mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 28.06.2024 : 12:30:34

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Socializacija in habitualizacija  |  Tema: Kuža+muca
Strani: 1 ... 8 9 10 11 12 [13] 14 15 16 17 18 ... 28   Dol
Natisni
Avtor Tema: Kuža+muca  (Prebrano 68880 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Tripikice
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 316


« Odgovor #180 : petek, 10.06.2005 : 11:59:56 »

Spet ena zanimiva prigoda:

Danes je Fabija spoznala enga "orenk" mačkona, ki točno ve kje je njegov teritorij in da je on car. Bil je na okenski polici, ona je skočila s prednjimi tacami nanjo in ga gledala, on pa njo. Ni niti brundal, ona pa tudi zalajala ni, samo obrnila se je in odsla stran...

Kul a?


Ha, to je to! Cool Zato mislim, da so si najini mačkoni sami krivi, kaj pa bežijo! Angry Se je zgodilo tudi pri nas, da je maček spal in slučajno ni opazil, da se mu je psica približala. Pa je bil na miru in psica ga je povohala, pa šla naprej.
Kaj obstaja mogoče tudi kakšna mačja šola? Grin Grin Grin najine mačkone bi bilo treba prevzgojiti, a ne, WildAngel? Smiley


Hm,jaz dvomim da je bezanje povezano s kastracijo...ta mit da se macki spremenijo in samo se pocivajo je ovrglo ze dosti kosmatincev ki jih poznam.Sicer pa je tudi moj macek kastriran pa se se vedno tepe z drugimi macki,tepe pse...itd
Kakorkoli ,Tripikice ti samo vztrajaj in vztrajaj in psu govori "ne sme"nestetokrat ce je to potrebno,prej ali slej bo sigurno doumel da to ni prav in sprejel macka.Hm,je pa res da moj kuza nima mocnega lovskega nagona,prej ga sploh nima,tako da je to verjetno olajsalo vse skupaj.
Lp pa veliko mirnih zickov.

Tudi za kraške ovčarje kot je naša Duka mi ni znano, da bi imeli močan lovski nagon... mislim, da je stvar v tem, da je tvoj maček MAČO Shocked, moj pa  evnuh (SadGrin Grin Grin. Pa še prvi je bil pri hiši, lump, psička je prišla k hiši kasneje, ko je maček imel že pol leta. Smiley

Ampak te slike od Blackpantherja so pa neverjetne! Kakšno prijateljstvo!!! Saj ni montaža, a ne? Grin Grin Grin

Logiran
runka
novinec
*
Sporočil: 23


« Odgovor #181 : ponedeljek, 13.06.2005 : 14:35:04 »

Danes sem bila zlo nesrecna, ko je psicka zacela lajat na muco, ko je ta jedla Sad
Fora je, da imajo nase macke od prejsnjega psa zelo slabe izkusnje in se bojijo tudi novega, ceprav so ze vse odrasle in vec let pri hisi.
Dogovarjam pa se sedaj za enega mladicka, mackoncka, starega 2 meseca. Mogoce bi se je mladic prej navadil, ker ostale se je izogibajo in bojijo. Cist so brez avtoritete Cry
Logiran
flatka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 597


« Odgovor #182 : ponedeljek, 13.06.2005 : 18:39:41 »

runka, če se le da, se pozanimaj ali je muc navajen na pasjo družbo. Probaj dobiti takega mucka, ki je že tam v pasji družbi! Potem ti bo mnogo lažje, le tvoj pes je ne sme poditi. Takrat boš navadila lepo psa in se ti ne bo potrebno ukvarjati še z mucom!!!

Mi smo mucko dobili od tam kjer je bila že navajena psa. Nato smo morali le psičko navaditi nežnosti. Tudi naše mladičke smo navadili na psa in ljudje so jih zelo radi in hitro vzeli za svoje.  Wink

Lp
Logiran
Lanyca
novinec
*
Sporočil: 15


« Odgovor #183 : četrtek, 16.06.2005 : 18:14:54 »

Mačko bi moral navaditi na psa najbolje bi bilo če bi ob prvem srečanju imel psa na vrvici. Prvo srečanje je zelo pomembno zato mora biti čim bolj prijazno med muco in psom seveda. Nato čez nekaj časa psa pusti bliže in vedno malo bliže. Naj se povohata in spoznata. Ko se bosta zelo dobro razumela ju lahko pustiš sama v enem prostoru. Ko smo mi kupili Lano smo imeli doma dve veliki muci muci sta psičko upale pohvohati samo, ko je spa<la. Zdaj se Lana zelo dobro razume z našim muckom Denijem včasih pa mu tudi nagaja in ga lovi. Glede ceste pa vsaka mačka mora biti svobodna ne moremo je zapreti, da ne bi šla na cesto. Tudi mi smo naredili tako ko smo imeli gluho muco. Vndar ti tega ne priporočam, Lanyca  Kiss Cool Grin
Logiran
Bonie
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 349


« Odgovor #184 : petek, 17.06.2005 : 09:45:42 »

Sicer sem že pisala v to temo, pa vseeno še enkrat. Pri nas doma smo od vedno imeli tako pse kot mačke in nikoli ni bilo nobenih problemov. Edino, kar sem opazila je, da psi prej sprejmejo mačjega mladiča, kot odrasle mačke pasjega. Trenutno imamo tako situacijo: dva odrasla mačkona (enega pritepenca, ki izsiljuje za vse od pozornosti do hrane in to tako, da je že včasih prav tečen in nič ga ne zaustavi, in drugega razvajenega mačkona do konca), in zdaj še leto in pol staro pasjo razvajenko. Psica bi se seveda rada igrala z mačkonoma, ampak njima ni več za takšne igre (nobeden ni več mlad, eden je star 9 let, pritepenec pa je tudi pri nas že kakšnih 6 let, pa bil je že odrasel, ko je prišel cel v gnojnih bulah k nam - ampak to je že druga zgodba). Moram pa reči, da je psica zdaj že pogruntala, da z igre ne bo nič. Samo tu in tam jo še prime in gnjavi mačkona, drugače pa živijo skupaj brez problema. Res pa je, da skupaj spali in se igrali, kot sta se  npr. naš prejšnji pes z takratnim mačkonom (takrat smo dobili mačjega mladiča, ko je pes bil star že kakšno leto), verjetno nikoli ne bodo. Živijo pa skupaj brez problema, spijo vsi trije celo skupaj v isti sobi. Mačka sicer na višji poziciji, ampak vseeno. Pa sami, brez našega posebnega vmešavanja, so si vzpostavili posebno hiearhijo. In sicer tako, da je pritepeni maček najvišje, potem je psica in potem naš stari maček. Mačka psici nikoli nič ne naredita, že od malega, če je šla predaleč, sta jo samo opozorila z pihanjem in s tačko po nosu, vendar brez krempljev. Je pa pritepeni maček včasih kar malo nesramen do Bonie- psice, saj se zanalašč spravi ležat na njen prostor, je iz njene sklede itd. in potem se ga ona ne upa nagnati in se vleže npr. na tla zraven. Z našim starim mačkom pa imata bolj enakopraven odnos. Ta je tudi včasih bežal pred Bonie, s časom pa se je je navadil in zdaj tudi če pride Bonie lepo mirno spi dalje na kavču, tudi če ga Bonie temeljito prevoha z gobcem... Pa oba komot spita skupaj na kavču, čeprav ne ravno eden na drugem. Če pa je pritepeni maček na kavču, se Bonie sploh ne bo vlegla na kavč... Čas pač prinese svoje. Mislim, da se psi in mačke že sami zmenijo med seboj, če jih ne hujskamo eden proti drugemu. Velikokrat namreč vidim, da lastniki prav uživajo, da bi pes nagnal mačka in ga pri tem vzpodubujajo. Praviloma moraš dajati prednost mačkam pred psom, pa ni problemov.
Imam pa jaz zdaj en drug problem, Bonie misli, da so vse muce prijazne in jih z mahajočim repom želi iti pozdraviti. Tako da se kar bojim, da bo enkrat zaradi tega nastradala. Parkrat sem jo zadnji trenutek odvlekla od kakšne mačke, ki se je samo našopirila in začela iti direkt proti nama...
Logiran
WildAngel
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 754


« Odgovor #185 : petek, 17.06.2005 : 12:17:35 »

dobili smo še enega mucka - mladička, pa ga prav tako sovraži!
Logiran
flatka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 597


« Odgovor #186 : petek, 17.06.2005 : 12:46:43 »

WildAngel, ali je muc drugače navajen pasje družbe?
Če je, potem boš lažje navadila tudi Fabijo, saj bo muc toliko bolj miren. Vendar, če Fabija ne mara mačkov jih pač ne, se boš morala sprijazniti s tem, da jih je že od začetka preganjala. No kakor sem že rekla, doseži vsaj to, da jim ne bo kaj naredila.
Logiran
Matic.
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 165


« Odgovor #187 : petek, 17.06.2005 : 21:55:04 »

Mislim, da se Fabija na mačka ne bo navadila.  Undecided  Je že malo pozno 5 letnega psa s strašnim nagonom navajati na mladega mačka. Maček je lahko star 1 ali 300 let, problem je v Fabiji, saj prej ni imela nobenega stika z (domačim) mačkom.

Če ima kdo bolj optimistično mnenje, naj me popravi.

LP
Logiran
Babalu
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.214


« Odgovor #188 : petek, 17.06.2005 : 22:43:38 »

No,jaz pa mislim da se vse da ce se hoce.Z dosti vztrajnosti in veliko potrpljenja.
Lp
Logiran
flatka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 597


« Odgovor #189 : petek, 17.06.2005 : 23:01:44 »

Ja kot sem že omenila, bo za Fabijo potrebno veliko potrpljenja. V enem dnevu pa ne bo šlo. Največja napaka je bila, ko je mačke že enkrat podila, sedaj pa ji bo težko dopovedati, da tega ne sme. Zato pa, če je muc navajen, bo tudi lažje Fabijo umiriti, ko bo opazila, da muc ne beži in naj bi ji s časoma postalo nezanimivo. Le ukvarjati se je treba na pravi način in jih ne siliti skupaj, vendar lepo počasi po korakih.

Lp  Wink
Logiran
irenchy
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 411


« Odgovor #190 : sobota, 18.06.2005 : 09:05:56 »

Mislim, da se Fabija na mačka ne bo navadila. Undecided Je že malo pozno 5 letnega psa s strašnim nagonom navajati na mladega mačka. Maček je lahko star 1 ali 300 let, problem je v Fabiji, saj prej ni imela nobenega stika z (domačim) mačkom.

Če ima kdo bolj optimistično mnenje, naj me popravi.

LP

No s tem se ne strinjam. Doma imam mesanca z zp in je nor na macke.......smo imeli ze kar nekaj bitk, ker je hotel nekaterim mackom skrajsati zivljenje. star je 5 let. Potem pa si je moja sestra zazelela mackona....no sedaj ga imam.......oba sta super sprijatelja, skupaj spita..in vse je v najlepsem redu. res pa je.....da se ta macek, ki ga imam niti malo ne boji psov in se postavi zase....tako, da se prej pes bji macka kakor macek psa. No saj to sem ze enkrat pisala;)Wink
...........ok.....res pa je, da je rondo mogoce kdaj ze imelk stike z mackom......je najdencek in nevem......ampak po njegovem obnasanju, ni bili videt nobenega prejsnega srecanja. aja.......rondo se lepo obnasa samo, do nasega mackona.....do drugih.......pa
No,jaz pa mislim da se vse da ce se hoce.Z dosti vztrajnosti in veliko potrpljenja.
Lp
tocno tako........WildAngel......enkrat vam bo ze uspelo.!:)

lp
Logiran
WildAngel
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 754


« Odgovor #191 : sobota, 18.06.2005 : 11:12:51 »

dobili smo še enega mucka-malega. ni bežal pred fabijo,ampak se ji je vseeno utrgalo! če bi jo spulstia, bi ga.... pa še vsakič je bolj razdražena in si ga bolj želi.

pač sprijaznit se bo treba.

lahko jo pa kdo vzame v šolo...

ona že po defaultu sovraži mačke, preganja vse kar se hitro premika, brani svoj teritorij, je posesivna, dominantna in ljubosumna. tako, da tudi če odmislimo sovražnost do mačk, še vedno ostanejo ostali kriteriji. če odmislim katerega od ostalih pa še vedno ostane sovražnost...
Logiran
WildAngel
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 754


« Odgovor #192 : sobota, 18.06.2005 : 11:15:58 »

res je, da je težko tako živeti...vedno je treba biti previden, da se ne srečajo. zaradi tega imam še ful več dela z mački, kot bi ga iemla sicer.

ampak najbolje, da se sprijaznim, ker samo mučim mačke in psa s tem "nemogočim prijateljstvom oz nesovražnostjo".

Johnny se je že lepo navadil sobivanja, kdaj kam iti, se skriti itd...tamau se bo pa še mogel...ampak tamau je ful bolj pogumen...taprav norec! Kar mogoče v teh okoliščinah niti ni najbolje.
Logiran
irenchy
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 411


« Odgovor #193 : sobota, 18.06.2005 : 12:53:02 »

Citat
lahko jo pa kdo vzame v šolo...
........kakrsna je taka je Wink Smiley

Citat
Johnny se je že lepo navadil sobivanja, kdaj kam iti, se skriti itd...tamau se bo pa še mogel...ampak tamau je ful bolj pogumen...taprav norec! Kar mogoče v teh okoliščinah niti ni najbolje.
mogoce ji bo pa Johnny povedal kdo je glavni Wink......pustimo se presenetiti.

no se nekaj o nasi bandi......Tiggy je zdaj star 1leto in 3 mesece. Smiley....in se je ze malo umiril, tako, da ne skace vec rondotu v rep, ko se premika. ampak sta super klapa......npr. rondo se zelo boji neviht, ko grmi in se bliska, tiggy pa ne in potem mac pripravi rondija, da se igrata, da rondo malo pozabi...P.S. to je mene opazoval...zdaj pa sam poskusa Wink.........mackon je res pameten. Grin..vcasih Wink. Tongue....dam rondotu za jest pa ga poklicem pa recimo, da ne pride takoj.......ga gre macek iskat. tako sta dobra......no se nekaj slabega.......kar naprej mi razmetavata sobo Roll Eyes.....zdej sicer ne vec....ker sta en dan bila brez moje sobe....ampak se vedno kdaj vse knjige in zvezki lezijo po tleh..itd.

lp
Logiran
Babalu
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.214


« Odgovor #194 : ponedeljek, 20.06.2005 : 12:17:55 »

Wildangel mogoce pa ti malo prevec hitis....moj pes im macke so rabili 8 mesecev za ustvarit normalno sobivanje,pa pes nima nobene od lastnosti tvoje Fabije(nagon po plenu,agresivnost,dominanca..)....pomoje bos recimo cez eno leto pa opazila napredek,ko se bos spominjala kako je bilo na zacetku Wink
Kako pa jih "mucis s sobivanjem"?Menda jih ne silis da so skupaj?Moja mama je recimo vztrajno dajala muco pred gobec psa...ampak to je ekstrem,ki se ne bi dobro koncal ce ne bi bila jaz blizu.
Najboljse jih je pustit pri miru,da si sami najdejo nacin kako in kaj...samo nazazelena vedenja (lovljenje,tepenje,lajanje,praskenje) MORAS !!preprecit,drugo pa se bo samo od sebe popravilo ali pa se bodo sli ignoriranje.
Hocem povedat da sobivanje lahko dosezes,ne pa tudi rpijateljstva...kar pa je po mojem mnjenju tudi brezveze vsiljevat.
LP
Logiran
Strani: 1 ... 8 9 10 11 12 [13] 14 15 16 17 18 ... 28   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Socializacija in habitualizacija  |  Tema: Kuža+muca
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines