mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 16.07.2024 : 17:45:59

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: Kitajski goli pes - čvek
Strani: 1 ... 27 28 29 30 31 [32] 33 34 35 36 37 ... 106   Dol
Natisni
Avtor Tema: Kitajski goli pes - čvek  (Prebrano 218003 krat)
0 članov in 8 gostov pregleduje to temo.
Pmaxi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.656


« Odgovor #465 : torek, 07.03.2006 : 11:16:26 »

citirano Geri:
Varstvo ne vem zakaj bi tu štelo

Potem tudi Polone ne bi smela šteti, ker je bila tudi pri njej le v prolazu. Dejstvo je, da je psička zadnji mesec potovala iz rok v roke, kar je pri njej povzročilo še dodatni šok. Psička je že prej bila ne preveč samozavestna, to pa ji je še dodatno zamajalo tla. Sem pa zelo vesela, da se bo vse dobro izteklo.
Logiran
vesna
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.500


« Odgovor #466 : torek, 07.03.2006 : 11:25:23 »

HM - ja zakaj pa je psička toliko potovala, kdo je kriv za to?
Zakaj psička ni ostala pri vzrediteljici dokler se ji ne najde stalnega doma, sploh če je psička plašna...
Meni se tole od vzreditelja, pa varstvo pa sem in tja res ne zdi OK al je to nova metoda privajanja mladičkov  Smiley na druge ljudi, novo okolico...
Logiran
Ory
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.750


« Odgovor #467 : torek, 07.03.2006 : 11:25:29 »

Citat
Psička je že prej bila ne preveč samozavestna, to pa ji je še dodatno zamajalo tla.
Nesamozavestna?  Huh Ko je bila pri Geri in sva jo obiskala midva z Billijem je bila prav izredno samozavestna. V trenutku je osvojila mene in in še malega. Billy je sploh ni dohajal  Grin.... jezik mu je visel do tal!
Drugače pa lepo, da se razume s svojim novim pasjim prijateljem.... je prav prisrčna babnica!

lp
Logiran
Geri
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.546


« Odgovor #468 : torek, 07.03.2006 : 13:15:54 »

Lin nikakor nikoli ni bila nesamozavestna. K meni je prihajalo vsak teden veliko ljudi zaradi socializacije male s psmi in brez, ki lahko to potrdijo. Mislim... Lin je bila mesec pa pol pri meni ampak očitno je niti malo ne poznam Huh Sicer pa lahko tu razvijate naprej debato v kakršnem koli smislu vam je po godu. Dejstvo je da se to zakaj Lin ni pri meni tiče le mene in Polone in medve o tem ne bova razpravljali na forumu.
Jaz želim Amos veliko veselja z Lin in vem da ga bo imela saj je Lin krasna psička. Vesela sem da sem jo imela priložnost pocartati v Zagrebu. Lin se me je prav razveselila, še bolj pa Geri Smiley. Amos srčno upam da ostane pri tebi saj me res veseli da se z vsemi tako razume, še posebno s tvojo malo Wink.
Logiran
amoss
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 156


« Odgovor #469 : torek, 07.03.2006 : 13:24:45 »

No da povem še kakšno je stanje sedaj, Lin je prišla k meni popolnoma prestrašena (nebi rekla nesamozavestna).Boji se žensk, možke obožuje.Sicer njo je Amos takoj sprejel, ona njega ne, saj je mala in  je ene parkrat šavsnila proti njemu, ampak je potrpel in ji dal čas, že naslednji dan je začela hoditi okoli njega in najprej ovohavanje, zdaj pa se že tako lepo igrata.
Z ptičom sta tud še prava prijatelja, mačke pa je še niso čisto sprejele, jo pustijo na miru, Lin pa njih, tako da nimamo problema.Z Manuelo (9 mesečno hčerkico) sta veliki prijateljici.Slikice imam ko pa jih bom uspela spraviti na računalnik pa vam jih prilepim Wink
Logiran
Pmaxi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.656


« Odgovor #470 : torek, 07.03.2006 : 13:29:27 »

Sorry Geri, namesto nesamozavestna - preplašena. Zakaj pa sem napisala, da je bila že prej takšna, ker sem jo videla v Ljubljani na razstavi - ravno tako preplašena.
Sicer pa je glavno, da so se stvari stabilizirale.
Logiran
pia_in_co.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.252


« Odgovor #471 : torek, 07.03.2006 : 18:14:25 »

Ko je bila Lin pri meni je bila prav tako rahlo preplasena, torej bala se je novih stvari, ko se jih je navadila je bilo ok.
Je pac taka po karakterju in ne bo nikoli taka kot npr. Joey ali kaksen drugi kitajcek, ki so zivo nasprotje.

Geri: Sicer ne bi o tem debtirala, ker se mi zdi brez veze, vendar meni se je tudi ze na Lj. razstavi zdela rahlo preplasena...

spacewalk: Luskane slikice Cheesy Daj se kaksno naredi Wink Imam obctek, da bos prej kot bo Polona nasla kaj casa za "fotosesn" Grin Wink
Logiran
Geri
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.546


« Odgovor #472 : torek, 07.03.2006 : 18:35:18 »

Geri: Sicer ne bi o tem debtirala, ker se mi zdi brez veze, vendar meni se je tudi ze na Lj. razstavi zdela rahlo preplasena...

Kateri mladič pri 4 mesecih pa na prvi razstavi ni Huh
Logiran
Moon
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.642


« Odgovor #473 : torek, 07.03.2006 : 19:47:43 »

Nacho Tongue hehe, hecam se Smiley
Lin je pac taksna, pa sej se nobenga ne krivi za to ..
Logiran
Moon
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.642


« Odgovor #474 : torek, 07.03.2006 : 21:25:25 »

aja, pa da se nebo narobe razumel .. zdej je taka, prej je bla ok Wink
Logiran
amoss
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 156


« Odgovor #475 : torek, 07.03.2006 : 21:29:39 »

Verjetno je je tud malo zdelalo to prenašanje sem ter tja, po moje.
Jaz upam samo da se s Polono vredu zmenima in da bo res ostala tu, saj se je lepo vživela,...
Logiran
Joni
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 799


« Odgovor #476 : torek, 07.03.2006 : 21:52:24 »

Oprostite, ampak kar je dovolj, je dovolj. Sicer ne vem v cem je point celotne debate o Lininem karakterju, prav tako ne vem koliko ljudi udelezenih v tej debati je prezivelo kaj casa z Lin v normalnih pogojih. Tamalo sem veckrat videla in vecjega cukra kot je ta psicka ni. Bila je primerno socializirana, saj je pri Mojci bila v stalnem stiku s 4 psi, da o obiskih pasjih in cloveskih sploh ne govorimo. Mene je videla prvic in se je ze stiskala k meni, Jonija je pa brez strahu sprejela.

Geri: Sicer ne bi o tem debtirala, ker se mi zdi brez veze, vendar meni se je tudi ze na Lj. razstavi zdela rahlo preplasena...
Prav tako je moj 1-letni pes, ki naceloma zelo pogumen, bil prestrasen v Ljubljani - a to po tej logiki pomeni da ga doma maltretiram ali kako?

Sara, oprosti, ampak tudi Nacho ni bil cisto suveren v Ljubljani, ko je bil pri meni. Sicer pa - koliko par mesecnih mladickov je cisto sproscenih v druzbi na stotine vonjev in zvokov na eni razstavi? Mislim, da se dela tukaj iz muhe slona.

Upam, da se bo lepo imela pri Amoss, saj si koncno zasluzi stalen dom in ne prenasanja levo-desno. Kot sem ti ze napisala Amoss, za kak mini sprehod v MB se z Jonijem priporocava.


Lp, Tinkara
Logiran
pia_in_co.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.252


« Odgovor #477 : torek, 07.03.2006 : 22:03:14 »

Kateri mladič pri 4 mesecih pa na prvi razstavi ni Huh
Hja lahko dam za primer Andy, ki je bila na svoji prvi razstavi stara 5 mescev in je bila normalna, zivahna, pokoncno se je drzala, rep gor...ni kazala nobenega strahu ali kaj podobnega.
Tudi ona je, preden je prisla do mene, zamenjala kar nekaj ljudi(najprej se je vozila do avstrije nekaj dni, nato bila 14 dni v Avstriji, se nato peljala do maribora, kamor sem jo nato prisla iskat). Ce pogledam sta bili psici v precej podobni situaciji, zato je moje mnenje, da je tukaj zgolj razlog karakter psa. Kaja naprimer vem da bi psihicno zelo zdelalo, ce bi se veliko selil ali odsel drugam medtem ko Andy je za kaksen posladek takoj "prodana dusa".

Joni: Nihce ne trdi, da je bila Lin maltretirana niti nic drugega...ne vem od kje ti ta podatek  Huh Niti nihce ni namigoval na to...
Logiran
Moon
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.642


« Odgovor #478 : torek, 07.03.2006 : 23:25:37 »

Jaoo, kere bedne fore ..sej ni noben govoril o kakrsnem koli maltretiranju!
Pri Geri je bla Lin cist ok, se v nachota je drezala (igra) pa tamal ni bil pri volji pa jo je malo napizdil .. zdej v ZG mi je pa bla malo prestrasena oz nesigurna, le zakaj, ce se seli sem pa tja. To je mende normalno. Tut mladic ni takoj dobre volje, razigran ko pride v nov dom..
Citat

Sara, oprosti, ampak tudi Nacho ni bil cisto suveren v Ljubljani, ko je bil pri meni. Sicer pa - koliko par mesecnih mladickov je cisto sproscenih v druzbi na stotine vonjev in zvokov na eni razstavi? Mislim, da se dela tukaj iz muhe slona.
Tole je bla pa zajebancija Wink Nacho se ustrasi dolocenih zvokov ja, na cacibu na gospodarcu je pa bil malo presran ja Wink Nisem nikol rekla da ni bil, pa tisto zgoraj je bil hec. Ne vsega vzet tko resno.. Smiley
Logiran
Geri
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.546


« Odgovor #479 : sreda, 08.03.2006 : 14:08:42 »

Ojla!

Včeraj je bil pri nas na obisku Gany. Sicer sva ga z Geri že enkrat prej obiskali, ampak pozabili objaviti slikice sram, tako da lahko sedaj pogledate slikice obeh obiskov v: http://www.moj-album.com/album/2440501/
Najprej je bil sicer malo nezaupljiv, potem pa se je kar vživel z Geri. Edino naš novi kitajček ga je begal. Ves čas se je namreč skrival v ogledalu. Ko je pokukal za vrata pa ga ni bilo, v ogledalu pa je spet bil Shocked. Čuden kitajček to ki se tako skriva. Od užaljenosti ga je Gany tudi malo nakregal Tongue.
Moram pa reči da je postal v tem času ko ga nisem videla pravi lepotec. Prav lepo se razvija in pridno raste. Upam da se kmalu spet vidimo, tako da komaj čakam da bom z avtom v Lj ker sva sedaj medve z Geri na vrsti za obisk Undecided
Logiran
Strani: 1 ... 27 28 29 30 31 [32] 33 34 35 36 37 ... 106   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: Kitajski goli pes - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines