mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 07.09.2024 : 23:18:16

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Tema: Kuhana hrana, Barf, Briketi - plusi in minusi
Strani: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 ... 18   Dol
Natisni
Avtor Tema: Kuhana hrana, Barf, Briketi - plusi in minusi  (Prebrano 54688 krat)
0 članov in 48 gostov pregleduje to temo.
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #90 : četrtek, 14.07.2005 : 14:30:42 »

Kaj pa v slovenščini? Ne vejo vsi angleški ...

Zal je kvalitetna knjiga o psih v slovenscini zal utopija, se posebej, ce govorimo o prehrani...
Logiran
Botticelli
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 494


« Odgovor #91 : četrtek, 14.07.2005 : 15:03:28 »

Ja saj jaz to vem Smiley Samo se gre kako popolnemu laiku omogočiti kvalitetne infomacije... In je Nanook omenila knjige, ko so v angleščini... in če ne veš tega jezika...
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #92 : četrtek, 14.07.2005 : 15:05:06 »

Si pa v riti. Smiley Razen ce poznas koga, ki ti potem vse to razlozi.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Botticelli
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 494


« Odgovor #93 : četrtek, 14.07.2005 : 15:41:37 »

No vidiš, točno to sem hotela povedati. In recimo ta forum je eden od načinov, da en laik ko ne obvlada angleščine izve čim več koristnih stvari o vzgoji in oskrbi psa.
Tako da se meni zdi fajn da pač vsak napiše svoje mnenje in zakaj vztraja pri tem. In ne glih vsako besedo narobe razumeti ali jo preobrniti.

Ok to ni več tema tu Smiley
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #94 : četrtek, 14.07.2005 : 15:46:49 »

Hehe, pa saj jaz nisem proti temu. Smiley Ampak razlagati vsega pa tudi ne mislim, se mi ne da, je prevec. Wink
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
dogue de bordeaux
rad pišem
****
Sporočil: 481


« Odgovor #95 : nedelja, 17.07.2005 : 23:07:14 »

v neki knjigi sem prebral, da ce ne poskrbite za sebe poskrbite vsaj za psa. mislim da je drugace jih bolje navaditi nazaj na divjino. raznolikost je zelo pomembna, ampak moras se prej dobro pozanimati in ugotovit kaj in koliko je dobro za psa. potrebe psa se razlikujejo pri vsakem psu, enako kot pri vsaki drugi zivali in cloveku zato tudi briketi niso najbolsi. zagotovo je sveza hrana bolj zdrava pa ceprav ni v popolnem ravnovesju. ko je bil pes(oz. volk) v divjini je jedel vsak dan drugace ob drugacnem casu in zelo raznoliko, ampak ne vse ker ga je mama naucila kaj lahko je. mi nastopimo tu kot mame in je nasa dolznost, da jim omogocimo svezo in raznoliko prehrano. lahko vedno zraven date posodo briketov ampak dvomim da bi normalen pes izbral brikete saj imajo dobre cute in ponavadi ve kaj ni dobro za njega. primer pri cloveku: dva cloveka jesta popolnoma enako raznoliko in uravnoveseno hrano le da je ena bila zamrzjena in so v njej dodani konzervansi. clovek z hrano ki ni bila zamrzjrena in ni bilo konzervansov bo bolj zdrav, ker zamrzovanje unici dolocene zelo pomembne snovi. konzervansi pa tak vsi veste da skodijo.vecina sestavin v briketih je prej zamrzjenih, nato prekuhanih in 5x pecenih( kuhanje in pecenje tudi unicuje snovi zato je bolje nekatere sestavine dati surove
Logiran
dogue de bordeaux
rad pišem
****
Sporočil: 481


« Odgovor #96 : nedelja, 17.07.2005 : 23:14:15 »

p.s pes bi v divjini vsak dan dobil puranje, piscancje, govejo, svinjsko ali zajcjo meso(govedino samo velike pasme), pa tudi kaksno srnjad ali konja ali pa kaksno raco itd. nebi celo zivljenje jedel briketov po piscancjem okusu z manj kot 10% mesa v briketih. upostevajte da beljakovine v briketih ponavadi niso zivalske.
Logiran
Ajda
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 214


« Odgovor #97 : ponedeljek, 18.07.2005 : 08:51:17 »

A nisi ti zamenjal psa z volkom? To sta dve različni živalski vrsti, veš. Pes bi v "divjini" jedel zelo raznolike ostanke (zelo dvomljive kakovosti) okoli človeških bivališč. In tudi, če bi slučajno bil lovec, je malo verjento, da bi jedel čisto vsak dan, če pa bi lovil purane, piščance, pujse in govedo pa prav gotovo ne bi bil dolgo med živimi.
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #98 : ponedeljek, 18.07.2005 : 09:03:28 »

V vsakem primeru pa okoli smetnjakov ne bi nasel briketov :-)
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #99 : ponedeljek, 18.07.2005 : 09:26:08 »

Ampak njihove priblizke pa. Wink
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Ajda
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 214


« Odgovor #100 : ponedeljek, 18.07.2005 : 09:31:07 »

V vsakem primeru pa okoli smetnjakov ne bi nasel briketov :-)

Drži, drži.

Ampak večina tega, kar so/bi jedli "divji" psi, po kvaliteti ravno ne presega briketov. Zato se mi zdijo izjave, kako bi jim bilo lepo, če bi jih navadli nazaj na divjino, malce trapaste. Nikakor pa ne trdim, da kvalitetna kuhana ali surova hrana ni boljša od kuglic.

Hehe, Nuki, sva istočasno pisale.
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #101 : ponedeljek, 18.07.2005 : 10:15:49 »

Ampak večina tega, kar so/bi jedli "divji" psi, po kvaliteti ravno ne presega briketov. Zato se mi zdijo izjave, kako bi jim bilo lepo, če bi jih navadli nazaj na divjino, malce trapaste.

Torej so briketi neprimerna hrana za pse :-)))
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #102 : ponedeljek, 18.07.2005 : 10:53:12 »

Odvisno od psa in briketov. Wink
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Ajda
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 214


« Odgovor #103 : ponedeljek, 18.07.2005 : 11:59:41 »

Torej so briketi neprimerna hrana za pse :-)))

Kje sem pa to napisala  Shocked?
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #104 : ponedeljek, 18.07.2005 : 12:06:46 »

Kje sem pa to napisala Shocked?

Poglej, kaj sem te citirala. Govoris o divjih psih in o tem, kako zelo drugacna je njihova prehrana, nasplosno se poudarja, da ni tako grozno, ce pes kdaj ne dobi popolnoma uravnotezenega obroka, hkrati pa se "promovira" brikete kot uravnotezeno prehrano za pse. Ne vem, meni ni logicno.
Logiran
Strani: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 ... 18   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Tema: Kuhana hrana, Barf, Briketi - plusi in minusi
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines