mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 18.10.2024 : 17:18:05

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: Kitajski goli pes - čvek
Strani: 1 ... 92 93 94 95 96 [97] 98 99 100 101 102 ... 106   Dol
Natisni
Avtor Tema: Kitajski goli pes - čvek  (Prebrano 223707 krat)
0 članov in 5 gostov pregleduje to temo.
missysb
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.096


« Odgovor #1440 : petek, 24.12.2010 : 19:21:01 »

Kolikor vem, večini golih manjka kakšen zob in imajo na splošno slabše zobovje kot odlakani. Me veseli, če so tvoji izjeme.  Smiley Sem pa slišala/brala povsod, da je priporočljivo, če se golega poleti maže s kremo z zaščitnim faktorjem. Jaz bi ga, zagotovo. Je pa potem stvar vsakega posameznika, če ga maže ali ne.
Logiran
planetpsov
novinec
*
Sporočil: 45


WWW
« Odgovor #1441 : petek, 24.12.2010 : 21:28:34 »

Kot rečeno, odvisno od linij. Samo žal eni vzreditelji parijo med sabo pse ki imajo v osnovi slabe zobe in potem valda dobiš to kar dobiš.

In da, imajo običajno pomankljivo zobovje, kar pa ne pomeni da nimajo zob, daleč od tega SmileySmileySmiley

In kot rečeno, mit o tem da jih moraš mazati z kremo je zgodba za sebe in kot sem že napisala, če ima pes pigment po celem telesu, ni potrebe. Če je spoted, se pravi da ima kožo brez pigmenta in samo nekaj pikic kjer je pigment prisoten - da absolutno moraš namazati.

No saj sem že vse napisala v prejšnjem postu.

Aja še to, ja žal je na netu po raznih teh splošnih straneh veliko dezinformacij ki ne držijo. Zato če hočeš dobiti prave informacije je fajn se pogovoriti z pravimi vzreditelji. Ampak res z takimi ki vejo nekaj o pasmi, ker žal žal je veliko vzrediteljev ki sicer lahko vzrejajo že kar  dolgo in streljajo take bedarije da glava boli SmileySmiley

Recimo kakšno dobro leto in pol nazaj, je bil v eni hrvaški oddaji o živalih isto ena gospa, ki je imela svoje prvo leglo kitajčkov, mama legla iz te ˝znane˝ srbske psarne kitajčkov, in gospa izjavi, da odlakani kitajčki ko odraščajo postopno ratujejo goli ker jim dlaka odpada SmileySmileySmileySmiley Mislim da crkneš res Smiley

Mislim da lahko dodam tukaj, na moji spletni strani je gor veliko informacij, še več jih bo ko bom imela čas vse napisati in prevesti Smiley Ampak za začetek je ok.

Kar nekaj je tudi napisanega o boleznih - temi ki se ji žal veliko vzrediteljev ne posveča dovolj pozornosti oz sploh ne govorijo o tem.
Logiran
missysb
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.096


« Odgovor #1442 : petek, 24.12.2010 : 21:37:46 »

Opa! To pa je izjava. A je bila ta "znana" vzrediteljica **** mogoče?
Logiran
planetpsov
novinec
*
Sporočil: 45


WWW
« Odgovor #1443 : petek, 24.12.2010 : 21:50:28 »

Gospa ima samičko od ***, tkao je. Saj sem bila tudi jaz v stiku z njo ker so me še takrat poklicali in prosili če jim lahko pomagam pse prodati. In šele kasneje mi je prijateljica iz hrvaške pokazala posnetek te oddaje, ker ni mogla verjeti kaj sliši. Ja žal je tako, da vsak se gre vzreje lahko, ne vejo pa dejansko osnovnih stvari o pasmi.
Ne vem, res ne vem od kod je to pobrala ta gospa SmileySmileySmileySmiley
Logiran
missysb
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.096


« Odgovor #1444 : petek, 24.12.2010 : 22:02:56 »

Ne vem... vem pa, da sem nad pasmo navdušena! Ko je moj dragi slišal, da bom vzela mladička kitajčka, je rekel "samo ne to pasmo!". Imel je slabo izkušnjo, kjer je goli kitajček grizel ljudi in tudi ostale pse, pa slišal je, da je tudi oče tega samčka podobnega značaja. Še danes stojim za svojo izjavo, da je pes tak, kakršnega "vzgojiš". Torej neprimerno ravnanje ne dovoliš in ga korigiraš. Pes manjše rasti, četudi je bolj krhke konstitucije, je še vedno [bold]pes[/bold]. Moj Rocky navduši vse ljudi, ki ga spoznajo. Plenilec pozornosti. V teh psih je tolikšna mera dostojanstva... da ne govorim o količini ljubezni, ki jo ta pes premore.
Logiran
planetpsov
novinec
*
Sporočil: 45


WWW
« Odgovor #1445 : petek, 24.12.2010 : 23:02:15 »

Ja se popolnoma strinjam! Smiley

IN res je, agresivni kitajci bi morali biti avtomatsko izključeni iz vzreje. Osebno pa žal poznam eno zelo zelo znano švedsko psarno ki tudi dosega ful uspehe, večina psov njihove vzreje je pa karakterno totalno sfaljenih. Ena odlakana psička je prodana v avstrijo in sem imela srečo videti kako je na razstavni mizi sredi ringa hotela šavsniti sodnika... no še sreča da je letela iz ringa z slabo oceno. In takih primerov iz te psarne je ogromno, skratka res res žalostno ampka tudi to se dogaja.

Pa še to, moja Lin je en tak nenavaden kitajček, zelo zelo prijazna in obožuje ljudi. Tipičen kitajček je namreč do tujcev zadržan, dokler jih ne spozna. seveda so izjeme Smiley ampak ob aki normalni socializaciji bodo do tujcev bolj zadržani, kar pa nikakor ne pomeni agresivni ali plašni, samo zadržani. ampak to je del pasme, sicer pa kot si že napisala, so res res neverjetno ljubeči nasploh, vsi, brez izjem Smiley tako da res škoda da pri nas pasma ni še tako poznana, ker koliko imam jaz izkušnje vsak ki jih sreča in osebno spozna se zaljubi v njih Smiley
Logiran
missysb
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.096


« Odgovor #1446 : petek, 24.12.2010 : 23:08:56 »

Ja, točno to! Četudi dosti njih pravi, da so jim ti psi (preden jih spoznajo) "grdi"... (kako ne maram te besede)

Tudi Rocky obožuje ljudi! Na druge pse je (zaenkrat) tudi čisto nor. No ja, če se kakšen samček vtakne vanj odlaja in odrenči svoje nazaj.  Grin

Bosta z Lin 15.1. na Gospodarskem razstavišču?
Logiran
planetpsov
novinec
*
Sporočil: 45


WWW
« Odgovor #1447 : sobota, 25.12.2010 : 10:12:45 »

Za cacib ljubljana imam za sobot prijavljeno Sunny, mislim da je to 15.1. Potem za popoldan pa imam prijavljene Sunny, Indy in Nikeca Smiley Bom videla kako bom szmogla če bo tudi lin še zraven ali ne.

Pridete pogledati?
Logiran
missysb
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.096


« Odgovor #1448 : sobota, 25.12.2010 : 11:49:59 »

Pridemo sodelovat...  Cheesy BTW, nimamo pojma, kako te razstave izgledajo... bova zelo zmedena.  Smiley

Te bom pocukala za rokav...
Logiran
planetpsov
novinec
*
Sporočil: 45


WWW
« Odgovor #1449 : sobota, 25.12.2010 : 12:46:52 »

aaa Smiley no pol se pa itak vidimo Smiley

ja fajn je malo potrenirati prej. ste že bili kdaj na kakšni razstavi?

še eno vprašanje, koliko pa je Rocky velik sedaj? vem da je njegov oče ful prevelik - sem ga srečevala še takrat par let nazaj ko sem še lin razstavljala, pa je bila lin proti njemu mala Smiley pa je recimo lin tudi prevelika (no hja čeprav zadnje leto dve je 80% samic skorajda velikosti lin, ako da je tudi to relativno Smiley

aja pa še to, se mi zdi da je najbolje javno napisait, čeprav saj je tudi na moji spletni strani, priporočam tesitranje za PLL - primarno luksacijo lečem, ker  so težave na mamini strani od tvojega Rockyja. čeprav na srečo je on če kar nekja generacij po tem, ampak vseeno dna test je na voljo, stane 40 €, tako da mislim da je to minimalno. Jaz sem že konatktirala lastnike od psa ki je verjetno prenašalec (foter od tega psa je namreč bolan), samo njim ni v interesu delati nič...no škoda besel res, ker vsake tolko pa tega psa še vedno parijo.... no comment.

Več o PLL je pa tudi na moji strani napisano, pa liniki so tam kdo in kje opravlja testiranje.
Logiran
missysb
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.096


« Odgovor #1450 : sobota, 25.12.2010 : 13:34:54 »

Nismo bili še na nobeni razstavi. Tole bo za naju prvič.  Smiley

Ja, Rockyjev očka je čudovit, je pa prevelik, zato je Vesna kar nekaj časa čakala na idealno mami (ki je miniaturca). Mislim, da je bil le en samček iz legla večji, ostali so pa oki doki... posebno Asja in Ajša, ki sta ostali doma, sta res pravi miniaturci, obe čudoviti!

Govoriš o Zholesku?

Bi ti imela Vesna marsikaj povedat na to temo - o testu PLL. Je sicer biologinja, študirala je genetiko... smo se ravno zadnjič o tem pogovarjali med večerjo v Mrlačniku... se še zdaj smejem na to temo... ampak, ti nikoli ne bi mogla bolje povedat kot je ona takrat, pa se sploh ne bom podajala v razpravo...
Logiran
missysb
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.096


« Odgovor #1451 : sobota, 25.12.2010 : 13:52:19 »

Zholesku Truffaldinu, da ne bo pomote. Smiley
Logiran
planetpsov
novinec
*
Sporočil: 45


WWW
« Odgovor #1452 : sobota, 25.12.2010 : 14:03:25 »

ja tako je, truffaldino Smiley

No pol bi se pa odlično razumele, glede na to da sem tudi jaz biologinja SmileySmileySmiley ker me firbec, pa mi lahko vsaj osnove poveš, mislim kaj ti je govorila o tem, kaj je tako zabavno ? Smiley firbec SmileySmileySmiley
Logiran
planetpsov
novinec
*
Sporočil: 45


WWW
« Odgovor #1453 : sobota, 25.12.2010 : 14:19:28 »

sicer pa ni panike, sem se odločila da ji kar sama pišem Smiley da mi razjasni svoje stališče, ker me zanima Smiley  tako je če si obseden s pasmo SmileySmileySmiley

jaz sem že 5 let konstantno v stikih z več deset vzreditelji kitajčkov z celega sveta, prav tako sem na liniji z AHT (madona se že včasih bojim da se me bodo naveličali SmileySmiley) , pa na liniji sem z raziskovalci v Švici ki so identificirali gen za goloto in delajo sedaj nadaljne raziskave glede dedovanja količine odlakanosti pri golih ter tudi sindroma suhega očesa,... tako da vsi smo si pa enotni pri eni stvari - zdravstvea testiranja ki so na voljo zadnja leta so super orodje da lahko bolj previdno določimo paritvene kombinacije. če je pes recimo prenašalec to še zdaleč ne pomeni da ga je treba izključiti. ampak če to veš potem se recimo nebo zgodilo da pariš dva prenašaldca in tvegaš da dobiš bolane potomce. tako da testiranja so vsekarko orodje, ki ga moraš vedeti uporabljati. mislim da vsak odgovoren vzreditelj hoče imeti čim več podatkov pri roki, da lahko naredi najbolje kar je v njegovih moćeh. Smiley

osebno bi prej kot kakšne prenašalce izključila iz vzreje anatomsko totalno sfaljene pse - mnogo jih je na bližnem in daljnem vzhodu, no seveda pa tud kje drugje niso redkost.
čeprav kar je res žalostno, nekako razumem da en vzreditelj začetnik ne vidi anatomskih napak, ampak ad jih sodniki na razstavah ne vidijo, to je pa že višek.

uf malo off topic Smiley no vsekakor lahko nadaljujemo tudi v tej smeri, me vedno veselijo konstruktivne debate Smiley
Logiran
missysb
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.096


« Odgovor #1454 : sobota, 25.12.2010 : 14:44:58 »

Res ne... bom zase zadržala, ker so te informacije pri meni kot bi se šli telefončke - "pitaj boga" kaj bi na koncu nastalo. Smiley

Ponavadi je med vzreditelji čisto preveč rivalstva... in iz tega potem nastane marsikaj. Smiley

Logiran
Strani: 1 ... 92 93 94 95 96 [97] 98 99 100 101 102 ... 106   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: Kitajski goli pes - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines