mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 15.08.2024 : 01:27:04

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: Kitajski goli pes - čvek
Strani: 1 ... 51 52 53 54 55 [56] 57 58 59 60 61 ... 106   Dol
Natisni
Avtor Tema: Kitajski goli pes - čvek  (Prebrano 219518 krat)
0 članov in 5 gostov pregleduje to temo.
Ninca10
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 644


« Odgovor #825 : četrtek, 20.07.2006 : 10:31:34 »

Naju tudi na zalost ne bo, ker imam jaz druge obveznosti s studenti, ki so pri nas na izmenjavi...ce pa se boste dogovorili, za kak drug datum in da bom imela cas, bova pa z veseljem prisla...

Boticelli....joj ze komaj cakam, da spet vidim malcico in da Gany dobi se eno novo prijateljico...
P.S. Gany "godrnja", da ji moram poslati enega  Kiss v njegovem imenu...(malo za salo, malo zares)
Logiran
pia_in_co.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.252


« Odgovor #826 : četrtek, 20.07.2006 : 17:52:35 »

Citat
Kdaj pa imata vaje?
Ob torkih in cetrtkih. Zacetek je tam med pol sedmo in sedmo.
Logiran
Botticelli
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 494


« Odgovor #827 : nedelja, 23.07.2006 : 10:04:11 »

Da malo poročam kako je z Lini Smiley mala je res neverjetna, že zdaj se vidi da bo res ful dober karakter, pravi kitajček:) Jokala ni nič, razen ko smo se včeraj preljali v avtu in je bila v svojem boxu in ji ni glih pasalo. Drugače pa je res ful prida. Edino se malo boji ogromnih kužkov, ampak mislim da se bo navadila kmalu.
Samo me moti da se nekaj preveč praska, recimo da jo božam po boku se kar sama začne pol praskati, pa nasploh se kar dosti praska - pa nima bolhic sigurno Wink Sumim da bi lahko bilo zaradi hrabe, simptomi so podobni, za enkrat pa je na Hillsu ker so jo z tem hranili od začetka in nočem še menjati pred morjem. Kako je to z praskanjem, a ima kdo podobne izkušnje?

Uheljčki se lepo postavljajo, levi stoji brez problema, desni pa še ne glih, pa me zanima kdaj bi bilo potrebno če bo sploh potrebno kaj povezati uheljčke. Pri mami so se postavila brez vezanja. Samo jaz ne želim karkoli zamuditi, tako da rajši bi preventivno kaj naredila. Zdaj je stara dobra 2,5 meseca, ima pa trenutno okoli 3kg - plusminus pol kile, ker sve se tehtale na človeški tehtnici:)

Kmalu prilepim še kakšno slikico
Logiran
Pmaxi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.656


« Odgovor #828 : nedelja, 23.07.2006 : 12:21:03 »

Boticelli, čestitke za novega člana. Upam, da čimprej sledijo slikice in da se kdaj vidimo na divjanju kitajčkov
Logiran
Ninca10
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 644


« Odgovor #829 : nedelja, 23.07.2006 : 21:41:10 »

Boticelli, jaz bi zacela povijati...povijes za par dni in potem odvijes in vidis kako stoji usesek, ce pade dol, ponovis vajo...

Glede na to, da uhelj kaze "znake", da se bo sam postavil mogoce ni nujno, da dajes oporo pri povijanju (npr tampon), ampak ga povijes samo z "lepilnim trakom"...pri tem bodi pozorna na to, da bo trak dihal...

Joj ze kar odstevam dneve, ko bom zopet videla cukra malega... Tongue
Logiran
pia_in_co.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.252


« Odgovor #830 : nedelja, 23.07.2006 : 22:08:27 »

Botticelli: Jaz ti predlagam, da cimprej zacnes povijati, saj sem imela sama s tem kar velike probleme Roll Eyes Usesek se namrec, ce ni pravilno povit ali sploh ni povit prepogne podobno kot pri whippetu in ni sans da ga spet dobis v prvotno drzo oz. da ga pripravis da se postavi pokonci.
Logiran
Botticelli
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 494


« Odgovor #831 : ponedeljek, 24.07.2006 : 17:06:24 »

OK sem nabavila lepilni trak, onega ko ga uporabljajo v medicini, ta navaden beli ki je na modrem nosilcu in je bolj tanek. Sem pa za vsak slučaj kupila tudi malo debelejši trak, isto medicinski. Ta desni uheljček je prelomljeni tako da ga bom jaz probala nekako poviti, ne vem pa ali naj tudi levega za vsak slučaj povijem. Kdaj pa morajo biti uhlju postavljeni pravokotno na glavo? Ker tisti uheljček ki je ok je recimo v normalnem položaju bolj nagnjen, ni še ravno proti gor, kar pa je tudi verjetno normalno in bi se moral čez čas poravnati ali ne? Kako dolgo naj imam povit uhelj? Verjetno je pol smiselno tudi mostiček narediti da stoji uhelj gor?
Nina grem še enkrat v tvojo knjigo prebrati  Smiley Bom pa hvaležna za vsak nasvet.

Ni mi pa jasno zakaj se tako zelo praska  Huh Undecided Undecided Je možno da je to zato ker jo moti da dlaka raste? Je bila pobrita v četrtek zjutraj. Ne vem kaj bi lahko bilo, se pa res skoz grizlja in čoha...
Logiran
Botticelli
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 494


« Odgovor #832 : ponedeljek, 24.07.2006 : 21:11:44 »

Slikice so na

botticelli.moj-album.com



Logiran
Geri
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.546


« Odgovor #833 : ponedeljek, 24.07.2006 : 22:11:21 »

Uhelj povij tako da bo stal navpično gor. Pomembno je da ga prav poviješ saj se v nasprotnem primeru postavi napačno in potem ni poti nazaj. Povij ga tako da ga "stisneš" skupaj in spodaj zaviješ okrog lepilni trak. Jaz sem naredila tako- če si lahko predstavljaš- samo na začetku in koncu lepilnega traka sem pustila lepljivi del, na sredini pa sem dala papirček čez. S tem sem se izognila da bi se dlake lepile gor in bi ob previjanju pocukala dol. Pa tudi Lin si je velikokrat sama osvobodila uhelj Grin. V glavnem, pomembno je da poviješ tako da uhelj stoji navpično gor in ne postrani.

Tamala pa je totalni cukr!!
Logiran
Botticelli
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 494


« Odgovor #834 : ponedeljek, 24.07.2006 : 22:59:37 »

Hvala Geri za razlago  Wink

Saj jaz sem tud tako mislila nekako narediti, brez tega da povežem med sabo oba uhlja, mislim če uhelj stoji gor potem verjetno ni potrebe da sta med sabo tud povezana, ker sta v bistvu že oba uhlja toliko močna na bazi da če ju jaz samo pomagam malo da se čisto poravnata bi moralo biti ok Smiley Upajmo:)

Kako dolgo pa naj pustim gor trak??? En dan ali par dni? Bom probala kakšen dan za začetek in bomo pol videli kako bo.

Mala je res dobesedno neverjetna Smiley Kitajčki so res zakon:)
Logiran
Ninca10
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 644


« Odgovor #835 : torek, 25.07.2006 : 00:06:22 »

Ta beli trak na modrem kolutku je po mojih izkusnjah premalo mocan...pri nas je padel dol v parih urah...tako da bos morala verjetno poiskati kaj mocnejsega... Wink

Mogoce je smiselno, da uhelj malo pobrijes...s tem bo "manj obremenjen" in se ko/ce bos odlepila trak, jo ne bo cukalo...

Drugace je pa mala pravi cukrcek...tak tipicen navihan pogled za kitajce  Roll Eyes
Logiran
Geri
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.546


« Odgovor #836 : torek, 25.07.2006 : 11:50:04 »

Par dni pusti gor- če lahko. Ponavadi sami poskrbijo da ga strgajo dol Grin... Pusti 2-3 dni za začetek pa vzami dol in poveži ko se spet povesi itd...
Logiran
pia_in_co.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.252


« Odgovor #837 : torek, 25.07.2006 : 16:14:40 »

Gor pusti najvec tri dni, potem poglej stanje uhlja, ter ga ponovno zalepi. Meni je dostu pomnagala tale stran(znane kanadske psarne kitajckov Wink ):
http://www.crestars.com/ear_taping.htm

Logiran
pia_in_co.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.252


« Odgovor #838 : torek, 25.07.2006 : 16:20:43 »

Aja se to sem pozabila. Pomaga ce psu useska vsaj na zacetku pobrijes na kratko Wink Se lazje ter hitreje postavijo pokonci Smiley
Logiran
tjasav
rad pišem
****
Sporočil: 415


« Odgovor #839 : torek, 25.07.2006 : 17:15:32 »

Botticelli!

Tudi jaz ti čestitam za lepotičko! Kako se pa razume s Taro? Ker tudi jaz bi poleg mojega yorkija še kdaj imela kakšnega psa, pa me zanima, kako se to obnese?

Lp, Tjaša
Logiran
Strani: 1 ... 51 52 53 54 55 [56] 57 58 59 60 61 ... 106   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: Kitajski goli pes - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines