mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 19.10.2024 : 19:31:14

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Socializacija in habitualizacija  |  Tema: Kuža+muca
Strani: 1 ... 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15 16 17 ... 28   Dol
Natisni
Avtor Tema: Kuža+muca  (Prebrano 71315 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Babalu
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.214


« Odgovor #165 : torek, 07.06.2005 : 10:50:30 »

Ups,se opravicujem... Grin
Pol pa naj bo to predlog Runki.
Lp
Logiran
flatka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 597


« Odgovor #166 : torek, 07.06.2005 : 10:53:22 »

Citat
jaz mislim, da se psička želi le igrati, saj je še mlada... mislim, da odrasli mački ne bo nič nraedila. bolj pazi, da ne bo mačka psički kaj.

Ja to že, da se psička želi igrati, vendar dvomim pa, da se odrasel muc ne bi postavil zase. Treba pa je paziti tudi na psa, da ne naredi kaj muci, ne pa samo na muco!!!  Angry

Mislim, da je Balu zelo dobro razložila situacijo in kdor želi dober odnos z muco in kužkom, naj si dobro prebere tekst in iz njega potegne kakšen način učenja.
Npr.:

Citat
okaraj tako macko ki se neprimerno vede do psicka
Ja, tudi mucku je treba povedati kako se obnašati. Ne pa samu psu. Tako bo tudi pes videl, da niso samo zanj pravila.
Citat
najprej sta dobili macki za jest in sele nato kuza,tako je takoj vedel kje je njegovo mesto v hisi.Zdaj zjutraj stojijo v vrsti pri skledi vode(vsi pijejo iz pasje)-
Tudi pri nas se je to obneslo. Psička dobro ve, da ne sme jesti iz mucine sklede, muca pa lahko je iz njene in pije njeno vodo.
Citat
kot novega prisleka-ne pusti mu da bi muco lovil,skakal v njo,jo hotel grizljat...
Lovljenje jim je tako v večje veselje in tako ne boste dosegli sožitja, če se bosta podili iz preganjanja in ne iz igre. (pri nas se včasih sedaj tudi igrata, da se lovita, muca pa se ji skriva in jo iziva. prav veselo ju je opazovati) Vendar to pojanje pustite za kasneje. Ljudje delajo ravno to napako, da se najprej podijo, potem pa jim skušajo dopovedati, da to ne smejo. Ne lovljenje pride ravno na koncu!!!
Na začetku pa vseeno mislim, da se morata zbližati in se prevohati (počasni gibi), če se seveda za to strinjata oba. Težko je to dosešti, ko sta se že navadili na podenje, treba je že od začetka to preprečiti. Vendar misli, da z malo truda se vse da. Mogoče ne ravno, da bosta prijateljici, verjetno bo že to dovolj, da se bosta ignorirali!  Wink

Res veliko sreče in poročajte kako napreduje prijateljstvo!  Wink

Lp
Logiran
WildAngel
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 754


« Odgovor #167 : torek, 07.06.2005 : 14:54:25 »

Citat
jaz mislim, da se psička želi le igrati, saj je še mlada... mislim, da odrasli mački ne bo nič nraedila. bolj pazi, da ne bo mačka psički kaj.


Ja to že, da se psička želi igrati, vendar dvomim pa, da se odrasel muc ne bi postavil zase. Treba pa je paziti tudi na psa, da ne naredi kaj muci, ne pa samo na muco!!! 
Logiran
WildAngel
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 754


« Odgovor #168 : torek, 07.06.2005 : 14:55:07 »

upsss..malo sem se zmotila.

ja mine, saj ravno to sem napisala...

pa veliko sreče.
Logiran
WildAngel
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 754


« Odgovor #169 : sreda, 08.06.2005 : 09:37:59 »

ZDELE SMO IMELI PA BLIŽNJE SREČANJE Undecided

maček je šel notri, pred vrati na hodniku pa pes. začela je lajat in ga lovit, maček pa bežat, jaz sem vpila na fabijo, maček se je skril, jaz pa prijela fabijo. ne vem, če bi ga zagrabila...je bolj lajala vanj. samo res, da sem bila jaz zraven.

ne vem, ne vem.
Logiran
Tripikice
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 316


« Odgovor #170 : sreda, 08.06.2005 : 09:56:16 »

Ja to že, da se psička želi igrati, vendar dvomim pa, da se odrasel muc ne bi postavil zase.


Muc se že postavi za sebe, vprašanje pa je kako!
Rada bi povedala kako je s tem pri nas. Imamo muca, ki je kastrirani. In baje (tako mi je rekel veterinar) kastrirani mački delno izgubijo nagon po borbi. In to bi bila razlaga zakaj naš muc beži, beži... Beži pred našo štirimesečno psičko, sosedovo mačko, pred vsem, revček  Sad. Drugače se ne ve braniti kot da dvakrat s tačkami useka po psičkinem gobčku nato pa beži. In žal ne ugotovi, da je psički ravno to v največje veselje Cheesy Cheesy Cheesy. In tu propade vsa naša vzgoja. Pa ji ukazujemo, pa se pogovarjamo, pa jo skušamo odvrniti od preganjanja s tem, da jo zamotimo z igro, priboljškom, vse propade, ko začne muc bežat. In tako bežimo: muc, za njim psička, z njo pa jaz (ki jo skušam uloviti, da ji preprečim lov na mačka) in se derem DUKA, NE SME, NE SME!!! Noro, a ne?
Ima kdo idejo, kako naj mačka prepričam, da ne bo več bežal, oziroma Duki dopovem, da to preganjanje pa res ni fer do mačka, ki je izgubil moški libido? Wink Grin
LP! Smiley
Logiran
WildAngel
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 754


« Odgovor #171 : sreda, 08.06.2005 : 10:23:27 »

ej pri nas je sito, samo d a psički ni do igre, ampak ga bi pohamsala pomoje... maček se tudi boji, pa beži in beži, psica pa za njim...maček se ne postavi zase, ampak beži dokler gre..to je pa psici v največje veselje...
Logiran
Tripikice
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 316


« Odgovor #172 : sreda, 08.06.2005 : 11:13:22 »

ej pri nas je sito, samo d a psički ni do igre, ampak ga bi pohamsala pomoje... maček se tudi boji, pa beži in beži, psica pa za njim...maček se ne postavi zase, ampak beži dokler gre..to je pa psici v največje veselje...

Koliko je stara Fabija in kdo je prišel k hiši prej pes ali maček?
Logiran
Babalu
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.214


« Odgovor #173 : sreda, 08.06.2005 : 18:17:19 »

Hm,jaz dvomim da je bezanje povezano s kastracijo...ta mit da se macki spremenijo in samo se pocivajo je ovrglo ze dosti kosmatincev ki jih poznam.Sicer pa je tudi moj macek kastriran pa se se vedno tepe z drugimi macki,tepe pse...itd
Kakorkoli ,Tripikice ti samo vztrajaj in vztrajaj in psu govori "ne sme"nestetokrat ce je to potrebno,prej ali slej bo sigurno doumel da to ni prav in sprejel macka.Hm,je pa res da moj kuza nima mocnega lovskega nagona,prej ga sploh nima,tako da je to verjetno olajsalo vse skupaj.
Lp pa veliko mirnih zickov.
Logiran
WildAngel
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 754


« Odgovor #174 : sreda, 08.06.2005 : 18:51:39 »

Fabija je stara 5 let, maček pa 1 leto. Pa mačke je sovražila še preden je naš prišel k hiši. Pa ful lovskega nagona ima.
Logiran
Blackpanther
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 21


« Odgovor #175 : sreda, 08.06.2005 : 19:29:57 »

Evo vam par slikic na to temo Smiley

http://www.moj-album.com/slike/54654/bYyEyaURFr_gfelB.jpg

http://www.moj-album.com/slike/54654/1AUClvHEOLddO5wx.jpg

[slika spremenjena v povezavo; Mirc]

Logiran
Blackpanther
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 21


« Odgovor #176 : sreda, 08.06.2005 : 19:31:09 »

http://www.moj-album.com/slike/54654/8NRyjIoCFPDqk59J.jpg

http://www.moj-album.com/slike/54654/_0_6tx_qgtwedMtg.jpg

[slika spremenjena v povezavo; Mirc]
Logiran
T.M.T
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 577


« Odgovor #177 : sreda, 08.06.2005 : 20:51:40 »

Hahaha.Ma mucek super "povšter".Lepo,da se ponekod razvije ljubezen...

Lp,Tjaša
Logiran
flatka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 597


« Odgovor #178 : sreda, 08.06.2005 : 23:47:46 »

Blackpanther te so pa res super slikice. Naši dve se sicer med spanjem ne marata stiskati. Ali je mogoče razlog, da sta vaš kuža in muca različnega spola?  Grin  Cheesy  Wink

Ravno danes sem se jima smejala, ko sta se igrali in se je muca skrivala za omaro in ˝laufala˝ po celem stanovanju,... Smiley

Citat
Ma mucek super "povšter".
Ja ima tudi pes dober ˝povšter˝ za noge!  Grin
Logiran
WildAngel
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 754


« Odgovor #179 : četrtek, 09.06.2005 : 14:51:40 »

Spet ena zanimiva prigoda:

Danes je Fabija spoznala enga "orenk" mačkona, ki točno ve kje je njegov teritorij in da je on car. Bil je na okenski polici, ona je skočila s prednjimi tacami nanjo in ga gledala, on pa njo. Ni niti brundal, ona pa tudi zalajala ni, samo obrnila se je in odsla stran...

Kul a?
Logiran
Strani: 1 ... 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15 16 17 ... 28   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Socializacija in habitualizacija  |  Tema: Kuža+muca
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines