mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 30.06.2024 : 21:17:01

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zaščita živali in razno  |  Okoljevarstveni kotiček  |  Tema: Živalim najbolj "prijazno" kmetijstvo
Strani: 1 2 3 [4] 5 6 7   Dol
Natisni
Avtor Tema: Živalim najbolj "prijazno" kmetijstvo  (Prebrano 19609 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Cats
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.266


« Odgovor #45 : ponedeljek, 07.03.2011 : 13:47:55 »

Ne dolgo nazaj sem brala, da je nekdo (društvo potrošnikov? kakšen trgovec? ne spomnim se) organiziral testiranje nutelle in podobnih čoko namazov in, da pri slepem testiranju ni bilo mogoče ločiti italijanske in poljske nutelle. Nimam zdaj časa iskat, je pa bilo v časopisu.
Logiran
čaja
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.037


WWW
« Odgovor #46 : ponedeljek, 07.03.2011 : 13:52:01 »

V bistvu res, ali kdo ve, kako se prepeljejo pomaranče brez kemijske obdelave iz npr. Izraela ali Španije, s tem da gre za tovor po morju in nikakor ne verjamem, da so kdaj letele z letalom? To je vprašanje, kako so lahko Eko in podobne oznake na teh v naših trgovinah?
Kaj pa khm...banane?

To tudi mene zanima. Je pa res občutna razlika v obstojnosti med eko in "navadnimi" pomarančami (govorim samo na podlagi svojih izkušenj), prve so mi večkrat skoraj zgnile v parih dneh, medtem ko imaš navadne lahko zelo dolgo pa jim nič ni.
Logiran
Houdini
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.128


WWW
« Odgovor #47 : ponedeljek, 07.03.2011 : 13:58:12 »

Ampak a niso nutelle 3 različne? Poljska, Italijanska in Nemška? Smiley pa vsaka različna ... vem da je zveza potrošnikv delala primerjavo Smiley in ko sem jaz gledala je bilo ugotovljeno, da so dejansko  različne. Italijanska in nemška se baje razlikujeta predvsem zaradi razlik v okusu področja ena je bolj čokoladna, ena bolj lešnikasta, za Poljsko sem pa pozabila kako je že bilo ...

Glede banan in pomaranč ipd. sem pa jaz tako ali tako skeptična, da jih je pri nas sploh možno dobiti v eko izvedbi.
Ok v Kalčku so banane velikokrat še zelo zelo zelene, tako da predvidevam, da grejo na pot preden so dejansko dozorele, kako je pa s pomarančami in ostalim pa nimam pojma, ker se mi zdi, da ne zorijo več potem, ko so pobrane z drevesa...

Mene čudijo jabolka včasih. Tako "šiško" ki jo doma utrgam lahko imam bistveno manj časa "spravljeno", kot iz trgovine, kjer po skoraj dveh mesecih jabolko še čisto zgledno izgleda, ne glede na sorto ...
Logiran
an-ja
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 255


« Odgovor #48 : ponedeljek, 07.03.2011 : 14:03:54 »

Moj mož je nekaj časa delal v Luki. Je povedal, ko so raztovarjali banane, da tiste ki niso bile čisto zelene, sploh niso prišle do kontrole, ker so bile že preveč zrele za nadaljno distribucijo. Pa niti niso šle v roke domačinom, lahko bi jih brezplačno talali....tako pa tisti, ki ste jedli ribe iz Piranskega zaliva - se vam je kdaj zdelo, da imajo ribe okus po bananah?
Logiran
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #49 : ponedeljek, 07.03.2011 : 14:28:14 »

V bistvu res, ali kdo ve, kako se prepeljejo pomaranče brez kemijske obdelave iz npr. Izraela ali Španije, s tem da gre za tovor po morju in nikakor ne verjamem, da so kdaj letele z letalom? To je vprašanje, kako so lahko Eko in podobne oznake na teh v naših trgovinah?
Kaj pa khm...banane?
Omejene količine sadja in zelenjave iz Izraela se prevažajo tudi z letali. Po EU direktivi bi moralo na sadju v trgovini pisati, s čim vse je bilo tretirano (tu mislim predvsem na sredstva za zorenje).
Logiran
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #50 : ponedeljek, 07.03.2011 : 14:28:32 »

Moj mož je nekaj časa delal v Luki. Je povedal, ko so raztovarjali banane, da tiste ki niso bile čisto zelene, sploh niso prišle do kontrole, ker so bile že preveč zrele za nadaljno distribucijo. Pa niti niso šle v roke domačinom, lahko bi jih brezplačno talali....tako pa tisti, ki ste jedli ribe iz Piranskega zaliva - se vam je kdaj zdelo, da imajo ribe okus po bananah?
Logiran
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #51 : ponedeljek, 07.03.2011 : 14:40:58 »

Glede banan in pomaranč ipd. sem pa jaz tako ali tako skeptična, da jih je pri nas sploh možno dobiti v eko izvedbi.
Ok v Kalčku so banane velikokrat še zelo zelo zelene, tako da predvidevam, da grejo na pot preden so dejansko dozorele, kako je pa s pomarančami in ostalim pa nimam pojma, ker se mi zdi, da ne zorijo več potem, ko so pobrane z drevesa...
Banane pripeljejo iz Ekvadorja (nezrele) - med potjo se uporablja zaviralec zorenja. Ko prispejo v namembno luko, uporabijo sredstva za zorenje. Vse to požremo.
In ja - nezelene banane (in kakršnokoli drugo sadje, ki ne odgovarja standardom, ni pa nujno škodljivo) se morajo uničiti.
Logiran
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #52 : ponedeljek, 07.03.2011 : 14:46:36 »

Na kratko povedano: ker s subvencijami uničuje domače kmete držav v razvoju.
Narobe. S subvencijami (ki jih je po mojem mnenju odločno premalo) se skuša zavarovati, kar se zavarovati sploh še da, tega je pa, zahvaljujoč evropski politiki do kmetijstva, ostalo bore malo.
Logiran
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #53 : ponedeljek, 07.03.2011 : 15:05:33 »

Narobe. S subvencijami (ki jih je po mojem mnenju odločno premalo) se skuša zavarovati, kar se zavarovati sploh še da, tega je pa, zahvaljujoč evropski politiki do kmetijstva, ostalo bore malo.
Tega pa res ne razumem čisto dobro. Torej, kakšna je moja predstava o teh subvencijah: je suša, nimam urejenega namakanja oz, shranjevalnika vode, ker se pač ne izplača oz. nimam denarja za njega... bo pa država dala denar, če prijavim izpad proizvodnje. (To je direktno iz mojega področja dela, zato to dobro poznam...). Ampak hranilnika vode pa še vedno nimajo....  Huh
Za zavarovanje kmetov pri nas bi morali pripreti vrata za uvoznike iz tretjih držav....
Vesela bom še druge, kakšne bolj pozitivne razlage teh subvencij.  predaja
Logiran
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #54 : ponedeljek, 07.03.2011 : 15:15:11 »

Tega pa res ne razumem čisto dobro. Torej, kakšna je moja predstava o teh subvencijah: je suša, nimam urejenega namakanja oz, shranjevalnika vode, ker se pač ne izplača oz. nimam denarja za njega... bo pa država dala denar, če prijavim izpad proizvodnje. (To je direktno iz mojega področja dela, zato to dobro poznam...). Ampak hranilnika vode pa še vedno nimajo....  Huh
Za zavarovanje kmetov pri nas bi morali pripreti vrata za uvoznike iz tretjih držav....
Vesela bom še druge, kakšne bolj pozitivne razlage teh subvencij.  predaja
Ko pišem o subvencijah imam v mislih predvsem tole boldano, se pa žal z vsem, kar si napisala v tem postu, tudi strinjam.
Ful ne maram takih stvari (pripiranja vrat komurkoli), ampak se bojim, da brez tega enostavno več ne gre, smo stvari predaleč sfurali  Undecided
Logiran
jst
odvisnež
*****
Sporočil: 630


« Odgovor #55 : ponedeljek, 07.03.2011 : 15:19:08 »

Narobe. S subvencijami (ki jih je po mojem mnenju odločno premalo) se skuša zavarovati, kar se zavarovati sploh še da, tega je pa, zahvaljujoč evropski politiki do kmetijstva, ostalo bore malo.

S stališča evropskih kmetov je teh subvencij premalo.
S stališča evropskih davkoplačevalcev jih je preveč.
Posebej pa jih je preveč s stališča kmetov iz tretjih držav, ki ravno zaradi teh subvencij ne morejo preživeti, saj so njihovi pridelki ravno zaradi teh subvencih predragi tudi za domači trg.
Ja, vem, EU trdi, da se je narava subvencij spremenila: da ni več takšnjih neposrednih plačil, ki ne bi upoštevala trajnostnega razvoja itd. - ampak to ni čisto tako, narava subvencij se ni bistveno spremenila.
Logiran
jst
odvisnež
*****
Sporočil: 630


« Odgovor #56 : ponedeljek, 07.03.2011 : 15:19:50 »

Pripiranje vrat: A ta so zdaj po vaše na široko odprta ali kako?
Logiran
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #57 : ponedeljek, 07.03.2011 : 15:25:24 »

Pripiranje vrat: A ta so zdaj po vaše na široko odprta ali kako?
Ja. Dokler bomo kupci hoteli več (in ne nujno bolje in ne nujno omejeno samo na kmetijske proizvode) za manj denarja, bo pač ostalo tako.
Logiran
jst
odvisnež
*****
Sporočil: 630


« Odgovor #58 : ponedeljek, 07.03.2011 : 15:32:32 »

Ja. Dokler bomo kupci hoteli več (in ne nujno bolje in ne nujno omejeno samo na kmetijske proizvode) za manj denarja, bo pač ostalo tako.

Jaz pa trdim, da so vrata za kmetijske proizvode daleč od odprtih.

Za razliko od druge robe.
Logiran
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #59 : ponedeljek, 07.03.2011 : 15:33:17 »

Pripiranje vrat: A ta so zdaj po vaše na široko odprta ali kako?
Dokler lahko na policah vidim kitajski česen, se meni že zdi tako....
Logiran
Strani: 1 2 3 [4] 5 6 7   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zaščita živali in razno  |  Okoljevarstveni kotiček  |  Tema: Živalim najbolj "prijazno" kmetijstvo
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines