mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sreda, 17.07.2024 : 01:57:34

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 6  |  Tema: Dalmatinci - čvek
Strani: 1 ... 29 30 31 32 33 [34] 35 36 37 38 39 ... 59   Dol
Natisni
Avtor Tema: Dalmatinci - čvek  (Prebrano 146265 krat)
0 članov in 4 gostov pregleduje to temo.
pantheraunica
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 158


« Odgovor #495 : ponedeljek, 08.08.2005 : 09:46:24 »

oj!
opa! se je ze zacelo in to brez mene...
na ja temosonam zaprli ker se je nekdo verjetno pritozil da ga prevec simfajo in po njemu kakajo... sam mi ni jasno kako nekdo ki je bil policaj nima jajc da bi se na enem forumu oglasil ali pa mogoce nimakontra argumentov kar smo tudi predvidevali... bere pa forum sigurno ker je men na razstavi rekel da kaj si upam pisat po forumu!!
na vidiku pa je se en novi skandal ki je se v postopku preden ga objavim-povezano je z isto osebo in njegovim psom... mislim pa da nekateri ze nekaj veste o tem, toda mi ni jasno kako lahko se vedno pol zagovarjate tega cloveka kaj ce je to res ni druge kot ga kamenovat in javno unicit!!!
hipo kje ste se ze kaj kregali? nakerem forumu to??
oxy kdo si ti?? od kje pas psa?? oce mama??
veliko se da tu gor nardit glede vzreje in prodaje mladicev,ker nekje se mora zacet revolucija...
gregor nemanic
www.pantheraunica.net
Logiran
hipo
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 342


« Odgovor #496 : ponedeljek, 08.08.2005 : 10:15:28 »

povzetek najinega pogovora:
oxy:
Citat
Živjo!!!!jaz se tut strinjam da so dalmatinci prekrasni psi!!!!tudi jaz imam dalmatinko oxy, ki je zelo lepa in ima čudovit karakter.....pa tok mi ljubezni pokaže, da prov ne morm verjet1!!!a maš ti tud dalmatinca?Huhšpela
hipo:
Citat
Špela, iz kje je tvoja dalmatinka?
oxy:
Citat
oj!moja dalmatinka je iz Novega mesta!!!sam nima rodovnika ampak je čistokrvna....k men itak ni do tega da bi psa na razstave vozila.jst mam psa zato,da se mam fajn z njemu....kaj pa ti?Huh
hipo:
Citat
sej nimaš rodovnika samo zato da potem psa na razstave voziš.v bistvu, dokler nimaš rodovniškega psa ti je to samo kos ničvrednega papirja Rolling Eyes
rodovnik je zato, da imaš zagotovilo da pes ni mešanec, imaš podatke o prednikih, ki jih lahko preveriš in tako ugotoviš kakšne so možnosti da je tvoj pes podedoval kakšno bolezen in potem na tisto bolj paziš itd...veliko je dobrih stvari v rodovniku...
se imam tudi jaz fajn z njim, pa ima rodovnik...
oxy:
Citat
sj vem to sceno z rodovnikom sam ponavad so taki psi full bl občutljivi pa hitrej bolni....zj mam že ta drugo dalmatinko pa prejšna je bla tut brez rodovnika pa je bla zdrava pa full lepa.tle v lok so vsi rodovniški dalmatinci jeftini pa obup grajeni.....
hipo:
Citat
.....ne moreš pa trdit da je pes zdrav dokler ne narediš določenih testov;pelji jo na slušni test, ja, lahko rečeš da sliši, ampak da sliši na oba ušesa pa ne boš nikoli sama ugotovila ker je praktično nemogoče.pelji jo slikat kolke, tudi tega ne moreš ugotovit če nima res hude displazije...tako je to...
koliko njenih prednikov je bilo gluhih?koliko jih je imelo uničene kolke?
ne moreš vedit ne..?
sem pa vesela da je bila prejšnja zdrava...si imela pač srečo.koliko let je pa dočakala?
oxy:
Citat
oj.....ja moja psička je dala vse te teste skoz ker mam dobrga veterinarja in mi vse to uštima.....pa moja oxy z mano spi v postl je z vilice....in je razvajena k hudič.....
hipo:
Citat
špela kje si pa delala slušni test?mislim pri katerem veterinarju in v katerem kraju?
a kolke imaš slikane?kaj ti pa piše na papirju?
oxy:
Citat
Pregled kolkov ima ta mesec enkrat....ampak je veterinar reku da je vse tako kot mora bit.
hipo:
Citat
he he...pa prejšnja psička, si prej napisala da je imela vse teste opravljene, pa mi še vedno nisi odgovorila kaj ti piše na oceni slikanja kolkov in kje si opravila slušni test??
imaš pa res super veterinarja da ti na prvi pogled ugotovi da je s kolki vse v redu...jaz bi tudi imela takega...naj ti povem da se začetke displazije ali kakšno začetno stopnjo lahko ugotovi samo z slikanjem....

od tu naprej je bila pa tišina....

tukaj pa več o njenih načrtih produciranja mešancev:

http://www.mojpes.net/forum/index.php/topic,4014.0.html

Citat
ali pa mogoce nima kontra argumentov kar smo tudi predvidevali...
a se čudiš? Huh  Grin
Logiran
pantheraunica
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 158


« Odgovor #497 : ponedeljek, 08.08.2005 : 10:58:26 »

hipo hvala za info... te bom moral kr za mojo asistentko vzet ker vidim da ze obvladas pisanje preko foruma poleg rodovnikov in razstavnih dalmatincev...
oxy, vidim da si nekje napisala da si komaj zbrala dnar za nerodovnisko dalmatinko... zakaj pa pri meni ne vprasas pa bi dobila vrhunsko psicko z super rodovnikom zastonj ker meni ni v interesu dobit denar za mladice ker bi rad zasluzil kot tomaz pa tudi ne za pokritje stroskov kot si ti mislila nardit!! meni je v interesu unicit plane tomazu v slo da bi zasluzil z prodajo mladicev in zato bom vsakemu dal mladice zastonj iz slo ki bo pripravljen razstavljat in vzrejat seveda pod dolocenimi pogoji. jaz se zavedam kako drag HOBI je vzreja in razstavljanje in denar ki ga vlagam v to prihaja iz drugih virov...
ce bi se se par ljudi odlocilo imet nerodovniske dalmatince bi v nasi drzavi na hitro imeli en cel kup invalidov in gluhih psov... zato ce si le malo clovek steriliziraj psico in se mi javi za eno rodovnisko...
hipo kr tako naprej...
od tistih ki pa jih hocemo slisat ne duha ne sluha kar samo pove da je vse res kar smo slabega o njemu napisali in zakaj so nam temo zaklenii in nas zacasno zaustavili pri revolucji...nas namen je da bi ljudi usmerili na pravo pot ne da bi pluval...
gregor nemanic
Logiran
hipo
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 342


« Odgovor #498 : ponedeljek, 08.08.2005 : 11:46:00 »

ok, bom napisala še enkrat, vse po vrsti, pa upam da bo komu zdaj jasno v čem je point vsega, pa da ne boste sam prebrali ampak še mal razmislili.
torej, ko sem se začela spuščat v tele rodovnike in v vzrejo sem itak razmišljala isto kot vi.ma važno da imam psa, rodovniški je, več pa ne rabim...pravzaprav mi je bilo še od začetka vseeno ali je sploh rodovniški ali ne...
potem pa so me stvari potegnile, in seveda sem ob branju foruma dobila že mal drugačno razmišljanje.ob tem pa tudi mal napačne predstave o določenih ljudeh.jap, sem bila istega mišljenja kot vi.pol pa sem mal razmislila...pa sem poslušala eno plat zgodbe, tukaj pa drugo plat.
pa da ne bo kdo mislil da se tukaj koga sili v kaj, da se začne kdo ukvarjat z vzrejo, al pa da morate šimfat, sploh ne!!ampak par dejstev ki sem jih že enkrat pisala;
torej prva psarna:
-starši slušno testirani, kolki slikani, komolci slikani(nič od tega v slo ni obvezno)
-mladiči slušno testirani(tudi to ni obvezno)
-vprašajte gregorja za povprečno število plošč in modrih oči v vseh leglih(za namig:je zelo nizko)
-vprašajte ga za število gluhih mladičev
-vzrejne ocene psov iz te psarne so odlične
-če vam je mar lahko še rodovnike pogledate in primerjate z drugo psarno...
-in kar je najpomembnejše:dobite zdravega mladiča!!
druga psarna:
-starši niso slušno testirani oz. so ampak so le ti gluhi in se z njimi naprej vzreja.
-kolki so slikani le pri enem ali dveh psih.(upam da se ne motim)
-komolci niso slikani
-mladiči niso slušno testirani, oz.je ena psička, ampak samo zato ker ga je tole z gluhoto zgleda pred nedavnim izučilo...in ta psička ostaja doma in gre naprej v vzrejo.
-vprašajte še tam za število plošč, modrih oči, gluhih mladičev...
-za vzrejne ocene je že grega napisal da jih bolj malo dobi odlično oz. nobena psica
-lahko še tam pogledate rodovnike...
ampak najprej preštudirajte katere linije so trenutno najboljše pol pa primerjajte.

sej  ni treba da vas vzreja zanima, ampak morte pa rečt da tudi če si kupite psa za domov hočete da je zdrav oz. si želite dobit zdravega mladiča!in sploh ni važno če gre ta naprej v vzrejo ali ne, bit mora zdrav, in vzreditelji se morajo za to trudit!

no pa da še povem eno zgodbico:
enkrat sem govorila s Tomažem, in mi je govoril kako je eni ženski motorist zbil psa(ki je bil iz njegove vzreje), in ga je ta ženska klicala in bla ful žalostna...in je seveda hotla met drugega psa, ker ji je bil prejšnji tako pri srcu in se ni mogla navadit živet brez psa.
in je prosila tomaža če bi ji lahko dal po obrokih ali kaj podobnega ker je bila bolj brez denarja.
In člevek se mi je ob tem ko mi je govoril to o obrokih ali znižani ceni sarkastično smejal v telefon brez kakršnihkoli čustev do psa ali te ženske!!

ja...veliko je bilo malenkosti ampak enkrat useka....

Grega pa je tule pripravljen dat psico zastonj(in je eno tudi dal Tomažu), on pa niti po obrokih ne!
kdo zdaj hoče tu zaslužit z vzrejo in kdo hoče psom dobro?

ne razumem pa tudi jaz kako eni vejo določene stvari pa se še kar slepijo....

aha, oxy zgleda se sramuješ svoje preteklosti in kaj si že govorila okrog...jaz lahko pišem kar hočem ker nimam kaj za skrivat in nimam se česa sramovat ker sem bila vedno na strani psov in ne na strani šteparjev!
zamisli se kaj ti je Grega napisal...
glede na tole da boš zaslužila pa....lahko se pridružiš tam v Krškem enemu pa bosta skupaj služila in izrabljala pse...ker tole kar si ravnokar napisala kaže na to da boš psico samo izrabila da bo tebi lepo!!
Logiran
jasminaj
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 506


« Odgovor #499 : ponedeljek, 08.08.2005 : 11:59:10 »

oxy glede parjenjatvoje psice se niti slucajno ne strinjam.. sicer pa si to slisala ze iz 100 strani, pa sigurno tudi se bos.. recem ti samo, se enkrat premisli o tem in se odloči pravilno!!
drugace pa kak Jony odreagira na druge zivali?.. jaz vedno full opazujem okolico, tako , da ko vidim psa (ga skoraj vedno vidim pred njim Wink), poklicem Johnyja k sebi, pa na povodec, potem pa pocasi mimo, da se povohata, ce je mozno, ga spustim za igro, če ne pa grem dalje.. srno sem zdaj prvič srečala, pa sem tako bila full presenečena , da ni šel za njo Cool .. kako pa ti odreagiras, ko vidi oxy srno?.. jaz ti predlaagm, da v trenutku, ko jo ti zagledas, se zašprintaj čimbolj v drugoi smer od srne, pa se deri oxy oxy,.. po vsej verjetnosti bo prišla za tabo, razen če bo srna preblizu, ali pa jo boš ti prpeozno opazila.. probaj tako, pa poročaj Wink.. jaz imam drugače še tako malo piskajočo miš v žepu, pa po potrebi tudi z njo zapiskam (če se na moj klic ne odzove), tako da skoraj 100% pride vedno do mene, pa se ne bo zapodil do drugih živali.. ok, razen , če npr. drugega psa pozna, se zalaufa ,kot da mi hoče povedat "pusti me, saj pa ga poznam Roll Eyes"..

za druge stvari pa bom  Lips Sealed ..pa prosim ne me napadat, zakaj sem tiho sram
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #500 : ponedeljek, 08.08.2005 : 12:20:02 »

oxy, a se ti sploh zavedaš, koliko te bodo mladički stali?? Tu ni samo: iiii, kako so srčkani Roll Eyes Za hrano, cepljenja, veterinarja... imaš ves ta denar? Jaz sem ravnokar oddala svoje mladičke in ti lahko še iz glave povem, koliko me je stalo celotno leglo (pa sem imela 8 mladičev). Tu ne govorimo o 50 ali 100 tisoč (kolikor si dala za nakup psice-če si sploh toliko dala). Daj malo preračuna, če se ti sploh SPLAČA imeti nerodovniške mladičke. Če se že sedaj komaj preživljaš (in psico), kako boš zmogla še vse stroške z leglom Roll Eyes Veš, z nerodovniškim leglom boš MOGOČE (če boš imela srečo in če bodo za mladičke NEUSTREZNO poskrbljeno) celo POKRILA vse stroške. Ampak poudarjam, za mladičke bo neustrezno poskrbljeno. Ker ne verjamem, da si boš nakopala 500 tisoč ali pa še več stroškov, če veš, da jih ne boš mogla pokrit...

Lp Jana

P.s. PA PIŠI V PRAVILNI SLOVENŠČINI!!
Logiran
hipo
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 342


« Odgovor #501 : ponedeljek, 08.08.2005 : 12:32:35 »

Hotla sem še napisat da se to MORA pisat po forumih, ker ko sem jaz kupovala psa sem brala forum pa ni bilo nikjer napotkov kam po psa, in nikjer napisanih dejstev kaj je kje ok.do tega sem nažalost šele zdaj prišla sama!brez kakršnihkoli podatkov, izključno sama!in to iz pogovorov vseh vpletenih...tega nisem nikjer prebrala, in ne pišem nekih stvari ki nebi bile resnične ali pa si nebi mnenja izoblikovala sama.
Če bi to pisalo takrat, pa bi se mogoče vprašala kaj pravzaprav hočem od psa, in mogoče bi že od začetka ciljala na razstavnega psa...če pa to ne pa bi vsaj hotla imet zdravega!!in to z zagotovilom, ne pa takega ki mu z žličko udarijo po ponvi in mi rečejo da odlično sliši.
ja, nasedeš če hočeš...
pa da ne bo pomote, z Mondom sem več kot zadovoljna, ampak pišem v smisli "kaj bi bilo če bi bilo"...
zato mislim da bo velika napaka če se bo to brisalo...
Hočemo samo pomagat ljudem ki šele kupujejo pse da dobijo tisto kar hočejo in prej dobro premislijo ne pa da grejo z glavo skozi zid!
Logiran
shait
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 92


« Odgovor #502 : ponedeljek, 08.08.2005 : 14:59:54 »

Živjo vsem,
tudi sama sem podobnega mnenja kot hipo: več bi se moralo pisati o dalmatincih, vzrediteljih,... To je dobro za bodoče lastnike, in samo pasmo. Namen vzreje je izpopolniti pasmo, ne prodajati mladiče.  Vsem vzrediteljem mora pa itak biti jasno, da bodo kritike. Dobre ali pa slabe - to je dosti odvisno od njih samih.
Pri dalmatincih je na splošno slabo. Spomnim se, da ko sem sama iskala dalmatinko sem morala v glavnem brskati po knjigah za informacije o pasmi. Ko sem brskala po netu in oglasih so me pa kar hitro usmerili k hrvaškim vzrediteljem.
Najbolj me moti da nimamo nobenega kluba dalmatincev. Saj vem da pri ustanovitvi nagajajo vsi po vrsti, vendar  bi morali še poskušati. Mogoče bi potem tudi hitreje dosegli obvezno testiranje sluha in drugih stvari ki so pomembni za to pasmo. Mogoče...
Drugače pa, hipo kako gre lahko gluha psička naprej v vzrejo, če jo mora najprej nekdo oceniti in dati vzrejno dovoljenje. Potem je tukaj kriv še nekdo drug.
Drugače pa oxy, če želiš poskrbeti, da se ima kakšen dalmatinec lepo v življenju lahko pomagaš dobiti nove prijazne lastnike tisti dalmatinki iz Zonzanija, pa v Kranju je baje tudi en za oddajo,...
Logiran
B
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 68


« Odgovor #503 : ponedeljek, 08.08.2005 : 15:19:33 »

Citat: oxy
ej hipo ti pa mors neki drekt ane kva te briga ka bom jz z mladici pa bom pac mal zasluzila men bo lepo pa mi je vsen a ma rodovnik a ne to se vse da prodat in nuben mi tega nau preprecu sterilizirala jo pa nam!'

Žalostno.
Logiran
hipo
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 342


« Odgovor #504 : ponedeljek, 08.08.2005 : 15:38:01 »

no, vidim da nekaj gre na bolje...shait lepo da imaš tudi ti tako mnenje, da tole pisanje ni nikakršno hvaljenje...
Vem približno kakšna je tvoja zgodba ja, in najbrž ne želiš da se komu to ponovi zato si tudi takega mnenja.
ampak nekateri se pa pač nočejo sprijaznit...
glede hrvaške; moje mnenje je da je "domovina dalmatinca" mal v podnu, ker na žalost(ali veselje) večina dobrih psov prihaja od drugje.največ seveda iz skandinavije-tam so najboljše psarne, najboljše linije itd...tudi zdravstveno so tam najboljši.In pri nas(in okolici) na ta način vzreja samo Panthera Unica, čeprav vsi ti testi niso nujni...se je pa dokazalo to na specialki na hrvaškem, mislim da lansko leto kjer so skoraj vse pobrali PU psi!in lahko smo veseli!
Mogoče se naša mnenja razlikujejo ker ima vsak svoj okus, ampak meni hrvaški dalmatinci ne potegnejo...niti rodovniki niso nič posebnega, niti izgled.

Gluha psička gre pri nas lahko v vzrejo ker slušni test ni obvezen!Ti greš samo na vzrejni pregled, tam ne rabiš niti slikanih kolkov niti slušnega testa!in potem ti dajo oceno in evo navalimo na mladiče.
Mislim da pa je bilo to leglo celo testirano(pripeljano iz češke) in vmes je bila ta psica.Vzreditelj je to zamolčal, in zdaj gre ta hiba naprej.
ni pa to edini gluhi pes v njegovi vzreji in on to ve Lips Sealed
upam pa da se bo tole s klubom premaknilo, in da se stvari poostrijo, da se ne bodo parili vsi psi povprek!potem bo slovenija glede dalov še na boljšem nivoju!
Logiran
čara
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 224


« Odgovor #505 : ponedeljek, 08.08.2005 : 18:20:44 »

Meni ni  problem prispevat Smiley (sploh zdaj ko si moj račun opomogel). Samo povej kam naj nakažem.

čaw
Logiran
marjetkica
novinec
*
Sporočil: 39


« Odgovor #506 : ponedeljek, 08.08.2005 : 18:35:37 »

glede investitorjev/sponzorjev: je treba premislit, kdo ima interes, da vloži v dalmatince/pse. to bodo kakšna podjetja s pasjo hrano in pripomočki, trgovine za male živali (malo večje:mr pet, tukano...).. podjetja ki prispevajo, dobijo oglasni prostor in ne vem še kaj.

najprej naj bi se pripravilo program, vse natančno napisano, nato ponudba podjetjem in to vse lepo urejeno se jim pošlje. dokler ni črno na belem napisano se ne da sponzorjev iskat.

kaj pa prostori za klub? to je bistveno...

nasvet za nove lastnike dalmatinčka od tomaža: naj ga dosti crtajo in začnejo z vzgojo. en klik tle, drugi tam, pa ga bo že manj strah. Smiley
Logiran
galy
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 150


« Odgovor #507 : ponedeljek, 08.08.2005 : 18:36:46 »

Se opravičujem za malo zgrešen post.

Oxy: Midve sva sicer "končali", ampak tole pa skoraj moram pokomentirat.

bom pac mal zasluzila
Nič več ljubezni in »materinskega nagona«?
Naj te spomnim, koliko si ti dala za svojo psičko - precej manj, kot je predvidevala bina. In sedaj misliš zaslužiti?! Huh Prosim, naredi mi načrt kako. Mogoče še mene »potegne«… Roll Eyes

sterilizirala jo pa nam
Zakaj ne? Saj ni nujno, da greš v Loko. Ej, če katere stvari ne obžalujem, je sterilizacija naše gospodične. Nobenih komplikacij ni bilo (tista labradorka je pač imela smolo) in naša punca se je v zadnjem mesecu prav »razcvetela«. Ampak to že ni več stvar te teme...
Logiran
hipo
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 342


« Odgovor #508 : ponedeljek, 08.08.2005 : 19:29:57 »

se strinjam glede kluba z marjetkico.
Najprej načrt, vse podrobno napisano za kaj bo dobro če bo klub, kaj vse bo tam možno, kakšne spremembe bodo itd...
potem pa se lahko poišče tudi kakšne lastnike dalmatincev in se jim to pošlje z prošnjo da še kdo kaj prispeva...pa seveda trgovine itd...
tudi če vsak samo kakšen manjši znesek prispeva se počasi nabere.
koliko pa še fali da vsaj približno vemo o kakšnih vsotah govorimo?

upam da bo šlo tole na bolje...kaj pa psi ki so že plemenjaki in nimajo teh testov?bo potrebno to naredit  ko bodo zahteve?pomojem bi bilo pametno...

za lastnike dalov pa že premišljujem... Wink
Logiran
JasmineBianca
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 173


« Odgovor #509 : ponedeljek, 08.08.2005 : 20:34:44 »

Res sem vesela, da se je spet začelo o klubu pisat.   Wink
Ne vem ali se mi samo zdi ali sem pa res zasledila, da je PU v temi o DA enkrat pisal, da je razmišljal o tem, da bi kluba združil. Kar sploh ni slaba ideja, glede na to, da bi bilo organizacijsko verjetno mnogo manj dela, kot pa če bi oba posebaj delal. Upam si domišljat, da tudi stroškov manj, čeprav KZS bo verjetno hotela svoj delež.
Sem pa za to, da se uredijo zahtevani zdravstveni pregledi, ter da se posledično uredi vzreja. Končno! Tudi jaz se strinjam s Hipo in mislim, da bi bilo pametno psom, ki že imajo vzrejna dovoljenja, da naknadno naredijo zahtevane teste.

Glede dalmatinčka v Mb, ki se menda vsega boji. Sem enkrat nekje zasledila, da v starosti petih mesecev psi najtežje prenašajo spremembe okolja, tako da ga jaz na njihovem mestu zdaj ne bi pretirano dodatno prenašala okoli. Naj se prvo lepo navadi na nove člane krdela in pa novo domače okolje, pa res veliko cartanja. Pa menda, da je potem okoli šestega meseca pa spet vse ok. Zdaj, če je to res, bodo vedeli bolj izkušeni kinologi, jaz tega pač ne morem trdit 100%.  Undecided Upam, da bodo uspešno prebrodili težave.

Za Oxy sem pa mislila, da se je premislila glede legla s svojo psičko.  Huh Pa očitno nisem dobro spremljala debate o produciranju nerodovniških mladičkov. Pa še vedno upam, da se je bo kaj prijelo, ker menda lahko vidi, da so že z rodovniškimi težave. Pa od kod ji ideja, da mladičkov ni problema prodat. Mislim, da to pa le ni tako enostavno, sploh če je v istem obdobju več legel, Slo pa tudi ni tako veliko tržišče, da se enkrat ne zasiti. Lahko jih prodaš v tujino, če imaš kvalitetno leglo, kar pa tvoje vsekakor ne bo, tako da ... Tongue 
No ja, takšno je moje mnenje.

Lp, Natapša
Logiran
Strani: 1 ... 29 30 31 32 33 [34] 35 36 37 38 39 ... 59   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 6  |  Tema: Dalmatinci - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines