mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 08.09.2024 : 00:22:57

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Tema: Pomije - hrana za pse in mačke
Strani: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10   Dol
Natisni
Avtor Tema: Pomije - hrana za pse in mačke  (Prebrano 40597 krat)
0 članov in 9 gostov pregleduje to temo.
Kapitan_Nemo
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 388


« Odgovor #60 : sobota, 31.05.2003 : 21:48:01 »

Jelena, velja tako zate, kot za Lanabelo - ne moreš posploševati iz enega ali nekaj primerov na vse (generalizacija);  saj biologi bi ja morali obvladati metode statistike Huh Pa še nekaj : jaz verjamem samo tiskanim podatkom iz strokovnih revij ali knjig, temu, kar je na internetu, pa samo z veliko rezervo. Internet in razne mailing liste dejansko objavljajo na tone dezinformacij (ali pa celo namernih dezinformacij)   Angry
Sensus communis Press (= zdrava pamet)
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #61 : sobota, 31.05.2003 : 22:12:16 »

Se strinjam, da generalizacija ni pravilen nacin. Ne pri BARFu, pa tudi ne pri briketih ipd.. Pa vendar VSI posplosujemo. Nekaj psov je bilo bolnih, po hranjenju z BARFom so "ozdraveli"-zivel BARF.  Roll Eyes Tudi take se najde na internetu, in se marsikaj.
Ce samo pogledamo pljuvanje po briketih-vsi briketi so slabi, najslabsi, tezave s kozo so zaradi briketov, to je zaradi briketov, uno je zaradi briketov...-kaj ni to generalizacija? Kar vse zaradi briketov? Vse v isti kos? Samo poglejmo si prvih nekaj strani na temi BARF, posplosevanje in viri z interneta kamor pogledas. So dezinformacije samo tisto, kar ne govori v prid BARFu?

Na internetu se med drugim najde tudi informacije o odpadkih v briketih, o misjih drekcih v pakiranjih, o skodljivih antioksidantiho, crkovini... Je tudi to larifari? Nasla sem tudi sokanten clanek o raznih sredstvih proti zajedavcem in resno razmisljam, da bi prenehala z uporabo Frontlina.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
yo
gost
« Odgovor #62 : nedelja, 01.06.2003 : 13:16:42 »


Citat

Se strinjam, da generalizacija ni pravilen nacin. Ne pri BARFu, pa tudi ne pri briketih ipd.. Pa vendar VSI posplosujemo. Nekaj psov je bilo bolnih, po hranjenju z BARFom so "ozdraveli"-zivel BARF.  Roll Eyes Tudi take se najde na internetu, in se marsikaj.


Jaz pa se vedno cakam na odgovor "nasih BARF-arjev": s cim torej hraniti psa, ki ima razen po dveh vrstah briketov drisko?
v.furstenfeld na vsak nacin zagovarja BARF, pri tem vprasanju me je napotil na Multiplo. Multipla mi je odgovoril le na privat in sicer, da taksnega primerka se ni srecal in da ne ve. Tukaj pa vsi beremo, da BARF 100% pomaga. Torej?

Lp, Yo
Logiran
Kapitan_Nemo
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 388


« Odgovor #63 : ponedeljek, 02.06.2003 : 09:47:01 »


Citat



Tukaj pa vsi beremo, da BARF 100% pomaga. Torej?

Lp, Yo



Izgleda,Yo, da torej BARF pomaga samo 99,99%  Huh
Šel sem še malo preverit (lastnih izkušenj res nimam veliko) in  povsod, ampak res brez izjeme povsod poudarjajo , tudi v naših pasjih revijah, da kosti pri psu povzročajo zaprtje  Wink Če tudi to ne pomaga, po moje ni kriva surova prehrana, ampak neprimerna črevesna flora tvojega psa ali pa ima nesrečnež kakšno hudo kronično bolezen - kaj dela tvoj veterinar Huh Vsekakor to ni normalno, ne zdi se mi pa ustrezno, da sedaj na tak način skušaš diskreditirati BARF metode hranjenja!!! Gotovo drži, da je treba z BARF-om začeti čim bolj zgodaj, ko je psiček še mladiček, da se prebava takoj normalizira.
Je pa razumljivo, da nič ne drži 100%, izjeme so vedno možne. Jaz bi mu dodajal probiotične dodatke in encime za bolj normalno prebavo....
Logiran
yo
gost
« Odgovor #64 : ponedeljek, 02.06.2003 : 10:02:23 »


Citat

...ne zdi se mi pa ustrezno, da sedaj na tak način skušaš diskreditirati BARF metode hranjenja!!!


Se opravicujem, ce je izpadlo, da zelim diskreditirati BARF, ker to ni res. Tudi sama se nagibam k cimbolj naravnemu nacinu hranjenja, kar tudi prakticiram pri vseh svojih zivalih (vendar ne s strogim BARF-om, ker se mi zdi glede na evolucijo zivali, ki zivijo ze tisocletja s clovekom, pretiran), razen pri Thoru, ker enostavno ne gre!
Se mi pa ne zdi prav, da se v nekaterih postih pise kot da nam je nekaterim, ki hranimo z briketi, vseeno za zdravje nasih psov. Jaz vem, da meni ni in da sem s tem psom obredla ze toliko ambulant in naredila toliko testov kot se z nobenim. In ce nekdo se vedno pise na forum, da je BARF 100% edino zvelicavno, se s tem pac ne morem strinjati, ker ocitno ni.
In ce nekdo napise, da BARF 100% pomaga pri prebavnih tezavah in stoji za tem mnenjem, potem me zanima "recept", ki naj bi, glede na trditve BARF-arjev, obstajal.

Lp, Yo
Logiran
Peibie
rad pišem
****
Sporočil: 319


« Odgovor #65 : ponedeljek, 02.06.2003 : 10:13:44 »


Citat



Ali se ne bi raje preselili nazaj v nit BARF ?



Jaz sem proti, ker je med briketi in BARF-om se eno malo morje moznosti.

Mojca
Logiran
yo
gost
« Odgovor #66 : ponedeljek, 02.06.2003 : 10:34:38 »


Citat

Gotovo drži, da je treba z BARF-om začeti čim bolj zgodaj, ko je psiček še mladiček, da se prebava takoj normalizira.


Ali to pomeni, da so potem tudi pomije sprejemljive, ce nanje navajamo psa od vsega zacetka.
Ali morda to pomeni, da BARF ni sprejemljiv za starejse pse?

Lp, Yo
Logiran
Kapitan_Nemo
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 388


« Odgovor #67 : ponedeljek, 02.06.2003 : 10:57:00 »


Citat



Ali to pomeni, da so potem tudi pomije sprejemljive, ce nanje navajamo psa od vsega zacetka.
Ali morda to pomeni, da BARF ni sprejemljiv za starejse pse?

Lp, Yo


Iz "prvke roke" sem dobil podatek, da je treba mladičke hraniti najmaj prvih 6 mesecv poleg briketov (če sploh Huh) tudi z drugimi, predvsem surovimi hranami, če želiš, da kasneje v življenju pes ne bo imel prebavnih težav ob morebitni spremembi hrane. Tak pes potem lahko celo življenje brez vsakih težav zamenja hrano, ne da bi imel kakršnekoli težave. Naši malinovčki recimo so že taki...take težave z drisko so značilne za pse, ki so reveži obsojeni celo življneje jesti samo eno znamko briketov. Nekaterih lastnikov žal to niti ne moti, ker niti nimajo namena hraniti s čim drugim, kot briketi (jih poznam žal nekaj osebno Sad )...
Seveda pa to velja na splošno, lahko je kakšen pes tudi genetsko nagnjen k problemom, ker mu manjkajo določeni prebavni encimi ali ima kakšne druge težave z žlezamii ...vendar to sodi v poglavje Bolezni in ne Prehrana...
Brez zamere Yo  Wink
Logiran
yo
gost
« Odgovor #68 : ponedeljek, 02.06.2003 : 11:50:26 »


Citat

Iz "prvke roke" sem dobil podatek, da je treba mladičke hraniti najmaj prvih 6 mesecv poleg briketov (če sploh Huh) tudi z drugimi, predvsem surovimi hranami, če želiš, da kasneje v življenju pes ne bo imel prebavnih težav ob morebitni spremembi hrane. Tak pes potem lahko celo življenje brez vsakih težav zamenja hrano, ne da bi imel kakršnekoli težave. Naši malinovčki recimo so že taki...take težave z drisko so značilne za pse, ki so reveži obsojeni celo življneje jesti samo eno znamko briketov. Nekaterih lastnikov žal to niti ne moti, ker niti nimajo namena hraniti s čim drugim, kot briketi (jih poznam žal nekaj osebno Sad )...


Moj Thor je eden od taksnih "mladickov", ki so z materinega mleka presli na izkljucno briketirano prehrano. Dobila sem ga pri 4-ih mesecih in od takrat se trudiva s postopnim privajanjem na drugacno prehrano - brez uspeha. Zato me zanima, kako zdaj iz tega zacaranega kroga.

Lp, Yo
Logiran
Tomster
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 325


« Odgovor #69 : ponedeljek, 02.06.2003 : 12:20:23 »

Najprej lep pozdrav!

Eeem... Ne vem zakaj, ampak najin pes je izkljucno brikete (ok, vcasih seveda tudi s kakim dodatkom, nic podobnega BARF-u) in je popolnoma vse v redu z njim...
Hmmm, zakaj le, ko pa očitno le BARF lahko da psu vse, kar potrebuje in se vec.  Shocked
Niti priblizno ne mislim lajat cez BARF ali brikete ali karkoli drugega, kar daje kdo svojemu psu, ce je ta zdrav. Moti me edino to, da (kot je ze bilo povedano) nisem prebral ene same samcate pozitivne lastnosti takega nacina prehrane; nasprotno, prebrati je mozno samo in izkljucno negativne lastnosti in pljuvanje cez brikete in ostalo "komercialno" hrano. V narekovajih zato, ker sem zasledil pakirano BARF hrano, ki jo dostavijo po posti celo iz ZDA!!! Kako hudica jim pa to rata, ce naj bi to bila hrana, ki ne vsebuje nikakrsnih aditivov in konzervansov, prezivi pa tedne v vrecah na nesprejemljivih temperaturnih nihanjih?!
Cudno... Zelo cudno je to meni...

Aja, Drim bo jedel samo in izkljucno brikete (spet, z raznimi dodatki), dokler ne bo veterinarskega vzroka za kakrsnokoli drugo ali drugacno prehrano! Ker, po pravici povedano, se je BARF na zacetku slisal kar zanimiv, ampak vsi zagovorniki niste postregli niti z eno samo pozitivno lastnostjo BARF-a, zaradi katere bi se "splačalo" uporabljati le-tega.

Pa se to: vzreditelj, nekdaj NKP, zdaj labradorcev, ze 30 let v kinologiji, ves ta cas hrani svoje pse z briketi oz pripravljeno hrano, pa so vseeno njegovi psi bili slovenski, jugoslovanski, evropski in svetovni prvaki, tako na razstavah kot na lovskih preizkusnjah.
O BARF-u pa ne duha ne sluha...
Logiran
kirka
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 75



« Odgovor #70 : ponedeljek, 02.06.2003 : 12:26:29 »

Verjetno zelo težko. Mojega Taja so pri vzreditelju tudi hranili, poleg materinega mleka, samo z briketi, prelitimi z jogurtom. Doma pa smo zamenjali znamko briketov in ga hkrati hranili tudi z doma kuhano hrano. In to brez problemov. Edino kar smo v tem času ugotovili je to, da je kuža alergičen na svinjsko meso, po katerem se mu naredijo mazoljčki. In se mu zato pač izogibamo (nič katastrofalnega torej, zgolj lepotna napaka Grin)
Logiran
mefisto
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 507


« Odgovor #71 : torek, 03.06.2003 : 16:18:27 »


A se vam ne zdi, da ste/smo vsi zašli iz teme?

Na začetku me je izključno zanimalo ali ste članek z naslovom teme prebrali.

Logiran
musher
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 46


« Odgovor #72 : sreda, 04.06.2003 : 01:56:10 »

Očitno sem bil spet malo predolgo odsoten. Komaj sem prebral vse kar se je v teh desetih dneh nabralo. Opažam pa tudi jaz eno zelo zanimivo stvar. Obstajata res dva tabora: briketaši in barfarji, zanimivo pa je to, da praktično noben briketaš ne pljuva po barfu, ampak želijo (želimo) samo predstavit prednosti hranjenja z briketirano hrano, medtem ko barfarji izključno pljuvajo po briketih in za njih ne velja nič drugega kot barf. Poleg tega vsi takoj vejo (Rado pa še posebej), da vsaka surova hrana ni barf, ko pa jaz napišem, da niso vsi briketi isti, je pa to smešno. Prepričan sem, da ravno tako kot Rado trdi, da psi na barfu ne morejo biti bolani, bi jaz z enakimi argumenti to lahko trdil za brikete. Namreč, če hranite psa s kvalitetnimi briketi in se držite navodil proizvajalca in mu zraven ne dodajate še kaj vem kakšne svinjarije, pes ne more biti bolan. Še vedno nimam odgovora, zakaj so moji psi zdravi (razen tistega, ki me najbolj razkuri - da lažem o zdravju mojih psov). Poleg tega ne gre samo za moje pse, ampak nasploh za tekmovalne vlečne pse, ki jih na tisoče srečujem na tekmah, pa nimajo nobenih problemov ne s kožo, ne s kolki,... Vem, da so vsi ti psi v glavnem na briketih (vsaj 60 - 80%) z  dodatki surovega mesa in raznimi dodaki za večjo vzdržljivost, hitrost, itd... Da kar takoj odgovorim, zakaj ne samo in izključno na briketih. Vlečni psi so skrajni športniki, ki porabijo tudi do pet in večkrat toliko energije kot "normalni " psi. Na Iditarodu (največji vzdržljivostni dirki) n.pr. so izmerili, da 25 kg pes porabi tudi do 12.000 (dvanajst tisoč) kcal/dan, kar je postavilo na glavo vse dotedanje izračune, treniran pes v mirovanju porabi približno 2.500 kcal in netreniran približno 1.500. Za primerjavo, kolesarji na Tour de France, kot najskrajnejši človeški športnik porabijo dnevno 7-8.000 kcal. Glede na njihovo težo bi morali porabiti 25-26.000 kcal, da bi bilo to enako vlečnim psom. Šprinterji seveda niso taki skrajneži (mislim na vlečne pse) so pa še vedno veliki potrošniki energije, saj ni enostavno preteči 25 km s povprečno hitrostjo 35 km/h in pri tem še vleči sanke. Torej Rado, mi lahko zračunaš koliko barfa bi morali ti psi pojest, da bi lahko funkcionirali?
Še zadnji odgovor. Zakaj sam ne pripravljam hrane za svoje pse? Ker nimam ne časa ne denarja. Ja tudi denarja. Pa kot je že Lanabela napisala, bi,  če bi v tem videl kako prednost. Če pa so moji psi še pri trinajstih zdravi in v taki kondiciji, da so še sposobni sanke vlečt (seveda ne tekmovalno, da se razumemo) pa v tem ne vidim nobenega smisla. Še enkrat, moji psi morajo biti v vrhunski formi in rabijo najboljšo hrano, ne glede na ceno, toda če ni boljših rezultatov, ne vem zakaj bi menjal, samo zato, da bi bilo dražje in bolj zamudno. Ne hvala!
LP
Aleš

PS: Zdaj sem se spomnil še ene, ki jo že dalj časa hočem napisat, pa potem vedno pozabim. Kam z vsem odpadom s kafilerij? Ste že kdaj slišali za "čisto majhno" vejo industrije z nekaj malega potrošniki - kozmetično industrijo Wink? Od kod vse kreme s koži naravnimi faktorji od kolagena, do kaj vem čega vse (te veje ne spremljam tak podrobno)? Če že ne jeste več hrenovk in podobnega, se vsaj ženske zamislite s čim se mažete (in to po obrazu Grin Grin Grin).
Logiran
v.furstenfeld
gost
« Odgovor #73 : sreda, 04.06.2003 : 09:33:08 »

Aleš dragi,
sam si odgovoril.Dodaješ meso da bi pesi mogli bejžati 25 km.
I to nije niš novoga, bar zamene, da se u kafilerijama proizvodi tehnička mast, koja onda opet ide u kozmetiku.Ali isto tako za mene nije niš novo da postoji i drugačija kozmetika.No Ti bi nam stručno mogel objasniti kaj je sa PRIONIMA u toj kozmetiki.Vi ste to gospodo veterinari zakuhali pa nam i objasnite.Jel nam opasnije jesti lude krave ili ljubiti svoje voljene dame.
Mogel bi još koječega napisati, ali to bi bili sve statistički podatki, a Ti si več napisal da to za tebe nisu argumenti.
(Ima preveč logike u njima) Wink
Logiran
Bela01
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 706


« Odgovor #74 : sreda, 04.06.2003 : 10:56:39 »

Ker ne more odgovorit. Torej smo prisli do zakljucka da so tako briketi in barf lahko kvalitetni! No naj povem da je moja Bela pred tednom staknila neko s... in je pol driskala par dni. Pa sem jo sedaj hranla samo z juho iz kumine, janeza in jajcke ter briketi pa je sedaj spet vse ok. Torej bo tut nekaj na briketih.
Logiran
Strani: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Tema: Pomije - hrana za pse in mačke
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines