mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 07.09.2024 : 23:14:26

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Tema: Kuhana hrana, Barf, Briketi - plusi in minusi
Strani: 1 ... 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 ... 18   Dol
Natisni
Avtor Tema: Kuhana hrana, Barf, Briketi - plusi in minusi  (Prebrano 54656 krat)
0 članov in 21 gostov pregleduje to temo.
Tara04
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 481


« Odgovor #120 : nedelja, 07.08.2005 : 11:53:51 »

Ni nujno da bi se doga obdržala bolj kot majhna pasma, saj so terjerje imeli za lov na divje svinje ki imajo najmanj 100kg terjer pa okoli 8kg. Pa še lažje se skrije. Wink
Logiran
dogue de bordeaux
rad pišem
****
Sporočil: 481


« Odgovor #121 : nedelja, 07.08.2005 : 13:57:09 »

dam roko v ogenj, da bi civava prej izumrla kot doga. ce ne drugega bi se lahko doge prehranjevale z civavami.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #122 : nedelja, 07.08.2005 : 14:41:21 »

Ne razumem kaj hoces povedati s tistim delom, ki se zacne s ce.
Kako vem? Kako pa ti ves, da bi obstala?
No, recimo da mi je jasno kaksne "oblike" se preferirajo in mi je tudi jasno, zakaj bordojska doga nikoli ne bo take oblike. Oz. ko bo, ne bo vec bordojska doga (pustimo znacaj ob strani hehe).
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Tia
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 446


« Odgovor #123 : nedelja, 07.08.2005 : 16:59:36 »

Nanook a ti slučajno poznaš Williama D. Cusicka; on je sestavil diete za vsako pasmo posebej. Zanima me (če ga poznaš seveda) kaj si misliš o tem/njem.
Lp
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #124 : nedelja, 07.08.2005 : 17:44:21 »

Ja, poznam (samo z neta, nisem mu pisala ali kaj podobnega). Mi pa njegova "filozofija" ni prevec vsec, ceprav mislim da s tem sicer ni cisto falil, ker je vse prevec sablonsko narejeno.
Neke skupne smernice za posamezne pasemske skupine (ne FCI!)-ja. Prav posebna hrana za vsako pasmo posebej-niti ne. Prav posebna hrana, jedilnik, za vsakega posameznega psa-ja.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Tia
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 446


« Odgovor #125 : nedelja, 07.08.2005 : 20:06:50 »

Jaz sem pa celo naročila njegovo knjigo (no potem se je izkazalo, da je to sprintana skripta, ampak ...).   Meni se je zdel njegov princip zanimiv in sem hotla zvedt malo več o njem - zelo me je tudi zanimalo kaj so jedli Shih Tzuji na Kitajskem (poleg tega kar sem že vedela). No mene je potem zelo zmotilo, ker je napisal (pa tut po mailu mi je to zatrdil), da morjo Shih tzuji NUJNO dnevno jesti svinjino. Ni se hotel prepričat, da bi se jo dalo s čim nadomestiti. Kao da se popolne vrednosti aminokislin ne da drugače dobiti.

No - vseeno hvala za odgovor!!! Cheesy Cheesy Cheesy Jaz se absolutno strinjam s tabo, da je vsak pes primer zase, sem pa mislila, da mi bo njegova knjiga kaj v pomoč pri sestavljanju jedilnikov za moji punci. Nisem  namreč še čisto "naštudirala" kaj jima najbolj ustreza, čeprav se trudim. Wink
Lp
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #126 : torek, 09.08.2005 : 10:01:11 »

TT-ji bi jedli tsampo, bolj malo mesa, mleko, maslo, tudi zelenjave verjetno ne bi bilo ravno na pretek, razen poleti. Menda.
Dve knjigici se da dobiti tudi na njegovi strani, zastonj.

Hehe, kaj pa psi, ki so na svinjino alergicni? Pac mesas druge proteine, pa je. Mi nikoli ne bo jasno, zakaj tak halo, ce pes necesa ne sme/noce.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
dogue de bordeaux
rad pišem
****
Sporočil: 481


« Odgovor #127 : sreda, 10.08.2005 : 12:16:17 »

kje lahko dobim knjige o prehrani zastonj???
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #128 : sreda, 10.08.2005 : 12:18:50 »

V google vtipkaj William D. Cusick, pa dobis njegovo stran.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #129 : sreda, 10.08.2005 : 15:08:45 »

Nekateri pravite, da so najboljši za pse briketi, drugi da je to kuhana hrana, tretji zagovarjate barf ...

Zdaj sem se zaposlila z branjem teme o Barfu (sem komaj na 6. strani), pa večinoma zagovarjate to, da je kao prvinska hrana in ključna za zdravje, dobro počutje, dolgo življenje itd.

Službeni psi bi najbolj potrebovali hrano, ki jih ohranja zdrave in v dobri telesni pripravljenosti, pa jim nihče ne kuha, nihče jim ne pripravlja barf, ampak jim enostavno natresejo brikete.

Jaz sem za tu pa tam kuhano hrano, tu pa tam briketi, kakšen svež ("surov") paradižnik, korenje, sadje pa tu pa tam tudi ne škodi.

Kaj je najboljše za pse, bo po mojem ostalo uganka.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #130 : sreda, 10.08.2005 : 15:36:43 »

Caki caki, preberi do konca, potem pa preberi se temo Pomije za pse in macke oz. nekaj takega. Wink
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Tara04
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 481


« Odgovor #131 : sreda, 10.08.2005 : 17:46:21 »

Moji psički dajem brikete, kuhano in pečeno meso, kakšno zelenjavo.Vsega in tako je najbolj srečna. Če je kuhano in pečeno dobro zame zakaj nebi bilo zanjo Wink
Logiran
dogue de bordeaux
rad pišem
****
Sporočil: 481


« Odgovor #132 : sreda, 10.08.2005 : 18:10:17 »

sammy cisto preprosto je. dejstvo je, da so briketi nezdravi. surovo je lahko problem zaradi bolezni. sveza oz. kuhana hrana je pa zdrava, brez bolezni, vendar jo pa moras znat pripraviti. ampak faktor je tudi, da so briketi in surova hrana bolj prirocni in vrjetno zato policijski psi jedo brikete. pa policisti tudi niso strokovnjaki za prehrano psov.
Logiran
Tara04
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 481


« Odgovor #133 : sreda, 10.08.2005 : 19:21:02 »

Problem v samo kuhani hrani je da ni psu tako okusna in moraš gledat da dobi vse snovi ki jih potrebuje od vitaminov do proteinov beljakovim....briketi so pa tudi kot priboljšek. Če si človek ki dela, nima nekega groznega časa da bi na to gledal.
 Da briketi niso zdravi se nikakor ne strinjam, spet pa je odvisno kakšne kupiš, pomembno je da nimajo umetnih dodatkov. Jaz imam mačko sicer ,ki je stara 17let je še vedno živahen kot da bi jih imel 3-4, še vet se je začudil ko sem mu rekla koliko je star in je že celo življenje samo brikete in konzerve, nič drugega ker noče.
Osebno nebi hotela biti pes ki ima lastnika ki mu daje samo doma pripravljeno hrano. Če se ljudje razvajamo in jemo dobro hrano, zakaj nebi tudi psi Smiley
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #134 : sreda, 10.08.2005 : 19:33:32 »

Mmmm, ti ne ves kako je dober lososos z rizem in buckami (vse kuhano), cez pa malce oljcka, se toplo, da disi. Moj pesjan v trenutko pospravi, medtem ko lahko briketi cel dan zdijo v posodi, pa jih ne bo pozrl-pojedel bo samo toliko, da ne bo lacen, doma pripravljeno se pa zre. Grin Grin Grin
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Strani: 1 ... 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 ... 18   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Tema: Kuhana hrana, Barf, Briketi - plusi in minusi
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines