mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 30.06.2024 : 22:07:46

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Rodovniški ali nerodovniški?  |  Tema: nerodovniški mladički?
Strani: 1 ... 30 31 32 33 34 [35] 36 37 38 39 40 ... 68   Dol
Natisni
Avtor Tema: nerodovniški mladički?  (Prebrano 178596 krat)
0 članov in 19 gostov pregleduje to temo.
Agnes
Neža Vilhelm
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.127


Setri so carji!


« Odgovor #510 : ponedeljek, 28.11.2005 : 19:16:25 »

Sicer nisem ravno zagovornik parjenja mešančkov oz. nerodovniških psov.

Bodo imeli 'tvoji' mladicki rodovnik?

Vendar se na parjenje (1. in zadnje),mladičke pripravljam že dve leti in pol.

Si s psico opravila vse minimalne zdravstvene preglede, jo dala oceniti, naredila preiskušnje, predpisane za pasmo?

Mladičke bom oddala tistim lastnikom, ki jih ne bodo nameravali pariti.

Kako jih boš pa v to prepričala oz. 'prisilila'? Ce tako pogledamo, kuza bo njihov, torej jim ne mores nicesar vsiljevati, prepovedovati ... Ko bodo pa prisli po psa, bodo pa tako ali tako obljubljali marsikaj.

Če odšteješ prevoz do samčka,kvalitetno hrano za psičko v brejosti,za mladičke, igračke,cepljenje,razglistenje,čas ki ga vložiš za mladičke-v učenje,igro...videvanje mladičkov pri bodočih lastnikih...ti na koncu ne ostane prav veliko. Sploh pa mislim da dosti vzrediteljnov rodovniških psov niso tako dobri,vestni...in jim gre samo za denar.

Vzreditelji rodovniskih psov imajo stroske vsaj se s telesno oceno, kaksnim solanjem ter izpitom, ce je to pri pasmi potrebno, s slikanjem kolkov in komolcev (ce je to potrebno). Torej jim poleg vseh 'tvojih' stroskov lahko pristejemo se kakih 50 k SIT.

Res je, dosti vzrediteljev rodovniskih psov je steparjev, veliko vec (vsaj rada tako verjamem) se trudi, ima vizijo pasme, opravlja zdravstvene preglede, premisljuje o pravilni paritveni kombinaciji ter vlaga veliko casa, energije in v koncni fazi za legla in za svoje pse in za pasmo, ki jo vzreja. Tako 'steparji' rodovniskih psov kot tudi tisti, ki jim papirji niso pomembni (saj ti nekaj pomenijo le snobom in so tako ali tako pomembni za razstave, mi pa razstavljali tako ne bomo, a ne?), pa mecejo slabo luc na prave vzreditelje in delajo nepopravljivo skodo pasmi.
Logiran

Ne hodi pred menoj, morda ne bom sledil. Ne hodi za menoj, morda ne bom vodil. Hodi ob meni in mi bodi prijatelj.
(Albert Camus)
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #511 : ponedeljek, 28.11.2005 : 19:19:14 »

Citat
Mladičke bom oddala tistim lastnikom ki jih ne bodo nameravali pariti. Ves čas od majhnih mladičkov in skozi vse njihovo življenje pa bom ohranjala z njimi in bodočimi lastniki stik.

Kako pa bos vedela, da jih ne bodo parili? Ti lahko samo upas, da bo temu res tako, ane.


Citat
Sploh pa mislim da dosti vzrediteljnov rodovniških psov niso tako dobri,vestni...in jim gre samo za denar.

Tako vestni in dobri kot...ti? Tebi ne gre za denar, torej jih bos podarila?
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
altervita
živim tukaj
***
Spol: Moški
Sporočil: 4.029


« Odgovor #512 : ponedeljek, 28.11.2005 : 19:32:20 »

Sicer nisem ravno zagovornik parjenja mešančkov oz. nerodovniških psov. Vendar se na parjenje (1. in zadnje),mladičke pripravljam že dve leti in pol. Mladičke bom oddala tistim lastnikom ki jih ne bodo nameravali pariti.
se pravi sebi in psici privoščiš, bodočim lastnikom pa ne? Kako boš pa dosegla da ne bodo parili.
ostali so že vprašali za zdravstvene preglede.
še nekaj: ZAkaj? Kje vidiš smisel? boš parila za uporabnost, oz...kako idejo sploh imaš ZAKAJ parit.

Osebno se mi zdi da boš morala najprej pri sebi ene par stvari razčistit v glavi. In verjem mi da bo to vzelo več časa in energije, pa še bolj zabavno bo, kot pa parit in delat še več mešancev.

smisel psa kot takega je njegova uporabnost. zato so tudi razvili razne pasme, kjer so uporabne lastnosti psov, prenašali naprej. Ga ni mešanca ki bi bil boljši sledar od bloodhounda in ne mešanca ki bi bil boljši v službenih veščinah, kot so psi službenih pasem (in če je eden morda tak, to še vedno ne pomeni NIČ, ker so povsod izjeme). Torej kje je uporabnost mešancev? Zakaj bi jih človek paril?
Logiran
Alba
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.517


« Odgovor #513 : ponedeljek, 28.11.2005 : 19:35:38 »

Po moje je zelo malo načrtovano parjenih mešancev. Kot je bilo napisano v enem od zgornjih postov, so to po navadi mešančki, ki jih lastniki pustijo prosto tavati okoli in imajo 1001 potomca po naselju. Jaz enega takega 'srečnega' očka že poznam.
Če pa se slučajno ponesreči pa mislim, da je največje zagotovilo latnika psičke z mladički, da se vse sterilizira oziroma kastrira. Strošek je, ampak če pomislimo na dobrobit tem psom in stanje v naših zavetiščih, je to le kapljica v morje.
Logiran
Drejči
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.862



« Odgovor #514 : ponedeljek, 28.11.2005 : 19:43:43 »

Mladičke bom oddala tistim lastnikom ki jih ne bodo nameravali pariti.

Ti bos svojo psico parila, kljub temu da nima rodovnika in vseh ostalih nujno potrebnih pregledov, od bodocih lastnikov tvojih mladickov, pa mislis zahtevati, da tega ne smejo poceti?
Ma ja? Daj, lepo te prosim nehaj lagati sebi in nam.
Dejstvo je, da bos svojo mesanko parila, ceprav po forumu pises kako si proti nerodovniski vzreji, udrihas proti steparjem in se mnogo tega. Pesek v oci! Pa koga mislis, da bos tu se naplahtala. Pa saj se tega ne ves o svoji psici, da "cupid of marginata" ni linija (kot si "strokovno" navajala v enem od postov pri drugi temi), ampak je polno ime psice, ki naj bi bila  samo ena od prednic tvoje nerodovniske psice.
Kako skrbno bos izbirala lastnike je spet samo bla, bla, - preveckrat slisana lajna, ki jo imamo vsi, ki smo v kinologiji nekaj let, poln kufer in tocno vemo kam pes taco moli, ko zaslisimo taksnole medenje.
Tvoja psica nima rodovnika - PIKA. Zato je kakrsnokoli razmisljanje o paritvi nesmiselno. Pa ne zaradi tebe ali psice, ampak zaradi nerojenih mladicev, ker jim bo prihranjeno marsikaj hudega in jim boste naredili veliko uslugo, ce jih sploh ne spocnete.
Da pa psica mora imeti vsaj enkrat leglo, smo pa ze 1000x ugotovili, da je cisto nakladanje in izgovarjanje.
mojcica, lahko si zaradi tega pisanja jezna name kolikor hoces, a dejstva so pac taksna kot so ne glede v kaksen celofan bi jih ti rada zavila. Tudi ogromna rdeca masna ne pomaga.
Logiran

Moj cilj v zivljenju je...
...biti enako dobra, kot moji psi mislijo, da sem.

Nekateri pravijo, da sem pasja. Prav imajo.
babyjazz
odvisnež
*****
Sporočil: 694


« Odgovor #515 : ponedeljek, 28.11.2005 : 20:18:22 »

Ti bos svojo psico parila, kljub temu da nima rodovnika in vseh ostalih nujno potrebnih pregledov, od bodocih lastnikov tvojih mladickov, pa mislis zahtevati, da tega ne smejo poceti?
Ma ja? Daj, lepo te prosim nehaj lagati sebi in nam.
Dejstvo je, da bos svojo mesanko parila, ceprav po forumu pises kako si proti nerodovniski vzreji, udrihas proti steparjem in se mnogo tega. Pesek v oci! Pa koga mislis, da bos tu se naplahtala. Pa saj se tega ne ves o svoji psici, da "cupid of marginata" ni linija (kot si "strokovno" navajala v enem od postov pri drugi temi), ampak je polno ime psice, ki naj bi bila samo ena od prednic tvoje nerodovniske psice.
Kako skrbno bos izbirala lastnike je spet samo bla, bla, - preveckrat slisana lajna, ki jo imamo vsi, ki smo v kinologiji nekaj let, poln kufer in tocno vemo kam pes taco moli, ko zaslisimo taksnole medenje.
Tvoja psica nima rodovnika - PIKA. Zato je kakrsnokoli razmisljanje o paritvi nesmiselno. Pa ne zaradi tebe ali psice, ampak zaradi nerojenih mladicev, ker jim bo prihranjeno marsikaj hudega in jim boste naredili veliko uslugo, ce jih sploh ne spocnete.
Da pa psica mora imeti vsaj enkrat leglo, smo pa ze 1000x ugotovili, da je cisto nakladanje in izgovarjanje.
mojcica, lahko si zaradi tega pisanja jezna name kolikor hoces, a dejstva so pac taksna kot so ne glede v kaksen celofan bi jih ti rada zavila. Tudi ogromna rdeca masna ne pomaga.

se podpišem pod to
B.
Logiran
TinaZ
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.533


« Odgovor #516 : ponedeljek, 28.11.2005 : 20:25:30 »

No, pa je se nekomu ratalo nas sprovocirat  Wink Se vidi, da je tema ze ob stirih in da ljudje nimajo kaj poceti, pa jim po glavi hodijo take neumnosti, kot je nacrtno parjenje nerodovniskih psov (in ker imajo cas, natresejo se cel kup samaritanskih razlogov, zakaj pariti).
Moje osebno mnenje je, da je odgovorna vzreja stvar vecih dejavnikov, ki jih se tisti, ki imamo rodovniske pse, vsi ne izpolnjujemo. Pri meni osebno je to predvsem neznanje. Moja Buba (rodovnisko ime Printemps de Royal Laszatti- ce bi zelel kdo preverjat na netu) ima krasen rodovnik, odlicnega vzreditelja (enega najboljsih med francoskimi buldogi), nima problemov z zdravjem, odlicno je bila ocenjena na vseh razstavah, celo lastnica enega sampionata je, narejen ima vzrejni pregled, je (ce lahko temu recem) tipicna predstavnica svoje pasme,... in se vedno ne vem, ali bi jo sploh parila. Ker ne vem, niti s kom (no, tukaj se lahko zanesem na vzreditelja), pa to je se najmanjsi problem, Vem tudi, da bi to od mene zahtevalo ogromno casa, se vec denarja, zvrhan kup custev (od zivciranja, strahu, joka), tveganja ob carskem rezu, kriticnih prvih tednih zivljenja mladickov,... In vse to, zakaj? Da me bo potem nerviralo kup "bodocih" lastnikov? Da se jim bo zdelo, zakaj je taka visoka cena mladica? Ker pa ja lahko dobijo "ravno takega, samo za tretjino cene", kdo pa se rabi rodovnik  Angry Ker takrat noben ne vidi truda, vlozenega v psico in mladicke, ker se prav tak poceni pes dobi za prvim vogalom, pa se cakat ni treba nanj...
Ves kaj, Mojcica, polega tega, da mi taki kot si ti, krepko dvigujejo pritisk, nam tudi (bodocim) vestnim vzrediteljem zjeb**e trg, unicujete pasmo in tudi nadaljne generacije psov!
Logiran
galy
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 150


« Odgovor #517 : ponedeljek, 28.11.2005 : 20:40:59 »

Mladičke bom oddala tistim lastnikom ki jih ne bodo nameravali pariti. Ves čas od majhnih mladičkov in skozi vse njihovo življenje pa bom ohranjala z njimi in bodočimi lastniki stik. Lastnikom bom tudi dala kakšen nasvet, si izmenjala kakšne cute slikce...

Če pa ne nameravajo nič kako naj vem da mu ne bodo kasneje dajali ostankov od kosila,..in jim bo škoda vsakega stroška.

videvanje mladičkov pri bodočih lastnikih...ti na koncu ne ostane prav veliko.

Nočem vnaprej soditi in napadati, zato me zanima naslednje: kako boš to izvedla? Naj podam nekaj »rešitev«:
1. pogodba(?), kjer je določena sterilizacija/kastracija
problem: kdo bo poseg plačal? (pozabimo na moralne zadržke ljudi)
1.1 Ti. -> torej bo cena mladiča manjša. Kolikšna bo torej cena? 30.000sit (sterilizacija) + ? = ??
1.2 Kupci. -> kako to doseči? S pogodbo? Ali misliš, da imaš pravno moč poseg 100% zahtevati?
2. stalen nadzor kupcev: do katere mere je to možno? Omenjaš obiske in pošiljanje slik. Ali lahko 100% zaupaš napovedanim(!) obiskom in poslanim slikam?

Torej, problem so kupci.
No, in sedaj se postavi v vlogo kupca: Tvoja družina se je odločila za psa. Ker ste neizkušeni, se odločite za prijaznega zlatega prinašalca, nerodovniškega, seveda (rodovnik je le za razstave). V raznih oglasnikih si izberete nekaj oglasov in kličete naslednje »vzreditelje«:
1. tebe: imaš leglo, ki si ga vzgojila z ogromno truda in ljubezni. V zameno boš zahtevala nadzor nad psom in sterilizacijo/kastracijo. Kot kupca te je tega seveda strah (Kaj če se stvar ne izteče dobro? Kaj če niste primerni za psa? Kaj če se psu nekaj zgodi (kako boš pojasnjevala?)…)
2. nekoga ala Matoša: mladički so enaki, dobite certifikat(?), pes pride brez obveznosti, je samo »vaš«.
Cena mladičkov je enaka, vsi so enako luštni, igrivi, lepi, "cute" kot ti praviš…
Iskreno: koga bi izbrala? Pomisli, kako si kupovala prvega (nerodovniškega) psa…

Na koncu bodo tvoji mladiči imeli tri mesece, kupcev pa nikjer.

Nazaj me lahko zabiješ z dvema »rešitvama«:
1. kupci so ljudje, ki jih poznaš -> imaš res toliko znancev, ki kupujejo psa?
2. kupci niso začetniki -> koliko »poznavalcev« kupuje nerodovniškega psa?

Seveda, lahko imaš srečo in se ti posreči najti nekaj pravih ljudi. Ampak koliko je možnosti, da bo ta »nekaj« enako številu tvojih mladičkov?

Torej, tole ni pravokacija, res me zanima tvoja idealna rešitev…
Logiran
mojčica
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 321


« Odgovor #518 : ponedeljek, 28.11.2005 : 20:43:14 »

Naš prinašalka je odličen predstavnik svoje pasme in bi tudi rada prišla do naknadnega rodovnika, če bi se to dalo. V glavnem je veliko lepša kot marsikateri rodovniški prinašalec. Ima zelo lepo nošen rep,..kar veliko rodovniških zp-jev sploh nima.Ima tudi odličen nagon za prinašanje,lovski nagon kar sem v preteklosti že pisala.Mogoče se to komu zdi smešno ampak tako je pač moje mnenje.

Za slikanje kolkov se pa tudi že pripravljamo, vendar to spada že v temo o kolkih.

citat:Tako vestni in dobri kot...ti? Tebi ne gre za denar, torej jih bos podarila?

Seveda jih ne bom kar podarila razlog sem napisala že v prejšnem postu. Rodovniške pse tudi ne podarjajo...rejci imajo od mladičkov tudi denar samo najmanj 300.000 gotovo, kar pa je seveda za njih maloin potem govorijo kakšen drobiž dobijo. Seveda je pa takih vzreditelje rodovniških psov ki gredo parit v drugo državo, se trudijo za izboljšanje pasme malo in samo ti štejejo k dobrobit pasme (ne pa vsi tisti ki parijo pse z rodovnikom).

Rodovnik ponekod tudi ponaredijo in ti lahko enakega psa prodajo z rodovnikom ali brez.

Večinarejcev rodovniškihi psov ne spremlja nadaljnih rodov.

Zgleda delam temo zelo vročo in upam da ne delam preveč preglavic.
Logiran
TinaZ
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.533


« Odgovor #519 : ponedeljek, 28.11.2005 : 20:49:32 »

Ne, sploh ni smesno in ravno v tem je problem, ker je cel tvoj prvi odstavek kot ze receno tvoje mnenje- nimas pa nobenega strokovnega potrdila, da je psica res odlicen predstavnik svoje pasme...  O drugih komentarjih rajse ne bom izgubljala besed...

Pa nocem biti nesramna, ampak kaj bi ti sploh rada dokazala? Si mogoce ze odgovorila na edino pomembno vprasanje tukaj: ZAKAJ bi jo sploh parila?
Logiran
babyjazz
odvisnež
*****
Sporočil: 694


« Odgovor #520 : ponedeljek, 28.11.2005 : 20:50:05 »

Citat
Naš prinašalka je odličen predstavnik svoje pasme in bi tudi rada prišla do naknadnega rodovnika, če bi se to dalo. V glavnem je veliko lepša kot marsikateri rodovniški prinašalec. Ima zelo lepo nošen rep,..kar veliko rodovniških zp-jev sploh nima.Ima tudi odličen nagon za prinašanje,lovski nagon kar sem v preteklosti že pisala.Mogoče se to komu zdi smešno ampak tako je pač moje mnenje.

pa ti nisi resna!

Tvoje mnenje?!!!!!  Shocked Angry
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #521 : ponedeljek, 28.11.2005 : 20:52:02 »

Oh sploh ne, brez skrbi, meni se tema ne zdi vroca, pa tudi preglavic ne vidim. V resnici mi je zabavno debatirati, pa ne zato, da bi tebe v karkoli prepricala, ampak k sreci to temo berejo tudi drugi, pa kaj ves, mogoce bo pa kdo le zadel "zebljico na glavico". Osebno so mi tvoji poskusi provociranja zelo zanimivi, pa brez zamere, ce slucajno ne gre za provokacije. Smiley

Citat
Naš prinašalka je odličen predstavnik svoje pasme in bi tudi rada prišla do naknadnega rodovnika, če bi se to dalo. V glavnem je veliko lepša kot marsikateri rodovniški prinašalec. Ima zelo lepo nošen rep,..kar veliko rodovniških zp-jev sploh nima.Ima tudi odličen nagon za prinašanje,lovski nagon kar sem v preteklosti že pisala.Mogoče se to komu zdi smešno ampak tako je pač moje mnenje.

Po cem sklepas, da je veliko lepsa od marsiketerega rodovniskega prinasalca. Zaradi repa? Torej jo bos parila, zato ker je lepa in ker ima lepo nosen rep, pardon, zelo lepo nosen rep?
Kdo so pa njeni starsi? Kako bi ti izboljsala linijo iz katere tvoja psicka izhaja?

Citat
Seveda jih ne bom kar podarila razlog sem napisala že v prejšnem postu. Rodovniške pse tudi ne podarjajo...rejci imajo od mladičkov tudi denar samo najmanj 300.000 gotovo, kar pa je seveda za njih maloin potem govorijo kakšen drobiž dobijo. Seveda je pa takih vzreditelje rodovniških psov ki gredo parit v drugo državo, se trudijo za izboljšanje pasme malo in samo ti štejejo k dobrobit pasme (ne pa vsi tisti ki parijo pse z rodovnikom).

Aha, torej podarila jih ne bos, ker hoces, da jih bodoci lastniki cenijo. Oz. bo to, da bodo za psa placali in ga ne bodo dobili zastonj v bistvu nekaksno potrdilo, da bodo za psa dobro skrbeli in da ne bo jedel npr. ostankov od kosila. Sem prav zastopila?
Torej bos ves denar, ki ga bos dobila s prodajo mladicev, podarila v dobrodelne namene, recimo kaksnemu drustvu, kajne. Konec koncev legla ne bos imela zaradi denarja in je torej edina smiselna stvar, da ga podaris?

Citat
Rodovnik ponekod tudi ponaredijo in ti lahko enakega psa prodajo z rodovnikom ali brez.

Večinarejcev rodovniškihi psov ne spremlja nadaljnih rodov.

Govoris iz izkusenj?
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
mojčica
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 321


« Odgovor #522 : ponedeljek, 28.11.2005 : 21:00:57 »

citat:Na koncu bodo tvoji mladiči imeli tri mesece, kupcev pa nikjer.

Nekaj sporočil sem že sedaj dobila od ljudi ki si želijo zp-je. Tudi znanci se zanimajo za mladičke.

citat:2. stalen nadzor kupcev: do katere mere je to možno? Omenjaš obiske in pošiljanje slik. Ali lahko 100% zaupaš napovedanim(!) obiskom in poslanim slikam?

Se že sedaj dopisujemo pa se psička še zdaleč ne goni.

Nočem vnaprej soditi in napadati, zato me zanima naslednje: kako boš to izvedla?

Lastnike bom vprašala, če želijo v bodočnosti mladičke..preprosto. Tisti ki se sedaj zanimajo ne želijo mladičkov ker je s tem ogromno dela.





Logiran
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #523 : ponedeljek, 28.11.2005 : 21:06:23 »

Naš prinašalka je odličen predstavnik svoje pasme in bi tudi rada prišla do naknadnega rodovnika, če bi se to dalo. V glavnem je veliko lepša kot marsikateri rodovniški prinašalec. Ima zelo lepo nošen rep,..kar veliko rodovniških zp-jev sploh nima.Ima tudi odličen nagon za prinašanje,lovski nagon kar sem v preteklosti že pisala.Mogoče se to komu zdi smešno ampak tako je pač moje mnenje.

nagon za prinašanje ima  marsikateri mešanček( čisto navaden vaški potepin), da o lovskem nagonu sploh ne govorim.
In to  še niti približno ni merilo za rodovnik. Wink......
To pomeni ,ti bi jo rada parila... kje in po kakšnem kopitu boš pa našla  primernega samca?  No pa   tudi to ni problem......  svetujem  ti  , da resno vzameš  Galy-in post.  Ti je zastavila, nekaj zelo dobrih in realnih vprašanj.
Logiran
babyjazz
odvisnež
*****
Sporočil: 694


« Odgovor #524 : ponedeljek, 28.11.2005 : 21:06:31 »

JezusMarija pojdi malce v realni svet! Kolk si sploh stara?
Take mečeš ven ,da bi se ti še krave smejale.
Logiran
Strani: 1 ... 30 31 32 33 34 [35] 36 37 38 39 40 ... 68   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Rodovniški ali nerodovniški?  |  Tema: nerodovniški mladički?
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines