mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 24.08.2024 : 01:22:29

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: MamaF, mislimo nate!
Strani: 1 ... 13 14 15 16 17 [18] 19 20 21 22 23 ... 26   Dol
Natisni
Avtor Tema: MamaF, mislimo nate!  (Prebrano 64159 krat)
0 članov in 5 gostov pregleduje to temo.
bamfel
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.186


WWW
« Odgovor #255 : ponedeljek, 05.11.2012 : 00:01:32 »

A na Krasu tudi hrasti rastejo Shocked?
MamaF, želimo ti čimhitrejšo in čimlažjo operacijo. Pa da ne boš med narkozo kakšnih budalosti pravla Angry. Da ne bo jutri kar naenkrat cel kup dohtarjev na našem forumu Grin. Kiss Kiss Kiss
Logiran
No Jinx
živim tukaj
***
Sporočil: 5.323


« Odgovor #256 : ponedeljek, 05.11.2012 : 00:05:38 »

Kaj pa jaz vem o kraški favni in flori ... Sem pa ziher, da bo mamaF tolk vztrajna, da bo tudi hrast našla za svoj eksperiment, če si bo to v glavo vbila.  Roll Eyes

Joj, pa res, na to, da nej bo rajši tiho, ko bo v narkozi sem jo pa pozabila opozorit ...  huh Upam, da res ne bo kakšnih neumnosti kvasila.  Angry
Logiran
SILBA MIA
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.789


WWW
« Odgovor #257 : ponedeljek, 05.11.2012 : 00:36:05 »

MamaF, drš se,stiskamo vse pesti in tačke in čakamo na poročilo Kiss
Logiran
aleksandrak
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.893



WWW
« Odgovor #258 : ponedeljek, 05.11.2012 : 01:24:47 »

Drzi se, mamaF! Mi verjamemo v dobre konce Wink  Kiss
Logiran

Wer auch immer gesagt hat, dass man Glück nicht kaufen kann, hat die Hunde vergessen. (G. Hill)
natis
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.518


« Odgovor #259 : ponedeljek, 05.11.2012 : 06:41:51 »

bamfel glede na moško populacijo, ki se "zadržuje" v kinologi (vsa čast izjemam  Kiss) ne bi blo PROV ČIST NOBENE ŠKODE, če se kakšen fejstinprovusmerjen dohtar prijavi na forum Grin Grin Grin lahko tud več njih  Grin Grin Grin

mamaF mi držimo pesti in tačke že od četrtka zvečer in ni vrag, da tole ne bo nucalo.  objem ljubezen
Logiran
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #260 : ponedeljek, 05.11.2012 : 08:39:17 »

A na Krasu tudi hrasti rastejo Shocked?
MamaF, želimo ti čimhitrejšo in čimlažjo operacijo. Pa da ne boš med narkozo kakšnih budalosti pravla Angry. Da ne bo jutri kar naenkrat cel kup dohtarjev na našem forumu Grin. Kiss Kiss Kiss
Včasih so pa res rastli, zdaj pa rastejo črni bori, so bili v tistem času bolj donosni... Wink
Logiran
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #261 : ponedeljek, 05.11.2012 : 08:45:31 »

mamaF, ti pa pogumno in dobro opravi Kiss Kiss, pa povej, da smo tuki na tem forumu same fajn šefle...pardon, babe.  Wink Evil
Logiran
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #262 : ponedeljek, 05.11.2012 : 09:14:26 »

Kh
A na Krasu tudi hrasti rastejo Shocked?

Khm, hrast je TIPIČNO kraško drevo, "avtohtono", bi se reklo (spomni se Lipice, na primer ... je tam kak bor? Ne, hrastov pa ogromno!), AMPAK so veliko večino kraških hrastovih gozdov izsekali za pilote, na katerih danes stojijo (tonejo) Benetke. V preteklosti je veljal rek, da je lahko veverica, če je preskakovala s hrasta na hrast, "prehodila" ne vem več od kod do kod (ampak res ena ekstremna razdalja), ne da bi se ji bilo treba spustiti na tla.

In potem, ko je postal Kras "puščava", pa je še tisto malo prsti, kar je je ostalo na skalnatih tleh, odnašala burja, so se domislili zasaditi črni bor, ker zelo hitro raste in s koreninami dobro ščiti prst pred erozijo. Borovci so umetna pogozditev, hrast pa naravno rastje.


MamaF, drži se Kiss! Mene prime nekam, če samo pomislim na takole čakanje Roll Eyes . Naj mine čimprej (NUJNO danes)!


Logiran
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #263 : ponedeljek, 05.11.2012 : 09:32:25 »

AMPAK so veliko večino kraških hrastovih gozdov izsekali za pilote, na katerih danes stojijo (tonejo) Benetke.

Sem šla malo brskat in izbrskala še nekaj novega Smiley. Torej, poleg pilotov velja, da so potrebovali hrastov les za ladje. Obstaja pa tudi (manj znana) teza, da je bila za uničenje kraških gozdov kriva ovčereja.

Prevladujoča teza je, da krivda leži na kolih, ki nosijo Benetke, in v hrastovem lesu, ki je omogočil prevlado beneškega ladjevja. Toda vsaj polovica kolov Benetk je jelševih, obenem pa sta Koper in Piran spadala med 20 najbolj razvitih jadranskih mest v ladjedelništvu. In v zgodovinskih virih je najti kar nekaj omemb, ki nosijo drugačno, dramatično sporočilo; to so bile črede domačih živali.

Pomen ovce je bil v primerjavi z drugimi živalmi toliko večji, ker je našim prednikom dajala pijačo, hrano in oblačila - mleko, meso in volno. Ovčereja se je na Krasu po 11. stoletju silno razmahnila. Samo s pivškega in Krasa so gonili na zimsko pašo v Benečijo vsako leto po 200 000 ovac. Strahotna čreda je stoletja obžirala podrast in s tisočerimi parklji teptala mladje. Gozd je izginjal, pašniki so se spreminjali v kamnite goličave. Ko so bile škode zaradi ovac že vnebovpijoče, so oblasti gozdno pašo teh živali v prvi polovici 19. stoletja končno prepovedale.

[...]

Najprej je poskušal človek reševati problem po svoji zamisli. Da bi ublažili silovito delovanje kraške burje, so v začetku 20. stoletja pričeli s pogozdovanjem Krasa. Za pionirsko vrsto so izbrali črni bor. Kakor je bilo pogozdovanje za takratni čas pogumno in napredno dejanje, pa se danes, ko že poznamo odgovor narave, lahko le prizanesljivo nasmehnemo takratni zagretosti. Kot vsaka monokultura, ima tudi monokultura črnega bora vgrajene svoje biotske varovalke. Ko se ena vrsta prenamnoži, prično delovati zaviralni dejavniki njene prevlade.
(Vir)
Logiran
No Jinx
živim tukaj
***
Sporočil: 5.323


« Odgovor #264 : ponedeljek, 05.11.2012 : 13:11:18 »

citiram
Trenutno se krepim v zenovski vrlini vzdrznosti in potrpezljivosti. Konzilij je odlocil,da pridem na vrsto sele jutri,moja dva kirurga pa pred primarijem nimata prava glasanja. Alora bom obremenjevala davkoplacevalce se kak dan vec:-P Zivljenje je polno presenecenj,je rekel zupnik in jaz postajan po verski opredelitvi stoik:-P pozdravi punce s foruma in lahko me tudi citiras:-D  Vsem:-*Kiss
Logiran
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #265 : ponedeljek, 05.11.2012 : 13:13:24 »

Ojoj, pa sem rekla, da mora biti nujno danes, da vsaj čakanje mine ... Roll Eyes
Vsaka stvar je za nekaj dobra, menda.
Logiran
bamfel
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.186


WWW
« Odgovor #266 : ponedeljek, 05.11.2012 : 13:22:13 »

Ma dobr no Angry.
Tole operacijo težje čakam, kot sem na popadke! A ti dohtarji ne vedo, da nas je milijon, ki težko čakamo.
MamaF, to čakanje je predvsem koristno, za utrjevanje živcev. Postali bodo jekleni kot zajla! Potem te pa tudi Roko ne bo več mogel presenetiti.
Na uspešen jutrišni dan (manjka smajli, ki nazdravi z vrčem piva)
Logiran
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #267 : ponedeljek, 05.11.2012 : 13:24:59 »

O, ti kriza no....  Roll Eyes Angry
A ne bi ti rekla, da imaš doma lačne in nebogljene otroke, ki te nestrpno pričakujejo? Baje to dobro zaleže... (če jih imaš, seveda) Lips Sealed .
Logiran
Mačja
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.086


WWW
« Odgovor #268 : ponedeljek, 05.11.2012 : 13:27:44 »

Ajoj, no  Angry
Če bi šla k dr.Matku, bi bila že up and running... butnglavc

Hja, takle mamo  Lips Sealed
Logiran
uncas
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.368


« Odgovor #269 : ponedeljek, 05.11.2012 : 13:33:32 »

(manjka smajli, ki nazdravi z vrčem piva)

         
Logiran
Strani: 1 ... 13 14 15 16 17 [18] 19 20 21 22 23 ... 26   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: MamaF, mislimo nate!
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines