mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 16.08.2024 : 09:29:15

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Ajša/Mama, vrnjena v nov dom
Strani: 1 ... 22 23 24 25 26 [27] 28 29 30 31 32 ... 69   Dol
Natisni
Avtor Tema: Ajša/Mama, vrnjena v nov dom  (Prebrano 197903 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #390 : nedelja, 11.03.2012 : 00:06:45 »

To so pa spomini  Tongue. Te je dobivala pri nas, ampak jih ji nisem dala prvič, ker ne rabi več tega jest. No ja... če se bo razlezla, boste pa zmanjšali porcije.
Logiran

luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #391 : nedelja, 11.03.2012 : 19:39:33 »

Fifi1, a tiste od petka je pojedla? In super, da zdaj pridno mlati tele tanove. Jih bom zmešala malo še s prejšnjimi!
Petkov sestanek je bil pa prava zabava! Pred picerijo je zgledalo, da dilamo s hrano...  Grin Grin Grin
Logiran
_lori
midi
****
Spol: Ženska
Sporočil: 331



« Odgovor #392 : nedelja, 11.03.2012 : 20:20:29 »

Ajša obožuje nove brikete! Pred mano je pojedla skoraj vse in jedla je tudi, ko sem odhajal. Ne jedla, ampak žrla. ljubezen veselje veselje

Danes je imela brikete od tamalih dveh v posodi. Verjetno so ji potem oni dosuli te, ker je tiste že vse pojedla?  Tongue Jaz nisem mešala zraven še teh, ki smo jih dobili v petek, itak jih je imela dovolj do jutri...

Zdej, glede na to, da so briketi za tamale dva odmerjeni za en teden (jih prinese Fifi ob sobotah) je verjetno smiselno, da se jim naroči, da Ajši teh briketov ne dajejo, ker itak dobi vsak dan od nas svojo porcijo? Bo že počakala, če ji jih bo prej zmanjkalo, preden kdo pride natrest nove, ane?
Logiran
Fifi1
odvisnež
*****
Sporočil: 884


WWW
« Odgovor #393 : ponedeljek, 12.03.2012 : 00:28:24 »

Moramo se zmeniti par stvari, da ne bo delal vsak po svoje.

Stare brikete imejte za rezervo, ne mešajte jih z novimi. Ker vsi nimamo več starih, bi tako dobivala enkrat tako drugič spet drugačno hrano.

Če so briketi od tamalih v njeni posodi, jih enostavno pretresite v vrečko in jih pustite na njihovi okenjski polici. Včeraj je pojedla vse, tako da so te brikete, ki so bili v posodi, nastavili oni. Če njeno novo hrano rada je, naj jo redno dobiva, brez kakršnih koli drugih primesi.

Pa zdajšnje vrečke navagajte na manjše porcije (po mojem mnenju bo 200 gramov dovolj, povejte pa svoje mnenje), saj je hrana za mladiče veliko bolj kalorična, psica pa se giba premalo. Ne sme se zrediti, ker debelost pri psu prinese ogromno zdravstvenih težav, tega pa nočemo.

Delujmo kot homogena skupina, z določenimi pravili, saj le tako lahko dejansko vidimo, koliko hrane poje in tako ne bomo v dvomih in skrbeh, zakaj je enkrat skleda prazna, drugič pa nedotaknjena.

Od petka briketov ni pojedla.

Zgoraj so le moji predlogi. Po mojem mnenju so smiselni, ampak vseeno povejte tudi svoje stališče, da ne bo zgledalo, da ukazujem in kakorkoli diktiram. Odločamo se skupinsko.

 Smiley



Logiran
No Jinx
živim tukaj
***
Sporočil: 5.323


« Odgovor #394 : ponedeljek, 12.03.2012 : 21:44:16 »

Se strinjam, da moramo po najboljših močeh delovati skupinsko in z večino napisanega, glede mešanja briketov, pa mislim takole: "Ta stari" briketi, ki jih nekateri še imate in jih Ajša ne obožuje, so že odprti in s časom bodo čedalje slabši. Menim, da je za pasji želodec bolje, če dobi sedaj od tistih, ki še imajo"ta stare" brikete, mešane porcije, dokler vam jih ne zmanjka, kot da jih imate za rezervo in potem bo kar na enkrat dobila obrok za njen prebavni sistem čisto x briketov. To ji bo, če sploh je občutljiva na take zadeve, organizem bolj obremenilo, ko če zdaj dobiva mešanico od nekaterih in samo nove od drugih, pa še "ta stari" briketi se bodo porabili. Shirala zagotovo ne bo, če bo stare puščala in jedla samo nove, mogoče nam pa jo uspe vreči celo na finto in bo v mešanici pojedla vse brikete. Lahko pa "ta stare" brikete vrnemo na Hribček, pa bo tam kak pesjan užival v njih.  Wink

Ampak to je samo moje mnenje, "starih" briketov pa tako ali tako nimam več.  Smiley
Logiran
Fifi1
odvisnež
*****
Sporočil: 884


WWW
« Odgovor #395 : ponedeljek, 12.03.2012 : 21:51:00 »

Kul, na to pa sploh nisem pomislil. Je** ga dec pač... Roll Eyes predaja Se opravičujem. objem
Logiran
No Jinx
živim tukaj
***
Sporočil: 5.323


« Odgovor #396 : ponedeljek, 12.03.2012 : 21:53:54 »

Saj meni je tudi šele danes to na misel prišlo.  Wink
Logiran
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #397 : ponedeljek, 12.03.2012 : 21:54:10 »

Nekako se mi zdi logično, da prehod z ene hrane narediš z mešanjem obeh vrst hrane. Kar se mi zdi v našem primeru tudi smiselno, da se stara hrana porabi, saj jo je jedla, ni pa bila nad njo pretirano navdušena. Stare hrane še imam, zato me zanima, kam naj zdaj z njo? Na rezervo se mi jo zdi škoda dat, saj se bo tako samo ustarala, pa res ne bo več dobra. Se strinjam z NoJinx.
Bom pa vsekakor upoštevala nadaljna navodila, kakor boste rekli.
Logiran
Fifi1
odvisnež
*****
Sporočil: 884


WWW
« Odgovor #398 : ponedeljek, 12.03.2012 : 22:02:01 »

Drži se navodil No Jinx, ker dec ma skurjene možgane  butnglavc (še tisto nekaj malega, kar jih je imel Roll Eyes) Imate prav, premalo sem premlel zadevo.
Logiran
rava
živim tukaj
***
Sporočil: 3.641


WWW
« Odgovor #399 : ponedeljek, 12.03.2012 : 22:24:29 »

vsem  Kiss

Fifiju pa en štiklc iz moje mladosti Smiley
Adijo pamet stara k*rba adijo svet
pusti betonske nosilce naj ga nosijo
adijo pamet danes gremo na izlet
http://www.youtube.com/watch?v=9hmey4EHo_k

ps: danes je imela kake četrt sklede. dofilala sem ji na skoraj polno ... medtem mi je pa sunila žakelj z vampi. sunila sem ji ga nazaj tako da je reva dobila en ušivi mali vamp namesto cele pojedine Grin
Logiran
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #400 : torek, 13.03.2012 : 08:50:53 »

Lisičko sem tudi jaz porajtala, da se kokica prikrade za mojim hrbtom do vrečke, kjer so skriti "vampki", (ki niso vampi, pa ne vem, kaj zaene smrdeče zadeve so to...) in že hoče čapnat... pa sem prijazna in jo "nagradim" z novim koščkom  Tongue . Dokler ne porihtam tam okoli njene sklede, se ona lahko sladka, čeprav strahu, da bi me požrla, nimam več  Cool
Logiran
Xena
živim tukaj
***
Sporočil: 7.968


« Odgovor #401 : sreda, 14.03.2012 : 10:39:04 »

 Vesela! Smiley
Včeraj me je Ajša nahrulila samo, ko sem prihajala, potem pa utihnila in ves čas od blizu/skoraj radovedno opazovala, kaj počnem. Dober občutek je, ko vidiš, da živali ne predstavljaš več takega stresa, kot na začetku. Afro
Logiran
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #402 : sreda, 14.03.2012 : 11:06:09 »

Tačko še enkrat Afro veselje
Logiran
Fifi1
odvisnež
*****
Sporočil: 884


WWW
« Odgovor #403 : sreda, 14.03.2012 : 11:14:09 »

A sedaj je to hrano?
Logiran
Xena
živim tukaj
***
Sporočil: 7.968


« Odgovor #404 : sreda, 14.03.2012 : 11:18:36 »

Jaz sem prišla na pol prazno posodo in malo dodala.

Logiran
Strani: 1 ... 22 23 24 25 26 [27] 28 29 30 31 32 ... 69   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Ajša/Mama, vrnjena v nov dom
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines