mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sreda, 21.08.2024 : 20:23:08

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: Psi brez povodca
Strani: 1 ... 14 15 16 17 18 [19] 20 21 22 23 24 ... 51   Dol
Natisni
Avtor Tema: Psi brez povodca  (Prebrano 144128 krat)
0 članov in 26 gostov pregleduje to temo.
nasty99
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 58


« Odgovor #270 : petek, 07.07.2006 : 15:35:55 »

Moj maltežan je bil poleti napaden. Napadel ga je spuščen neški ovčar in Dony je zaradi tega napada skoraj umrl. Zdaj se vsakega velikega psa že na daleč izobiga, včasih tudi na katerega renči.
Je bil pa moj leonberžan pri treh mesecih napaden, napadla pa sta ga dva spuščena nemška ovčarja(en je bil isti, kod takrat ko je bil napaden Dony). Od tistega napada se Lony izobiga vseh nemških ovčarjev, drugače je pa do drugih psov prijazen.
Imam pa moja dva psa v mestu oz.tam kjer je veliko ljudi in psov vedno na povodcu, spuščena sta le ko gremo na srehod po gozdu in malokdaj srečamo kakšnega človeka ali psa.Če se pa zgodi, da že kakšnega človeka(lovca) ali kakšno žival srečamo ju dam takoj na povodec.

Lp
Logiran
LULIKA
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 256


« Odgovor #271 : nedelja, 09.07.2006 : 10:26:44 »

Mojo Tiso sta napadla 2 psa; samec in samička, pa ne kaže agresivnsti do nobenih kužkov!
Vendar pa tudi mene živcirajo psi, ki prosto tekajo naokrog in renčijo na mojo Tiso, če pa lastnikom rečeš kaj pa te grdo pogledajo! Moja Tisa je spuščena tam, kjer vem, da ni veliko psov ali pa te pse pozna in lastnike to ne moti! V mestu pa je vedno prvezana na povodec!
Vedno bodo obstajali neodgovorni lastniki!
Logiran
ka ty a
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.919


« Odgovor #272 : nedelja, 09.07.2006 : 10:35:38 »

ne le grdo pogledajo nekateri se ti se smejejo.

ko je bil mike  še majhen ga je en jazbečar neki hotel napasti a sem dala mikea v naročje(bil je mladiček in bal se je vsega).
lastnik pa samo  "pusti no to malo ščene! Angry
Logiran
LULIKA
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 256


« Odgovor #273 : nedelja, 09.07.2006 : 10:42:24 »

Tudi to sem že doživela ali so se pa kričali name, da je moja psička kriva! HALLO! Je na povodcu! Ne ni mi jasno, kaj se tem ljudem roji po glavi!
Logiran
Žiži
rad pišem
****
Sporočil: 348


WWW
« Odgovor #274 : nedelja, 09.07.2006 : 11:07:06 »

Luluka

očitno prav nič, dokler ne pride do neljubega dogodka niti ne razmišljajo.

LepDan
Logiran
LULIKA
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 256


« Odgovor #275 : ponedeljek, 10.07.2006 : 13:08:44 »

Moji psički pa ni do agresije. Hoče se samo igrat. Vedno sem zelo pazljiva, ko vidim kakega psa, ki ga ne poznam.
Logiran
Tecka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.256


« Odgovor #276 : petek, 14.07.2006 : 14:24:32 »

No midve sva pa včeraj doživeli napad s strani spuščenega psa.
Jaz sem mojo imela na haltiju, ker sva "rolali", ko se naenkrat zasliši bevskanje in v mojo punčko prileti siv pudelj. Revčka se je samo umaknila in me pri tem zbila na tla. Prijateljica, ki je bila z nama, je bila čisto šokirana. Hvalabogu jo je Theba odnesla z eno praskico, jaz pa imam rahlo zatečeno zapestje in koleno. Telefona nisva imeli s seboj, ker pa psa ne poznam in ga je gospa po mojem dretju nanjo naj kontrolira svojega psa ali ga da na povodec in neha blebetat s kolegico hitro odpeljala domov (pojma nimam kam) nimam kaj. Policija odpade, ker je pes neznan, prič razen njene sogovornice (ki dvomim, da bi mi bila v pomoč, ker je hitro šla z njo) in moje kolegice ni.
Sicer tudi jaz svojo spuščam, vendar vedno tam/takrat kjer/ko ni ljudi, prometa, neznanih psov... In vedno jo imam pod nadzorom (čvekanje s kolegcami odpade)! Pa ne zato, ker bi bila popadljiva, temveč ker se bojim za njeno varnost.
Bojim se, da bo moja miroljubnica ob takih incidentih/izkušnjah postala popadljiva do manjših psov.
Nisem sigurna, da je prava tema, sem še vedno tako besna... Jana lahko premakneš v pravo...
lp
T.
Logiran
aska2005
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.672


« Odgovor #277 : petek, 14.07.2006 : 19:42:04 »

Ne morem, da ne bi napisala še tole. Res preveč je neodgovornih lastnikov, kot sem že v prejšnjih postih napisala. Sem že pisala o eni pitbulki, ki  drugih psic ne prenese preveč. A jo vedno znova kje vidim spuščeno. Čakam trenutek, ko bom brez moje psičke, da kaj rečem tem lastnikom, pa sej itak ne bo nič pomagalo, ker jim je reklo to že mnogo ljudi, pa še vedno isto. Ali sedijo lepo v lokalu in psico imajo lepo odvezano, kot, da je tak problem, da jo držijo vrvico, ali jo vsaj za stol privežejo. Potem ju enkrat zalotim, ko gospod lepo na klopci sedi medtem, ko psica tava po parku (samo to v centru lj.). Seveda, se ji od daleč izognem z Asko tej psici, ker nočem, da moja dobi kake slabe izkušnje.  No, ni to pa edini primer spuščenih psov.....lp
Logiran
AlenkaEka
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 100


« Odgovor #278 : nedelja, 16.07.2006 : 19:11:49 »

Sem doma daleč od mesta, sosedov in civilizacije. Pa sem naredila ograjo okrog hiše, da so psi lahko spuščeni. Ko grem na sprehod po svoji zemlji, jih peljem na povodcu. Zakaj? Zato, ker imam zraven gozd in psa lahko stečeta za kakšnim zajčkom ali srno. In niti slučajno mi ni všeč misel, da bi moja psa ranila kakšno žival. Pa tudi bojim se, da bi požrla kakšen strup, ali pa bi ju ustrelil lovec. In ne razumem ljudi, ki mislijo, da si s svojim psom lahko dovolijo vse. Sicer je pa z otroci isto. Marsikateri starši pustijo, da njihov otrok dela kar hoče, celo zabavno se jim zdi, ko ti skače po glavi.Če se pa slučajno oglasiš, si pa ti tisti, ki ne razumeš, da je to samo otrok.....Dokler so ljudje tako brezbrižni in neodgovorni .......Pa ne mislit, da nimam otrok - imam dve najstnici in se zavedam kaj je vzgoja, čeprav včasih zataji. Samo, kar je pa preveč, je pa preveč.
Definitivno - pse v urbanem naselju in na krajih, kjer nimaš totalnega nadzora, na povodce!!!! Potem pa pride do napadov in nesreč, pa smo vrženi v isti koš vsi....Samo, da imaš psa, pa si že nevaren.
Sem se kar malo razburila, samo me res jezi. Dejstvo je, da tvoj pes ne sme motiti drugih na javnih mestih, kaj šele ogrožati okolice. In za take, ki se tega ne držijo, bi morali imeti neke ukrepe. Prevečkrat zatajijo, dokler res ne pride do katastrofe. S tem, da se baš ne ukrepa, če pes napade, poškoduje, ubije drugega psa ali žival, človek mora biti pa tudi v kritičnem stanju......
Ah, saj ni, da bi govoril......
Logiran
*LuNa*
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 127


« Odgovor #279 : nedelja, 16.07.2006 : 22:41:20 »

Nekateri lastniki so res povsem neodgovorni. Z neprivezanim psom pridejo k veterinarju (da moraš potem čakati zunaj, ker se odvezan pes sprehaja po čakalnici in renči. Lastnik seveda s seboj nima povodca. Nekateri z neprivezanim pridejo celo v pasjo šolo in ponavadi so to lastniki majhnih psov, ki renčijo na vsakega psa, ki ga vidijo. Seveda so ti psički srčki, naši velikani, ki so potem zaradi takih psov nemirni na vrvici pa huligani. Da o sprehodih niti ne govorim. Se trudim, da bi psičko naučila, da se do drugih psov lahko gre le na moje dovoljenje in brez vlečenja vrvice, pa kaj pomaga, če na sprehodu srečamo odvezane pse, ki seveda takoj pritečejo zraven. Potem te pa sprašujejo, če je tvoj pes nevaren, ker je na vrvici (pa tvoj privezan pes navdušen maha z repom, njegov odvezan pa se šopiri in renči).
Logiran
popo
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 748


« Odgovor #280 : nedelja, 16.07.2006 : 23:29:02 »

Sam prakticiram en pristop ki je ze velikokrat obrodil sadove ko je do moje psicke priletel kak spuscen pes. Namesto da nadiram lastnika naj priveze svojega psa, in potem on meni zatrjuje da je prijazen in nevem se kaj vse...mu raje recem. Gospod/gospa raje pridrzite psa ker moja psica ni ravno uravnovesena in ce ji bo bo zacel gnjavit bo joj Smiley no potem se morem malo potrudit da skrijem rep s katerim moja mala "zverina" veselo opleta ko vidi drugega pasjega prijatelja. Cheesy zanimivo da veliko ljudi v trenutku primne svojega psa, ker za drugega jim ni mar, ko pa je njihov pes lahko ogrozen pa se malo zbudijo.
Logiran
*LuNa*
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 127


« Odgovor #281 : nedelja, 16.07.2006 : 23:36:16 »

Meni so v šoli svetovali, nej rečem, da je moja napadalna. Vprašanje samo, če bo kdo to verjel, ker tako navdušeno skače in pozdravlja.
Logiran
roknik
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 99


« Odgovor #282 : ponedeljek, 17.07.2006 : 00:13:14 »

popo res zanimivo-tega se prej nisem spomnila. samo - kakor si že sam ugotovil(a)-kaj naj pa z repom, ki dela v zraku od mahanja prave vrtince Grin.
Logiran
popo
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 748


« Odgovor #283 : ponedeljek, 17.07.2006 : 00:26:18 »

He he, ja sej pri meni je tudi tak problem, ampak tudi tu sem nasel resitev. Tak se pocepnem da mam malo med nogami in jo objamem, in potem se rep ne vidi. Mala pa cist podivjana ker bi se igrala in skace in vlece in potem zgleda res huda Smiley
Logiran
LULIKA
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 256


« Odgovor #284 : ponedeljek, 17.07.2006 : 07:32:10 »

Dobra ideja! Bom poskusila naslednjič s Tisiko!
Logiran
Strani: 1 ... 14 15 16 17 18 [19] 20 21 22 23 24 ... 51   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: Psi brez povodca
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines