mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 04.07.2024 : 12:34:53

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: Kitajski goli pes - čvek
Strani: 1 ... 49 50 51 52 53 [54] 55 56 57 58 59 ... 106   Dol
Natisni
Avtor Tema: Kitajski goli pes - čvek  (Prebrano 215956 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
pia_in_co.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.252


« Odgovor #795 : ponedeljek, 10.07.2006 : 17:07:19 »

Moserja imajo na vseh vecjih razstavah (ponavadi italijani), tako da se da tam kupit Wink Tudi jaz ga imam in kar ok deluje, vendar imam malo vecjega, ker ga nimam samo za kitajce. Zelo dober je tudi Oster, ceprav se malo hitreje pregreje(ce ga uporabljamo vec casa, za enega psa je cisto ok).

Botticelli: Iz katere kombinacije pa bo kuza Cheesy? Izdaj nam se kaksno skrivnost  Smiley Wink
Logiran
Botticelli
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 494


« Odgovor #796 : ponedeljek, 10.07.2006 : 21:52:15 »

Mama psičke je Newbourne Crystaleye, njeni lastniki so iz Zagreba, ata pa je Grand Marnier de Gabritho, lastniki isto iz Hrvaške.
To je prvo leglo te psičke, moram povedati da je slika na crested database grozna Smiley V živo je res neverjetna psička iz Blandora linije.
Če koga zanima imam nekaj slikic že v albumu - mastter.moj-album.com

Mama in ata sta sicer oba med malo večjimi kitajci, vendar ne nad 5 kg, tako da bo malčica tudi upam nekje tam. Odločila sem se pa predvsem zato ker se mi zdi vredu rodovnik, vredu starši, brez kakšnih zdravstvenih težav, potencial za razstave imata in mama in ata tako da bom jaz tudi ta malo na kakšno razstavo peljala in bomo videli kako nama bo ustrezalo. Vzreditelji so ful vredu, sem bila že dva  krat gledati mladiče, ful prijazni, imajo psičko ker jim je všeč pasma in imajo polno hišo živali:) Tako da meni osebno je pomembno da so tudi ljudje od katerih prihaja kuža res vredu.
Tako da sem se odločila da bom vzela malčico, ki je drugače od obeh golih psičk ta večja, za pol kile težja sigurno od sestrice, samo mi je prva padla v oči Smiley

In sedaj že komaj čakam da jo grem iskati:)

Aja moserja sem našla na online trgovini za okoli 10tisoč, samo ne vem če bi glih preko neta kupila ker nisem ziher za točen model in ga moram videti.

Pa še to, sicer vem da ne spada glih sem ampak vseeno, a obstaja kakšna stran na netu kjer bi bile vse evropske razstave napisane? da ne rabim za posamezno državo gledati...
Logiran
pia_in_co.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.252


« Odgovor #797 : torek, 11.07.2006 : 00:21:54 »

Citat
Mama psičke je Newbourne Crystaleye, njeni lastniki so iz Zagreba, ata pa je Grand Marnier de Gabritho, lastniki isto iz Hrvaške
Aha, Grand Marniera poznam, sem ga ze dostikrat videla na razstavah, psico pa sem si ogledala na netu Wink

Citat
Aja moserja sem našla na online trgovini za okoli 10tisoč, samo ne vem če bi glih preko neta kupila ker nisem ziher za točen model in ga moram videti.
Samo 10.000 Huh Jaz sem za mojega dala 145€. Res je, da je vecji, vendar se mi vseeno zdi sumljio poceni Grin Tongue

Citat
Pa še to, sicer vem da ne spada glih sem ampak vseeno, a obstaja kakšna stran na netu kjer bi bile vse evropske razstave napisane?

http://www.fci.be/expos.asp?lang=en&sel=2  Wink

hehe, tole je pa pri nas vsakodnevni prizor Cheesy Grin Grin
http://mastter.moj-album.com/album/3908055/?os=3908322
Logiran
pia_in_co.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.252


« Odgovor #798 : torek, 11.07.2006 : 01:25:09 »

Pa se to...
Andy in tvoja bodoca psicka sta v daljnem sorodstvu Grin Cheesy Wink
Logiran
Botticelli
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 494


« Odgovor #799 : torek, 11.07.2006 : 08:55:25 »

A res, kdo pa je sorodnik? Smiley

Glede moserja se je meni tud zdelo poceni, res je da se gre za en ful mini aparat verjetno brez kakšnih dodatkov ampak vseeno. Samo problem pa je da jaz rabim aparat najkasneje čez dva tedna Smiley Bolje bi blo še prej da ga na Tari (yorkici) sprobam SmileySmiley
Logiran
pia_in_co.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.252


« Odgovor #800 : torek, 11.07.2006 : 18:21:14 »

Citat
A res, kdo pa je sorodnik? Smiley
Od Grand Marniera pradedek po ocetovi(Zholesk Truffaldino) strani je Gingery's Crimson n'clover, ki je tudi Andy-n pradedek po ocetovi strani(Sasquehanna Piechur). Babica (Sasquehanna Etna) od Grand Marnierove mame(Jasnenka Powder Od Chlpiku)po ocetovi strani pa je sestra od Andy-nega dedka Sasquehanna Europejczyk-a. Wink A sem zakomplicirala Huh Roll Eyes Tongue Grin

Citat
Glede moserja se je meni tud zdelo poceni, res je da se gre za en ful mini aparat verjetno brez kakšnih dodatkov ampak vseeno. Samo problem pa je da jaz rabim aparat najkasneje čez dva tedna Smiley Bolje bi blo še prej da ga na Tari (yorkici) sprobam SmileySmiley
Pa saj se ne mudi toliko. Bolje je, da kupis kaksen kvaliteten aparat in ga malo dlje kupujes, kot pa vse na vrat na nos Wink

Logiran
Pmaxi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.656


« Odgovor #801 : torek, 11.07.2006 : 20:33:12 »

Botticelli, jaz sem si kupila pa kar mašinco od Babylies za ljudi in je super za kitajčkovo mehko dlako.
Logiran
Botticelli
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 494


« Odgovor #802 : sreda, 12.07.2006 : 13:05:49 »

Malo se verjetno mudi zato, ker malčica pride enkrat naslednji teden in želim da se res čim prej navadi na britje. Glih dva meseca ne morem še zavlačevat in iskati ker nimam pa nič podobnega doma da bi jo pobrila.

Pmaxi jau sem tud včeraj gledala malo te brivnike pa po mojem da bi tudi bili primetni, saj dlake je minimalno. Edino fajn je da je res čim manjši da se bo gobček dal lepo pobriti.
Logiran
Pmaxi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.656


« Odgovor #803 : sreda, 12.07.2006 : 14:09:01 »

Jaz mu gobček brijem z navadnim za lase (širok je cca. 3 cm). Mislim, da je boljše, ker gre hitreje, kot pa tisti zelo ozki. Z ozkim potrošiš 3x več časa in računaj, da je še pes nemiren.... da znoriš.
Aja, moj brivnik je na akumulator, kar je za striženje gobčka nad vse primerno, ker gre še hitreje. MOj Bailey je pobrit en dva tri, zato se tudi ne upira. Si pa ne predstavljam kako bi prenesel, če bi vse skupaj trajalo mnogo dlje in da bi mu težila s kakšnim kablom okoli glave.
Logiran
Botticelli
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 494


« Odgovor #804 : sreda, 12.07.2006 : 21:54:58 »

Pia, nisi zakomplicirala, tako pač je:) Jaz sem čisto pozabila na Crimsona, sem se  spomnila samo do Sampa Basta nisem pa vedela kdo je pradedek.

Danes sem šla gledati za MOserja, 20000 stane čisto isti kot sem ga imela v mislih, isto akumulatorček, nobenega kabla nimam to je itak predpogoj tudi za moje pojme:) Meni se zdi glih fajn glede velikosti, ene 3 cm je če se ne motim glava.

Zdaj moram samo pogledati kje se ga da dobiti ceneje Smiley
Logiran
Pmaxi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.656


« Odgovor #805 : sreda, 12.07.2006 : 23:03:47 »

Danes je Belko kljub ampuli fasal prvega klopa in ko sem mu ga izvlekla ven je glava ostala notri  Cry
Ima kdo od vas izkušnje kaj napraviti v takem primeru?
Logiran
Ninca10
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 644


« Odgovor #806 : sreda, 12.07.2006 : 23:58:30 »

Botticelli...saj ne bos ravno prvi dan zacela briti puncke, ko jo bos prinesla domov...vsaj par dni, ji pa daj na razpolago, da se navadi na novo okolje preden jo zacnes "maltretirat" Tongue z britjem...

Pmaxi...poskusaj dobiti glavo ven (pincete, sivake...) pa opazuj predel, kjer je glava ostala, ali bo kaj otekel, pordel...
 
Logiran
Botticelli
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 494


« Odgovor #807 : četrtek, 13.07.2006 : 10:34:21 »

Nina itak da ne  Wink Samo nimam časa v zadnjem trenutku pol okoli skakati pa želim vedeti že zdaj kaj pa kak je najboljše da nabavim. Bom vzreditelja prosila če jo pobrijejo en dan preden jo pridem iskati, tako da bo imela več kot teden miru:) Samo veš kak je to, ko imaš doma mladička se meni nebo dalo še za mašinco okoli laufati pa iskati, zato rajši to zdaj naredim. Res kaj pa ti uporabljaš na Ganyju? Mislim za onih par kocin Smiley

Glede klopa midve z Taro sve imele isto težavo, je kot mladič dobila klopa direkt na čelo kjer se najbolje vidi in jaz sem morala iti to ven vlečti in valda je glava ostala not. Veterinarka je rekla da se stvar lahko zagnoji in da pač glavica pride ven skupaj z izcedkom in se zaceli vse skupaj, naslednja varianta je bila da bo zraslo tkivo/koža okoli tujka in bo ratala bulica... no ja, imam srečo da vedno naletim na najbolj pesimistične veterinarje ki te čisto prestrašijo. PO tednu ali dveh se zadeva ni zagnojila, bila je sicer mini bulica, ampak očitno je glava padla ven in se vse skupaj sploh ni poznalo po  dveh tednih. JE pa fajn opazovati zadevo, samo jaz mislim da se v večini primerov zadeva sama zaceli.
Logiran
Ninca10
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 644


« Odgovor #808 : četrtek, 13.07.2006 : 12:02:19 »

Jaz uporabljam kar brivnik od dedka (za brit brado)...pa se vec kot dobro obnese...

P.S. Dedek ga ne uporablja, da ne bo pomote  Tongue
Logiran
pia_in_co.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.252


« Odgovor #809 : četrtek, 13.07.2006 : 14:36:07 »

Pmaxi: Pusti mu glavo noter, ce mu je ne mores spraviti ven. Malce opazuj mesto. Ponavadi gre glava sama ven(vsaj jaz s tem se nisem imela problemov Wink ).

Jaz poleg Mozerja uporabljam tudi brivnik za brado (tako kot Nina) le s to razliko, da si ga foter in Andy obcasno delita Grin Grin  Tongue
Logiran
Strani: 1 ... 49 50 51 52 53 [54] 55 56 57 58 59 ... 106   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: Kitajski goli pes - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines