mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 19.10.2024 : 21:09:29

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Socializacija in habitualizacija  |  Tema: Kuža+muca
Strani: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 ... 28   Dol
Natisni
Avtor Tema: Kuža+muca  (Prebrano 71321 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #60 : torek, 20.07.2004 : 22:55:32 »

Živjo!
Moje trenutne izkušnje so takšne, da se muc dejansko mladiča boji. Tako muc ne rine vanj, pes pa tudi ne v muca.
Rečem ti lahko le to, da muci ne zapostavljaj, predstaviš jih pa lahko takoj. V primeru, da so problemi, jih loči in jih postopoma navajaj drug na drugega.
Pa še nekaj bi te opozorila- pazi, da muca ne opraska mladička, da ne bo že takoj dobil kakšnih slabih izkušenj! Wink

LP
Teja
Logiran
hgvkjcvajgvbsgdfb
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 534


« Odgovor #61 : torek, 20.07.2004 : 23:42:47 »

Oi!

Tudi jaz imam doma macka ki je star ze skoraj 8 let. Nekje spomladi pa dobim psa, vendar me je strah, da macek ne bo sprejel mladicka, saj ima slabe izkusnje s psi, ker, ko je bil se cisto majhen mi je macka pes strgal iz narocja Shocked in je moral na operacijo Sad Zanima me, ce mi lahko svetujete, kaj naj storim, ce ga macek ne bo sprejel?

LP Anja
Logiran
lusi
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 5


« Odgovor #62 : sreda, 21.07.2004 : 21:59:58 »

kaj pa ljubosumje s strani matere? malo me je strah, da bi želela mladiče braniti in bi zato postala napadalna do muc.
Logiran
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #63 : četrtek, 22.07.2004 : 00:25:13 »

lusi,
se opravičujem, sem spregledala, da boste imeli naraščaj. Jaz sem razumela, da boste dobili mlado yorkico sram
To je pa druga zgodba! Moje mnenje je, da so žverce ločene v kolikor bodo prisotna kakšna ''agresivna'' nagnjenja Roll Eyes
Drugače pa bi jaz prve tedne mladičke imela ločeno od muc.
ALi živijo muci in psička v tesnem sožitju; npr. skupaj v stanovanju??

LP
Logiran
lusi
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 5


« Odgovor #64 : petek, 23.07.2004 : 00:04:13 »

hvala za odgovor. Cheesy
muci in psička se dobro razumejo. tudi spijo in igrajo se skupaj. muce so le v stanovanju, saj živimo v 11. nadstropju. če pride kakšen kuža na obisk, ni nobenih problemov.
čez približno tri tedne bo prišel naraščaj.  Wink kot že rečeno nas skrbi ljubosumje s strani matere, ki bo svoje male najverjetneje želela zaščititi in pa tudi ljubosumje in prestrašenost s strani mačk, ko se bo kar naenkrat pojavilo nekaj zverinic, ki pa bodo vsaj v začetku zelo zelo majhne, še posebej ker je yorkshirski terier pač majhen.


lp,
lusi  Roll Eyes
Logiran
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #65 : sobota, 24.07.2004 : 11:06:34 »

lusi,
kaj pa če muci in kužke ločiš vsakega v svojo sobo?
Pod nadzorom bi lahko bili skupaj ( v kolikor vidiš, da ni nobenih problemov), ko pa so sami- odločitev prepuščam tebi Roll Eyes
Poročaj Wink
Logiran
lusi
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 5


« Odgovor #66 : sobota, 24.07.2004 : 14:55:43 »

ločeni bodo vsekakor.  mamica z mladički bo v moji (najmirnejši) sobi, muce pa po ostalem stanovanju.
v bistvu me je zanimalo kdaj (vsekakor pod nadzorstvom) mucam pustiti blizu. nekateri so nam svetovali, da muc vsaj prva dva tedna ne pustimo blizu, ker bi mladiče lahko zamenjala za miške ali podgane in jih v najslabšem primeru tudi ubili. res pa je, da sta muci v stanovanju in mišk še nikoli nista videli.
ugotavljam, da bo še najboljša rešitev, da počakamo, da pridejo mladički potem pa bomo že videli kako in kaj. vsekakor se bomo potrudili, da bo za vse zverinice rešitev kar se da ugodna. Cheesy

še enkrat hvala za odgovor. mladičke pa že vsi komaj čakamo  Roll Eyes

lusi
Logiran
beagle
novinec
*
Sporočil: 8


« Odgovor #67 : četrtek, 29.07.2004 : 12:21:48 »

Glede cest in muckov nimam ravno lepih izkušen. Naš maček je šel na sredo ceste. Jaz sem ga opazila, on pa je opazil mene. Mislil je, da je sedaj, ko sem ob cesti še jaz varno, zatato se je sredi ceste začel umivati! Lips Sealed Odkar sem ga takrat tako prestrašila, da je zbežal, nimam več težav s tem. Avtomobilov se sicer boji(ampak za spati je vse dobro Grin vsaj zanj).
Muc in psiček pa zaenkrat nimata težav, ker je v bistvu muc večji od psička.Nobeden od njiju ni več tako mlad, da bi se en igračkal, drug pa ne, zato se le povohata potem pa adijo. Sicer pa poskusi v primeru, če tvoja mama dobi mačko, živalci nekako dopovedati naj ne gre na cesto oz. naj vsaj beži pred avtomobili. Naša soseda ima namreč prav dobro "zdresirane" muce Grin Ta soseda ima tudi velikega psa, ki mačke preprosto ignorira ali pa jih le gleda. Sicer pa dobro razmislite in se odločite tako kot je za vas najboljše...
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #68 : nedelja, 12.09.2004 : 16:31:31 »

Mene zanima ali je možno dveletnega psa navadit na mačjega mladiča? Ker sem slišala, da lahko pes postane bolj toleranten do mačk, oz. se ne zanima toliko za njih, če je mačka pri hiši oz. da ga vsaj lahko pokličeš, ko zagleda mačko. Sammy jih preganja le, če bežijo. Če pa so pri miru so ok. In mislim, da bi lahko mladega mačka navadila na psa in obratno ker maček ne bi imel slabih izkušenj s psi in se ne bi izmikal. Imam prav? Zanima me še, kako ju naj navajam na skupno življenje? Naj bo najprej maček mojem naročju in naj pohvalim Sammyja, ko bo miren? Ali naj bo v zaboju?
Logiran
sirtaki
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.576


« Odgovor #69 : nedelja, 12.09.2004 : 18:08:42 »


Sammy, moje "cucke" so dobile svojega lastnega mačka, ko so bile stare 9, 6 in 3 leta  Smiley
Prvič so se srečali tako, da sem box (plastičen) t dvomesečnim mucko postavila sredi dnevne sobe. So vse tri šle jasno povohat in je samo nekaj zapihalo in pljunilo skozi mrežo. In so se raje pobrale na varno razdaljo  Roll Eyes
Čez nekaj ur se je maček že šetal po dnevni sobi, sicer po robovih kavča in fotelje, na varni višini.
V roku dveh tednov je že samozavestno marširal mimo njih, v roku dve mesecev pa so bili najboljši prijatelji (spanje skupaj, hranjenje, crkljanje itd).  Cool
Najprej je maček priznal in sprejel najmlajšo psico, najkasneje pa najstarejšo.
Nikoli jih nismo silili biti skupaj, vedno so bili prepuščeni sami sebi kar se tiče njihove interakcije. In so se vse zmenili jasno.

So pa vse tri psice vedno ganjale mačke zunaj (še vedno jih - ampak samo ganjajo, blizu si ne upa nobena jasn), domačega pa pustile pri miru.
Tudi zdaj če rečem kje je muca, obe še živi bezlata naokol po bajti ali vrti in iščeta mačko, naš muc pa laufa za njima in ugiba kaj iščeta (v njunih očeh pač ni maček  Grin



Logiran
Bonie
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 349


« Odgovor #70 : ponedeljek, 13.09.2004 : 09:24:50 »

Sammy, tudi jaz mislim, da če imaš odraslega psa in boš zdaj dobila še mačjega mladiča, da ni nobenih problemov. Tudi moje izkušnje so takšne, da odrasli psi sprejmejo mačjega mladiča kot svojega mladiča. Vsaj tako je bilo pri nas pred leti. Naš takratni NO je mačjega mladička ves čas čuval in ga celo branil pred ostalimi mačkami in psmi. Pa kar hitro sta postala najboljša prijatelja. Včasih je bilo prav smešno, ko sta se na dvorišču lovila in v eno smer je pes lovil mačka, v drugo smer pa maček psa...
V začetku moraš samo mladiča primerno "predstaviti" psu. Vsekakor pa na začetku nameni dovolj pozornosti tudi psu, da se ne bo poučutil zapostavljen.
Pri nas pa je zdaj malo drugačna situacija, saj smo pri dveh odraslih mačkonih dobili še pasjega mladiča. In moram reči, da sedaj zadeva ni tako idealna, saj verjetno nikoli ne bodo npr. spali skupaj in bili takšni prijatelji kot NO in tista muca. Mladič je namreč že od malega zelo igriv in mačka sta se mu zdela idealna za igro. Ker pa gre za stara mačkona, ki najraje samo poležavata, kje na soncu, sta mu seveda takoj pokazala, da iz te igre ne bo nič. Zanimivo pa je, da oba mačka točno vesta, da psu ne smeta nič narediti, tako ga samo tu in tam, ko preveč sili vanju, s taco vdarita po smrčku, samo vedno brez krempljev.  Toliko da psica odneha. Je pa zanimivo, da psica meni, da je hierarhični vrstni red med njimi takšen: najprej en maček, potem ona, potem pa drug maček. En maček je namreč malo bolj hinavski in stalno hoče iti mimo točno tam, kjer ona leži, in če se mu ne umakne, dobi s taco po gobcu (brez krempljev, seveda)... Pa če psico božam, je takoj zraven ta prvi maček in hoče tudi on dobiti svojo dozo božanja...  Drugi maček pa se psici vedno umakne izpred poti... Če pa božam tega drugega mačka, pa hoče psica vedno zraven...
Logiran
Sassy
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 515


« Odgovor #71 : petek, 17.09.2004 : 20:56:40 »

doma imam mačko kateri se je pridružila še psička.. se odlično razumeta, igrata, itd.  imam pa problem. mačka je skorajda nehala jesti svojo hrano in mali zmeraj vse poje. se mi zdi da je bolj podobna psu kot  pa mački. tudi ibo bo redkokdaj pojedla. saj imam ločeno hrano da pes ne prode do mačje, samo mački pa skorajda to težko preprečim. jo vedno zrine in ji vse poje. ima kdo podoben poblem? je pasja hrana za mačko slaba?
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #72 : sobota, 18.09.2004 : 19:52:54 »

Hvala za odgovore! Nisem še čisto prepričana, ali bom vzela mačjega mladiča...
Logiran
irenchy
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 411


« Odgovor #73 : sobota, 18.09.2004 : 21:50:15 »

 SmileyŽivijo!!
Pred 6 meseci sem pisala v to rubriko, ker je bil v tistem času k nam namenjen mačkon!!! Težava je bila le v tem, da naš kuža ne prenaša mačkov. Samo, da je kakšnega zagledal je že šprintal za njim!!! Zato sem se zelo bala, ali se bosta razumela ali ne??
Po enem tednu, ko je bil Tiggy(mačkon) pri nas sem ga počasi navajala na Rondota(psa). Zgladalo je odlično Grin !!

Kar naenkrat se je pojavil mačkon pred mano in psom Shocked.  Najprej nisem vedea kaj narediti, a sem se odločila,da bo najbolje če ju pustim. Na začetku sta se 10min. gledala, kar naenkrat pa se je mačkon začel približevati ter začel Rondiju skakat v rep!!! Od takrat naprej skupaj spita, se igrata in meni nagajata!!! Grin !! 5 mesečni mačkon je pri nas zdaj glavni in 4-letni pes ga mora vse ubogat, sicer mu tiggy skače v rep!!! Tongue

Upam, da bo vsem uspelo spopritaljiti ljubljenčke! Smiley

LP Irena
Logiran
Lizika
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 34


« Odgovor #74 : ponedeljek, 20.09.2004 : 00:35:29 »

Pozdravljeni!

Hmmm, imam problem kot najbrz tudi nemalo drugih lastnikov psov. Moj kuza ne mara muc. In ker imamo v soseski veliko muc (potepuskih in ne), ki se seveda rade veselo sprehajajo tudi po nasem dvorišču, me zanima ali obstaja kakšen sprej ali kakšen drug nacin kako mucam "povedati" da naj ne bi hodile na nase dvorisce.

Kar se tice muc, ki imajo lastnike pa me zanima ali ni lastnik nekako dolzen nadzorovati kod hodi njegova muca. Sosedova muca je namrec tako vsiljiva da prihaja v nase stanovanje, ce je odprto okno (zivimo v pritlicju) pa ne vem vec kaj naj. S sosedom se ne da nic zmenit, ker za njih je pac njihova muca sveta. Kaj lahko storim?
 
Če je pes sam na cesti in ga povozi avto - bo lastnik psa placal kazen, ker je bil pes nenadzorovan na cesti. Kaj pa lastniki mack? Se da tudi njih kako kaznovati, ker njihove macke hodijo nenadzorovane po tujih hisah?

Hvala za odgovore!
Logiran
Strani: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 ... 28   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Socializacija in habitualizacija  |  Tema: Kuža+muca
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines