mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 16.08.2024 : 03:21:17

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 6  |  Tema: Dalmatinci - čvek
Strani: 1 ... 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 ... 59   Dol
Natisni
Avtor Tema: Dalmatinci - čvek  (Prebrano 147226 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Multipla
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 165


« Odgovor #105 : ponedeljek, 19.05.2003 : 20:42:58 »

aleps,bbluette,pantheraunica


Mislim ,da je pisanje PU-ja navadno ZAVAJANJE in KLEVETANJE ,predusem pa "maščevanje" za prepoved katero je dobil s strani KZS.To ni samo moje mnenje ampak to lahko razvidi vsak objektivno seznanjen !!!!

Zakaj pa mislite ,da vam ni napisal razlogov zaradi katerih je dobil navišjo možno prepoved vzreje/razen doživljenjske/ !!!!!
Mislim ,da če bo nadaljeval s svojimi dejanji in obnašanjem naprej v tem stilu se mu LAHKO TO tudi zgodilo !!!

PSARNA Panteraunica NI NIKOLI vzrejala dalmatincev in vseh ostalih pasem - veliki šnavcer ,mini šnavcer ,rotvailer....... V SLOVENIJI !!!!!!!!

Vse skupaj je bilo samo fiktivno narejeno na papirjih ,vsi mladički pa so se kotili na Dunaju !!!!!! Zaradi tega se lahko PU hvali s slušnimi testi ,ker če je hotel prodajati mladičke v Avstrijo ,Francijo ,Nemčijo je moral opraviti slušni test - to je v državi kjer je imel legla nekaj čisto normalnega !!!!!

Vsa  ta opozorila ste že lahko prebrali v kinologu ko sem jaz opozarjal na to pomanjkljivost v SLO ,nimamo namreč aparata in veterinarja ,ki bi lahko takšen test opravil.V mojih kratkih izkušnjah z legli dalmatinčkov v SLO pa vam lahko povem ,da so vsi mladički temeljito preizkušeni in pregledani s strani člana vzrejne komisije ,katerega moram pohvaliti ,ki si dejansko vsako leglo v SLO pride pogledat ,popisat in preizkisiti sluh !!!

Če bi Gregor imel vsaj eno leglo do sedaj v Slo ,BI to vedel in ne-bi pisal takšnih neumnosti na tem forumu !!!

Slikice njegovih PU- jevih mladičkov ,katere sem mu vzredil in jih hranim in negujem v Krškem ,pa si lahko pogledate na moji strani = dalmatinac.net =
Logiran
jimbeam
gost
« Odgovor #106 : petek, 23.05.2003 : 18:26:02 »

Tomaž in Grega. Taki dueli nikakor ne sodijo na forum. V nasprotnem bi potem morali forum malo drugače imenovati?! Mislim, da se s takim pranjem t.i. umazenega perila le škodi ugledu............. Angry  
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.370


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #107 : petek, 23.05.2003 : 23:41:29 »

Hvala jimbeam za pomoc.

Multi in PU,

na tem mestu vaju opozarjam, da bom v bodoce izbrisala vse poste, ki se bodo nanasali na blatenje drug drugega. Da ne bosta zlepa prisla do konca sta ze dokazala z nekaj sporocili, zato predlagam, da si izbereta drug prostor za obmetavanje. Oba imata svoje spletne strani in pisita o tem tam, kjer imata dovolj prostora za sproscanje svojih frustracij. Nisem prava oseba, se manj je pravi ta forum za resevanje vajinih medosebnih problemov. Me ne zanimajo in o njih nisem dolzna brati, se manj so to dolzni poceti drugi forumovci.

Tukaj se vracamo na dalmatince in pricakujem, da boste vsak s svojim zgledom, znanjem in pripravljenostjo pomagati govorili le o dalmatincih in ne o ljudeh.
Logiran

shait
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 92


« Odgovor #108 : sobota, 24.05.2003 : 08:33:55 »

Citat
Že dolgo se nisem oglasil preko foruma .
Vmes sem imel leglo, no ne jaz  . Skupaj s familijo smo vzredili 12 dalmatinčkov in to je bila the best izkušnja. Zadnija dva tedna je bila sicer kriza saj živimo v stanovanju in so bili pikasti že zelo živi.

jimbeam,
A si kakšnega mladička obdržal?
Tudi jaz razmišljam o tem da bi mogoče nekoč pa le imela leglo s Shait. Da bi enega mladiča obdržala zase. Mogoče čez par let... Zdaj imamo še veliko dela z učenjem. Prejšnji teden je opravila izpit iz poslušnosti, zdaj pa malo gledamo katera disciplina bi ji bila za naprej najbolj všeč.
A se je tvoja psička že umirila glede agresivnosti?

Logiran
jimbeam
gost
« Odgovor #109 : sobota, 24.05.2003 : 18:54:36 »

opal... Grin

Nisem obdržal nobenega, čeprav sem imel namen. Cry Moja Alfa hm.. malo sem se sam preizkusil tako, da sedaj, če je drugi pes spuščen jo tudi jaz spustim in se ne menim za njeno obnašanje kar izgeda pomaga. Če sta pa oba na vrvici pa itak ni blema.  :DNegdo mi je kao med vrsticami na enem drugem mestu hotel povedati naj jo v šolo peljem ( pa čeprav ta negdo sploh ne ve ali je že bila ali ne  v šoli). Angry Drugače pa zaenkrat ne bom imel več legla dokler ne ustvarim t.i. logističnih pogojev in to je anti stanovanje sistem. Pa tudi nekako moram prebroditi to čustveno navezanost saj so že tri psičke na tak ali drugačen nači poginile. Cry Tako, da ugotavljam da mora vzreditelj, ki proda psa poleg tega da ima stalen kontak z novim lastnikom biti tudi malo psihologa v žalostnih trenutkih. No ja ko bomo veliki bo bolje. Wink  
Logiran
shait
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 92


« Odgovor #110 : nedelja, 25.05.2003 : 10:39:27 »

Citat
Negdo mi je kao med vrsticami na enem drugem mestu hotel povedati naj jo v šolo peljem ( pa čeprav ta negdo sploh ne ve ali je že bila ali ne  v šoli).

Moje izkušnje so take da s šolo se da marsikaj pomagat. Shait se je ogromno naučila (predvsem glede odpoklica) kljub temu da je cel mesec manjkala. Nisva pa v šoli odpravili npr. skakanja na ljudi in še kakšne druge traparije.
Logiran
dalmatinka
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 25



« Odgovor #111 : ponedeljek, 26.05.2003 : 10:04:00 »

Pozdrav vsem ljubiteljem dalmatincev in v premislek vsem, ki želijo imeti tega pikastega lepotca!
Moj pikec je star dve leti in pol. Zanj sem se odločila,ker sem tudi ljubiteljica konj. Kmalu se je izkazalo, da ima občutek za konje in tudi konji so ga sprejeli medse kot "enega svojih". Z vzgojo sva pričela TAKOJ in se vpisala v šolo poslušnosti. Z veliko vztrajnosti in DOSLEDNOSTI ter medsebojnega spoštovanja sva prišla do te stopnje, da uspešno sodelujeva na tekmovanjih šolanih psov. Nameravava se vključiti tudi v agility, saj mu je učenje in delo v veliko veselje. Hitro se uči tudi raznih trikov in "prismodarij", s katerimi ob prostem času razveseljujeva ljudi v domu ostarelih. Vsako jutro pretečeva pribl. 5 km, popoldan pa se - koliko dovoljuje čas - druživa s konji. Moj pikec je čudovit partner pri športu, zvest spremljevalec in nežen prijatelj! Tako. Zapomnite si, le če bo vaš štirinožni prijatelj srečen, boste z njim srečni tudi vi, sicer je lahko življenje z dalmatincem prava nočna mora! Dalmatinec ni za zaspance in zapečkarje - pa brez zamere! Lep pozdrav, Maja
Logiran
bbluette
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 401


« Odgovor #112 : ponedeljek, 26.05.2003 : 10:26:55 »

multipla

jaz nisem ne na strani enega ne na strani drugega. se sploh ne mislim vmesavat v te stvari samo ko sem brala gregorjevo pisanje o slusnih testih sem zelela samo pohvalit to da se delajo. (na kakrsen koli nacin). to je vse.

pojma nimam ne kje zivi patheraunica, ne kaj dela.  ce je mnenja da so mu na kzs storili krivico ima na voljo vse mozne instrumente da se na njihovo odlocitev pritozi in naj razsodi o tem visja instanca.

Sicer je pa moje mnenje naslednje: vzrejati v Sloveniji je precej tezje kot vzrejati v tujini...

Veliko uspehov psarni Multipla zelim

lp ksenija  
Logiran
simi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.225


« Odgovor #113 : ponedeljek, 26.05.2003 : 11:31:45 »


Citat

Pozdrav vsem ljubiteljem dalmatincev in v premislek vsem, ki želijo imeti tega pikastega lepotca!
Moj pikec je star dve leti in pol. Zanj sem se odločila,ker sem tudi ljubiteljica konj. Kmalu se je izkazalo, da ima občutek za konje in tudi konji so ga sprejeli medse kot "enega svojih". Z vzgojo sva pričela TAKOJ in se vpisala v šolo poslušnosti. Z veliko vztrajnosti in DOSLEDNOSTI ter medsebojnega spoštovanja sva prišla do te stopnje, da uspešno sodelujeva na tekmovanjih šolanih psov. Nameravava se vključiti tudi v agility, saj mu je učenje in delo v veliko veselje. Hitro se uči tudi raznih trikov in "prismodarij", s katerimi ob prostem času razveseljujeva ljudi v domu ostarelih. Vsako jutro pretečeva pribl. 5 km, popoldan pa se - koliko dovoljuje čas - druživa s konji. Moj pikec je čudovit partner pri športu, zvest spremljevalec in nežen prijatelj! Tako. Zapomnite si, le če bo vaš štirinožni prijatelj srečen, boste z njim srečni tudi vi, sicer je lahko življenje z dalmatincem prava nočna mora! Dalmatinec ni za zaspance in zapečkarje - pa brez zamere! Lep pozdrav, Maja



Ce bi bilo vsaj se 10 Maj, ki bi tako razmisljaje pred nakupom dalmatincka in ki bi s z njim ukvarjale tako kot se (sprehodi), potem ne bi bilo toliko "problematnicnih" dalmatinckov kot jih je.
Logiran
shait
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 92


« Odgovor #114 : ponedeljek, 26.05.2003 : 13:00:48 »

Maja,
Tudi jaz se strinjam da dalmatinec MORA!!! v svojem zivljenju nekaj poceti. Midve sva ze zaceli s tecajem agilityja. Sporoci ko bos zacela tudi ti.
LP,
Saša
Logiran
dalmatinka
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 25



« Odgovor #115 : ponedeljek, 26.05.2003 : 15:23:56 »

Saša,
sem novinka v forumu, vendar sem razbrala, da imaš rjavo pikasto psičko, ki je še mlada in živahna. Jaz se s svojim pikijem trenutno še pripravljam na izpit po programu B, naprej pa ne bo šlo, ker obramba je najina šibka točka. Potem pa agility. Saša, ali je to tvoj prvi pes? Zakaj si se odločila za to pasmo?
Maja
Logiran
shait
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 92


« Odgovor #116 : ponedeljek, 26.05.2003 : 21:14:32 »

Po programu B ? To je najbrž za izpit iz ubogljivosti ? Jaz se ne spoznam toliko na imena programov. Shait smo šolali v lovski šoli in ima izpit po programu ISP VP1  Huh Grin
Če te obramba zanima bi mogoče lahko vprašala Talijo naj ti pomaga. Ona je imela dalmatinca Atosa ki je to obvladal.
Mi razmišljamo še o sledenju.
Shait ni moj prvi pes. Doma, pri starših imamo zdaj že 10 let staro irsko seterko. Še prej pa smo imeli mešanca.
Je bilo pa z njo največ dela kar se tiče učenja in discipline. V glavnem se je zdaj malo umirila. Še vedno se pa smeji. Grin

Zakaj sem se odločila za dalmatinca? Zato ker je bila Shait dalmatinka. Izbirala sva med beagli in dalmatinci. Kriterij je bil da mora biti živahen, srednje velik, kratkodlak. Šla sva pogledat leglo in nama je padla v oči. Totalno cortkana !!!

Dejte povedat kako se vaši dalmatinci razumejo z otroci in s tujci. Pa če so dobri čuvaji.
Logiran
dalmatinka
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 25



« Odgovor #117 : torek, 27.05.2003 : 08:33:17 »

Mislila sem izpit po programu ISP B - vaje poslušnosti. Tudi sledenje mu gre dobro.Jaz pa se ne spoznam na programe lovske šole. Moj dalmatinec ima rad otroke, ampak moram paziti, da katerega ne "naskoči", sploh tiste čisto majhne. Do tujcev je zelo nezaupljiv, do dveh let je  skakal v ljudi, renčal in hotel celo katerega ugrizniti   Angry. Kolesarji in rolkarji pa so bili sploh prava groza!  :oTega sem ga odvadila, sicer je pa po dveh letih sam postal bolj zaupljiv in samozavesten. Zdaj si sam izbira ljudi, ki ga smejo božati. Cheesy Tem se celo nasmeji!  ;DJe zelo dober čuvaj!

Pozdrav, Maja
Logiran
grega
novinec
*
Sporočil: 11


« Odgovor #118 : torek, 27.05.2003 : 08:43:59 »

Hja kar se pa tujcev tiče, je pa pri mojmu Polisu (7 mesecev)prava groza.  Cry Vsakega obljaja; seveda zarad straha pred njimi sploh pa pred otroci. To je tudi (po mojem) razlog da je tako dober čuvaj, saj za vsak šum okoli hiše naredi pravo 'uzbono'.
Ali ima tvoj iste probleme Opal?  Huh
Če ima kdo izkušnje mi naj prosim pove kako mu strah izbit iz glave!
Logiran
shait
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 92


« Odgovor #119 : torek, 27.05.2003 : 09:56:48 »

Moja je zelo nezaupljiva do tujcev ki jo hočejo pobožati. Situacije z otroki so pa sploh zoprne. Najbrž se še komu dogaja da ko kakšen otrok vidi dalmatinca od veselja kar steče k psu. Pa ponavadi vpije Mami glej dalmatinca! Saj je fino videti navdušene otroke samo za mojo Shait je to pravi stres. Počuti se napadeno. Ne vem kaj naj naredim glede tega.  
Glede čuvanja je tudi pri meni prav smešno. Drugače jo nikakor ne morem pripraviti da bi lajala. Ko pa kaj zašumi... se ji pa čisto strga. Da bi pa kakšen predmet čuvala pa ne. (To pravim zato ker naj bi imeli včasih dalmatince tudi za čuvanje prtljage v kočijah.)

dalmatinka piše:
Quote:Hitro se uči tudi raznih trikov in "prismodarij", s katerimi ob prostem času razveseljujeva ljudi v domu ostarelih.  


Kako jo spraviš v dom? Moja še v predprostor trgovine noče.
Logiran
Strani: 1 ... 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 ... 59   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 6  |  Tema: Dalmatinci - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines