mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 13.09.2024 : 10:19:13

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: Bivanje psa v stanovanju ali ne?
Strani: 1 ... 21 22 23 24 25 [26] 27 28 29 30 31   Dol
Natisni
Avtor Tema: Bivanje psa v stanovanju ali ne?  (Prebrano 77970 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
Vixen
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.804


« Odgovor #375 : sobota, 15.01.2005 : 19:03:19 »

Ja, mi smo imeli takrat tudi tiste male mravljice, faraonke. Na pamet - kakšen miljonček. Pa tudi vsi ostali v stolpnici (hodile so po prezračevalnem jašku gor in dol). Torej so tudi oni kršili "zakon"...  Grin
Je pa tako - v mojo sobo niso smeli niti naši gostje, kaj šele kakšni tujci/sosedje, torej imam jaz lahko tam cel živalski vrt. Dokler nikogar ne moti se tudi nihče ne bo pritoževal. Drugače bi pa bilo, če bi imela recimo tri pse - ker bi jih vozila ven in bi jih ljudje videli, bi bil verjetno problem (glede na to, da so šli nekateri tako daleč, da so po dvigalu polivali olje in potem trdili, da je lulal moj pes...). Ampak po pravici povedano - če bi imela željo imet tri pse, bi jih tudi nabavila in bi se za svoje pravice potegovala tudi na sodišču, če bi bilo potrebno.
Logiran
deteljica
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.357


« Odgovor #376 : ponedeljek, 17.01.2005 : 11:54:28 »

Mislim,da obstaja v Ljubljani mestni odlok, ki določa koliko in kaj smeš imet od živali. Pa tudi hišni svet lahko pstavi interni pravilnik. Ne vem, kakšne so možnosti pritožbe na to , se bojim , da slabe.
Jaz sem na srečo imela vedno zelo trpežne sosede.Sem se pa tudi pozanimala predno smo kupili stanovanje , koliko je psov in kakšen je odnos do teh stvari v bloku.
Mislim,da zelo neprijetno bit s sosedi na bojni nogi tudi, če nimajo prav. In nekteri težijo iz čistega mira brez razloga. Ena moja koleica je brisala noge in psa vedno preden je stopli v stopnišče, pomivala stopnice vsak teden in skrbela z avso okolico,pa še je bilo vedno polno pripomb....drugi ni smel uporabljat lifta , pa je bil v 6 nadstroju itd...Kaj lahko narediš- poskrbiš , da nimajo osnove za pritžbe, utrdiš živce in če ne gre drugače je morda smiselno pomislit na selitev.
Logiran
luka
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 906


« Odgovor #377 : petek, 21.01.2005 : 09:49:20 »

Kaj lahko narediš- poskrbiš , da nimajo osnove za pritžbe, utrdiš živce in če ne gre drugače je morda smiselno pomislit na selitev.

Ja, ko bi bilo tako enostavno seliti se. Jaz sem imel v bloku kjer sem prej živel tudi težave. Imel sem koker španjelko, ki nekaterim ni bila všeč. Dokler sem imel odnose postavljene na nož, ni šlo. Ko pa sem začel diplomatsko debatirati s sosedi ki so psu nasprotovali, ko sem poskrbel, da niso imeli osnove za težit (kot je napisala deteljica) in sem na sploh postal zelo "v redu človek", se je negativni odnos do psa počasi unesel. Včasih je tako, da sosedje ne prenesejo oz. ne marajo kakega od sosedov in če ta potem kupi npr. psa, lahko skozi njega izkašljajo to, kar si določeni osebi ne upajo povedati v obraz. Saj tudi vi verjetno niste navdušeni nad vsemi sosedi. Dostikrat smo sami lastniki psov krivi, da nas sosedje ne marajo.
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #378 : ponedeljek, 24.01.2005 : 10:37:39 »

Dostikrat smo sami lastniki psov krivi, da nas sosedje ne marajo.

Tako je Luka, strinjam se s tem stavkom 100%. Moj primer: "Včeraj, ko sem prišla domov, sem za kratek čas spustila Bučka. Seveda je bil vesel in zmešan, kot vedno. Nekaj časa je skakal okrog naju, se igral z nama, potem pa ko je zagledal sosedovega psa, ki zgleda TAKO, ga je začel napadat in grist, da je lastnica zagnala tak vik in krik, da sem jo slišala v garažo, stekla ven, poklicala Bučka in rešila sosedovega psa  Grin. Ampak s sosedo sva se lepo pogovorili in ni bilo nobene zamere, še slikala sem ga lahko, kar je tudi posledica te slike, ki jo objavljam.  Cheesy
Logiran
luka
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 906


« Odgovor #379 : ponedeljek, 24.01.2005 : 12:50:21 »

Branka, me veseli, da ste to normalno uredili. Saj če je sosed lastnik psa in pravi pesjanar, potem tako ne more biti težav. Ko pa nanje naletiš, pa jih poizkušaš rešiti s čim manj prepira in ostrih besed. Saj veš kako pravijo "Žlahti se lahko izogneš, sosedu težko." Grin
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #380 : torek, 25.01.2005 : 10:34:05 »

Branka, me veseli, da ste to normalno uredili. Saj če je sosed lastnik psa in pravi pesjanar, potem tako ne more biti težav. Ko pa nanje naletiš, pa jih poizkušaš rešiti s čim manj prepira in ostrih besed. Saj veš kako pravijo "Žlahti se lahko izogneš, sosedu težko." Grin
Tako je Luka imaš prav. Saj ravno zaradi tega je šlo, da normalno uredim stvar, ker res nočem prepiranja z najbljižjimi sosedi, nikoli ne veš, kdaj ti pridejo prav  Wink Žlahta je pa tako in tako "raztrgana plahta"... Roll Eyes
Logiran
luka
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 906


« Odgovor #381 : torek, 25.01.2005 : 20:33:29 »

Branka,

šel sem malo pogledat to temo od začetka in ugotovil, da smo se precej oddaljili od prvotne razprave. Tam je bil v ospredju pes, sedaj pa smo tu na prvem mestu le ljudje. Izgleda, da imamo mi večje težave v svojem sobivanju z drugimi, kot jih imajo psi v bivanju z nami. In to ne glede - da se navežem na srž te teme - ali bivajo ti psi v stanovanju, v hiši ali velikem posestvu in tudi ne glede na to, ali so primerni za naše podnebje itd. itd. Precej lažje se izgleda navadijo bivanja v našem okolju, kot se mi navadimo sobivanja s svojimi sosedi, precej prej se naučijo strpnosti in precej bolje znajo vračati dobroto, naše napake pa nam zelo hitro odpuščajo. Lahko se mi učimo od njih in ne oni od nas. Ko bi se le vsi tega zavedali Wink.
Logiran
vesna
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.500


« Odgovor #382 : torek, 25.01.2005 : 22:28:38 »

luka se popolnoma strinjam s tabo! Wink
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #383 : sreda, 26.01.2005 : 09:55:39 »

luka se popolnoma strinjam s tabo! Wink

Tudi jaz se strinjam še tretjič  Grin Wink
Logiran
luka
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 906


« Odgovor #384 : sreda, 26.01.2005 : 14:54:23 »

Nely in Branka,

ali se vama tudi zdi (vračam se na temo - kako sem dober Grin), je to res mučenje, če imaš psa v stanovanju in mu nudiš vse kar potrebuje ali pa je bolje, da je pes zunaj na zraku po cele dneve zaprt sam v boksu ali pa pripet na verigi Sad Sad Sad.
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #385 : sreda, 26.01.2005 : 15:30:42 »

Nely in Branka,

ali se vama tudi zdi (vračam se na temo - kako sem dober Grin), je to res mučenje, če imaš psa v stanovanju in mu nudiš vse kar potrebuje ali pa je bolje, da je pes zunaj na zraku po cele dneve zaprt sam v boksu ali pa pripet na verigi Sad Sad Sad.

http://www.mojpes.net/forum/index.php?board=29;action=display;threadid=2270;start=300

Drugače sem pa tehtnica po horoskopu, tako da se res za vsako stvar težko odločim  Grin še vedno ne vem, kaj je bolje za psa, ali je noter, ali zunaj  Huh
Logiran
luka
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 906


« Odgovor #386 : sreda, 26.01.2005 : 15:43:11 »

Branka,

sem prebral že prej, pa sedaj še enkrat. Pazi, jaz ne trdim, da je za psa bolje, da je v stanovanju. Jaz samo pravim, da ni nič narobe če je pes take pasme, da je zanj bolje, da je v stanovanju. Vsekakor je za pse polarnih pasem pozimi lepše in se verjetno tudi bolje počutijo, če so zunaj. Poleti pa nasprotno ravno ti psi potrebujejo senco in hlad naših hiš (v kolikor sm hladnejše kot zunanja vročina). S tem jim pomagamo in ne škodimo. Pa tudi psi drugih pasem, ki so lahko zunaj, naj bodo zunaj. Ne more pa nekdo trdit, da psu s tem, ko ga imam v hiši, škodim. Vsi psi pač niso za zunaj.
Logiran
vesna
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.500


« Odgovor #387 : sreda, 26.01.2005 : 17:27:36 »

HM?Huh
V glavnem jaz si svoje kužike ne predstavljam zunaj!
Ko pada dež še na potrebo nebi šla- tako da jo jaz na silo vlečem ven!
Ko je hladno hitro opravi in že vleče špuro proti domu - hja ko pa pride domov, pa si svojo dekico fajn namečka in se zlekne pod njo -v stilu zunaj je pa resnično bilo mrzlo!
Potem pa res ne vem kako preživijo tisti v Tibetu - hehe  Grin
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #388 : četrtek, 27.01.2005 : 10:20:44 »

Branka,

sem prebral že prej, pa sedaj še enkrat. Pazi, jaz ne trdim, da je za psa bolje, da je v stanovanju. Jaz samo pravim, da ni nič narobe če je pes take pasme, da je zanj bolje, da je v stanovanju. Vsekakor je za pse polarnih pasem pozimi lepše in se verjetno tudi bolje počutijo, če so zunaj. Poleti pa nasprotno ravno ti psi potrebujejo senco in hlad naših hiš (v kolikor sm hladnejše kot zunanja vročina). S tem jim pomagamo in ne škodimo. Pa tudi psi drugih pasem, ki so lahko zunaj, naj bodo zunaj. Ne more pa nekdo trdit, da psu s tem, ko ga imam v hiši, škodim. Vsi psi pač niso za zunaj.

A si že prebral moj odgovor, no lepo  Kiss Jaz tudi pravim tako, kot ti Luka, res je, da je čist odvisno od pasme, ali naj bo pes zunaj ali v stanovanju, in tudi to je res, da če je pes pač take pasme, da je v stanovanju (kakšna čivava bi najverjetneje znrznila v boksu  Grin).
Moj Bučko ima tako gosto dlako, da se za njega nič ne sekiramo, pa četudi je zunaj -10 stopinj. Sedaj je nekaj za njega, ko je zunaj sneg  Cheesy tako uživa, da ga je res veselje gledat in se z njim podit. Bi ga pa tudi jaz rada imela v stanovanju, ampak kot sem že velikokrat napisala, v stanovanju bo lahko šele takrat, ko bom imela svojega.  Roll Eyes

Luka lep pozdrav, pa tudi vsem ostalim forumašem/forumašicam  Kiss
Logiran
luka
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 906


« Odgovor #389 : četrtek, 27.01.2005 : 11:24:50 »

Branka,
če Bučku paše biti zunaj, potem bi bil greh, da bi živel v stanovanju. Te pa popolnoma razumem, da bi ga vzela k sebi in bi ga imela v stanovanju kolikor bi ti hotela. Tudi to bo.

Nely,

naš Paco pa gre vedno rad ven, ne glede na vreme - tudi v dežju. Je pa res, da se - ko se vrneva in ga obrišem - tako z užitkom zlekne, da ga je veselje pogledat.

Lep pozdravček obema, kosmatincem pa  Kiss Kiss Kiss.
Logiran
Strani: 1 ... 21 22 23 24 25 [26] 27 28 29 30 31   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: Bivanje psa v stanovanju ali ne?
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines