mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 20.07.2024 : 16:20:06

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: Psi brez povodca
Strani: 1 ... 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 ... 51   Dol
Natisni
Avtor Tema: Psi brez povodca  (Prebrano 142156 krat)
0 članov in 30 gostov pregleduje to temo.
Schvarc
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 131


« Odgovor #120 : petek, 30.09.2005 : 14:06:54 »

Citat
Bom malce samozavestna, ker me danes nekaj daje (sonček?  )

No kako je to lepo slišat. Grin Smiley Wink
Logiran
deteljica
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.357


« Odgovor #121 : petek, 30.09.2005 : 15:55:45 »

Zakaj bi pa moral kricat? Saj se da tudi lepo vprasat, ce "se lahko povohata".
Jaz raje nič ne sprašujem:
Pri meni je npr tako, da če se jaz ne zmenim za človeka ali lastnika psa oz ga ne ogovorim ali pa on ne ogovori mene, tudi moji psi ignorirajo človeka 100%, psa pa mogoče površno povoha en, še nejvečkrat pa noben in hodijo po svoje ne da bi se zmenili za kogarkoli od ljudi in psov- izjema vohanje , ki ga začne drugi pes. Tudi v tem primeru so moji zelo hladni in nezainteresirani , če lastniki teh psov ne sodelujejo.
Čim pa začnem z nekom komunicirat ali pa on z mano, se zdi vsem mojim psom blazno nujno ,da gredo bližje ga pozdravit in poslušat kaj ima za povedat. Poleg tega seveda čutijo tudi sveto dolžnost da navežejo stike z njegovim psom.
Logiran
alia
novinec
*
Sporočil: 1


WWW
« Odgovor #122 : petek, 30.09.2005 : 16:37:18 »

Zivio!
Prav fajn je "prebirati" ljudi, ki imajo podobne problemčke oz. izkušnje, kot jaz. Imam psičko Luno, mešanko med labom in ovčarjem. Jo imamo seveda strašno radi, itn.
Je pa žal agresivna/dominantna do psic, s samci se pa po začetnem ovohavanju zelo rada igra, čeprav jasno pokaže kdo je šef. Skratka, čista alfica.
Jaz se sicer izogibam možnim zapletom tako, da jo vedno pripnem, ko vidim neznanega psa oz. spuščam in jo nato okupiram z metanjem palic in igro, ampak bi si seveda želela, da bi bila bolj skulirana. A ja, nikoli pa ni bilo nobene krvi ali hujših posledic.
Ne morem si kaj, da me ne bi skrbelo, malček. Verjamem, da nas ima nekaj podobne izkušnje, ampak me zanima, če je kdo to rešil ali vsaj omilil - in kako.
Če bo pa tako ostalo, se bom seveda prilagodila, kot sem se doslej...
Ima pa še eno grdo navado, ki pa počasi ratuje milejša s časom, je pa zato še bolj moteča in razlog, da res pazim kje jo spuščam: vsake toliko se odloči, da ji kakšen sprehajalec ni všeč (ne vem točno: ji zasmrdi njegov strah, čudna kretnja, tek) in ga nalaja. Ne pokaže zob, niti ne renči, samo laja v  petelinji drži (rep zavihan tako kot pri husky-u) Kar je seveda zelo neprijetno in nefer do sprehajalca. To se že dolgo ni zgodilo, ker se izogibam situacijam, kjer bi se lahko. Težava je v tem, da ni moč predvidit na koga in zakaj - 10 dni je lahko čisto ok in potem en dan na sprehodu naredi spet isto.
Ima kdo kakšen nasvet ali izkušnjo?

Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #123 : petek, 30.09.2005 : 17:56:09 »

še vedno ne vem kje se to sprehajate, da so okoli spuščeni nesocializirani in agresivni psi Tongue

V okolici Ljubljane, kje pa drugje. Wink

Meni se zdi recimo dokaj normalno, da neznane pse ob srecanju privezemo in nato sele po dovoljenju lastnika (obe strani se morata strinjati) spustimo oz. da ne pustimo, da bi nas pes brez dovoljenja (drugega) lastnika silil v psa. Saj tudi jaz ne silim v vsakega, ki gre mimo mene, zakaj bi torej morali drugi psi v mojega (so izjeme).

Ampak ker so taki ljudje bolj izjema kot pravilo (psi pa prav tako), imamo seveda obvezno mobi sabo (hitri klic-policija), solzivcka v zepku, palico pri roki, noz za pasom, rocno bombico pod srajco, bazuko na vozicku, pusko cez rame, pistolo v skornju, pa se poseben svincnik, ki strelja... Wink Grin
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Zoia
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 717


« Odgovor #124 : petek, 30.09.2005 : 18:58:26 »

..pistolo v skornju..

a bulerji so se ze znucali? Grin

Jaz imam pa mojo na povodcu ali pa je nimam. Ce je nimam, je nudi ob srecanju ne bom dala na vrvico, ker ima popoln "poleg". Ona stran od mene ne bo sla. Je pa res, da je v 90% na povodcu Wink
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #125 : petek, 30.09.2005 : 19:06:47 »

Ma ne, za v ta dez jih je skoda. Wink
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Ninca10
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 644


« Odgovor #126 : sreda, 05.10.2005 : 11:49:47 »


Damayanti, kak pa je epilog zgodbe s "sosedovo" goneco psico? Mozak se kar lazi za tabo/vama ali imas sedaj mir?

L.P.

Nina
Logiran
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #127 : sreda, 05.10.2005 : 12:10:25 »

Odkar sem mu ceno za naskok postavila Wink, je nekako spremenil mnenje  , da mora  imet psica vsaj  enkrat  mladiče Cheesy Grin.
Nikjer  jih več ni Grin
Logiran
Ninca10
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 644


« Odgovor #128 : sreda, 05.10.2005 : 12:22:23 »

Imas sreco, da je decko tako hitro odnehal Roll Eyes

L.P.

Nina
Logiran
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #129 : sreda, 05.10.2005 : 12:31:49 »

Pri  denarju se  vse začne  in ponavadi  tudi vse konča Wink Grin 
Logiran
sanci_cat
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 947


« Odgovor #130 : sreda, 05.10.2005 : 12:39:08 »

Mene še nekaj zanima: ponavadi če ima lastnik psa brez povodca in pes malo luta tam ene 5 metrov stran od njega in ko vidi drugega psa, začne teči proti svojemu,da ga bo zapel...

A ni škoda tud energije? Kot da je tak problem fleksi nabavit...
Logiran
Ninca10
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 644


« Odgovor #131 : sreda, 05.10.2005 : 12:48:42 »

Sem nekaj casa nazaj videla strejso gospo, ki je vseh 5 metrov strikca oz. kolikor je bil pac dolg drzala v rokah... Roll Eyes  Smiley

L.P.

Nina

Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #132 : sreda, 05.10.2005 : 13:01:08 »

Mene še nekaj zanima: ponavadi èe ima lastnik psa brez povodca in pes malo luta tam ene 5 metrov stran od njega in ko vidi drugega psa, zaène teèi proti svojemu,da ga bo zapel...

A ni škoda tud energije? Kot da je tak problem fleksi nabavit...

Mogoce pa hujsa? Smiley
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Babalu
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.214


« Odgovor #133 : sreda, 05.10.2005 : 20:21:54 »

Jaz pa v takih situacijah utrjujem odpoklic....drugace pa se mi fleksi zdi totalno mimo,sem vidla kako se zapletejo,tekace in kolesarje padat cez,da ne povem kako hitro se strgajo ce imas tezkega psa ki fino povlece.Raje imam daljsi normalen pasek,ki se da skrajsat na primerno dolzino-ima pac vec moznih preklopov.
lp
Logiran
fortuna
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.578


Obožujem vse kar je kosmato in na stirih tackah.


« Odgovor #134 : sreda, 05.10.2005 : 21:12:05 »

Jaz pa v takih situacijah utrjujem odpoklic....
lp

Pa tvoj pes/psica 100% obvlada odpoklic? Ker če ga 99%, še vedno lahko nekoga pošteno prestraši...
Logiran

Ce dolgo zivijo skupaj, se zivali vzljubijo, ljudje zasovrazijo.
Strani: 1 ... 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 ... 51   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: Psi brez povodca
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines