mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 20.07.2024 : 16:23:14

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: Psi brez povodca
Strani: 1 ... 17 18 19 20 21 [22] 23 24 25 26 27 ... 51   Dol
Natisni
Avtor Tema: Psi brez povodca  (Prebrano 142168 krat)
0 članov in 35 gostov pregleduje to temo.
aska2005
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.672


« Odgovor #315 : sreda, 04.10.2006 : 16:45:18 »

Peljem danes Asko na sprehod po mestu in skozi en park. Že od daleč vidim enega gospoda, ki veselo govori po mobitelu in njegova zlata prinašalka ( to kasneje izvem, da je psička), ki se veselo sprehaja daleč proč od njega. Se nato srečamo, kjer ga povprašam (medtem časom je že nahal po mobitelu govoriti), če je psička ali pes in pove da je psička in povem, da moja tudi. Potem mi reče, ja potem so pa lahko problemi in naj se rajši midve umakneva. Pa se nisem in mu samo rečem, da bi jo moral imeti lepo privezano, a je ni niti pod razno ni namreval privezati in mi govoril, da njegove pa ni potrebno privezati in to še kar nekjajkrat ponovil, ko sva midve z Asko že naprej šli, ker se mi ni dalo s takim pregovarjati, ker učinka, da bi jo privezal tudi pod razno ne bi dosegla. Moja je bila ves čas na vrvici. Ma kaj sje s temi ljudmi, kot da je tako težko psa na vrvici imeti na sprehodu in to še celo v centru mesta...lp

Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.348


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #316 : sreda, 04.10.2006 : 19:11:02 »

Mal hudomusno, mal pa vzgojno - zakaj pa nisi poklicala policije? Smiley
Neprivezan pes v urbanem naselju spada pod prekrske, ce se ne motim.

Zakaj to sprasujem?
Zato, ker se vsi razburjamo nad neprivezanimi psmi, nihce (oz. skoraj nihce ali berite: vsi, ki se ne cutijo tako ali drugace ogrozeni), pa ne storijo nic. Vsak pes, pa ce zgleda se tako nedolzno, je brez povodca v urbanem okolju s svojim gospodarjem vred v prekrsku, za katerega so pristojni redarji (ce so v tistem mestu), sicer pa/oziroma policija. Se tako fleten gospod bo verjetno trznil, ko bo mimoidoci vzel v roke mobitel, odtipkal 113 (lahko tudi samo "zaigral") in rekel v telefon: "Prijavil bi neodgovornega lastnika, ki sredi mesta noce privezati svojega psa."
Poskusite kdaj, pa boste doziveli hitro privezovanje ali pa pregon in lajanje psa in njegovega lastnika Cheesy. Naslednjic, ko vas bo tak lastnik zagledal, se vam bo s psom vred na dalec izognil, saj vecina ve, da delajo prekrske.

Trenutno so v prekrsku tudi vsi neprivezani psi v gozdu, kjer ga lahko za razliko se kdo svrkne kar tako, mimogrede.
Logiran

popo
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 748


« Odgovor #317 : sreda, 04.10.2006 : 21:10:49 »

Glede policije imas prav. Ampak...kot se za nasa mesta spodobi policija zmeraj rabi se en cik pavzo prede pride. Sploh pa ce bi se slo, po njihovem mnenju, za tako banalno zadevo kot je odvezan pes. In v tistem casu bo lastnik tistega psa privezal in zavil v katero sosednjo ulico ali proti domu in ga ze vec ni. Potem pa pride policija in ti pove, tako rijazni kot so, da je lazna prijava kaznivo dejanje in zakaj so zastonj hodili.
Z mestnim redarstvom je pa tak. Mogoce ze lahko oni napisejo kazen, ampak se zatakne pri drugi stvari. Namrec ti mestnemu redaru nisi dolzan povedat svojega imena. Seveda lahko on v tem primeru lahko poklice policiji, ampak tu je ze nova zanka. Mestnim redar te nima prav nobene pravice da te zadrzi. In zopet preden pride policija je lastnik neprivezanega psa ze kak kilometer stran.

To je problem. Drugace se Jana strinjam s tabo, samo kaj ko je zopet na delu teorija, v praksi pa skripa. Je pa tudi res, da ce se bo v obcini 5 ljudi spravilo naredit to, ter da latniki teh neprivezanih psov nebodo vedeli, da lahko medtem ko mi cakamo na policijo oni ze veselo odpeketajo naprej, se bo lahko kaj naredilo. ker teh 5 ima vsak 5 prijateljev, katerim bodo pripovedovali o tem, ter se zgrazali kaksno kazen so dobili. No 5x5 je 25, in 25 psov ni malo stevilo, ceprav se tako slisi.

Sicer pa ponavadi ze res zadostuje da se naredis da klices policijo, ampak takrat je treba pazit, da vgasnes telefon preden se zacnes pretvarjat, da te SLUCAJNO kdo ravno takrat ne poklice. hehe. takrat pa izpades bedak Cheesy

Lep pozdrav, Marko
Logiran
Zivc
rad pišem
****
Sporočil: 392


« Odgovor #318 : sreda, 04.10.2006 : 21:57:36 »

A ni bil sprejet zakon, ki mestnemu redarstvu podeljuje več pristojnosti - med drugim tudi ligitimiranje osebe?
Logiran
aska2005
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.672


« Odgovor #319 : sreda, 04.10.2006 : 22:04:32 »

Ja Jana imaš popolnoma prav. Samo predno bo policija prišla, tistega gospoda že davno ne bi bilo več v tem parku in bi tako kot je že popo napisal lepo, mislila, da sem lažno prijavila. Bom drugič probala kot, da kličem policijo, mrbit bodo taki ljudje se malce le ustrašili in privezali pse. Glede mestnih redarjev, teh pa nikoli ni na pravem mestu ko bi morali biti. Bi jih moralo biti več...lp
Logiran
popo
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 748


« Odgovor #320 : četrtek, 05.10.2006 : 01:07:07 »

Ce je kaj na novo se opravicujem, da dajem zastarele podatke. Ampak kljub temu, da mestni redar ima pravico da te ligitimira, se zmeraj nima pravice da te zadrzi. In evo konkreten primer. Gospod se svojim psom, ki ni na vrvici sprehaja po drevoredu, mimo njega pride mestni redar, ga prosi da psa pripne. No ta, seveda, pameten kot je zance z taksni in drugacnimi izgovori kot so: jaz si psa nisem kupil da bi bil na ketni, pes se more malo okoli svobodno gibat, do moj nic ne naredi in takoj pride ko ga poklicem.... No potem redar od njega zahteva da mu pove ime in priimek, gospod pa lepo odgovori: nimam casa morem it. To je dovolj! In mestni redar takrat nemore naredit cisto nic, ker te nima pravice zadrzat. Varianta bi bla da bi redar poklical policijo takoj ko spuscenega psa vidi in brez da bi karkoli rekel lastniku. Ampak, v tem casu preden policija pride lahko tisti lastnik ze gre stran, ali pa pripne psa, se vseden na klopcu in daje vtis popolnoma normalnega, odgovornega lastnika.

To je vse skupaj en velik zacaran krog v katerem tisti, ki se trudimo da nasi psi cim manj "obremenujejo" okoli vedno potegnemo takratko.

Definitivno je treba nekaj naredit. Drugega kot da gnjavis in gnjavis ne zaleze.
Se nekaj bi rad dodal...napisal sem samo kar se dejansko dogaja na ulicah. Mogoce sem celu komu dal koristen nasvet kako se bo v bodoce izognil kaznim ker verjamem da so tudi na tem forumu taksni, ki delajo prav to(imajo spuscene pse) in tiho cepijo za svojimi racunalniki in si mislijo svoje. No, to ni bil moj namen. Prav tako ni moj namen, da bi zdaj vsi mislil, da je stanje brezupno. Kot sem ze prej napisal: ce ti uspe prepricat 5 ljudi in teh 5 ljudi pove 5 prijateljem, je to 25 psov! In da to naredijo 4 ljudje, je to ze 100 psov. Kar pomeni da bosta na 50 lokacijah, kjer so psi najpogosteje spusceni, 2 psa manj ki sta spuscena. V vecini primerov je pa prav to stevilo neodgovornih lastnikov na javnih mestih. Med 20 ki tam sprehajajo svoje pse se najdeta 2 norca/ki, ki se seveda tega ne drzita. Torej treba je poskusit ce ne gre drugace!

Lep pozdrav, Marko Smiley
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #321 : četrtek, 05.10.2006 : 08:08:02 »

O to glede delanja, da klices policijo, pa deluje. Jaz sem sicer klicala domov in "narocala mami naj poklice policijo", pa so bili kar presrani.Mulci so namrec poskusali dva psa zvabiti na progo in so ju drazili (psa sta cuvaja kmetije, sicer pa cukra).
Je bilo zabavno. Cheesy Kasneje so komplet odnehali, morda se je se kdo delal da klice. Kaj pa vem. Mater so bili naivni. Grin

Tu, kjer sem zdaj, je pa velika vecina psov privezanih, tisti, ki pa niso, so pa do mojega prijazni. Kako lepo.

Skoda, da redarji nimajo vec pristojnosti. Je pa kakor si napisal, preden pride moz postave, bo ze vse mimo, un bo psa pripel in se delal angelcka. Morda bi bilo fajn sabo nosit se kamero. Grin
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
SamSvojMojster
rad pišem
****
Sporočil: 400


« Odgovor #322 : četrtek, 05.10.2006 : 13:15:03 »

Ce bi jaz hotel vsakemu pri nas klicati policijo, bi me imela policija poln kufer,pa se kaksnega "sovraznika: bi si na vrat nakopal.Enostavno je prevec razsirjena miselnost,da morajo mene in okolico obremenjevati z svojimi psi.Problem je mogoce tudi ta,da vsakogar poznam ze preko deset let,ter je tezje v takem primeru zagroziti z policijo,kaj sele klicati.Se najdejo tudi v nasem naselju psi,ki so res enkratni in me ne motijo ce so spusceni,vendar so to redki.Sicer sem jaz desetletje nazaj imel svojega non stop spuscenega,uporabljali smo pa komande poleg,stop in odpoklic.Ni bilo nikoli problemov,no ja smo jih hitro resili,vendar takrat ni bilo toliko psov,ter toliko psov,ki ne ubogajo lastnikov.V zadnjih parih letih pa se je stevilo psov drasticno povecalo,z tem povezano tudi posledicno vec pasjih napadov,in z tem povezano tudi vecji razcvet veterinarskega posla.Zadnjic ko sem sel domov,je iz dvigala prisla neka zenska,ki se ocitno boji psov,kar sem pa ugotovil po njenemu nacinu kako je izpeljala nase srecanje.Srecali smo se na hodniku pred dvigali,zenska pa je z prestrasenim pogledom zacela hitro hoditi po stopnicah do kleti.Hotel sem se ji umakniti,z razlogom,da ne bom obremenjeval okolice z svojim druzabnikom,vendar je zal zenska bila prehitra.V hodniku je bilo cutiti strah.Vedno se v zaprtih prostorih umaknem z obema mojima psoma,tako bo tudi ostalo.Ni mi ratalo,saj je bilo vse skupaj le par sekund,naslednjic pa bom ze vnaprej vedel,ter ne bom tako presenecen.Nekako probam biti uvideven do ljudi,kot tudi do drugih lastnikov psov.Bom dal primer.Sem imel manjzahtevnega psa spuscenega,ter je odsel do neke samice za katero sem vedel,da nikoli ni bilo problemov.No tisti dan je imela pac slab dan in ga je zagrabila.Moj manjzahtevern pes je zacel cviliti,ko sem ga zagrabil je pes pristal na striku   lastnica pa se mi je zacela opravicevati.Rekel sem ji,pa zakaj se mi opravicujes.Jaz sem kriv.Moj pes je bil spuscen,ter jaz se nisem drzal zakonov.Opravicil sem se ji iskreno,ter ji dal vedeti,da ona in njena psica nista bila nicesar kriva.Naj povem da takrat svojega psa ne bi spustil k tej psici,ce ne bi bil siguren da mu ne bo kaj naredila.No ja psi niso stoprocantni,ter ne glede da sta se poznala in tudi igrala,se vcasih stvari obrnejo po svoje.Kar sem hotel povedati s tem je, da moramo vcasih biti tudi malo samokriticni,vsi gresimo,pomembno je da se tega zavedamo in ne obsojamo druge za svoje napake.
    Kar se pa debat tice,ko se dva psa ,ki sta spuscena stepeta,potem pa oba lastnika ,vsak z svojimi prijatelji diskutirajo,kdo je zacel ,je zame samo iskanje opravicila pri svojih prijateljih,ces moj pes ni zacel a je tako prijatelj?Ter se zgodba nadaljuje...............Dejansko je pa stanje taksno.Ce mi pes mojega psa napade,imam dve moznosti.Prva je ta da stresem jezo nad lastnikom,ter me celo zivljenje grdo gleda,ter si veterinarja placam sam,druga je pa ta da klicem isti trenutek policijo,ter me oseba gleda celo zivljenje grdo,vendar je pes potem na striku, ter veterinarja placa lastnik napadalca oz. spuscenega psa.Do sedaj sem opozarjal lastnike,vendar je bilo dejansko to vedno v mojo skodo.Efekta ni bilo,ter ga z opozarjanjem tudi ne bo.Problematika je enostavno prevec razsirjena,z mojega vidika pa so na najslabsem tisti lastniki,ki imajo res miniaturne pse,ki jih vodijo na vrvici.Tak pes se lahko postavi zase samo z lajanjem,medtem ko srednji pes lahko predstavlja se dolocen upor(imas potem moznost posredovanja),velik pa se je sposoben otresti napadalca.Ce bi bila kazen za vodenje psa brez povodca recimo 200 tisoc ali se bolje,kazen v procentih od place,recimo nekaj v stilu,ce te dobijo fases kazen 6 kratni rubez polovice place(torej od sestih plac ti rubijo polovico place) bi se stvar cez noc uredila,vendar je to samo znanstvenofantastika,ampak si ne morem pomagati,saj sem gledal pred kratkim film iz tega zanra Smiley
Logiran
popo
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 748


« Odgovor #323 : četrtek, 05.10.2006 : 14:12:56 »

O to glede delanja, da klices policijo, pa deluje.
Deluje ze. Ampak mores bit dober blefer. Meni se je enkrat zgodil (sicer v drugacnem primeru), da me je ravno v tistem trenutku nekdo klical Cheesy Potem pa je vse skupaj zgledalo tako: Ja halo, policija. Prosim vas da pridete tukaj ker eni mulci nadlegujejo druge osebe...."brrrrrrrrr" hehe in potem zaslisis znano melodijo iz tel. Okoli tebe pa vsi v smeh. Smiley
To je treba pazit! Grin

Lep pozdrav, Marko
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.348


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #324 : četrtek, 05.10.2006 : 14:14:19 »

Marko, pa svojo frajlo poklici in ne bo moznosti, da ti v istem trenutku zazvoni telefon Grin
Tako kot je Nan klicala mamo, hehe.
Logiran

popo
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 748


« Odgovor #325 : četrtek, 05.10.2006 : 16:10:29 »

Hehe, sej odtakrat pa to tehniko uporabljam ali pa telefon vgasnem Smiley Samo me potem ona tudi zmede ko ji na drugi strani ni jasno kaj se dogaja. Potem pa ti na eni strani ono cim bolj uradno "blefiras", tisti na drugi pa: kaj bi rad?ne me zaj****, .... in spusti slusalko  Roll Eyes
Malo sem zasel s teme...

Lp
Logiran
fortuna
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.578


Obožujem vse kar je kosmato in na stirih tackah.


« Odgovor #326 : četrtek, 19.10.2006 : 20:11:15 »

Hehe, če so neprivezani "cucki" tako prijazni, kot pravijo njihovi lastniki da so, bom drugič raje zadržala njihovega cucka do prihoda policije. Pa ne bo bojazni da kazen ne bi doletela lastnika, tudi če le-ta pobegne sam, brez psa. Lastniški pes se namreč tudi ne sme kar sam od sebe sprehajati po urbanem okolju, mar ne? Roll Eyes Smiley
Logiran

Ce dolgo zivijo skupaj, se zivali vzljubijo, ljudje zasovrazijo.
aska2005
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.672


« Odgovor #327 : četrtek, 19.10.2006 : 20:24:43 »

fortuna točno tako Smiley
Logiran
Nikolina
otrok do 14 let
***
Sporočil: 121


« Odgovor #328 : nedelja, 22.10.2006 : 13:16:51 »

Hey,upam da pišem v pravo temo,če ne me naj nekdo prestavi v drugo.
Hm...včeraj ko smo imeli v gozdu piknik sva se z mojo psičko Dašo odpravile kasneje.Ka sva bile na travniku je precej metrov za nama šla odrasla bernska planšarka,z mladim parom ki jo imata 2-3 tedne komaj doma.Psička je bila privezana,ko pa sem videla da jo je spustil iz povodca,se mi je zdelo zelo čudno kako ju lahko tako uboga.Ko smo bili malce bližje,nas je psička zagledala in se zagnala za mojo psičko,ko jo je potlej lastnik poklical in se je ustavila,nazaj pa ni prišla,ter je še enkrat pogledala in se tako zagnala proti nama,da sem mislila da mi bo srce padlo v hlače.Lastnik jo je ves čas klical in se ni odzvala,ter hvala bogu samo začela samo ovohavati mojo psičko.Pritekel je lastnik in jo prijel za ovratnico,ter se mi opravičil in jo parkrat udaril s povodcem,kar se mi ni zdelo pošteno,saj jo je on pustil z povodca brez obvladanja odpoklica.Ker pa se je moja psička že enkrat srečala z njo in njeno prejšnjo lastnico,ter sta se samo ovohavali,sem vedela da ji nebi nič naredila,zbala pa sem se ko je tekla kot nora in jo je Daša samo opazovala jaz sem se pa vsa tresla.Nevem kaj bi bilo če bi se mi zgodilo isto z katerim drugim psom,ker bi jo sigurno lahko napadel.Najbolj pa se mi je zdelo čudno da je moja psička samo stala in ni delala ničesar,ko pa je drugače zelo živahna ko vidi druge pse.A je imel kdo podoben primer?Imate izkušnje s tem kako odvrniti drugega psa s kakimi pripomočki,kajti imamo polno potepuških psov in me je ves čas strah kaj bo!
Nika
Logiran
Kattyka
otrok do 14 let
****
Sporočil: 258


« Odgovor #329 : torek, 14.11.2006 : 14:49:45 »

Ja... moja dedi in babi - sta soseda - imata psičko manchestrsko terierko, je pa tako poredna, da čim se odprejo vrata zbeži:( žal se je sploh ne more spustiti - razen doma, ker imamo vse zagrajeno... jaz čez 2 leti - takrat bom stara 12 let, dobim mešanca iz zavetišča - in si sploh ne predstavljam, kako psa imeti brez povodca, brez da ti ne zbeži - najbrš zato ker sem prvega psa dobila takega... kako ga to naučiš? ga kar naenkrat spustič? mene je namreč strah, da bi zbežžal Cheesy sram
Logiran
Strani: 1 ... 17 18 19 20 21 [22] 23 24 25 26 27 ... 51   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: Psi brez povodca
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines