mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sreda, 17.07.2024 : 01:35:25

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 6  |  Tema: Dalmatinci - čvek
Strani: 1 ... 30 31 32 33 34 [35] 36 37 38 39 40 ... 59   Dol
Natisni
Avtor Tema: Dalmatinci - čvek  (Prebrano 146242 krat)
0 članov in 6 gostov pregleduje to temo.
hipo
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 342


« Odgovor #510 : ponedeljek, 08.08.2005 : 21:22:40 »

zdaj pa ne vem kaj je nižji udarec; vzreja z gluhimi psi ali trud za dobro pasme?
sej razumem da zagovarjate vzreditelja svojega psa...ampak tudi vi se boste morali prizemljit...predvsem zato ker ste plačali mladiča ki ima v rodovniku vsaj dva gluha psa.
Logiran
marjetkica
novinec
*
Sporočil: 39


« Odgovor #511 : ponedeljek, 08.08.2005 : 22:43:27 »

se strinjam z mojco in tudi jaz pozivam gregorja, naj pazljivejše izraža svoje mnenje oz. naj to počne na drugačen način, saj je ravno to vzrok, da so temo zaprli. eno je podati svoje mnenje, drugo je pa šimfanje (linčat ipd), pljuvanje, ščuvanje... kar vsekakor ne spada na ta forum. ne vem.. ne bi pričakovala takega obnašanja od nekega "strokovnjaka" (jaz se ne spoznam, vi tako pravite).

se lahko ta tema preimenuje v dalmatinci-vzreja, pa potem odpremo eno novo dalmatinci-naše pikice? mene osebno bolj zanimajo vaše izkušnje s psi, kot pa vzreja, papirji itd. tuki pa je vse nametano, me kar mine.
Logiran
pantheraunica
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 158


« Odgovor #512 : torek, 09.08.2005 : 11:21:20 »

Pozdravljeni!
prvo glede kluba; dnarja se ni nic zbranega, ker nismo se niti zaceli delat glede kluba... prvo je treba nerdit ustanovitveni sestanek kjer se lahko podelijo nekatere funkcije in pa naredi plan za organizacijo kluba in vseh ostalih podrobnosti ki spdajo zraven.. treba je narediti spisek lastnikov dalmatincev in jih potem obvestiti in pocakati na feed back-povratne info... kar se glavnega sponzorja tice mislim da bo dogovor z purino proplan oz merit internationalom najboljsi oz naenostavnejsi kersem jaz(polona) eden glavnih menagerjev za sloveniji za vzreditelje... nekaj sem se ze pogovarjel v tej smeri z njimi toda treba jim bo ponudit reklamno-prodajni prostor kar je ze nekdo omenil... jaz te nacrte imam ze narjene pa delno jih tudi ze izpolnjujem ker vsi dalmatinci iz moje vzreje jemljejo purino kar bo tudi zelo pomagalo pri pridobitvi sponzorstva...
kar se klubskih prostorov tice je to se zelo dalec kajti samo dva ali trije pasemski klubi v slo imajo svoje prostore ostalipa se dobivajo na raznih lokacijah-gostisca,kmecki turizmi....
zdruzitev dveh pasem v en klub je sicer moja prvotna ideja in sicer naj bi probal zdruzit dalmatince in dogo argentino v en klub! prvo zato ker sta te dve pasmi zelo podobni med sabo in sta imeli podobne funkcije kot gonici pa tudi vcasih sta bile obe pasmi v 6.fci grupi potem pa so dogo argentino preselili v 2.fci grupo! drugi razlog zdruzitve je ta da sem sam (realno gledano) alfa in omega kar se ukvarjanja,vzreje, lastnistva psov, kontaktov in ostalega tice pri obeh pasem! vecina lastnikov obeh pasem v slo se tudi pozna med sabo kar je predvsem moja zasluga ker so na nek nacin pozezani z mano in posledicno potem tudi med sabo... obe strani lastnikov(velika vecina z katerimi sem se pogovarjal) so zelo zainteresirani in so podprli idejo o zdruzitvi predvsem pa zaradi stevila clanov ki bi blo neprimerno vecje ce bi se pasmi zdruzile kot pa ce bi se delalo dva kluba za vsako pasmo posebej! pa tudi financno bi prej skup prisli kot ce bi dalmatinci sli samostojno v ta projekt ali obratno...
kar se vzreje tice; prvo in osnovno je treba naredit klub kot pasmsko organizacijo,dobit veliko stevilo clanov,naredit plane in pokazat resnost in zagrebenost na podrocju popularizacije pasme,razstav,izobrazevanja... potem pa zacet delat nacrte in predvsem argumente vzreje in vsega kar zraven spada! z temi stvarmi je treba pridet na zbor sodnikov ki edini lahko potrdi vzrejno komisijo nekega kluba.. to ne bo tako lahko ker bo seveda vzrejna komisija za sohoda vlekla na svojo stran kar je ze delala ker sem zaradi podobnih zelja(organizacija kluba) jaz DOBIL PREPOVED KER SO SE UNI IZ SOHODA zbali za svoje stolcke in so zacasno zbili mojo voljo po nekaj vec za pasmo damatincev in  njeno napredovanje!! od takrat gre pasma in njena popularnost(predvsem pa zdravje in kvaliteta) samo navzdol kar ste se lahko sami prepricali tu gor... ne bi rad da se kdo dobi kako prepoved kot sem jaz zato bo treba iti step by step in pridobit zaupanje velikih zivin oz tistih ki morajo dati koncni blagoslov... jaz sem ponovno dobil voljo za kaj takega, kar pa je bilo tezko po tisti prepovedi ki meje zelo prizadela ker sem hotel narediti nekaj za slovenijo in kvaliteto psov v tej drzavi in nisem  nitimalo gledallastnih interesov za razliko od tistih ki so mi smestili... se enkrat bom vlozil vse(moje ime-reputacijo,finance in pa znanje) kar bo potrebno ce pa tudi tokrat naletim na neplodna tla mislim da ne bom vec imel energije za kaj takega.prevec sem vlozil v kinologijo(pol svojga zivljenja) da bi se tako pustil zalit nekomu ki je do visokih funkcij prisel samo zaradi politicnih razlogov in ne zaradi svojih rezultatov v vzreji in razstavah...
marjetkica,mojca; potetakem vidve odobravate vzrejo in parjenja med gluhimi psi?? ce je res da je tomaz paril dva napolgluha psa je se premalo tisto kar sem napisal... ne vem kako lahko podpirate klub in tomaza istocasno?! to sta dve kontradiktorne stvari!
hipo in ostali; ja ce bomo dobili vzrejno komisijo v okrilje kluba bomo zahtevali slusne teste tudi za pse ki so bili ze vzrejno pregledani(stare plemenjake) iz za vse ostale. slusni test bo obveza, zenkrat si bomo morali pomagat z aparatom iz dunaja od moje prijateljice veterinarke potem pa je tudi eden od planov nabava tega aparata ki pa veliko stane. toda ker je zanimanje po zgodovinskem prvem slusnem testu v slo pred mesecemdni veliko tudi pri drugih pasmah mislim da ne bo problem zbrat dnar za ta aparat in pa najdet veterinarja ki bo pridobil licenco za opravljanje le tega!
z ustanovitvijo kluba se bo tudi lazje reseval problem nerodovniskih legel in psov, ker se bo ljudem lahko ponudila pomoc pri prodaji mladicev in reklami preko kluba samo za rodovniske mladice in s tem bi se stevilo nerodovniskih legel moralo zmanjsati saj bo boljse in lazje prodati rodovniska legla... mislim da bo potem vsak pameten stopil na naso stran in si nabavil rodovniskega psa ce bo hotel vzrejeti saj bo imal podporo kluba za to! seveda so lastniki nerodovniskih psov vabljeni v klub...
zdaj pa se o mladicu iz maribora; to ni nikakor normalno da se mladic tako hudo boji in bezi stran saj mora vsak mladic v tej starosti biti zivahen in radoveden ce jele bil previlno vzrejan in socializiran. ponavadi so dalmatincki v tej starosti prezivahni in prevec skacejo naljudi in vse jih zanima bojeci pa NE SMEJO biti saj je to velika napaka za vse mladice ne samo za dalmatince!!! zgleda da je bilo nekaj hudo narobe pri zacetni socializaciji tega mladica in bodo to tezko odpravili... kok pa sem obvescen kako sem psom godi pri doticnem vzreditelju me ta primer niti ne cudi toliko, kajti toliko psov na enem mestu razlicne starosti je tezko obvladat se posebno socializirat, najbolj vazno pa je kok ima ta clovek volje do tega. verjetno somu ti mladici ze popili nekaj zivcov in porabili nekaj denarja(hrane,vet stroskov) tako da jih nemara prevec. toda sam si je kriv ker je sel v nepremisljene paritve slabega zdrastvenega stanja starsev in posledicno ne more prodati psov prevocasno ker ima tudi premalo reklame in reputacije kot vzreditelj. to so bila moja predvidevanja pred casom ko sem videl prijave paritev. zdaj se vidi koliko pomeni ce malo vec vlozis v pse in vzrejo-razstave in to da paris z zeljo po kvaliteti in ne kvantiteti,ker sem jaz recimo brez problema prodal vse mladice v pol krajsem casu in se po drazji ceni... treba je delat nacrtno ne pa samo parit da se bi prodalo mladice in zasluzilo denar. sprasujem se samo koliko psov bo moralo se trepeti in koliko bojecih mladicev bo prislo ven preden bo ta clovek nehal delat tokar dela in preden ga bo vse to izucilo;da ni samo tako prodajat psa v sloveniji ki je ze tako ali tako premali trg za vse nas...lahko recem samo bogi psi ki tam se cakajo in ne vejo kdaj bodo reseni in kaksne bo njihova usoda in kaj bo ce mu bo vseh 5 mladicev ki jih se ma ostalo se dlja in jih nobeden ne bo hotel kupiti. obdrzat jih ne bo mogel vseh, ce jih pa bo bodo imali nic kaj lepo zivljenje...
gregor nemanic
www.pantheraunica.net

P.S. na moji strani lahko vidite uspehe potomcev nasega oliverja na svedskem kjer je (ze tolikokrat povedano) najvecja in najboljsa konkurenca med dalmatinci na razstavah in v vzreji... veseli mepredvsem to da so uspehi dosezeni pri renomiranih vzrediteljih in so toliko bolj vredni!! vsi ki so govorili kaj cez oliverja in mene da sem bedak ker sem ga pripeljal bodo zdaj morali utihniti ker sem jaz tocno vedel kaj sem pripeljal in upam da se bodo moji nacrti po poboljsevanju vzreje v slo izpolnili in da bo vzreja samose bolj napredovala da bo lahko tudi kot drzava (jaz jim nekako ze kot vzreditelj) parirali svedom in ostalim na razstavah in v vzreji!!!!
 

Logiran
jasminaj
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 506


« Odgovor #513 : torek, 09.08.2005 : 12:06:09 »

PU mojca in marjetkica sta ti zeleli samo povedati, da take izraze zadrzi za sebe ali pa jih izrazi na drugačen način. Tako , da bo ta tema ostala se naprej pisana na kulturen način. S tem , da sta te na to opozorili, nista nobenega zagovarjali  Cheesy .. upam, da je sedaj to jasno, da razumeš kaj sta želeli povedati.  Wink Da se vse da povedati na lep način, ni potrebno vedno pljuvati oz. izbirati takih besed (linčati,..), da bi se razbralo bistvo...
glede kluba sem za.. bom probala pomagati, koikor se da, četudi finančno ne bom kaj preveč uspela Undecided .. lahko pa pomagam poiskati sponzorje Wink
sem pa sigurnop prvo za sestanek ja, da se zmenimo kako in kaj, ter, da poskusimo razrešiti konflikte, ki so se pojavili, tako da bi bilo super , da bi se VSI dobili skupaj, prvo razrešili stvari, potem pa se pomenili o klubu, saj bi sigurno bilo fajn, da bi bili v klubu vsi, ki jim za dalmatince ni vseeno in se ukvarjajo z njimi in njihovo vzrejo.. Cheesy
lp,
Jasmina
Logiran
pantheraunica
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 158


« Odgovor #514 : torek, 09.08.2005 : 12:10:05 »

no super!!
predlagam sestanek za zacetek nekje v ljubljani mogoce se ta teden. prosim da sporocite vsi lastniki in prijatelji dalmatincev ki ste v zmoznosti pridet da se dobimo in spoznamo... lahko pa tudi ze kaj realiziramo.
treba bo kar nekaj casa za predpriprave...
javite cimprej kdo bi lahko in hotel pridet.
hvala
gregor nemanic
Logiran
hipo
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 342


« Odgovor #515 : torek, 09.08.2005 : 12:17:06 »

Jaz sem 100% za!
Ker pomojem se je treba te stvari v živo zmenit-kar je meni dosti bolje kot po forumu...
Citat
bom probala pomagati, koikor se da, četudi finančno ne bom kaj preveč uspela ... lahko pa pomagam poiskati sponzorje
ma enako jaz Wink mam itak časa cel dan razmišljat o tem....mi že tko hodi cel dan po glavi samo ta klub Cheesy
Logiran
Rozifox
novinec
*
Sporočil: 17


« Odgovor #516 : torek, 09.08.2005 : 12:31:02 »

Oprostite mi, da se oglašam, ker nisem Vaša (in vesela sem, da nisem)!
Toliko prepotentnosti in zagledanosti v domača ogledala pa človek res težko kjerkoli najde! Je pa to fino poletno branje, človek se zabava, in to skoraj brezplačno! Kar predstavljam si kakšna burleska bo prva skupščina vašega novega kluba? Jaz sem Vas pripravljen sponzorirati, če mi odstopite avtorske pravice za snemanje filma, pisanje romana....  z naslovom: "Nima sto pik kdor nosi pikčasto pidžamo"

Evo, pa boste lahko spet nekoga................

Vaša ROZI
Logiran
Focoso
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 767


« Odgovor #517 : torek, 09.08.2005 : 12:53:17 »

slusni test bo obveza, zenkrat si bomo morali pomagat z aparatom iz dunaja od moje prijateljice veterinarke potem pa je tudi eden od planov nabava tega aparata ki pa veliko stane.

Ja gregor mogoče bi lahko sodelovali z nami ( sekcija tipa bull ),  pa bi skupaj kupili tale aparat, saj ga tudi mi rabimo.Mislim da članom ne bi bil problem dati denar za nekaj tako pomembnega ( vsaj meni ne ). Tako da mogoče bi lahko naredili v tej smeri, kaj praviš?
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #518 : torek, 09.08.2005 : 12:59:13 »

Tole sem skopirala z http://med.over.net/phorum/read.php?f=44&i=49557&t=49557

4 mesece stara dalmatinka nujno išče nov dom.Sedanji lastnik ni primeren in jo želi oddati.Zanjo hoče 15000 sit, ker je cepljena in ima potni list. Če bi jo kdo vzel dobi vse potrebne podatke v trgovini za živali Smrček, Mali trg 5, lj.
tel.438-22-22.
Psička je precej plašna, vendar izredno prijazna.
Hvala


Zdaj pa tole ze mene zacenja jeziti. Lepo prosim vse, ki prodajate dalmatince (ali katerekoli druge pse), da preverite v kaksne roke gre mladic! Angry Srcno upam, da bo tej pasmi priljubljenost padla in boste steparji ostali brez zasluzka! lp
Logiran

hipo
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 342


« Odgovor #519 : torek, 09.08.2005 : 13:07:19 »

Kaja, to nas že ves čas jezi, zato se tudi trudimo v tej smeri da uničimo šteparje!
Čim pa ima nekdo doma 5, 6 mladičev starih 5 mesecev mu je vseeno kam grejo samo da proda, in potem se dogajajo take stvari ker ljudje ne vejo kakšen pes je to in koliko časa jim bo vzel.
Logiran
dizzy
novinec
*
Sporočil: 17


« Odgovor #520 : torek, 09.08.2005 : 13:22:25 »

Živjo vsem ljubiteljem dalmatincev!

Že zelo dolgo se nisem nič oglasila, vendar  spremljam razmere v SLO glede vzreje..In ker je bila borba med določenimi vzreditelji zelo očitna sem jaz svojo dalmatinko iskala čez mejo. Zelo težko je na začetku presoditi katera stran dela prav. Zdaj mi je že marsikaj jasno ( primer : vrhunski uvožen  mladič  zaplodi leglo, čeprav še ni odrasel, mladiči pa dobijo rodovnik? ali se morda motim?) Ker to ni moja prva psička vem, da je zelo težko prebiti zid , ki kroji vzrejo določene pasme. Vso podporo Vam PU.

D
Logiran
marjetkica
novinec
*
Sporočil: 39


« Odgovor #521 : torek, 09.08.2005 : 14:53:52 »

hvala jasmina za prevod, gregor zgleda težko razume.  Grin veš gregor ni vse črno-belo (kot dalmatinci. LOL )  Smiley

ej jaz bi vas pa res prišla mal pogledat. ma edino jutri imam čas.. in že neke poti v lj.

rozifox, te razumem!! hahaha  Grin Grin oglasi se še kej!  Wink
Logiran
pantheraunica
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 158


« Odgovor #522 : torek, 09.08.2005 : 15:31:27 »

oj!
dejte predlagat dan kdaj naj bi se dobili... in kje da ne bo spet kdo rekel da je samo po moje-narcisoidnost pa to...
rozi, jaz bi tebi dal sponzorstvo za hendlera ki bi tvojga foxa nucil malo bolje se gibat na razstavi da si nebi vsakic vzel pavzo ko more oddelat gor pa dol. pa tud za razstave v tujini bi ti kaj pridodal da ne bos samo na slovenskih pasjih procesijah... ne vem kok casa si v kinologiji in kok si zrtvoval-vlozil za to, tako da pusti nas ki smo vecino svojega zivljenja(prostega casa) podredili temu in zdaj probamo zeti nekatere uspehe...
marjetkica saj bo se dobro... mogoce pa mi ne bo vec treba pistai takih grdih stvari-zelim si da bo tako,ker mi ni to v veselje je pa njujno!! ker ce ne bomo pisali tako bodo vsi mislili da je tako v redo kot je sedaj in bo se vac takih oglasov kot ga je skopirala kaja in pa podobnih situacij kot je z tistim mladicem v mariboru...
javite mi glede sestanka...
hvala

gregor nemanic

P.S. rozi mislim da nimas dnarja da bi lahko odkupil avtorske pravice oz smo predragi zate in za vse ostale. nas se ne da kupit,lahko nas pa podrpes-te in sodelujes,ker moj(nas) moto je da ni vse v denarju, tisti ki pa razmisljajo v dugi smeri niso dobrodosli in se jih hocemo znebit!!!
Logiran
hipo
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 342


« Odgovor #523 : torek, 09.08.2005 : 15:41:12 »

No, za razne oglede burlesk, odkupovanje avtorskih pravic itd...se kar javite pri meni, ali pa mi na mail napišite vaše želje, pa pol poračunamo...in evo mamo že nekaj na kupčku Wink
kok ste radodarni....
pa madona, dejte že nehat s to prepotentnostjo.... Roll Eyes

Logiran
hipo
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 342


« Odgovor #524 : torek, 09.08.2005 : 15:53:10 »

ob tem sem se pa nasmejala ja...pa sem še jaz napisala za štos pa polno smajlijev...pa sem ravno ugotavljala da zgleda ni noben pogruntal sram  Cheesy  Grin
jah...se bojo mogli odločit kaj je zdej res Tongue

Logiran
Strani: 1 ... 30 31 32 33 34 [35] 36 37 38 39 40 ... 59   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 6  |  Tema: Dalmatinci - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines