mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 28.06.2024 : 03:11:28

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: Kitajski goli pes - čvek
Strani: 1 ... 39 40 41 42 43 [44] 45 46 47 48 49 ... 106   Dol
Natisni
Avtor Tema: Kitajski goli pes - čvek  (Prebrano 215263 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Coco
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 35


« Odgovor #645 : nedelja, 07.05.2006 : 16:45:54 »

Amoss...sem se že bala da je samo Coco smetarka, pa vidim da ni edina Grin

Ninca10, mislim, da dlaka ni ovira, da bi začel škilit zaradi tega....kaj pa ostale pasme, ki imajo podoben "problem"?.....vsaj moje mnenje je tako, lahko se pa motim? Undecided........sicer pa kdaj se dobimo, da Gany pokaže Coco, da voda ni nujno zlo........ker se vedno izmakne vsaki luži in mokri travi....  Roll Eyes

Sicer me pa zanima kako je z vašimi kitajčki in njihovo kožo? Namreč Coco je zadnjič norela po travniku(trava je bila ful visoka, se jo sploh ni vidlo kje laufa) in se je ful opraskala in porezala po koži pod očmi.....je bla taka kot da bi jokala krvave solzice Cry,  čist rozasta je pa bila po trebuščku in nogah......sej je mal butasto, ampak bi lahko obstajala kakšna možnost zaščite? ....predvidevam, da temnejši kitajci(Gany...) nimajo tako nežne kože......in ne pride do takšnih težav? (ali pa?)....Glede na to da je Coco hiperaktivna in jo ne zanima kje hodi in skače Tongue..vedno prideva domov opraskane in rozaste.....poleg tega da je štorasta in se doma zapodi po stopnicah navzgor...se vmes spotakne Cheesy..... in obripsa, včasih tud do krvi. Cry.....

Logiran
Ninca10
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 644


« Odgovor #646 : nedelja, 07.05.2006 : 18:34:54 »

Khm...mogoce se ne vidi toliko pri temnejsi kitajcih, da je kaj popraskano, vendar se vseeno vsaka praska pozna, ce "ves kaj moras gledat"...

Pri nas so bile do cca 3 tednov nazaj na tapeti vrtnice...ker res ni bilo boljsega dela, kot vtikat glavo med trnje...lahko si predstavljate kak vik in krik je bil, ko se je trn zataknil v kozo in ni sla glava ne naprej ne nazaj...no sedaj so na sreco pognali listi in mogoce je zrasla tudi malo pamet (amapk to cisto malo  Cheesy )

Jaz ga kar pustim naj vtakne snofljo "kamor hoce" (no ce je res kaka prevelika neumnost poskusam prepreciti, pa se to nisem vedno uspesna), ce je le prevelika neumnost tudi sam ugotovi in ne poskusa se enkrat...tako naprimer, se nam je "zagozdil" pod vrtna vrata in ni slo ne naprej ne nazaj...sem kar zmrznila od strahu, Gany pa vpil, kot bi ga iz koze dajali...medtem, ko sem tekla gor po pomoc, se je cepec uspel izvleci, vendar spodaj ne leze vec...vsaka sola nekaj stane in je za nekaj dobra...

Drugace pa take male praskice kaka zdravilna kremica gor, pa se naslednji dan ne bo nic vec poznalo...ce pa je kaj "globjega" pa cinkovo pasto cez namazat...

Moje mnenje je, da je to isto kot pri ljudeh...tudi otroci povsod lezejeo in imajo malo morje prask, pa se na koncu vse zacelijo, mogoce kdaj ostane kaka "bojna brazgotinica"...

Pri teh kitajcih, ze med igro recimo, se poznajo sledovi krempeljckov...

Glede plavanja, je imel zelo dobro uciteljico Rino in pa svoje so naredili tudi kamencki, ki sem mu jih metala v vodo...
Bomo sli zopet kdaj skupaj na sprehod, pa mogoce tudi malo sapke namocit (po moje sicer je priporocljivo, da se se za kako stopinjo ogreje, da ne bi slucajno kdo staknil kake revme ali kaj podobnega, ze ce si mehur prehladi in potem 10 dni neprestano lula ni ravno prijetno)...

Mogoce naslednjo nedeljo za kak sprehod? Mene v soboto ni...
Logiran
Pmaxi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.656


« Odgovor #647 : nedelja, 07.05.2006 : 19:23:01 »

Hoj kitajčki, a pride kdo v Hrušico? Midva s pufkom (Bailey) sva že prijavljena Wink
Logiran
pia_in_co.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.252


« Odgovor #648 : nedelja, 07.05.2006 : 21:35:12 »

Da ne bom spet kregana ker se nic ne javim Tongue Wink

Ta vikend smo bili v Sarajevu, kjer so Andy, Art ter Quincy postali Bosanski ch. Tongue Cheesy Grin Wink Nekaj s(m)o tudi slikali, upam da bodo fotke cimprej Wink

Pmaxi: Seveda, da pridemo Wink (ce se ne motim se itak skupaj peljemo Grin)

Ninca: Glede dlake ni nobene bojazni. Je sicer res, da psi, ki imajo dlako cez oci(npr.bobtail) malce slabse vidijo, kot posledica dlake(ce je seveda ne spenjamo), vendar se mi zdi, da pri kitajcih, ki imajo redko dlako to ni tak problem.
Logiran
Pmaxi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.656


« Odgovor #649 : nedelja, 07.05.2006 : 22:11:59 »

Pia, seveda gremo skupaj. Sem bolj ostale spraševala, ker zate sem že vedela da greš Wink
Logiran
Coco
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 35


« Odgovor #650 : ponedeljek, 08.05.2006 : 08:23:04 »

....Čestitke malim "bosančkom"!! Cheesy Grin Wink....
Logiran
Moon
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.642


« Odgovor #651 : nedelja, 14.05.2006 : 12:56:33 »

Dve lustne slikce od Andy Smiley

http://magic.moj-album.com/slike/1577374/sHFS5eWwyJLlGVYn.v.jpg

http://magic.moj-album.com/slike/1577374/DB_phEjo_P0eG6c5.v.jpg
 Kiss
Logiran
Joni
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 799


« Odgovor #652 : nedelja, 14.05.2006 : 13:40:04 »

Ta druga je pa  Kiss Kiss Kiss
Logiran
Sally
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 846


« Odgovor #653 : nedelja, 14.05.2006 : 13:49:52 »

Ha, ha, ha... Grin Grin Grin Na ta drugi sliki pa je TIPICEN pogled kitajcka, ko kaj naspici in te potem tako milo pogledas, ces "saj ves, da nisem bil jaz..." Wink

Moon,
lepe slikce! Cheesy
Logiran
Moon
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.642


« Odgovor #654 : nedelja, 14.05.2006 : 14:10:15 »

Ja, tale tadruga je tut men fuuul luskana Smiley
Logiran
Pmaxi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.656


« Odgovor #655 : četrtek, 18.05.2006 : 19:20:31 »

Ja, kje ste kitajčki?
Midva sva ravnokar iz šole. Našega fanta je nekaj "pičilo" in se razen z domačim pinčkom noče igrati drugimi kužki in kar na enkrat tudi ljudje niso prav nič zaželjeni. POjma nimam kaj mu je, ker ni imel nobene slabe izkušnje.
Prejšnjič ko sva bila v šoli se mi je zdel kot bi bil totalno v šoku, samo mene se je tiščal. Danes je bila zadeva bistveno boljša, toda proti koncu je že komaj čakal, da greva domov.
Punce pomoč, potrebujeva čimveč pasjih srečanj in da ga poboža čimveč ljudi!
Logiran
Pmaxi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.656


« Odgovor #656 : četrtek, 18.05.2006 : 19:25:58 »

Prehitro sem stisnila sporočilo.
Drugače pa je naš Bailey ful prieden, prijazen do vseh domačih. Stiska se kot kakšen mucek, skratka cuker da bi ga kar pojedel. Najraje ima kavč.
SE mi zdi, da je tudi precej zrasel. pred 14 dnevi sva se vagala in je imel že 3,5 kg.
Logiran
Moon
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.642


« Odgovor #657 : četrtek, 18.05.2006 : 22:16:41 »

Se mormo dobit kej da se naigrajo Wink Kmalu bo hrusica ane Smiley A pozo in to obvlada?
Logiran
Pmaxi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.656


« Odgovor #658 : petek, 19.05.2006 : 01:38:23 »

Doma mi stoji kot šus. Mene bolj skrbi, glede na njegovo trenutno muho, kaj bo, ko bomo v Hrušici. Sedaj imam še cca 10 dni lufta, da mu tole malo spravim iz glave.
Logiran
Ninca10
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 644


« Odgovor #659 : petek, 19.05.2006 : 12:53:07 »

Mi smo trenutno popolnoma nesocilani (oz jaz sem popolnma nesocialna, ker se ucim sram...) tako da hodiva v solo, kaj vec pa meni trenutno ne znese...

Se vedno ga mece puberteta po dolgem in pocez...trenutno je preprican, da mora biti povsod prvi in povsod glavni...posledicno se mi zgodi, da ga iscem po celih Domzalah, ker bucman najde kak izhod in se potem nalima kaki kuziki ali kuzku na rit in gre svojo pot...
Pa navadu se je, da je zlo fino, ce se jezis na postarja sram
Logiran
Strani: 1 ... 39 40 41 42 43 [44] 45 46 47 48 49 ... 106   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: Kitajski goli pes - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines