mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 08.09.2024 : 01:17:34

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Tema: Kuhana hrana, Barf, Briketi - plusi in minusi
Strani: 1 ... 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15 16 ... 18   Dol
Natisni
Avtor Tema: Kuhana hrana, Barf, Briketi - plusi in minusi  (Prebrano 54714 krat)
0 članov in 21 gostov pregleduje to temo.
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #150 : četrtek, 11.08.2005 : 18:57:48 »

Ma ne vem, moje so vse življenje na briketih (+tisto kar si zaslužijo za nagrado ali si same naberejo) in so zdrave, polne energije, zbolijo kvečjemu zaradi kakšne hudo neužite stvari, ki jo uspejo ukrasti. Menjati brikete kar naprej se mi ne zdi smiselno, bolje je najti eno ali dve vrsti,ki nam najbolj ustrezajo in se tega potem držati. Ni res, da velike firme nimajo dobrih izdelkov. Tudi Pedigree ima odlične vrste hrane, ne vem zakaj pri nas od njih prodajajo samo najslabše smeti. Obstajajo tudi psi, ki jim ob briketih ne gre posebno dobro, a jih je malo. Pa še to: tovarne pasje hrane svoje izdelke stalno izboljšujejo, briketi, ki jih hranimo danes so bistveno boljši od tistih izpred recimo treh let.
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #151 : četrtek, 11.08.2005 : 19:06:53 »

Pri proizvajalcih briketirane in konzervirane hrane je treba vedeti, da gre za velik biznis. Pri velikih proizvajalcih (Eukanuba, Hills, Pedigree...) še večji in zaradi tega velikokrat trpi kvaliteta. Morda je zaradi tega bolje izbrati katerega od manjših proizvajalcev, ki lahko z enako ceno in le boljšo kvaliteto ostane na trgu! Morda?!b

Kateri proizvajalci pa so dobri po tvojem?

Dogue de Bordeaux, če je bilo to zaradi Pedigreeja, pa sploh ne dvomim. Jaz sem Pedigree kupila samo prvič, takoj ko smo ga kupili, ker nismo imeli doma nič hrane in jo je komaj pojedel, nato pa dobil grozno diarejo. Potem sem pa na srečo spoznala ljudi, ki so mi znali svetovati, do takrat je bil pa pač samo na kuhani hrani z nekaterimi dodatki.
Logiran
dogue de bordeaux
rad pišem
****
Sporočil: 481


« Odgovor #152 : četrtek, 11.08.2005 : 21:31:49 »

za prejsnega psa nisem jaz izbiral. za tega pa so starsi rekli, da bodo kupovali samo pedigree in zdaj delam in dam vecji del place za hrano.
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #153 : petek, 12.08.2005 : 12:06:53 »

s čim torej ti hraniš psa, če si nekaj postov nazaj napisal, da so briketi škodljivi?
Logiran
dogue de bordeaux
rad pišem
****
Sporočil: 481


« Odgovor #154 : petek, 12.08.2005 : 12:11:03 »

sam pripravljam hrano, seznam je pa izredno dolg. skoraj vse vrste mesa, veliko zelenjave, veliko sadja, sezam, olje, skuta itd. vsaj priblizno 50 vrst hran. vse za kar nisem prebral, da ne sme. za vitamine in minerale mu pa tudi dodam tableto vsak dan, vendar mislim, da dobi ze vseeno dovolj vitaminov in mineralov. je pa zdaj velik problem, saj se starsi bunijo ko mi jemo jetra(poceni meso), pes pa purana al pa govedino.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #155 : petek, 12.08.2005 : 14:09:10 »

Včasih se je dalo v klavnici dobiti čisto spodobne zadeve za prav majhen denar, ne vem pa kako je s tem zdaj. ena zelo dobra zadeva so recimo ritniki, ko odstraniš loj (in narediš recimo pogače za ptiče) ti ostane čisto meso. Bilo je zelo poceni. Dalo se je tudi dobiti neočiščene (zelene) vampe, tisti deli, ki niso primerni za prodajo v mesnicah so bili tudi zelo poceni in za pse več kot odlični. Zlasti surovi v velikih flikah, ki so poleg drugega krasno očistili zobe. Potem so bili recimo smrčki, ki so tudi odlični, morajo pa biti kuhani, pa recimo vime in še bi se kaj primernega našlo. Res ne vem, zakaj bi bilo treba psu, če mu že kuhaš, kuhati same fileje in stegenca.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #156 : petek, 12.08.2005 : 14:15:44 »

Ker so poceni. Saj ni tako drago, sploh ce imas manjsega psa, pa pac isces akcije. Smiley
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Jalta
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 149


« Odgovor #157 : petek, 12.08.2005 : 14:17:47 »

@sammy:
jaz brikete dodajam, k doma kuhani hrani (do 50%). To delam zato, ker tako dobi vsaj nekaj tistih vitaminov, ki so napisani na deklaraciji.
Za mojo psičko  pa so zakon srčki (goveji) in jetrca, seveda pa se zatakne v obrok tudi kost (kolena s hrustanci...).
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #158 : petek, 12.08.2005 : 14:23:35 »

a ne poudarjajo, da naj v enem obroku ne bi mešali kuhane hrane z briketi, ker bi se naj porušilo ravnovesje snovi v briketih? kateri so pa ti briketi, ki jih dodajaš?

po mojem bi bilo boljše, če bi ji h kuhani hrani dodajala vitaminske tablete namesto briketov.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #159 : petek, 12.08.2005 : 14:25:55 »

Lahko mesas kuhano in brikete, v enem obroku naj ne bi mesali, ker se kao razlicno presnavljata (hitrost), kar pa je posledica studije, ki je pac pokazala hitrost presnavljanja (ne me za besedo drzat, menda pa od 5 do 12 ur, nisem ziher, se mi pa ne da it brskat po knjigi), potem pa je to "dolocena skupina ljudi" posvojila in sicer tako, da so rekli, da se surovo (oz. kuhano) presnavlja 5 ur, briketi pa 12.

Ce ze mesas kuhano in brikete, potem je, ce delas racunico, pametno pri kuhani hrani vse skupaj spackat tako, da dobi pes priblitno 50% potrebnih vitaminov/mineralov, ostalo pa dobi z briketi.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Jalta
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 149


« Odgovor #160 : petek, 12.08.2005 : 14:29:47 »

@sammy: morda bi bile boljše vitaminske tablete. Pri prehrani moje psičke gledam ne le na analizno sestavo, ampak strmim k kompleksni sestavi - t.j. da ima hrana na voljo vse sestavine in da potem organizem sprejme tiste, ki jih potrebuje.
Kaj ti pomaga npr. tabletka šumečega kalcije, če že v naprej veš da se bo izločilo 99% vsega po prebavni cevi - niti ne pride v organizem.... Pisal sem za človeka! Pri psih je zelo podobno
Logiran
dogue de bordeaux
rad pišem
****
Sporočil: 481


« Odgovor #161 : petek, 12.08.2005 : 18:40:44 »

saj briketi so tudi tezko prebavljivi in pes vrjetno ne dobi niti pol snovi, ki so napisane na etiketi. nanook normalno je, da se kuhana hrana prej prebavi. imej obrok briketov in stopaj kdaj bos sel na wc, potem pa imej obrok kuhane hrane in sadja pa bos videl, da bos sel na wc veliko hitreje, ker bos hitreje prebavil.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #162 : petek, 12.08.2005 : 18:58:26 »

DDB, se enkrat preberi kaj sem napisala glede prebave in studije.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
dogue de bordeaux
rad pišem
****
Sporočil: 481


« Odgovor #163 : petek, 12.08.2005 : 21:44:07 »

dolocena skupina ljudi" posvojila in sicer tako, da so rekli, da se surovo (oz. kuhano) presnavlja 5 ur, briketi pa 12.

tole je dejstvo. ne vem ce glede casa, zihr pa, da se lazje prebavlja
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #164 : petek, 12.08.2005 : 23:03:14 »

Se enkrat preberi lol. Grin Grin Grin
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Strani: 1 ... 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15 16 ... 18   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Tema: Kuhana hrana, Barf, Briketi - plusi in minusi
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines