mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sreda, 26.06.2024 : 07:41:27

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Ajša/Mama, vrnjena v nov dom
Strani: 1 ... 12 13 14 15 16 [17] 18 19 20 21 22 ... 69   Dol
Natisni
Avtor Tema: Ajša/Mama, vrnjena v nov dom  (Prebrano 194872 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
natis
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.518


« Odgovor #240 : ponedeljek, 06.02.2012 : 14:35:30 »

Saj smo pomagali. In še pomagamo. Več kot to pa žal ne moremo. Pa tudi pomislite na nas, ki ji vodo menjamo, kako bi menjali vrč vode, ki bi ga mela v koči... To pač ne bo šlo. Mislim, da ima kočo v redu, seveda pa bi jo lahko rihtali in dopolnjevali v nedogled. Tudi Fifi zunaj kdaj zmrzne voda, pa nisem zanjo inštaliral nobenega sistema, pa je moj pes. Če bi hoteli, bi lahko stali zraven naših psov in jih pazili 24/7. Pa ste prepričani, da ta trenutek, ko ste v službi, vaš pes ni prevrnil posode z vodo in je žejen? Pa bo vseeno preživel. Če je Ajša preživela prej, bo tudi sedaj, ko zanjo skrbi sedem ljudi.


čakaj čakaj ... nisem nikoli rekla, da ne pomagate ... DALEČ OD TEGA ... itak ste vsi  super
ma jaz res drugače gledam na to, ker imam čisto drugo pasmo in pse za kavč ...

samo v info ... ti ajmarji so z normalnim ročajem na katerega je dan en karabin, ki se pripne tako na ročaj kot na drugi strani na "nekaj" kjer ta reč visi. in pri menjavi vode se samo odpne en del karabina in imaš ajmar v roki Wink

meni je tole res priročno ... ne samo za ajšo ... za kateregakoli drugega psa.
Logiran
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #241 : ponedeljek, 06.02.2012 : 14:42:46 »

Ja, ampak v tem primeru bi bilo treba v kočo zlest. Kar pa, khm ...
Logiran
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #242 : ponedeljek, 06.02.2012 : 14:44:19 »

že s kakšno plastično lopatko za strgat led s šip se da tisti led dol pobrat-tako mislim, samo z občutkom... Po mojem ni nekaj hudega. Lahko pa grem danes pogledat in preverim, kaj se da naredit...kdo je že danes?
Logiran
rava
živim tukaj
***
Sporočil: 3.641


WWW
« Odgovor #243 : ponedeljek, 06.02.2012 : 14:46:11 »

jst sem dans.
bomo videli, kaj se da.
Logiran
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #244 : ponedeljek, 06.02.2012 : 14:49:12 »

Ok  Wink
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #245 : ponedeljek, 06.02.2012 : 14:57:18 »

En je za svojega psa izumil tako stojalo z luknjami ob strani v katerega se je dalo posodo za vodo - med dnom stojala in dnom posode je bilo slabih 10 cm prostora, v vmesnem prostoru je prižgal čajno svečko. Je pa bilo vse skupaj precej težko, tako da ni mogel pes premikati in prevračati.
Logiran
rava
živim tukaj
***
Sporočil: 3.641


WWW
« Odgovor #246 : ponedeljek, 06.02.2012 : 15:14:03 »

greva dons oba tja.
če je samo malo ledeno pod kastrolami, bejbe ne bomo vznemirjali s špohtlanjem.
na južni strani se je zdajle celo malo topilo.

napoved je za bruham
Logiran
Royalty
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.006


« Odgovor #247 : ponedeljek, 06.02.2012 : 16:11:11 »

Če je psica res žejna, ker je cel dan brez vode, bi ziher takoj planila po sveži vodi, kadar ji jo lastniki prinesejo ali pa če jo kdo od vas zamenja. Če temu ni tako, res ni treba delat posebne drame, moja dva psa pozimi pijeta cca. dvakrat do trikrat na dan, običajno po obroku hrane.

rava, mleka (nobenega) jaz ne bi dajala da ne bo kake driske, ker potem bo pa res problem z dehidracijo psa, če bo brez vode.
Logiran
Royalty
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.006


« Odgovor #248 : ponedeljek, 06.02.2012 : 16:13:15 »

Aja, če boste v aprilu še hodili futrat in bo manjkalo hraniteljev, lahko še jaz takat vskočim enkrat na teden, ko se mi bo v službi sprostilo. Se bom javila še takrat...
Logiran
_lori
midi
****
Spol: Ženska
Sporočil: 331



« Odgovor #249 : ponedeljek, 06.02.2012 : 16:52:02 »

Ja seveda, moj namen ni bil zagnati kakšne panike, da Ajša ni imela nobene vode. Se opravičujem, če je morda tako izpadlo. Menim pa, da ni nič narobe, če jih malo preganjamo z menjavanjem vode, konec koncev je njihova celodnevna naloga samo to.  Roll Eyes
Na forum pa napišem predvsem zato, da se ve, da sem bila tam in kaj tam počnem, to pa z namenom, da mi lahko kdo pove, če bi delala karkoli narobe.  Smiley
Logiran
rava
živim tukaj
***
Sporočil: 3.641


WWW
« Odgovor #250 : ponedeljek, 06.02.2012 : 17:24:51 »

Lori, ne skrbi  Afro, meni ni izpadlo niti malo panično.

kar nas jebe tlele, da včasih postavljamo kaka na videz čudna vprašanja, je verjetno to, da se nam bejba smili, ker ima tale catering ekipa bistveno drugačne standarde strežbe našim domačim razvajenim in vsega polnim ritim, kot pa jih je deležna ta boga žvau.
verjetno ni enga, ki ga mal ne skrbi za tole našo babo in si želimo, da bi ji vsaj malo olajšali tist turoben ketnarski lajf.

meni se zdi, da je precej bolje postavljati "kokr glupa" vprašanja (recimo jaz danes o mlekcu  Grin ), kot pa nekaj zamočit.
Logiran
rava
živim tukaj
***
Sporočil: 3.641


WWW
« Odgovor #251 : ponedeljek, 06.02.2012 : 19:48:15 »

evo me s terena.

pridem tja in me rutinsko nazja in zraven maha z repom  Evil.
počekiram stanje - briketov nekako 3/4 sklede. voda ful zmrznjena.
malo ledu je bilo samo okoli posod, ostala terasa je bila suha.
zarad tega nisva nič špohtlala ali kaj podobnega.

danes sem gruntala kaj naredit, da bo punca jedla, ker zdajle v tem mrazu so res velike energetske potrebe.
btw zavijem v štacuno, kupim eno almo nature vrečko in lososovo olje, ki naj bi kao ful pomagalo pri zmanjšanem apetitu.

no, in najprej bejbi rutinsko dam en vamp.
pol ji pa dam za povohat lososovo olje in babnica mi skor flaško iz rok spuli  Cheesy.
dam par kapljic čez brikete, bejba se zapodi v brikete in jih pomlati toliko, da je bila skleda polna le še do polovice.
pol sem pa rekla - čak se ti mene, boš ti dons ornk jedla !!!!
ji hočem zmešat kako tretjino tiste vrečke med vrhnjo plast briketov.
uspe mi stisniti malo vsebine.
babnica se medtem stiska in se drenja okoli mene (prvič ever  Shocked  ljubezen), prevoha vse žaklje in mi PAJSNE !!! Huh ostali del piščančje vrečke (madona, tako hitro še moj Gusar ne mazne meska).
meni uspe nekako zmešat tisto preostalo med vrhnjo plast briketov.
dosujem brikete - do kak prst pod robom.
dam čez še par kapljic olja.
ko odhajam, BEJBA PAPA k zmešana  veselje

še dobro, da sem imela nekaj ful vroče vode s sabo, da sem jo v skledo dolila toliko, da se je že obstoječa v skledi stopila.
not se je valjalo par briketov in ni bila preveč čista. zaradi tega se nisem sekirala, ampak sem kar čez nalila, ker nisem imela vode za celo skledo s sabo.
jutri se bo videlo ali vodo sploh kaj menjajo - če bo čista, jo menjajo.

lastnikov seveda ni bilo ven - valda ne boš na tak mraz hodil zarad enga cucka  Angry
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #252 : ponedeljek, 06.02.2012 : 20:03:21 »

Če je psica res žejna, ker je cel dan brez vode, bi ziher takoj planila po sveži vodi, kadar ji jo lastniki prinesejo ali pa če jo kdo od vas zamenja. Če temu ni tako, res ni treba delat posebne drame, moja dva psa pozimi pijeta cca. dvakrat do trikrat na dan, običajno po obroku hrane.
Se strinjam - tudi Mica, ki je na toplem cel dan, pije zdaj le cca 2x na dan Smiley
Ste pa celi modeli, kako ste se zorganizirali Kiss Kiss
Logiran
Fifi1
odvisnež
*****
Sporočil: 884


WWW
« Odgovor #253 : ponedeljek, 06.02.2012 : 20:54:41 »

Super rava, ampak problem bo nastal pri financiranju vsega tega olja in vrečk... Če se bo na tako hrano navadila, ne bo nikoli več hotela jesti samo briketov. Horjul si ne more privoščiti toliko izdatkov za enega psa, ker jih je zunaj še veliko, ki potrebujejo pomoč. Problem bo nastal tudi z nabiranjem zobnega kamna, ki se pri uživanju mehke hrane (če se psu vsakodnevno ne pere zob) vedno nabira. To je le moje mnenje, naj svoje pove Smetka. Drugače pa vem, da Ajši hočeš le najboljše.  Kiss
Logiran
No Jinx
živim tukaj
***
Sporočil: 5.323


« Odgovor #254 : ponedeljek, 06.02.2012 : 21:29:10 »

http://www.presek.si/20/1127-Bradac-Dobnikar.pdf

Tu si preberi eno krasno študijo, kjer je iz grafa razvidno razmerje med hitrostjo zmrzovanja tople in hladne vode. Zanimiva zadeva.  Smiley

O, super!  Cheesy Hvala, Fifi1!  objem
Logiran
Strani: 1 ... 12 13 14 15 16 [17] 18 19 20 21 22 ... 69   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Ajša/Mama, vrnjena v nov dom
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines