mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 16.07.2024 : 19:09:38

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zaščita živali in razno  |  Tema: zakaj živali sploh obstajajo?
Strani: 1 ... 18 19 20 21 22 [23] 24 25 26 27 28 ... 38   Dol
Natisni
Avtor Tema: zakaj živali sploh obstajajo?  (Prebrano 108878 krat)
0 članov in 12 gostov pregleduje to temo.
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #330 : torek, 10.05.2011 : 14:02:07 »

Ne, macka ne ubijemo, samo odpovemo se mu in ga ne ohranjamo pri zivljenju za lasten hobi. Ce prezivi zunaj, prezivi, ce ne pa pac ne.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
fižolova župca
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.076


« Odgovor #331 : torek, 10.05.2011 : 14:02:17 »

Baraba, Lanabela Tongue. Pa čist si pozabila na une Rokove hišne mravlje, ki si mu jih s Frontlinom iztrebla.

Nanook, a si vštela v izračun vse mačke, ki bi sicer bili njeni potomci? Pa glede na to, kolk jih konča pod kolesi, recimo še popravilo kakega VWja, lakiranje boka, ki ga je sploščila prostoživeča mačja palačinka, zdravljenje mikrosporije, ki jo je imela in bi jo morda prenesla na ene par ljudi in del svoje populacije, ki bi jo spet prenesli...
Sem napisala, da se malo hecamo, ker tlele enostavno ni računice, vsega se ne da vključit al pa vsaj ne takole mimgrede, kot se to gremo mi.

P.s.: Lanabela, jst ne vem zakaj, ampak čeprav največkrat čist drugače misliva, te mi je prav fino brat, tako da priznanje kr vračam Wink.
Logiran
jst
odvisnež
*****
Sporočil: 630


« Odgovor #332 : torek, 10.05.2011 : 14:04:46 »

No, mi je všeč, da se je do danes, ko sem se uspela vključiti v razpravo (in ko sem - ob obilici drugega dela sicer - preletela več kot 20 strani zelo zanimive debate), ta umirila. Wink
Logiran
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #333 : torek, 10.05.2011 : 14:07:35 »

Jep Smiley Kakorkoli že obrneš in kjerkoli že stojiš - če sploh kje - je sila zanimiva in mogoče se iz nje še kaj pametnega izcimi  Wink
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #334 : torek, 10.05.2011 : 14:07:35 »

Macka bi bila vendar kastrirana/sterilizirana, torej 0 potomcev. V nasprotnem primeru bi morala spremljati zivljenje te macke in vseh njenih potomcev in se ne vmesavati ter potem ocenjevati. Ja, pa hranjenje tudi ne bi prislo v postev, seveda. Je treba vse prepustiti macku-ce je TSTB, pac ne bo potomcev. Lahko pa seveda naredimo "po moje", torej nic TNR, samo T in E.
Seveda se ne da vsega vkljucit, mnogo strani nazaj sem to tudi sama napisala. Enostavno ni racunice, se ne da, ker je prevec spremenljivk.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Sleepy
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.129


« Odgovor #335 : torek, 10.05.2011 : 14:10:27 »

....dokler ne pride FŽ in naredi na mačku kemično puščavo.


Sem napisala, da se malo hecamo, ker tlele enostavno ni računice, vsega se ne da vključit al pa vsaj ne takole mimgrede, kot se to gremo mi.

Ja je, seveda je računica. Vsak pri sebi in kjer lahko. Velike spremembe se dogajajo počasi, z evolucijo, ne revolucijo.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #336 : torek, 10.05.2011 : 14:19:16 »

Ja tiste Rokove mravlje so izginile po nesreči in ne nalašč (in prosto po Mel zanje nisem odgovorna). Dejstvo pa je, da je fipronil iz frontlina en tak nagnusen zahrbten potuhnjen strup da mu ni para. Odkar so pocrkali tisti moji črički in rokove mravlje (kar dokazuje, da gre dol iz psa po vsej okolici in tudi v zrak očitno) se ga izogibam, čeprav je pri mojih psih od vsega kar smo imeli še najbolj učinkovit.

Logiran
fižolova župca
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.076


« Odgovor #337 : torek, 10.05.2011 : 14:21:37 »

Huh, Nanook, a ti to resno? Mislim tako, teoretično, ali tudi praktično?
Ker tole 'pustit ga na milost in nemilost' je zame kar problematično. Začeli smo z Abbo, če se kdo še spomni...
 
Pa mi ni problematično iz kakega 'obsedenega' živalovarstvenega vidika, ampak z vidika odgovornosti, ker gre za domačo žival. Tudi če mi na kraj pameti ne pade kozoroga, ki si je polomil taco, ker je nerodno skočil, ali ker ga je napadla neka bolezen vlačit dol iz hribov in zdravit, da se ga potem pocajtanega spet vleče gor in spusti... no, to bi poseganje v naravo, recimo da ga pustim rajši tam... ampak mačko, domačo mačko?
Jaz mislim, da se da konkretni živali pomagat, s tem pa hkrati dolgoročno zadeve reševat z zmanjševanjem populacije, ker vse drugo je na račun trpljenja.

P.s.: se počutim ko Kemični Ali LOL
Logiran
fižolova župca
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.076


« Odgovor #338 : torek, 10.05.2011 : 14:24:05 »

P.s.: Da ne bo kdo tega kozoroga narobe razumel... Dokler je populacija urejena, dovolj številčna itd. z vidika vrste zahtevna reševalna akcija in vse kolobocije okrog njega niso nujne, čeprav njega enako boli... recimo da bi mu bilo fer muke skrajšat, to vsekakor. Ampak pri domači vrsti je težko gledat vrsto, ker smo odgovorni čist za vsakega posameznika, ki smo ga sproducirali.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #339 : torek, 10.05.2011 : 14:24:34 »

Resno o cem tocno, to glede T-E ali to glede spuscanja in predvsem puscanja macke pri miru ali o stetju vsega moznega?
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
fižolova župca
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.076


« Odgovor #340 : torek, 10.05.2011 : 14:26:18 »

Tole sem mislila:
Ne, macka ne ubijemo, samo odpovemo se mu in ga ne ohranjamo pri zivljenju za lasten hobi. Ce prezivi zunaj, prezivi, ce ne pa pac ne.
Logiran
Sleepy
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.129


« Odgovor #341 : torek, 10.05.2011 : 14:37:56 »

Pa mi ni problematično iz kakega 'obsedenega' živalovarstvenega vidika, ampak z vidika odgovornosti, ker gre za domačo žival. Tudi če mi na kraj pameti ne pade kozoroga, ki si je polomil taco, ker je nerodno skočil, ali ker ga je napadla neka bolezen vlačit dol iz hribov in zdravit, da se ga potem pocajtanega spet vleče gor in spusti... no, to bi poseganje v naravo, recimo da ga pustim rajši tam... ampak mačko, domačo mačko?
Jaz mislim, da se da konkretni živali pomagat, s tem pa hkrati dolgoročno zadeve reševat z zmanjševanjem populacije, ker vse drugo je na račun trpljenja.

 Undecided hec. Mogoče filozofski, kaj pa vem. A kozorog z zlomljeno taco trpi drugače kot mačka (z zlomljeno taco)? Če si en ali drug ne moreta zagotovit dovolj hrane - a od lakote kozorog umira drugače kot mačka? Če gre za trpljenje.
Pri nas imamo tudi prostoživeče mačke. Nekatere precej »divje«. Pomoč tem mačkam pa ni poseganje v naravo? Zakaj eni konkretni živali pomagat, drugi konkretni živali pa ne? In kateri ja in kateri ne?
Logiran
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #342 : torek, 10.05.2011 : 15:25:41 »

Jaz imam tudi pri tem pomisleke, ampak sentimentalne predvsem, vendar je bistvena razlika v tem, da je kozorog divja žival, prostoživečke v srži pa še vedno domače, ne glede na to, koliko "divje" so. In v naravi jih (praviloma) ni.  V večini primerov ima človeško vmešavanje v "tapravo" naravo negativne posledice za slednjo.
Logiran
Houdini
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.128


WWW
« Odgovor #343 : torek, 10.05.2011 : 15:48:23 »

Mene pa zanima klaj se zgodi z živalmi, ki so prvenstveno gojene za mesno pridelovalno industrijo kot z vrsto, pasmo?  Namreč, recimo, da smo že izvedli hipotetičen preskok na brezmesno prehranjevanje, postopno uknitev živinoreje itd. Krave, prašiči (ponekod tudi koze, ovce, kunci...) prenehajo v našem svetu imeti funkcijo, svojega sveta pa nimajo (več). Ali jih torej s svojo nemesojednostjo pravzaprav obsodimo na izumrtje?



Logiran
Sleepy
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.129


« Odgovor #344 : torek, 10.05.2011 : 16:01:14 »

Undecided
Itak, da ima človeško vmešavanje v naravo negativne posledice. (če smo korektni sta tudi s/k vmešavanje v naravo) Ampak če je govor o trpljenju in pomoči konkretni živali? Je sprejemljivost trpljenja odvisna od delitve živali? Divje lahko trpijo, domače in udomačene pač ne? Kateri konkretni živali torej pomagat in kateri ne?

Mene pa zanima klaj se zgodi z živalmi, ki so prvenstveno gojene za mesno pridelovalno industrijo kot z vrsto, pasmo? Namreč, recimo, da smo že izvedli hipotetičen preskok na brezmesno prehranjevanje, postopno uknitev živinoreje itd. Krave, prašiči (ponekod tudi koze, ovce, kunci...) prenehajo v našem svetu imeti funkcijo, svojega sveta pa nimajo (več). Ali jih torej s svojo nemesojednostjo pravzaprav obsodimo na izumrtje?

Jih je izumrlo že veliko, pa še jih bo. Vrste izumirajo vsak dan, pa se svet še kar vrti. Nastajajo pač nove. Zgleda da z vidika narave in njenega obstoja to ni nič strašnega. Bo pač nastala kakšna hitrorastna solata al pa ševečplodni paradižnik al kaj vem kaj. Mi kompliciramo okoli tega, za naravo ni videt, da bi se sekirala. 
Logiran
Strani: 1 ... 18 19 20 21 22 [23] 24 25 26 27 28 ... 38   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zaščita živali in razno  |  Tema: zakaj živali sploh obstajajo?
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines