mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 13.09.2024 : 10:19:57

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: Bivanje psa v stanovanju ali ne?
Strani: 1 ... 23 24 25 26 27 [28] 29 30 31   Dol
Natisni
Avtor Tema: Bivanje psa v stanovanju ali ne?  (Prebrano 77971 krat)
0 članov in 3 gostov pregleduje to temo.
Teski
odvisnež
*****
Sporočil: 810


« Odgovor #405 : sobota, 15.10.2005 : 00:47:06 »

Osebno sem non-stop razpeta med dvema krajema. V enem živim v hiši, v drugem pa v enosobnem stanovanju. Moj bokser in buldoginja vedno gresta z mano. Moram priznati, da sta, ko smo v stanovanju, deležna več sprehodov, več sta z mano in več se ukvarjam z njima. Hiša z vrtom mi žal velikokrat predstavlja potuho.
Kakorkoli, če ima pes za biti na verigi ali non-stop v boksu, ga je po moje definitivno bolje imeti v stanovanju. V stanovanju je namreč v takem primeru vsaj "v krdelu" - ni sam in prisiljen si ga voziti ven - nimaš potuhe, ki ti jo predstavlja vrt.

LP, T
Logiran
nemškadoga
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 539


« Odgovor #406 : sobota, 15.10.2005 : 00:58:30 »

ja to je pa ful res. hiša je samo potuha. Jaz se kar pošteno trudim da se spravim ven s psi. Je že tako. Toda kaj misliš o nemških dogah, ki so res ogromne za stanovanje?
Logiran
Teski
odvisnež
*****
Sporočil: 810


« Odgovor #407 : sobota, 15.10.2005 : 01:16:18 »

Če lastnika ne moti, da jo ima non-stop pod nogami, ko kje leži, ali pa njeno sorazmerno večje ležišče, ali večja količina dlak (kar upam, da ga ne, saj naj si v nasprotnem primeru raje omisli tamagoči), se mi ne zdi nič narobe, da je v stanovanju. Jaz itak ne dovolim mojima dvema, da bi bilo stanovanje za igralni poligon, tako, da v njem sta bolj ali manj umirjena in za "spanje" ne rabita 200 ali celo 1000 kvadratov. Sklepam, da se tudi doge ne podijo veliko po stanovanju. Če pa so v boksu imajo še manjšo površino. Bog ne daj na verigi.

To kar sem sedaj napisala, naj ne bo razumljeno, kot, da je življenje v stanovanju boljše za psa, kot življenje v hiši. Vse skupaj je namreč odvisno od tega koliko se s psom ukvarjamo. vsi vemo, da kadar nas ni (smo v službi...), naš pes večino časa prespi (razen, če seveda nimate dva, ki vse razturita  Wink)

LP, T
Logiran
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #408 : sobota, 15.10.2005 : 11:59:16 »

Hiša  ni nobena potuha.  Pri nas smo v hiši.  Oba  psa  sta notri, kljub temu  da imamo  1000  kvadratov  vrta.  Okrog  vrta  imamo za enkrat  samo  ciprese(   ko  bo  možnost  bomo postavili ograjo)  ampak  to  še ne pomeni  da ne   bosta  deležna  sprehodov.  Olajševalna    zadeva   predvsem  zame  bodo  pasja  vrata...  to pa pomeni , da  bosta  sama  hodila  ven  lulat(  s tem , da jih  bo še vedno  treba  peljat  do  garaže),  sedaj  pač  dežuram zraven.
Vsako  jutro  gremo  ven  za  eno  uro , da se  zdivjata.  Popoldanski  sprehod  je  pa tri  ali  več  urni.  (  odvisno  od  zadeve  učenja  ,  katero imamo  tisti  dan  na  repertoarju).
  Na  vrtu  smo  samo  takrat  ko smo  vsi  zunaj,  in potem  ko bo  ograja  ne bo nič  drugače.
kar se mene tiče  je  zadeva  stanovanje   vs.  hiša  popolnoma   isto.  razlika je  samo v tem  , da je manj  stopnic(  npr.  če živiš  v  kakšnem  visokem bloku Wink  pa  še to  ima velika večina  dvigalo)  in   ,  če  živiš  v hiši  se  nihče ne zgraža  , da  pes  lula  po  zelenici. Roll Eyes
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #409 : sobota, 15.10.2005 : 12:42:42 »

če  živiš  v hiši  se  nihče ne zgraža  , da  pes  lula  po  zelenici. Roll Eyes

če živiš v svoji hiši, potem morda ne, če pa živiš s kaninbali (da se ne bo spet nekdo spotaknil in rekel, da jih označujem za kanibale) kot jaz, pa zna biti problem! in včasih imaš občutek, da imajo pripombe samo zato, ker jih na drugem področju enostavno ne morejo imeti. popolnih najstnikov pa itak ni  Roll Eyes

eh, se opravičujem za pripombo Tongue Undecided

Logiran
Teski
odvisnež
*****
Sporočil: 810


« Odgovor #410 : nedelja, 16.10.2005 : 23:52:59 »

Hiša  ni nobena potuha.  Pri nas smo v hiši.  Oba  psa  sta notri, kljub temu  da imamo  1000  kvadratov  vrta.  Okrog  vrta  imamo za enkrat  samo  ciprese(   ko  bo  možnost  bomo postavili ograjo)  ampak  to  še ne pomeni  da ne   bosta  deležna  sprehodov.  Olajševalna    zadeva   predvsem  zame  bodo  pasja  vrata...  to pa pomeni , da  bosta  sama  hodila  ven  lulat(  s tem , da jih  bo še vedno  treba  peljat  do  garaže),  sedaj  pač  dežuram zraven.
Vsako  jutro  gremo  ven  za  eno  uro , da se  zdivjata.  Popoldanski  sprehod  je  pa tri  ali  več  urni.  (  odvisno  od  zadeve  učenja  ,  katero imamo  tisti  dan  na  repertoarju).
  Na  vrtu  smo  samo  takrat  ko smo  vsi  zunaj,  in potem  ko bo  ograja  ne bo nič  drugače.
kar se mene tiče  je  zadeva  stanovanje   vs.  hiša  popolnoma   isto.  razlika je  samo v tem  , da je manj  stopnic(  npr.  če živiš  v  kakšnem  visokem bloku Wink  pa  še to  ima velika večina  dvigalo)  in   ,  če  živiš  v hiši  se  nihče ne zgraža  , da  pes  lula  po  zelenici. Roll Eyes

Lepo, da pri tebi ni potuha. Pri meni (in se bojim, da še pri veliko drugih) pa žal je. Tudi moja dva živita noter - ne glede na to kje smo (hiša, stanovanje). Hiša je ograjena in nehote prestavljam sprehode na kasnejše ure, dokler ni nekako že pozno in končam z zaključkom, da se bomo igrali (mečem žogico...) in gremo ven jutri...

Mislim, da sicer pri takih kot smo mi, še vedno psi ne trpijo, ne glede na to kje živijo. Njihovo edino trpljenje je, ko jih ne pustimo na posteljo, itd....

LP, T
Logiran
Lilit
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.364


« Odgovor #411 : ponedeljek, 17.10.2005 : 01:30:53 »

Ali spada velik pes v stanovanje?

Jaz imam pri tem samo prakticni pomislek...
Prvic imam psa v stanovanju oziroma v hisi (do sedaj so bili vsi samo zunaj).
Doma je nadvse udobno, ko mora it lulat, predvsem, ker je se majhen in gre prakticno vsako uro, samo stopim z njim skozi vrata in je.
Sva pa ze bila na obisku pri sestri v cetrtem nadstropju bloka brez dvigala. Je bilo kar tecno, ceprav je pes relativno majhen (12 kg), ga vsako uro nosit po vseh tistih stopnicah gor in dol, pa pred blokom je seveda asfalt in mora it pes na povodcu do najbljizjega kvadratnega metra trave...

Mislim, ne da je s tem kaj narobe, to moras vzet v zakup, ko si nabavljas psa... sem pa ravno razmisljala, ko sem ga tovorila po stopnicah, kako bi to sfolgala z nemsko dogo, recimo...
Logiran
nemškadoga
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 539


« Odgovor #412 : ponedeljek, 17.10.2005 : 19:48:23 »

no mi jih imamo čez dan v pesjaku, ki meri 50 kvad. metrov. Enkrat na dan naredimo sprehod.spijo pa itak v stanovanju.
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #413 : ponedeljek, 17.10.2005 : 20:07:51 »

ne razumem, zakaj morajo biti podnevi zunaj, ponoči pa spijo notri? Undecided Huh
Logiran
nemškadoga
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 539


« Odgovor #414 : ponedeljek, 17.10.2005 : 20:23:39 »

aja. bom razložila. To je čisto naša odločitev, ker živimo v strnjeni ulici in nočeva da ponoči lajajo. Pa tudi tako, da smo malo skupaj pa se pocrkljamo. nič drugega.
Logiran
erika
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 504


« Odgovor #415 : torek, 18.10.2005 : 10:39:08 »


Pri nas tudi živijo psi v stanovanju, oz.hiši. Psi živijo z nami in mi živimo z njimi Grin.

Da ne bo pomote imamo štiri malo večje he he.

Moram pa priznati, da je tudi pospravljanja in sesanja precej več.
Logiran
nemškadoga
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 539


« Odgovor #416 : torek, 18.10.2005 : 17:10:41 »

Ja predvsem je problem z dlako ane?
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #417 : torek, 18.10.2005 : 17:21:04 »

aja. bom razložila. To je čisto naša odločitev, ker živimo v strnjeni ulici in nočeva da ponoči lajajo. Pa tudi tako, da smo malo skupaj pa se pocrkljamo. nič drugega.

aha, hvala za odgovor.
Logiran
erika
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 504


« Odgovor #418 : torek, 18.10.2005 : 18:39:17 »


Hm, z dlako ni tak problem, sploh, če se jih redno krtači ampak recimo z blatom in peskom. Po sprehodu

jim je treba obrisati in po potrebi umiti tace - smo na deželi in asfalta ni Wink.  To pa pomeni, da je tudi pralni

stroj v polni uporabi Grin
Logiran
LuncaPunca
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 203


« Odgovor #419 : sreda, 19.10.2005 : 09:46:45 »

jaz psa raje nimam, kot da bi ga iemla v pesjaku...
Evo tudi jaz tako pravim. Nas pesjan je z nama v stanovanju... nimava veliko prostora (2  in pol sobno), pes recimo da je velik (mesanec greyhound), ampak mislim da ga nic ne moti. Od prvega dneva ko sva ga dobila, je bil notr in mislim, da zaradi tega ne trpi nobenega pomanjkanja. Poleti, ko je toplo ima zunaj pred stanovanjem (zivimo v vecstanovanjski hisi) tudi ograjeno zelenico, da se gre malo 'posoncit' Grin Ampak ko ima dovolj sonca in lezanja zunaj, pride nazaj notri. Nasploh pa uziva v drzubi, tako da mislim, da je pes veliko manj srecen v pesjaku s 100 kvadrati, kot pa v stanovanju, ki ima polovico kvadratov manj, ima pa zato konstantno clovesko druzbo.
Kar se pa umazanije tice... ko pridemo iz sprehoda imamo ze pri vratih vedno nastavljene brisace, da se obrisemo. Ce smo prevec umazani, gremo pa pod tus. No sesam recimo vsak dan (no mogoce kaksn dan ne, ce se mi reees ne ljubi), pomivam po tleh 1-2x na teden in to je to. Dostopa na kavc nima, na posteljo pa samo vcasih. Ima pa svoje lezisce, pa se raje mi2 poturiva kdaj k njemu na cartanje Grin Lezisce posesam vsakic ko sesam stanovanje, pribl. 1x teden ga obrisem z vlazno krpo, pregrinjalo na leziscu menjam 1x na teden... Kaj pa vem.. takole ko nastevam se mi zdi, kot da je to veliko dela... samo ce delas to sproti, se opazis ne Wink
Logiran
Strani: 1 ... 23 24 25 26 27 [28] 29 30 31   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: Bivanje psa v stanovanju ali ne?
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines