm plecne pa prav lepo shaja v stanovanju.Ima tudi vrt in pesjak ampakje je raje v nasi druzbi,ceprav so vrata na vrt spomladi,poleti in zgodaj jeseni vedno odprta.Torej v stanovanju sobivamo dva humanoida,pes in dve muci pa je se vedno placa za vse in vsak ima vec priljubljenih kotickov. Wink
Lp
Logiran
Marjetka
odvisnež
*****
Sporočil: 540


« Odgovor #403 : sobota, 13.08.2005 : 12:02:22 »

Se strinjam z razmisljanjem deteljice in AklAm...

Večina ljudi, ki ima psa, ima psa na začetku v hiši, potem mu zgradi pesjak in je od takrat naprej vedno v pesjaku

Pri nas je bilo pa tole ravno obratno.  Grin Najprej je bil nekaj mesecev zunaj. Ko je pritisnila zima, si je izboril garazo in kletne prostore, cez cas se stopnisce. Potem smo se preselili in je dobil svoj koticek v zimskem vrtu - odtod do vstopa v stanovanje pa je bil le se mali korak. 

Moram reci, da mi je lazje umivati pasje tace, brisati parket in imeti psa pri roki, kot pa prezivljati cas ob pasjem leziscu na neudobni gajbi v garazi. Kot ste ze ugotovili, pes potrebuje pozornost in druzbo, pa najsi je zunaj ali notri.
Logiran
nemškadoga
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 539


« Odgovor #404 : sobota, 15.10.2005 : 00:21:25 »

Ta naslov sem pred davnimi časi nekje zasledila. Pa se sprašujem če je temu res tako. Velikokrat govorim s kom, ki pravi da si neizmerno želi psa pa se na vse pretege upira tem željam, ker ima npr. premajhno stanovanje. Ali pa živi v bloku in se boji, da bodo psa zaradi lajanja "izselili". Zanimajo me predvsem Vaša mnenja o tej filozofiji.
Ali spada velik pes v stanovanje?
Logiran
Strani: 1 ... 22 23 24 25 26 [27] 28 29 30 31   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: Bivanje psa v stanovanju ali ne?
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines