mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 20.07.2024 : 16:26:22

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: Psi brez povodca
Strani: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 ... 51   Dol
Natisni
Avtor Tema: Psi brez povodca  (Prebrano 142189 krat)
0 članov in 42 gostov pregleduje to temo.
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #90 : torek, 27.09.2005 : 13:53:05 »

Krivi so lastniki, nevarni so pa psi. Tudi meni grejo strasno na zivce odvezani psi, ki tezijo-ne glede na velikost, pasmo, starost, spol, usmerjenost,...in kar je se takih zadev. Edina skupna tocka-so odvezani in so tecni. Delam pa na tem, da Tari ignorira vse, kar je na povodcu in se zaganja vanj.

Deteljica, nak, v tem primeru pa ne, sva na razlicnih duhovnih ravneh, jaz in moj pes, on je namrec tibetanec, je bolj misticen, lamaistek (NS Lama Tari je eden izmed mnogih Tarijevih nickov), medtem ko sem jaz (po nekem testu) baje satanistka in poganka. Roll Eyes Grin Grin Grin Sva se pa res vrgla "en po drugem" glede normalnosti, jap. Saj hvala bogu, pri meni namrec velja kvaliteta nad kvantiteto. Cheesy

Je pa res vsaka stvar za nekaj dobra; na ta nacin namrec zapolnjujemo razlicne nise in nas (k sreci) nic ne sili v druzenje.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
deteljica
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.357


« Odgovor #91 : torek, 27.09.2005 : 14:00:14 »

Jest sem bla pa čist trdno prepričana, da imaš pasmo iz avatarja. Shocked

Škoda. Se mi zdi da tako pašeta skupaj  Cool
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #92 : torek, 27.09.2005 : 14:25:57 »

Ne ne, nimam je se. Smiley V prihodnosti pa bo.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Babalu
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.214


« Odgovor #93 : torek, 27.09.2005 : 16:21:53 »

Jaz pa nimam prav nic proti spuscenim psom.Zaradi mene lahko dobro socializirani psi veselo tekajo okoli,ce se le lastniki drzimo nekaj osnovnih pravil:
-ce je en pes privezan tudi svojega privezemo
-smo vedno v pasji blizini da lahko odreagiramo ce situacija to potrebuje
-opazujemo tudi vedenje drugega psa in nasega na to vedenje prilagodimo:npr.ce vidimo da se drugi pes zaradi razlike v kilazi nasega boji stopimo blizje nasemu in ga primemo ,vseeno pa pustimo preplasenemu psu da se sam pribliza in povoha:ce se srecata dva dominantna psa se normalno sama hitro zmenita in jih pustimo pri miru,se korak stopimo stran da pes ne bi nas cuval in zato napadel....
-ob majhnih otrocih ali starejsi ljudeh psa primemo


No,verjetno je se kaj pomembno kar mi zdaj ne pade na pamet.Jaz se po teh nacelih sprehajam po oklici Roznika,vkljucno s pst-jem in Tivolijem in tako pocne se veliko ljudi,pa v enem letu ni prislo do nobenih problemov ali napadov.Sicer je to delaven sprehod zame,ker nonstop opazujem psa in ga se ucim,ne pa moznost da se z nekom zagovorim za tri ure in ne gledam dlje od svojega nosu.
Lp
Logiran
Ory
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.750


« Odgovor #94 : torek, 27.09.2005 : 16:27:45 »

Citat
-ce je en pes privezan tudi svojega privezemo
-smo vedno v pasji blizini da lahko odreagiramo ce situacija to potrebuje
-opazujemo tudi vedenje drugega psa in nasega na to vedenje prilagodimo:npr.ce vidimo da se drugi pes zaradi razlike v kilazi nasega boji stopimo blizje nasemu in ga primemo ,vseeno pa pustimo preplasenemu psu da se sam pribliza in povoha:ce se srecata dva dominantna psa se normalno sama hitro zmenita in jih pustimo pri miru,se korak stopimo stran da pes ne bi nas cuval in zato napadel....
-ob majhnih otrocih ali starejsi ljudeh psa primemo
Iz tvojih ust v božja ušesa, kot pravijo  Smiley...... če bi se vsi nekako držali tega in bili morda malo bolj uvidevni, bi zadeve krasno potekale in moj mali bi se v najkrajšem času naučil, da mu "velikani" nič nočejo.
Moj problem je ta, da se je že parkrat zgodilo, da so ga zamenjali z mačkom. Pes ga je zagledal in z vso brzino pridirjal nanj. Lastnik se je pa potem opravičeval, da je mislil da vidi mačka. Ko je moj enkrat zalajal, se je pa pes presenečen zadnji trenutek ustavil..... kaj pa če se ne bi?

lp
Logiran
sanci_cat
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 947


« Odgovor #95 : torek, 27.09.2005 : 19:36:33 »

Citat
-ce je en pes privezan tudi svojega privezemo

Se strinjam

Citat
-opazujemo tudi vedenje drugega psa in nasega na to vedenje prilagodimo:npr.ce vidimo da se drugi pes zaradi razlike v kilazi nasega boji stopimo blizje nasemu in ga primemo ,vseeno pa pustimo preplasenemu psu da se sam pribliza in povoha:ce se srecata dva dominantna psa se normalno sama hitro zmenita in jih pustimo pri miru,se korak stopimo stran da pes ne bi nas cuval in zato napadel....
-ob majhnih otrocih ali starejsi ljudeh psa primemo

To mi pa ni ravno dobro; če ti ob takih situacijah vedno zategneš psa/ga daš na krajši povodec/ takoj privežeš... si bo pes lahko to drugače razlagal...

Elmer recimo najbolj pozoren postane takrat, ko ga dam na krajši povodec ali pa povlećem bližje k sebi...

Naj bo povodec sproščen, ne pa nategnjen...


P.S. sem mislila, da bom padla skup od smeha ko sem videla čez okno shizuja prosto tečt za njim pa je drvela lastnica  Grin Grin Grin
Tamal je zgledal dobesedno srečen!  Grin
Pardon, pes manjše rasti...  Cool

Logiran
Babalu
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.214


« Odgovor #96 : torek, 27.09.2005 : 20:08:46 »

Nisem napisala da ga dam na kratek pasek.Ce vidim da se manjsi kuza recimo boji se postavim mojemu ob bok in ga z enim prstom zgolj primem za ovratnico ali ga z eno roko objamem.Samo za to da ne zdirja k prestrasenemu psu,ampak da se mu le ta lahko pocasi pribliza.

Meni pa je full smesno ko se moja mrcina igra s kaksnim majhnim psom.Se vrze kar na hrbet, pol pa mali veselo skace po njemu in ga vlece za ustnice.Ljudje se pa smejijo.
LP
Logiran
sanci_cat
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 947


« Odgovor #97 : torek, 27.09.2005 : 21:19:13 »

Jaz dam pa svojega vedno na "SEDI" če je pred nama kak pes...
Je pa res, da jaz svojega spušča tam, kjer vem, da psov ni...

Moj ponavadi manjših psov ne opazi...

Ampak smo malo iz teme...

Logiran
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #98 : torek, 27.09.2005 : 22:35:42 »

Ko ste že pri majhnih psih;
zadnjič v LJ je bila ena izredno pogumna s svojim shitzujem, saj je videla moje pse (spuščene Roll Eyes ), pa svojega ni niti odpoklicala.
Svoje pse sem zadržala, ko pa sem videla, da gre mali kuža počasi proti nam, (lastnica pa pogumno zaupa, da smo vsi skupaj prijazni Grin ) sem svoje mrcine z ukazom počasiiiiiiiiiiiii Grin Grin Grin Grin Grin tudi spustila.
Takšne, ki imajo majhnega psa, pa je popolnoma socializiran, občudujem! Wink
Logiran
Ory
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.750


« Odgovor #99 : torek, 27.09.2005 : 22:40:36 »

Jaz pa ravno tako občudujem vse ostale lastnike, in pse, ki so ji takšno socializacijo omogočili  Smiley..... ni boljše terapije kot pozitivne izkušnje  Wink..

lp
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #100 : sreda, 28.09.2005 : 10:59:31 »

Joj Nanook kašen šok. jaz sem pa vselej, kadar sem bila s psicami na kakšnem terenu kjerkoli okrog Save delala taaake velike kroge okrog vsake ženske, ki je imela privezanega šarpeja... Daj, povej, kaj si naredila svojemu tibetancu, da ga moraš zdaj dvigovati v naročje? saj to so vendar samostojni psi, ki si čisto dobro pomagajo sami.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #101 : sreda, 28.09.2005 : 11:01:37 »

Preprosto sem mu pustila, da je tipicen pes, primitiven do amena. Smiley A zakaj ga dvigujem v narocje? Hja, NS Lama Tari se zelo radi crkljajo...
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
TagTu
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.173


« Odgovor #102 : sreda, 28.09.2005 : 11:09:42 »

  Hja, NS Lama Tari se zelo radi crkljajo...

Tipično Wink
Logiran
deteljica
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.357


« Odgovor #103 : sreda, 28.09.2005 : 11:12:38 »

Jaz pa nimam prav nic proti spuscenim psom.Zaradi mene lahko dobro socializirani psi veselo tekajo okoli,ce se le lastniki drzimo nekaj osnovnih pravil:
-ce je en pes privezan tudi svojega privezemo
-smo vedno v pasji blizini da lahko odreagiramo ce situacija to potrebuje
-opazujemo tudi vedenje drugega psa in nasega na to vedenje prilagodimo:npr.ce vidimo da se drugi pes zaradi razlike v kilazi nasega boji stopimo blizje nasemu in ga primemo ,vseeno pa pustimo preplasenemu psu da se sam pribliza in povoha:ce se srecata dva dominantna psa se normalno sama hitro zmenita in jih pustimo pri miru,se korak stopimo stran da pes ne bi nas cuval in zato napadel....
-ob majhnih otrocih ali starejsi ljudeh psa primemo


No,verjetno je se kaj pomembno kar mi zdaj ne pade na pamet.Jaz se po teh nacelih sprehajam po oklici Roznika,vkljucno s pst-jem in Tivolijem in tako pocne se veliko ljudi,pa v enem letu ni prislo do nobenih problemov ali napadov.Sicer je to delaven sprehod zame,ker nonstop opazujem psa in ga se ucim,ne pa moznost da se z nekom zagovorim za tri ure in ne gledam dlje od svojega nosu.
Lp

ja,  to bo posledica klime  na našem koncu  Wink.
Logiran
linchaich
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.241


« Odgovor #104 : sreda, 28.09.2005 : 11:18:47 »

...ce se srecata dva dominantna psa se normalno sama hitro zmenita in jih pustimo pri miru,se korak stopimo stran da pes ne bi nas cuval in zato napadel....

Tegale pa jaz ne razumem cisto! Undecided

Ce imas dominantnega psa - to moras sam dobro vedeti in ce se ti priblizuje pes (po moznosti se napihnjen) se mu menda umaknes ali pa psu preusmeris pozornost, da blizajoci pes ne bo opazil "napihnjenost" vasega psa, kar skoraj sigutno pomeni pretep. Psici bi se v takem primeru (se bosta ze sami zmenili) lahko poklali do smrti! Psa prav tako ... nikoli ne ves!!!

V glavnem ... nikakor nisem pristas tega, da se psi ze sami zmenijo ... dalec od tega. Sam moras poznati svojega psa in predviteti situacijo. Nekaterim se mogoce res ni mozno izogniti - ce dominanten pes sam hodi okoli, pa cetudi je vas (dominantnez) na povodcu.

Lp, Ursa
Logiran
Strani: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 ... 51   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: Psi brez povodca
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines