mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 16.07.2024 : 16:57:04

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zaščita živali in razno  |  Tema: zakaj živali sploh obstajajo?
Strani: 1 ... 8 9 10 11 12 [13] 14 15 16 17 18 ... 38   Dol
Natisni
Avtor Tema: zakaj živali sploh obstajajo?  (Prebrano 108808 krat)
0 članov in 4 gostov pregleduje to temo.
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #180 : ponedeljek, 09.05.2011 : 10:58:43 »

Sama sem v vašem razgovoru dobila en kup informacij, ki jih verjetno ne bi srečala še nekaj časa. Ampak, verjemite mi, da se je grozno težko prebiti skozi nepotreben balast...kaj je kdo rekel, kdaj in podobno....   Sad
Sploh ne veste, koliko dobrih in uporabnih informacij smo dobili tisti, ki smo se pregrizli skozi tole branje.
In sploh ne veste, koliko ljudi ste s prepriljivim načinom (oprostite izrazu) podajanja teh informacij, četudi v obliki debate in izmenjave različnih mnenj, odvrnile od vseh teh noro dobrih podatkov, da si vsak lahko ustvari svoje mnenje (kot ga imate ve). In posledično, marsikdo bi o svojem trenutnem delovanju lahko razmislil in morda kaj spremenil.
Nisem prepričana, da je bilo to vredno.... Huh
Drugače pa - vesela sem, da imamo toliko znanja! Resnično, dobre ste!  Kiss Cool

Se strinjam, ampak včasih ne moreš biti tiho, če te vlečejo za besede in pišejo stvari, ki jih ti nikoli nisi rekel, nato pa še obračajo celotno debato tako, kot njim paše in obračajo cele stavke naokoli. Bi bilo tudi meni ljubše, da se ne bi tako šli, ampak nekatri znajo očitno samo tako debatirat. Se vidi tudi v drugih temah, ne samo tej.
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #181 : ponedeljek, 09.05.2011 : 11:00:49 »

No super, Mel, ti brezmadežnosti nisi nikjer omenila, jaz pa sem napisala to:In iz tega je nekaj ljudi naredilo tako manipulacijo, da je veselje. Samo zato, ker sem napisala, da bi dopustili možnost, da nismo edini, ki smo sposobni čustev. Fuj.

Vsak je to razumel po svoje, zato se je razvila debata. Jaz razumem tako, ti si mislila drugače, nekdo tretji razume spet po svoje. Zato je nastalo, kar je nastalo, kar pa ne spremeni dejstva, ki sem ga že napisala; da rastlin in živali ne moremo enačiti. In samo zato in izključno zato, sem se oglasila. Lomljenje hrbtenic psom ni enako hoji po travniku.
Logiran
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #182 : ponedeljek, 09.05.2011 : 11:15:58 »

No super, potem je tole brezpredmetno, oziroma si pripiši taisto početje tudi sebi:
Se strinjam, ampak včasih ne moreš biti tiho, če te vlečejo za besede in pišejo stvari, ki jih ti nikoli nisi rekel, nato pa še obračajo celotno debato tako, kot njim paše in obračajo cele stavke naokoli. Bi bilo tudi meni ljubše, da se ne bi tako šli, ampak nekatri znajo očitno samo tako debatirat. Se vidi tudi v drugih temah, ne samo tej.

Logiran
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #183 : ponedeljek, 09.05.2011 : 11:22:08 »

Moksa, da se tebe zoknem.  Tongue
Sama tole zgoraj razumem kot da je trpljenje nepravicno zate, zame, za zival, za rastlin. Ne da je trpljenje enako, ampak da je nepravicno. A razumem prav?
Ja, si razumela prav. Ker sem se spotaknila na trpljenje se začne zdet nepravično, ko čustva naredijo svoje Štekam pa, da je del življenja in da govoriti o pravičnosti ali nepravičnosti je lahko zelo romantično, bi bila prec ubrisana (je že dovolj, da jem meso butnglavc ), če ne bi tega štekala.
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #184 : ponedeljek, 09.05.2011 : 11:22:56 »

No super, potem je tole brezpredmetno, oziroma si pripiši taisto početje tudi sebi:


No dej, pejt prebrat celo temo še enkrat, pa boš videla kje je res obračanje besed. Če se delaš, da ne vidiš oz. pripisuješ to le meni, potem pa se res ne mislim prepričevat prepričanega.
Logiran
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #185 : ponedeljek, 09.05.2011 : 11:23:26 »

Enako velja zate Smiley
Logiran
Houdini
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.128


WWW
« Odgovor #186 : ponedeljek, 09.05.2011 : 11:27:26 »

Jaz imam pa malo problem s tem, da rastline ne čutijo bolečine ... Absolutno je seveda res, da njihova "bolečina" v nobenem primeru ni podobna naši v smislu živčnih končičev, ki v povezavi z možgani sporočajo telesu, da ga nekaj boli. Tudi seveda ni podobna psihični bolečini, ki jo občutimo.  Ampak zakaj iz tega direktno izhaja, da bolečine ne občutijo? Zakaj se zato, ker mogoče ni takšna kot jo občutimo bitja z živčnimi končiči in možgani sklepa, da to ni bolečina, kot jo pač občuti rastlina?

Zakaj torej ne bi mogla biti reakcija neke rastline način, kako občuti bolečino, pa čeprav je drugačen od našega? Glede na to, da rastline se odzivajo na dražljaje iz okolja (obračanje proti soncu, rast v predele kjer je več prostora, celjenje ran, obramba proti škodljivcem, adaptacija na okolje, smola...) zakaj torej ne bi mogle na nek svoj način občutiti tudi bolečine, glede na to, da gre za popolnoma drugačen organizem? Zakaj se o tem sklepa na podlagi tega, kako jo občutimo in dojemamo mi?

Pa ne govorim tega v sklopu "umorov solate", vsejednosti, vegeterjanstva, veganstva, presnojedstva, varovanja okolja itd.    Samo na splošno se mi ne zdi fer, da je celo nekaj takšnega kot je bolečina podvrženo izključno naši predstavi o tem, kaj naj bi bolečina bila.
Logiran
Alba
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.517


« Odgovor #187 : ponedeljek, 09.05.2011 : 11:30:48 »

Vedno bodo ljudje, ki bodo jedli meso in imeli rodovniške ljubljenčke. Jaz zagovarjam, da si vsak sam izbere način življenja in če mu ta ustreza naj ga pač živi tako kot želi. Pa ne govorim samo o načinu prehranjevanja, o vsem ostalem - vera, partnerji,...

Sama jem meso in ga po vsej verjetnosti vedno bom. Če bom želela tipičnega psa, potem bom izbrala rodovniškega. Če se bo moj otrok, ko bo starejši odločil ne jesti mesa, ga bom podprla. Vendar bo odločitev izključno na njej. Za in proti je dovolj argumentov, ki si jih bo lahko prebrala.

Sem proti ubijanju živali za krzno, vsekakor bi raje videla, da bi bi se živali namenjene prehranjevalni verigi ubijale bolj humano, ločujem odpadke, zelenjavo pridelujemo sami, kar jo pač lahko, ne uporabljamo gnojil.

Ampak to je le kaplja v morje. kje so glavni onesnaževalci našega planeta - težka industrija, avtomobili?

Res nesprejemljivo pa se mi zdi, da če želim imeti pasemskega psa, da ga ne bi imela, ker se zaradi njegove vzreje ubije toliko in toliko živali.

Ne vem življenje velikokrat ni pravično, čustva enega in drugega so velikokrat prizadeta. Čeprav a kdo od vas pusti komarja živeti, ki mu brenči, ga pika in vam moti spanec? Tudi on ima najbrž čustva in tudi njega boli, ko ga ubijemo na en ali drug način.
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #188 : ponedeljek, 09.05.2011 : 11:31:31 »

Houdini, prosim preberi temo, pa boš našel moj odgovor na to, ostale sem pa prepričana, da ti bodo povedale svoje Smiley
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #189 : ponedeljek, 09.05.2011 : 11:34:04 »


Ampak to je le kaplja v morje. kje so glavni onesnaževalci našega planeta - težka industrija, avtomobili?


Ne, pa saj to že veš čas pišem; največji onesnaževalec našega planeta je živinoreja.


Res nesprejemljivo pa se mi zdi, da če želim imeti pasemskega psa, da ga ne bi imela, ker se zaradi njegove vzreje ubije toliko in toliko živali.


Samo kot pojasnilo - tega jaz nisem rekla, samo napisala sem, ko mi je bilo očitano imeti ljubljenčka, da v primeru, da je le ta posvojen, potem je itak brezpredmetno, ker tak pes je že na svetu. Sama nikjer ne trdim, da bi zdaj vsi morali posvojiti psa, ker se zaradi tega ubije manj živali. So pa manipulativno to želeli pripisati meni, z obračanjem besed, to pa ja Smiley
Logiran
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #190 : ponedeljek, 09.05.2011 : 11:39:25 »

Vsi, ki tako vehamentno očitate jedenje rastlin vegijem - dejmo no, ne pozabimo s čim so futrane živali, ki jih potem vi v obliki šnicla pojeste, a ne? A mogoče od plastike živijo? Al tudi od rastlin - teh istih, ki jih nam očitate.  Roll Eyes

Mater, res ste postali hudo dolgočasni s temi prežvečenimi argumenti. Človeku se skoraj ne da več odgovarjat na to.
Mel, če že vztrajaš s tem, da drugi manipulirajo tvoje besede, prosim utemelji, kdo in kje je pred zgornjim citatom OČITAL jedenje rastlin vegijem. Toliko o manipulaciji.
Logiran
Alba
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.517


« Odgovor #191 : ponedeljek, 09.05.2011 : 11:41:30 »

Ja obstajajo pa poleg živinoreje še drugi :Največji onesnaževalci so v papirništvu, živilskopredelovalni in pohištveni industriji, steklarstvu, livarstvu in orodjarstvu, metalurgiji, proizvodnji pralnih praškov in podobnih dejavnosti.
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #192 : ponedeljek, 09.05.2011 : 11:51:16 »

Mel, če že vztrajaš s tem, da drugi manipulirajo tvoje besede, prosim utemelji, kdo in kje je pred zgornjim citatom OČITAL jedenje rastlin vegijem. Toliko o manipulaciji.

Šlo se je za tvoj citat trpljenja solate in primerjavo z mesom. Tako sem ga jaz razumela, kot sem že n-krat razložila.
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #193 : ponedeljek, 09.05.2011 : 11:55:09 »

Ne, Mel, ni bila to poanta debate.

Glej:
Delavec: Človek sam od sebe nikoli ne bo premagal večvrednostnega kompleksa in napačnega prepričanja, da je njegova pravica jemati življenja.
Jst: Delavec, ni pravica, je nuja.
Mel: Ni nuja v primeru prehranjevanja.
Jst: Mel, seveda je nuja tudi v primeru prehranjevanja.
Mel: Ne, ni. Mesa nam danes ni potrebno jesti, ne meni, ne tebi.
Jst: Ne govorim o mesu, govorim o jemanju zivljenj. To je nuja in neizogibno, ker se ne da jesti tako, da ne bi nic umrlo (posredno ali neposredno).


Jemanje zivljenj je nuja, brez tega se ne more ziveti, ker je svet tako ustvarjen. To je bila celotna poanta, ki si jo ti sicer poskusala obrniti, tako kot ze pri mnogih pred mano, ampak njim se ne da iskat citatov in ti je zato uspelo. Meni, po drugi strani, se je pa glih dalo it poiskat izvorna sporocila. A nisem prijazna. Evil
Ziveti tako, da ne bi nicesar umrlo, se ne da. Nihce od nas ne zivi tako.

Zadnjih nekaj postov se samo izmotavaš, očitno ti je zmanjkalo argumentov. A bi enkrat za spremembo odgovorila na moje vprašanje? Celo vprašala sem te, se motim?  Torej, prosim te za odgovor, brez klasičnega izmotavanja.

Katero vprasanje? Mi lahko citiras izvorni del sporocila, kjer baje nekaj namigujem. Pa ko bos ze v elementu, se tisti del o enacenju bolecine psa in trave. Ce bos tako prijazna...

Rava: me prav zanima, koliko bi jih res pojedli, če bi jih pobijali sami in vmes ne bi bilo eksekutorjev.
Jst: Rava, mene tudi zanima koliko bi bilo vegetarijancev, ce bi morali vse sami pridelat. Cez c-e-l-o l-e-t-o.
Rava: osebno delam na tem. trenutno imam večjo dodano vrednost na drugem področju, v parih letih pa bo tudi to.
jst: Rava, ja, ti delas na tem. Pa se marsikdo drug. Ampak... koliko pa bi jih/vas dejansko bilo, ce bi morali sami delati zemljo, gnojila, skropiva, sami vzgajati sadike iz semen, vzdrzevati svoje "linije", skratka vse cisto samozadostno in samostojno.
Rava: verjetno malo ampak v kontekstu debate je to povsem irelevantno, ker s temo nima nobene veze.
Jst: Ne, nima veze s temo, ma je fajn spegu pokazat.
Mel: Proizvodnja "svoje" hrane je iz vidika obremenjenosti zemlje in iz vidika mučenja živali irelevanta.
Jst: Pravzaprav je pridelava svoje hrane z vidika obremenjenosti zemlje in z vidika mucenja zivali kljucna.
Mel: Je pomembna, ampak šele v drugem planu. Pridelava "svojega" mesa še vedno bistveno bistveno bolj obremenjuje zemljo kot pridelava "ne-svoje" zelenjave.
Jst: A-a, kar v prvem planu, saj se gre za samozadostnost, kjer ne-svoja zelenjava ne obstaja. Al jo vzgojis sam, al si pa lacen oziroma gres k vsejedemu sosedu na snicl.
Mel: Kaj ima samozadostnost z obremenjevanjem narave? Ponovno izgubljaš nit? S "svojim" mesom bistveno bolj obremenjujemo naravo kot z "ne svojo" (nekje drugje pridelano) zelenjavo. Ne-svoja zelenjava da ne obstaja? Res? Kaj sem pa danes potem jedla za kosilo?


A bo slo, Mel? Zdaj sem ti in podcrtala in boldala. Poanta te debate (ki spet ni bila s tabo, si se pa vkljucila vanjo in poskusala stvari okrog obracat) je bila, koliko bi bilo vsejedov, ce bi morali sami poskrbeti za meso. In moje kontra razmisljanje-koliko bi bilo vegetarijancev, ce bi morali vse sami pridelati-bi torej bili samozadostni, samostojni. V tem primeru ne-svoje zelenjave ne ni bilo. Ali bi jo pridelal sam ali pa ti "poskus" ne bi uspel in bi se odkleceplazil k sosedu.

To pač ti trdiš takole na pamet.

Em, ne, to so dejstva. Ne vemo koliko vrst je na svetu (imamo razlicne ocene, mislim da 3-10 milijonov). Ne vemo koliko bitij je na svetu, v bistvu govorimo biomasi, ne o osebkih. Pa se tisto so, jasno, ocene. In osnovna poanta, s katero se ti ne strinjas, je bila (imas tudi citirano  Evil ), da je nemogoce povedati kdo povzroca vec/manj trpljenja, ker se ne moremo niti primerjati. Preprosto se ne ve (v stevilkah) koliko zivali umre na leto izkljucno zaradi onesnazevanja. Ce jo imas, jo napisi. Pa vir tudi. Ker bi me zanimalo kako so prisli do cifre in ali so upostevali samo neposredne smrti ali tudi posredne.

Za nekoga, ki grabi za tuje strike, pri tem pa se svojega ne more drzat, nekam veliko govoris o obesanju, se ti ne zdi?

Ok Nanook, cela tema je polna tvojih postov in citatov, ampak kakšne silne argumentacije (razen obešanja na "kaj je kdo rekel") pa v njih ni. Če nimaš argumentov, tvoj problem. Ne pa smetit z neskončnim citiranjem ena in istih nerelevantnih postov. Očitno si ti izgubila nit in si celo debat zreducirala na nekaj obešanj na besede. Debati s tem nič ne pridodaš. Mi je pa zanimivo videti, kako zgleda človek, ki ostane brez argumentov, obupno se lepi na nekaj besed in drgne, drgne, saj mu drugega očitno ne preostane.

Torej:
Odgovori mi prosim na vprasanje:
Ali je zate trpljenje psa in trave enako? Ali ti to enačiš?  Ali po tvoje trava čuti bolečino, ko po njej hodiš?
Logiran
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #194 : ponedeljek, 09.05.2011 : 12:03:08 »

Šlo se je za tvoj citat trpljenja solate in primerjavo z mesom. Tako sem ga jaz razumela, kot sem že n-krat razložila.
Če si ti nekaj razlagaš povsem subjektivno (ker v mojem citatu očitka ni bilo, ti pa ga nekje med vrsticami vidiš, če o njem govoriš), dovoli to tudi drugim. Princip vzajemnosti, nič več in nič manj.
Logiran
Strani: 1 ... 8 9 10 11 12 [13] 14 15 16 17 18 ... 38   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zaščita živali in razno  |  Tema: zakaj živali sploh obstajajo?
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines