mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 16.07.2024 : 12:24:16

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: Kitajski goli pes - čvek
Strani: 1 ... 82 83 84 85 86 [87] 88 89 90 91 92 ... 106   Dol
Natisni
Avtor Tema: Kitajski goli pes - čvek  (Prebrano 217511 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
kaja2
otrok do 14 let
*
Sporočil: 9


« Odgovor #1290 : nedelja, 05.08.2007 : 17:42:45 »

...vsi psi so na luštkani na svoj način!!!!   Smiley
Logiran
amoss
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 156


« Odgovor #1291 : torek, 07.08.2007 : 21:05:44 »

Naše pikice stare 8 tednov Wink
http://varja.moj-album.com/album/8834180/?os=8834182&sp=3
Logiran
Chi hu
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 209


« Odgovor #1292 : sobota, 11.08.2007 : 19:36:38 »

 Grin Grin Grin Grin Živijo !

Kako lepi so. Meni je najbolj všeč kitajček z belo lasuljo  Cheesy Cheesy Cheesy Cheesy. Sicer pa je vsak zase nekaj posebnega. Izjemno zanimivi kužki so .))

Lep pozdrav,

Damjan
Logiran
lejca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 599


« Odgovor #1293 : ponedeljek, 27.08.2007 : 12:59:07 »

Živjo!
Moram priznati, da si nikoli nisem mislila, da me bodo kdaj očarali kitajski goli psi  Wink. Na slikah mi niso bili grdi, niso pa bili nič posebnega in prepričana sem bila, da imajo obupen karakter. Potem pa sem pred parimi meseci spoznala Gany-ja (da je to on sem ugotovila ob prebiranju te teme) in sem začela brati opise te pasme, prebrala sem tudi celotno temo. Zdijo se mi super. Glede na to, da so očiju že dalj časa všeč, se bomo verjetno odločili za nakup v bližnji prihodnosti.  Po vsej verjetnosti bo mladič iz slovenije, ker bo to moj prvi pasemski pes, pravzaprav tudi moj prvi madič.
Imam pa tudi nekaj vprašanj. Glede na to, da moje starše močno motijo dlake, me zanima, koliko izpadajo dlake golim (semi-hairless varianti)?
Zmotilo me je tisto navajanje na sobno čistočo. So vsi kitajci tako problematični? Tistih nekaj lužic, ko pes pride v nov dom je normalno, če se pa to vleče v mesece, je pa kar kriza. Kako se je to potem rešilo pri Lin od amoss?
Prosila bo vas še, če  mi lahko priporočite kakšno dobro knjigo o tej pasmi. Je katera od teh dobra:Chinese Crested: A Comprehensive Guide to Owning and Caring for Your Dog, Chinese Cresteds (Complete Pet Owner's Manual),A New Owner's Guide to Chinese Crested: Akc Rank 72?
Hvala za odgovore že v naprej.

Lp, Lea
Logiran
amoss
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 156


« Odgovor #1294 : ponedeljek, 27.08.2007 : 20:20:57 »

 Grin, tudi pri meni je bilo tako.Ko sem prvič videla Kitajčka sem rekla da tega psa pa res nikoli nebi imela in poglej me zdaj tako so me zasvojili da bo v bližnji prihodnosti pricapljal še eden Cheesy.
Kitajčki so tako prikupni da jih moreš imeti rad.
Jaz osebno ne poznam nobenega drugega Kitajčka ki bi imel težave s sobno čistočo, tudi naši mladički so zelo čisti so že pri 5 tednih šli ven lulat in kakat.Tudi lastniki poričajo da so čisti.Tak da mislim da se ti tega ni treba bat.Tudi Lin se je popravila tako da lepo napredujema, ampak sma pač rabile malo dalj časa.
Kar omisli si Kitajčka ti ne bo žal.Tudi izpadanje dlak ni problem  Wink
Logiran
Botticelli
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 494


« Odgovor #1295 : ponedeljek, 27.08.2007 : 21:18:12 »

Ja Gany je res cukerček od kitajčka:) Moja LInči je tudi čisto zaljubljena v njega:)

Jaz osebno ti svetujem da še malo pobrskaš po netu glede psarn, ker obstaja več različnih tipov kitajčkov in si lahko zbereš kaj ti je lepše, če že daješ toliko denarja za kužka. pa ful informacij lahko dobiš. Ker pač tukaj ne moram navajati linkov, ti svetujem da mal še pobrskaš po netu in boš našla specializirano slovensko stran za kitajčke, kjer je že veliko informacij o tej pasmi, in lahko ti komot pošljem še ful linkov, lahko pa kontaktiraš tudi lastnico od Ganyja in ti posreduje podatke.

Glede čistoče tudi jaz nebi preveč skrbela, ker so bili drugi dejavniki prisotni pri Lin od amoss, moja Linči pa moram priznati da se je včasih polulala iz čiste trme, ker sem jo samo pustila doma, recimo ko sem šla delati. Tako da važna je socializacija in vzgoja tudi glede tega, da je pes navajen biti sam doma.

Drugače pa dlaka in izpadanje ni problem, ker praktično ne izpada, saj goli nimajo podlanke, tudi semi varianta se pobrije, pa še ta varianta ima malo dlak v primerjavi z katero drugo pasmo.

Glede informacij bi jaz dala povdarek predvsem na izkušnje lastnikov kitajčkov. Ker če to ni tvoj prvi pes, potem glede vzgoje nebi smeli biti problemi. Pa nas je že toliko lastnnikov kitajčkov, da ti komot pomagamo in odgovorimo na vprašanja:)

Logiran
lejca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 599


« Odgovor #1296 : ponedeljek, 27.08.2007 : 21:44:38 »

Najprej bi se zahvalila, da ste se odzvali. Res je, da ni to moj prvi pes, ampak drugi. Je pa res, da sem prvega dobila odraslega z vsemi problemi vred. Glede mladičev pa sem čisti začetnik. Ravno zaradi tega me je strah. Poleg tega vem, kako je napake težko popravljati in bi rada pravilno vzgojila psa.
Ker mi bodo konkretnejše informacije koristile, se oglasim še tisti lokaciji, ki si mi jo predlagala.

Lp, Lea
Logiran
Botticelli
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 494


« Odgovor #1297 : ponedeljek, 27.08.2007 : 21:50:55 »

Po mojem bo itak najbolje, da če si iz lj se lahko komot tudi kdaj zmenimo in dobimo, boš lahko videla še mojo Linči, pa verjamem da se bo še kdo našel z svojim kitajčkom ki bo imel čas.

Jaz vem, da ko sem vzgajala svojo Yorkico, če nebi imela vse nasvete ki sem jih imela takrat, bi verjetno ratala prava mala pošast:)

Pa moram povedati da je z kitajčki lažje:)
Logiran
lejca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 599


« Odgovor #1298 : ponedeljek, 27.08.2007 : 22:29:00 »

Sem iz Kranja in se lahko dobimo v Ljubljani, da spoznam vse ostale. Ko se začne fax bom itak skoraj vsak dan tam. Ali pa na kakšni razstavi. Se moram dobro pripraviti na novega psa.
Logiran
pia_in_co.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.252


« Odgovor #1299 : torek, 28.08.2007 : 14:42:17 »

lejca: Jaz imam knjigo z naslovom Chinese Crested (napisala jo je Juliette Cunliffe). Notri pise vse od zgodovine kitajckov, karakterja, kako skrbeti za mladica do treniranja, zdravja in razstav Wink
Se mi zdi kar fajn, je pa pestro opremljena tudi s slikami.

Drugace pa sem ta vikend spoznala dva zelo simpaticna Linina mladicka Cheesy Sem pa slisala, da bo en kitajcek iz legla tudi slaven Grin Smiley
Logiran
amoss
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 156


« Odgovor #1300 : sreda, 29.08.2007 : 07:43:27 »

Drugace pa sem ta vikend spoznala dva zelo simpaticna Linina mladicka Cheesy Sem pa slisala, da bo en kitajcek iz legla tudi slaven Grin Smiley

Joj Pia, katera dva si videla?Jaz jih takoo pogresam in jih imam ful željo videti na kupu.
Drugače pa ja bo eden slaven je šel k 6 pac Čukurju.
Logiran
pia_in_co.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.252


« Odgovor #1301 : sreda, 29.08.2007 : 16:35:49 »

amoss: Videla sem (sem ravnokar ugotovila da so bili trije in ne samo dva Grin) Coconut Kiss-a, Coco Locko in se mi zdi da California Bay. Sem jih tudi poslikala Wink







Max in Lubi(oz. Max - ni se cisto odlocno kako mu bo ime Grin) sta se non-stop igrala Smiley Imam se celo posnet video, res so simpaticni.
Logiran
amoss
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 156


« Odgovor #1302 : sreda, 29.08.2007 : 22:24:08 »

 Cry srčki mali.Hvala Pia sem kar hrepenela po kakšni slikici Smiley
Logiran
zvezdica3
novinec
*
Sporočil: 39


« Odgovor #1303 : sreda, 07.11.2007 : 23:57:18 »

da malo osvezim temo: v psarni ***** se je skotilo novo leglo kitajckov; kaj vec bosta pa Pia in Polona povedali;)
Logiran
lejca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 599


« Odgovor #1304 : petek, 09.11.2007 : 22:19:48 »

Pa sem dočakala svojega prvega kitajčka, ime mu je Cosmo  Grin. Zaenkrat sem čisto navdušena nad njim, ker je res neverjetno priden. Vsakič, ko ga peljem ven se takoj polula  Shocked, to me je še najbolj navdušilo, ker nimam nobenih problemov notri. Je pa seveda zelo živahen in zelo rad nori po stanovanju, še raje pa se podi zunaj po vrtu.
Nekaj njegovih slikc: http://lejca.moj-album.com/album/10014280/
Logiran
Strani: 1 ... 82 83 84 85 86 [87] 88 89 90 91 92 ... 106   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: Kitajski goli pes - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines