mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 16.07.2024 : 16:43:18

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: Kitajski goli pes - čvek
Strani: 1 ... 71 72 73 74 75 [76] 77 78 79 80 81 ... 106   Dol
Natisni
Avtor Tema: Kitajski goli pes - čvek  (Prebrano 217958 krat)
0 članov in 7 gostov pregleduje to temo.
amoss
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 156


« Odgovor #1125 : torek, 09.01.2007 : 09:48:08 »

Še ena luda Cheesy
http://i4.photobucket.com/albums/y128/amoss/druba032.jpg 115 kb
Logiran
zvezdica3
novinec
*
Sporočil: 39


« Odgovor #1126 : sreda, 10.01.2007 : 18:51:56 »

Hej!
Sem bolj nova na forumu tako da najprej en lep pozdravcek vsem!
V prihodnosti bom verjetno postala lastnica kitajcka (Gigolo PP, slikica je na prejsnji strani) zato imam za vas nekaj vprasanj. Malo sem brskala po internetu, prebirala vaso temo tako da nekaj ze kar vem;) Zanima me, kako je z izpadanjem dlake pri PPjih? Sicer imam doma malega nemskega spica, tako da sem na dlake navajena, samo sprasujem. Zakaj nekateri PPje brijejo in ali je to priporocljivo in ce ja, zakaj? Kako se vasi kitajcki razumejo z mucami?
Sem vas zasula z vprasanji, upam, da vam ne bo odvec odgovorit!

pozdravcek
Logiran
Pmaxi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.656


« Odgovor #1127 : sreda, 10.01.2007 : 23:57:10 »

Gigolo je totalna kopija mojega Belčka. Z dlako je tako, da jo je kar nekaj. A če se potrudiš in ga vsaj enkrat do dvakrat tedensko fino skrtačiš ni neke panike. Nikar ne pretiravaj s česanjem, da mu ne uničiš konic dlake.
Za mojega Belčka uporabljam kozmetiko All System - šampon za bele pse in balzam z zelišči. Njihov balzam je zakon. Skopam ga ponavadi na 2-3 tedne in potem sfeniram. S slikerjem mu stegnem dlako. Dlaka ni popolnoma ravna, rahlo je skodrana, zato se tudi rada zaplete, če mu ne dam balzama.
Pred razstavo mu dam balzam sperem, drugače pa mu ga pustim gor in ga samo zavijem v brisačo, da le ta popivna mokro dlako. Nikoli ga ne frutiram, ker se s tem uniči dlako.
upam, da sem ti vsaj malo pomagala. Drugače pa bom zelo vesela, če se bomo srečali in da se najina "dvojčka" malo zlaufata.
Od kod pa si?
Logiran
zvezdica3
novinec
*
Sporočil: 39


« Odgovor #1128 : četrtek, 11.01.2007 : 00:37:05 »

Pmaxi, hvala Wink
Sem pa iz Lj, glede Gigola pa ni se nic 100%, upam pa seveda na najboljse.
Kako pa je z britjem PPjev?
tole kozmetiko ki si ko omenila se verjetno dobi v boljsih trgovinah za zivali ali kje drugje?
Logiran
amoss
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 156


« Odgovor #1129 : četrtek, 11.01.2007 : 08:59:04 »

Glede vprašanja o mačkah bi jaz rekla tako, da je čisto odvisno kaj kuža prinese od vzreditelja sploh v tvojem primeru.Moja Lin je mucke poznala zato ni problema, imamo 4 dve perzijski in dve samo dolgodlaki, s tem da perzijske so večje kot ona, pa ima malo rešpekta Grin
Glede kozmetike pa uporabljam samo od Johnsona za otroke, je pa res da je moja gola, tako da o dlaki ti ne morem svetovati.PP-jem se brije samo bobček.Jaz mojo najprej pobrijem z strojčkom, brez nastavka, nato pa dam nežno kremo za britje (včasih samo močno namažem z šamponom) in nato obrijem z britvico ki ima obvezno aloe vero.Nato pa namažem kožo z baby oil pravtako od Johnsona.Telo pa ji namažem z masažnim oljem za otroke.Če pa ima občutljivo kožo da ima mozoljčke, pa umijem z alkoholom, nato namažem z Bepantenom ali ognjičevo kremo.
Upam da sem ti kaj pomagala Wink
Logiran
Pmaxi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.656


« Odgovor #1130 : četrtek, 11.01.2007 : 09:34:58 »

PP se birje po gobčku od sredine oči navzdol in pobrije se mu slinček pod gobčkom. Glede na to, da si iz Ljubljane, sploh ni panike in ga prvič lahko urediva skupaj. Jaz Belčka brijem le z mašinco in še to le enkrat na mesec oz. pred razstavo. Je prav fleten, ko mu že malo dlakica zraste. VEdno mu po britju gobček mažem z otroško kremo, ker se mu drugače dlaka kar precej osuši in dobi ene take čudne luske.
All System se dobi na razstavah ali pa pri g. Matjažu. Zelo prijazen fant in se z njim ni težko zmenit. Za PP uporabljam jaz glavnik, sliker in krtačo.
Logiran
Pmaxi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.656


« Odgovor #1131 : četrtek, 11.01.2007 : 09:37:01 »

Poglej si na tejle strani imaš super prikazano kako se neguje kitajca. Iščeš pa pod Pflege (nega) http://www.fantasy-island.ch/fantasyIslandhomenews.htm
Logiran
zvezdica3
novinec
*
Sporočil: 39


« Odgovor #1132 : četrtek, 11.01.2007 : 10:28:52 »

hvala punce!
ja tole stran sem si ze pogledala, mi je kar pomagala. Pmaxi se priporocam za prvo skupno nego, hvala za ponudbo;)
Zanima me se kaksna se ti zdi cena 450€ za Gigola? sicer imam dokaj malo podatkov o njem, tako da niti ne vem kaj naj si sama mislim.
Logiran
Pmaxi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.656


« Odgovor #1133 : četrtek, 11.01.2007 : 11:00:06 »

Meni se cena sploh ne zdi pretirana oz. je to cena za pet kvaliteto. Sicer pa je tako, da si vsaj večina ljudi psa v prvi vrsti kupi zase in za družino. Če pa kuža doseže še dodatno kakšen uspeh na razstavi, pa toliko bolje.
Logiran
zvezdica3
novinec
*
Sporočil: 39


« Odgovor #1134 : četrtek, 11.01.2007 : 11:05:47 »

imam se tisoc vprasanj, pa jih bom kar tu gor zastavila, da ne bom samo Poloni po mailu tecnarla, ker me ima pomojem ze posteno dost Smiley
-Zanima me s katero hrano hranite svoje kitajcke? svojo psicko imam na hillsu, zaenkrat ji kar ustreza.
-Katere krtaca, glavnike uporabljate?
-kaksne ovratnice?
-kaksna lezisca?
-Kolikokrat na dan in za koliko casa jih peljete ven? Moja Bela gre nekje 3krat dnevno za dobre pou ure, ampak je najbolj vesela kada gremo na kaksen daljsi izlet, da lahko non stop nori
-ste imele na zacetku kaj problemov z vzgojo (je kaj prav posebno tipicnega za kitajcke?)
- kaksen brivnik uporabljate (proizvajalec, model)?
Aha, pa se tole. Koliko je okvirna cena ce bi zelela kupit vse kar potrebujem za nego (sampon, balzam, krtace, glavniki, brivnik...)? da priblizno vem koliko moram nasparat, ker bo kitajcek povsem moj ˝projekt˝ in bo kar velika invensticija.


Logiran
zvezdica3
novinec
*
Sporočil: 39


« Odgovor #1135 : četrtek, 11.01.2007 : 11:09:30 »

ja Pmaxi vem, da je cena za pet kvaliteto nekje okoli 500€, sem bolj tako vprasala, ker je Gigolo star ze skoraj 9 mesecev, pa naj bi jim bilo v interesu ga cimprej oddat,...
konec koncev se pri kuzkih res ne splaca sparat, glede na to kaj dobis v zameno;) mi pa trenutno mi tudi 450€ predstavlja kar nekaj denarja (glede na to da sem studentka in se je moznost da vzamem Gigola pojavila takole na hitro in ni bilo casa varcevat zanj), pa potem se vsi pripomocki, veterinar....upam, da se mi bo izslo
Logiran
Pmaxi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.656


« Odgovor #1136 : četrtek, 11.01.2007 : 11:42:35 »

- Hrano uporabljam Pro Plan, mislim pa da je tudi hills čisto ok.
- krtače enake kot na linku, le od drugih proizvajalcev - stanejo skupaj cca. 2000 SIT
- ovratnice so meni najljubše tiste iz blaga, ki so narejene tako da imajo pod zanko blago in se dlaka ne zatika - cena ovratnice je cca. 1000 SIT
- ležišče - pri nas Belko večinoma preleži na kavču, če pa otroci preveč norijo imam pod mizo pol transporterja (box za transport) in notri en povšter in v spalnici ta drugo polovico - cena transporterja cca. 5000 sit, blazinice pa sem uporabila stare
- ven gre najmanj 3x, ponavadi pa večkrat, ker imamo vrt in ko smo zunaj, je vedno z nami - cena brezplačno
 Grin
- vzgoja - kitajci so zelo zvesti lastniku in so ves čas pod nogami, tako da vzgoja poteka kar sproti. Z Belčkom ni bilo nobenih problemov. Midva sva imela le ta problem, da je bil zelo plašen oz. je do tujih ljudi plašen še vedno.  Hodila sva tudi v Švrkovo pasjo šolo, a to ravno v obdobju plašnosti in sva se bolj borila s tem, da so psi super super zadeva in ljudje tudi. No, za pse mu je potegnilo, za ljudi pa ne ravno  Wink - cena se mi zdi da tam okoli 25 jurjev
- brivnik - jaz sem imela doma brivnik za ljudi (Baby liss) in sem tega potem namenila psu, za fante pa sem kupila novega. Ta mi je všeč zato, ker je na akumulator in psu okoli gobca ne težim s kablom, poleg tega pa ga lahko s seboj odnesem tudi na razstavo. - cena okoli 10 jurjev
- šampon, balzam - pa mislim da se cene vrtijo tam okoli 5 jurjev

Če je pes star 9 mesecev še nisi prav nič zamudila oz. ti je bilo prišparano cepljenje stekline, 2 x pasja kuga, prehrana do 9 meseca  Wink.....
Logiran
zvezdica3
novinec
*
Sporočil: 39


« Odgovor #1137 : četrtek, 11.01.2007 : 11:54:38 »

-Ok, krtaco (pin brush- bo ok?) sem si ze priskrbela na licitaciji (17€) upam, da bo ok, sepravi rabim se glavnik
- kar se hrane tice bomo sprobali;)
- ovratnico bo treba kaksno fensi smensi kupit;) pa fleksija
- sampon upam da kupim na razstavi ta vikend
- se mi je zdelo da bo kar na postelji in kavcu, tako kot Belka;)
- transporter je pametna ideja
- za brivnik moram se malo pregledat ponudbo

glede starosti me pa skrbi zgolj socializacija (upam, da je imel pri vzrediteljici primerno), sobna cistoca in pa to, da ne vem kako se bo kaj navadil name, no, pa upam da bo vse ok

Pmaxi a bos cez vikend kaj na razstavi v Lj?
Logiran
zvezdica3
novinec
*
Sporočil: 39


« Odgovor #1138 : četrtek, 11.01.2007 : 13:12:33 »

Pmaxi a bi se dalo dobit tvoj mail?
Logiran
Pmaxi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.656


« Odgovor #1139 : četrtek, 11.01.2007 : 13:48:40 »

Tako v soboto, kot v nedeljo bom na razstavi v prostorih galerije, kjer bo razstava otroški slik in kjer se bo dogajalo za otroke. Vprašaj za Katjo. Mail pa ti dam na razstavi.
Logiran
Strani: 1 ... 71 72 73 74 75 [76] 77 78 79 80 81 ... 106   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: Kitajski goli pes - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines