mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 09.08.2024 : 00:22:59

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  Mešanci  |  Tema: Askina živalska druščina
Strani: 1 ... 51 52 53 54 55 [56] 57 58 59 60 61 ... 90   Dol
Natisni
Avtor Tema: Askina živalska druščina  (Prebrano 200728 krat)
0 članov in 14 gostov pregleduje to temo.
aska2005
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.672


« Odgovor #825 : sreda, 29.05.2013 : 00:08:28 »

pudelj, hvala  Aska je je od prvega dne izredno lepo sprejela. Tudi na vrtu, ko jo prvič jo peljala tja. Aska jo na vrtu prav skoz vabi v igro in potem delata kroge. Seveda Aski brez komentiranja ne gre Evil. Pa Aska jih dela večje, mala žabica/raketica malo manjše. Res ima fantastičen karakter. Tudi izredno polna energije je, katere ji nikakor ne zmanjka Grin Res sem izredno vesela, da je točno tale sedaj še mala pasja mrcinica pristala pri meni je Cheesy  In o tem, da se z Asko ne bi razumeli me ni niti malo skrbelo. Sem kar slutila, da bosta pravi pasji prijateljici veselje

Včeraj bi pa Kan praznoval svoj 25-ti rojstni dan. Vse najboljše na ono stran mavrice ljubezen

Logiran
No Jinx
živim tukaj
***
Sporočil: 5.323


« Odgovor #826 : četrtek, 30.05.2013 : 23:06:22 »

ker od lastnice psa ni odgovorov, bom na nekaj vprašanj, kjer sem omenjena jaz odgovorila kar sama, pa čeprav sem pričakovala, da se bo aska sama oglasila in pojasnila ...

am, NI od mame Natis. mama natis ima trenutno leglo dveh aprikojev in ene rdeče. ja je bil plan parit tudi mamo ajko, pa se gospa ni začela gonit takrat, kot sem računala. bom pa imela verjetno letos še vsaj eno črno leglo.

ja komot se lahko mešajo, ČE VEŠ KAJ DELAŠ. o tem več malo kasneje


kana je iz srbije. kako je prišla k nam pred dopolnjenim vsaj 7 mes. ne vem in me iskreno niti ne zanima. upam, da je bila cepljena po programu za mladiče (6+10+14 ali 7+11+15 ali 8+12). tole je vse v tednih. glede na to, da je srbija na C listi za steklino, bi morala imeti narejen tudi titer. titer se dela po cepljenju stekline. lahko se sicer mladiča, ki gre v tujino cepi že pred dopolnjenimi 3 meseci in se potem vzame po posebnem časovnem protokolu kri in naredi test. ali je cepljena in ali ima titer ve lastnica, v to se ne bom vtikala.

ja v srbiji ni vzrejnih pregledov. tam lahko vsak pari kar hoče. v rodovnik mu ŽAL napišejo kar vsak hoče. edini pogoj, da imaš mladiče je, da je pes pozitivno ocenjen na razstavi (oz. dobi oceno vsaj dobro). nimajo nobenih obveznih testov, nimajo nobenih sankcij, če se tega ne držiš. vkolikor samec pari v tujini se vsak lastnik plemenjaka potrudi in naredi potrebne teste. testi se naredijo v srbiji. predvidevam, da jih samec (oče od mladičke) ima, saj je že paril na madžarskem. mami vsega tega ni potrebno imeti.

mešanje barv .... lahko se meša, ČE VEŠ KAJ DELAŠ. sama osebno nisem pristaš mešanja barv. ČE že potem je treba pregledat rodovnike za kar nekaj generacij nazaj (konkretno za ajko in posledično atheno poznam rodovnike za cca 20 generacij nazaj, pri sally ŽAL ne, ker ni baze).

meša se lahko naslednje kombinacije:
črna z rjavo (v rodovniku ne sme biti ne bele in ne sive)
črna z belo (v rodovniku ne sme biti rjave)
črna z apriko ali rdečo (v rodovniku ne sme biti sive)
črna s sivo (v rodovniku ne sme biti rjave, apriko ali rdeče)
bela z apriko ali rdečo (tega noben pameten ne dela, ker zgubljaš intenzivnost barve)
bela s sivo (hmmmm)
bela z rjavo (prepovedano)

to so neke smernice in iz tega se potegne vse. največji problem pri vsem tem je, da imajo naši pudlji zadaj tudi kakšnega »američana«. tam je pa godlja na kubik. kot prvo ... priznani imajo še dve barvi, ki sta pri nas prepovedani in to sta blue in cream. in če imaš poleg vsega v rodovniku še ti dve barvi je res zmešnjava tu. ni problem v 1, drugi ali tretji generaciji. problem nastane kasneje. isti šmorn je pri velikostih.

tudi v to ali je maja naredila »domačo nalogo« in preverila vzrediteljico in rodovnike svoje kane ali ne, se ne bom spuščala, saj je to (vsaj zame) OBVEZA  vsakega odgovornega kupca. 

upam, da sem iz moje strani odgovorila na vprašanja (čeprav sem res pričakovala, da bo odgovrila aska ampak kot kaže odgovora ne bo), bi pa prosila, da se preselimo v mojo temo, da ne smetimo tukaj, teme s slikicami, z bolj konkretnimi vprašanji. ni fer, da odgovarjam tukaj, dajmo smetit mojo temo.

Natis, hvala za odgovor. Res dajmo, kot si predlagala, če bo kaj več na to temo, raje debatirati v tvoji temi.

Aska2005, Aska in Kala, želim vam veliko veselja, sreče in zdravja!  Smiley
Logiran
Mižonny
midi
**
Sporočil: 2.389



WWW
« Odgovor #827 : četrtek, 30.05.2013 : 23:16:48 »

Čestitke za malo črno naspidiranko  Cheesy
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #828 : četrtek, 30.05.2013 : 23:28:16 »

Kanu pa poljubčke na mavrico! Kiss
Logiran

Unikatne tablice in portretki
aska2005
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.672


« Odgovor #829 : četrtek, 30.05.2013 : 23:46:37 »

Aska2005, Aska in Kala, želim vam veliko veselja, sreče in zdravja!  Smiley
Hvala Smiley

Mižonny in mamaF, hvala tudi vama Smiley
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #830 : petek, 31.05.2013 : 10:52:34 »

Cestitke za novo clanico!
Logiran
aska2005
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.672


« Odgovor #831 : petek, 31.05.2013 : 11:08:45 »

maja01, hvala Smiley
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #832 : petek, 31.05.2013 : 11:20:22 »

O, šele sedaj sem videla  Cheesy ČESTITKE!  Cheesy Super ste!  Kiss Kiss Kiss
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #833 : petek, 31.05.2013 : 13:32:21 »

Kan, vse najboljše tja nad mavrico  Kiss Kiss Kiss
Logiran
aska2005
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.672


« Odgovor #834 : petek, 31.05.2013 : 13:39:20 »

branka, hvala Smiley

Logiran
Jasmina&Tara
rad pišem
****
Sporočil: 393


« Odgovor #835 : sobota, 01.06.2013 : 16:21:29 »

Čestitke za malo črno kepico tudi iz moje strani! Wink
Logiran
aska2005
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.672


« Odgovor #836 : sobota, 01.06.2013 : 19:49:30 »

Jasmina&Tara, hvala Smiley

Danes izvedela krasno novičko, saj 2 od 4ih poslanih na en mednarodni foto natečaj sta bili sprejeti veselje  Kljub temu, da ne gre za živalsko temo ne morem kaj, da ne bi delila z vami  obeh sprejetih Wink Grin





Pa še ostali dve:




za konec pa še tale Wink


lp
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #837 : sobota, 01.06.2013 : 21:13:37 »

O, krasne fotke, čestitke za uspeh bravo veselje

Kje pa so bile slikane te pokrajinske? Obala mi je zelo zelo všeč Afro
Logiran

Unikatne tablice in portretki
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #838 : sobota, 01.06.2013 : 22:12:16 »

O res so krasne  Cheesy Cheesy tudi mene zanima kje je bilo to slikano?
Logiran
aska2005
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.672


« Odgovor #839 : sobota, 01.06.2013 : 22:33:07 »

mamaF in Lynn, hvala Smiley Prva slikca slikana v okolici Trubarjeve domačije, ko so 4-je slapove (na fotki je 3. ali 4. se ne spomnim več točno sram)  Naslednji dve nastali v Šobcu. Četrta na Cerkniškem jezeru (pozimi), na zadnji je pa grad Snežnik.
Logiran
Strani: 1 ... 51 52 53 54 55 [56] 57 58 59 60 61 ... 90   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  Mešanci  |  Tema: Askina živalska druščina
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines