mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 30.09.2024 : 11:22:41

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: bolhe
Strani: 1 ... 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 ... 24   Dol
Natisni
Avtor Tema: bolhe  (Prebrano 100363 krat)
0 članov in 3 gostov pregleduje to temo.
TinaZ
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.533


« Odgovor #105 : nedelja, 18.09.2005 : 23:45:38 »

Nujno prosim za nasvet: kako naj se lotim bolh (ta vikend opazene in z moje strani umorjene 4 bolhe)?

V mislih sem imela Desektin za stanovanje in za Bubo Advantix (da pobije trenutne bolhe in jo zasciti se pred bodocimi, pa tudi klopi) ter Program (da dolgorocno iztrebimo bolhe)  Undecided
Logiran
Tia
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 446


« Odgovor #106 : ponedeljek, 19.09.2005 : 00:42:57 »

Hej TinaZ!

Ta mesec sem ze nekajkrat slišala, da Advantix ni tako učinkovit proti bolham, kot je Frontline. Shih Tzu mojih prijateljev jih je kljub Advantixu dobil ... Ne vem - pri nas je Frontline zelo učinkovit.
 Desektin je ok, jaz sicer za zaščito stanovanja uporabljam od Beaphara bio spray - in je super; najbolj mi je fino, da lahko z njim (ker ni strupen) prešpricam svojo posteljo/jogi, pa fotelje ...
Glede Programa pa nimam izkušenj; samo mislim, da bo dovolj, če temeljito  očistiš (posesaš, pomiješ) stanovanje, opereš pasje ležišče in igrače ... No enkratno čiščenje ne bo dovolj. Wink
Pa ne pozabi potem zamenjati vrečke od sesalca, ker se lahko tam bolhice množijo naprej ...

Veliko sreče!!!!
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #107 : ponedeljek, 19.09.2005 : 08:23:32 »

TinaZ, naš Bero je dobil bolhe potem, ko smo mu dali Frontline. Ko smo opazili bolhe, smo ga skopali s šamponom proti bolham, celo stanovanje in njegovo ležišče pa pošpricali z Avantgardom (to je malo manj strupeno kot Desektin-ker sem imela takrat tudi sobnega zajčka, sem raje uporabila malo manj nevarno stvar). In potem sesala in sesala. Stanovanje sem z Avantgardom pošpricala 3x (na vsakih 3 dni). Potem so na srečo bolhe izginile. Bero je pa dobil ovratnico proti bolham. Od takrat imamo mir z bolhami. Na srečo.

Pa bolhe se v stanovanju zadržujejo v temnem in bolj hladnem prostoru. To pomeni, da je sredi dnevne načeloma ne bo, bo pa ob kakšnih robovih, med špranjami....

Lp Jana
Logiran
Marjetka
odvisnež
*****
Sporočil: 540


« Odgovor #108 : ponedeljek, 19.09.2005 : 08:28:41 »

TinaZ: Malo oceni v kateri fazi je tvoj problem. Ce bi bilo mozno, da jih je pes ravnokar prinesel, potem se jih lahko znebis z insekticidi (npr. frontline za psa, biokil za stanovanje). Ce imas pa obcutek, da bi lahko bile v stanovanju ze dlje casa, potem pa svetujem tablete Program (ki bolhe onesposobijo za razmnozevanje) v kombinaciji z insekticidom za stanovanje (ki jih bo kontaktno pobil). Ce bo pes hkrati s Programom zasciten se z insekticidom, ki bolhe odganja, potem borba ne bo tako ucinkovita. Bolhe bojo pikale vas, namesto da bi vecina spila kri psa, v kateri je kontracepcijsko sredstvo.

Pri nas enkrat nismo dovolj zgodaj opazili in bolhe so nam bezale po celi hisi, se nam skrivale v spranje (med descicami parketa)  ter se mnozile in mnozile. Ne vem, kako bi se jih znebili brez Programa. Huh Je pa kljub temu trajalo par tednov, da je se zadnja umrla.  Undecided

Veliko srece v boju.  Wink
Logiran
TinaZ
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.533


« Odgovor #109 : ponedeljek, 19.09.2005 : 08:52:03 »

Hvala za nasvete! Se mi pa zdi, da so bolhe ravnokar napadle Bubo, ker v njeni dlaki ni se niti enega bolsjega drekca. Na sumu imam sosedovi macki, ki se vsak dan setata po hodniku nasega bloka (pa lastniki najbrz ne poznajo zacite pred zunanjimi paraziti). Do sedaj je bil Advantix vedno uspesen, je pa res, da smo ta mesec ze malo v zamudi z nanosom ampule  sram

Marjetka, ce prav razumem, mi svetujes Program plus Desektin oz. Biokill (Desektin bi mogoce raje zgolj zaradi tega, ker unici tudi bolsja jajceca, ne samo odraslih bolh...)? Ne pa Advantixa? S cim pa naj potem Bubo odresim teh bolh, ki lezejo po njej sedaj?

bina, tale borba z bolhami mi je znana se od takrat, ko smo imeli macke, pa so fasale bolhe, ko smo se vselili v hiso, v kateri je zivel pes, hisa pa je bila pred nasim prihodom 2 meseca prazna- bolhe so naskocile nase macke, da so bile v hipu crne  Angry Me pa skrbi, ker imam v stanovanju star parket, kjer je med deskicami ogromno spranj  Sad

Ni kaj, projekt "Ubij bolhe" se lahko zacne- upam, da se jih do novega leta uspemo znebiti  Wink  Cheesy
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #110 : ponedeljek, 19.09.2005 : 08:55:52 »

Najhitreje se boš bolh na Bubi znebila, če jo skopaš. Samo bodi pozonrna, da jo umiješ v celoti. Ker če boš izpustila glavo, bodo vse bolhe šle tja (preiskušeno Undecided). Vendar ima umivanje kratkoročno delovanje. Mi smo psa umili 3x (na vsaka 2 dni). Smo se pa bolh znebili v kakšnih 14 dneh. Na srečo!!
Logiran
TinaZ
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.533


« Odgovor #111 : ponedeljek, 19.09.2005 : 09:00:50 »

Bina, kateri sampon je pa najbolj ucinkovit?
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #112 : ponedeljek, 19.09.2005 : 09:04:49 »

Uf, zdej si me pa dobila sram Nimam pojma. Mi smo takrat šli kar v specializirano trgovino in kupili enega.
Logiran
TinaZ
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.533


« Odgovor #113 : ponedeljek, 19.09.2005 : 09:06:07 »

OK, bom sla vprasat  Wink Hvala za idejo, na sampon pa res nisem pomislila... Sporocim, kaksni bojo rezultati...
Logiran
Tia
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 446


« Odgovor #114 : ponedeljek, 19.09.2005 : 14:07:55 »

Pošpricaj/umij tudi hodnik.
Logiran
TinaZ
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.533


« Odgovor #115 : ponedeljek, 19.09.2005 : 16:44:55 »

Absolutno  Wink Racun bom pa poslala sosedom, ker se bom kar posteno namucila, pomit skoraj 4 nadstopja- pa to tudi ni malo materiala, ce dobro pomislim  Angry
Logiran
oliver
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 212


WWW
« Odgovor #116 : sreda, 21.09.2005 : 19:35:36 »

Mogoče še link, ki bo v pomoč:
http://www.klinikaloka.com/zajedalci_zunanji.htm
Lp K
Logiran
Geri
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.546


« Odgovor #117 : četrtek, 22.09.2005 : 22:00:47 »

Desektina se (vsaj pri nas) ne dobi več.. Ne v lekarni ne na veterini. Zakaj ne vem. Biokil pa (vsaj po mojih izkušnjah) sploh ne vpliva več na bolhe- pošpricaš pa še veselo skačejo.

Lp, Mojca
Logiran
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #118 : sobota, 24.09.2005 : 09:44:40 »

Mene so  v  trgovini za male živali nasrali , da sem kupila  beaphar- flea drops...  in  vam povem  ni vredno  niti  piškavega oreha Angry. Ta-mala  Dina je prinesla bolhe  iz  male šole Angry.
In glede  na to  koliko sem jaz paranoična  glede bolh(  psi so notri)  sem  najprej    zaplinila  celo  bato( " zabunkala"  vse  sobe in vsako posebej zaplinila)  in to  z  raidom( spray)  nato  še dodatno  prešpricala  vse  tepihe  z  terminatorjem( tudi nek sprej )  nato smo lepo  odšli  na en hudo dolg  2- urni sprehod.  Ko smo  pa prišli domov  pa zračenje  hiše  in globinsko sesanje  ter pomivanje  vseh prostorov. Undecided
nato še  kopanje obeh psov  z  šamponom  in naslednji dan ponovno frontline  ampule.  Potem  še  špricanje  avtomobila  in sesanje. Wink
Dela sem si dala  za cel dan Tongue
Bolh smo se znebili... za enkrat.
Me pa  skrbi  kako bo   naslednjič  ko  bo  zopet  mala  šola.
Že  zadnjič sem  zagodla...  da ima nekdo  bolhe  od  psov  pa   nekateri sploh ne reagirajo.
In naslednjič  ko bo  zopet  mala  šola...  bo spet " kažin"..
  S  čim naj jo zaščitim  , da  bolhe ne bodo šle nanjo? Sad
Logiran
Geri
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.546


« Odgovor #119 : sobota, 24.09.2005 : 10:29:33 »

Zelo dober je Frontline sprej- mislim da se ne dobi pri nas. Se ga pa kupi v Italiji, Hrvaški ali Avstriji. Za po hiši naj bi bilo dobro nadomestilo baje Neopitroid EC 20, ki ga dobiš pri veterinarju (načeloma je za govedo ampak naj bi preiskušeno delovalo).

Lp, Mojca
Logiran
Strani: 1 ... 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 ... 24   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: bolhe
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines