mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 23:56:23

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Bi prižgali letos svečo manj?
Strani: 1 [2]  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: Bi prižgali letos svečo manj?  (Prebrano 19507 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Rossy
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.658



« Odgovor #15 : sreda, 26.10.2011 : 09:24:09 »

SD, saj vem in verjemi, da mi je grozno, ko vidim koliko je odpada in komaj čakam, da porabim tiste sveče, ki sem jih dobila in potem nabavim nekaj bolj prijaznega   Smiley
Logiran
Cats
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.266


« Odgovor #16 : sreda, 26.10.2011 : 12:07:29 »

Punci, žal mi je za vajini mami. Pet let je minilo, da je odšel moj oče, in še danes boli. Pokopan je daleč, na grob hodim redko, toda doma pogosto prižgem kakšno svečko. Pomaga mi, da sem na steno obesila njegovo fotografijo, portret, ki sem ga sama posnela, in si vsak dan vsaj pomežikneva, če že ne rečeva kakšno Wink
Logiran
Aponi
rad pišem
****
Sporočil: 316


« Odgovor #17 : sreda, 26.10.2011 : 18:33:10 »

Rossy, žal mi je za tvojo mamo.

... in si vsak dan vsaj pomežikneva, če že ne rečeva kakšno Wink

Cats, tole mi je pa tako lepo...

Če pomaga prižiganje svečk, zakaj pa ne? Mene moti samo to, da se včasih res pretirava. Moji sorodniki imajo točno naštudirano, kdo je na "njihovih" grobovih prižgal katero svečko in potem je treba to uslugo vrnit, pa čeprav na tistem grobu gori že 30 sveč... Pa cela groza, če na kakšen običajen dan ne gori vsaj kakšna sveča, to se ne spodobi! Najbolj mi je pa neumno, da človeka, dokler je bil živ, ni bilo nikoli časa obiskat, ampak pokazati je pa treba, da se mu prižiga svečke.

Meni je dovolj, da se kdaj pa kdaj prinese kakšno rožico, kamenček ali školjko ...sem prepričana, da je mojemu dragemu atu Kiss, bolj kot sveča na grobu, všeč, da se spomnim nanj, ko mi je lepo in sem daleč stran. In da ne pozabim delati traparij, ki sva jih včasih počela skupaj.  Smiley
Logiran
SILBA MIA
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.789


WWW
« Odgovor #18 : sreda, 26.10.2011 : 22:37:12 »

Rossy in PikaPoka, žal mi je za vajino izgubo, kot je rekla že SD, naj lučka za pokojnima vedno sveti v vajinih srcih! Mama je vendar - ena sama.

Mi smo pravkar obhajali četrto obletnico mojega tasta. Sva z možem prižgala "lumin" v njegov spomin. Lumin je kozarec, ki prenese vročino ognja, z vodo, malo olja na vrhu in "dušico" ( stenj v plovcu in aluminiju). V glavnem precej eko zadeva in meni zelo lep običaj.

Mi je pa neznosno grozno, da naj bi že leta "morala" na grob odnesti za vsakega pokojnega svečo, tudi za vse tiste, ki so umrli že davno pred mano in jih sploh nisem poznala. Sem vedno odnesla eno samo - če že.

Logiran
SILBA MIA
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.789


WWW
« Odgovor #19 : sreda, 26.10.2011 : 23:00:50 »

P.S.
http://krstina.bloger.hr/post/uljanica--hrvatska-tradicija/4499988.aspx
 ljubezen
Seveda se pridružujemo akciji Afro
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #20 : četrtek, 25.10.2012 : 11:53:01 »

Spet se bližajo prazniki, ko se bodo na veliko prižigale sveče. Ministrstvo za okolje in prostor je lansko leto pozvalo:

Predniki vam ne bodo zamerili, če boste letos prižgali svečo manj, potomci vam bodo za to hvaležni.

Akciji smo se lani pridružili tudi mojpes.netovci in upam, da se bomo letos ponovno. Vabim vas, da namesto prave sveče prižgete virtualno - KLIK.

Hvala vsem, ki boste prižgali kakšno pravo svečko manj in vsem, ki boste tako prihranjena sredstva morda podarili v dobrodelen namen.
Logiran

Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #21 : sreda, 29.10.2014 : 20:56:18 »

Leto je naokrog in pred nami je zopet čas, ko se poraba nagrobnih sveč strmo povzpne. Naj bo vsaj kakšna realna sveča manj in kakšna virtualna več tudi letos.

"Predniki vam ne bodo zamerili, potomci vam bodo hvaležni."
http://www.svecamanj.si/

Če se bo kdo odločil za donacijo sredstev, ki bi jih sicer porabili za nakup sveč, je tukaj en predlog:

ZAVETIŠČE HORJUL,
zavod za oskrbo, nego, zaščito in vzgojo hišnih in izgubljenih živali
Smrečje 55
1354 Horjul
TRR 03160-1000931624 (SKB)
namen nakazila obvezno navedite: donacija - svečka
Logiran

Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #22 : torek, 27.10.2015 : 12:00:19 »

Kot že nekaj let, velja poziv tudi letos pred dnevom spomina na mrtve - http://www.svecamanj.si/

Hvala.

Če se bo kdo odločil za donacijo sredstev, ki bi jih sicer porabili za nakup sveč, je možnosti za pomoč ljudem in živalim mnogo.
Naš predlog je tudi letos:
ZAVETIŠČE HORJUL,
zavod za oskrbo, nego, zaščito in vzgojo hišnih in izgubljenih živali
Smrečje 55
1354 Horjul
TRR 03160-1000931624 (SKB)
namen nakazila obvezno navedite: donacija - svečka
Logiran

Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #23 : sreda, 19.10.2016 : 10:33:43 »

Spet se bliža tisti čas v letu ...

Manj svečk za manj grobov
Rdeča nit tudi letos ostaja enaka. S projektom na eni strani zmanjšujemo pretirano okraševanje grobov ob 1. novembru, na drugi strani pa zbiramo sredstva za nakup opreme, ki rešuje življenja.
Sredstva lokalne organizacije namenijo projektom v svoji občini.
Dobrodelno društvo Fundacija Svečka


Hvala vsem, ki boste prižgali kakšno pravo svečko manj in vsem, ki boste tako prihranjena sredstva morda podarili v dobrodelen namen.
Logiran

Strani: 1 [2]  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Bi prižgali letos svečo manj?
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines