mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 04.07.2024 : 19:43:40

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Rodovniški ali nerodovniški?  |  Tema: nerodovniški mladički?
Strani: 1 ... 10 11 12 13 14 [15] 16 17 18 19 20 ... 68   Dol
Natisni
Avtor Tema: nerodovniški mladički?  (Prebrano 179026 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
dogue de bordeaux
rad pišem
****
Sporočil: 481


« Odgovor #210 : ponedeljek, 08.08.2005 : 22:22:00 »

geri simpl resitev. znizanje cen rodovniskih psov z pomocjo drzave bi totalno uniclo nakupe nerodovniskih "cistokrvnih" psov. ceprav tisti clovek ki ne more kupiti psa z rodovnikom ga ne more niti hraniti. mene je stal pes mal vec ko sto tisoc, ograja pa skoraj miljon. pes bi naj stal lasnika 4mil in zakaj bi potem bil problem se dati 100tisoc vec.
Logiran
altervita
živim tukaj
***
Spol: Moški
Sporočil: 4.029


« Odgovor #211 : torek, 09.08.2005 : 00:07:41 »

hehe....nikol ne bom pozabil pogleda mojega prvega vzreditelja, ko sem pri njem kupil psa za cca 150.000. Ko sva z ženo prišla ponj, sva imela v avtu že vse nakupljeno (tik pred zdajci sva šla nabavit vso robo) in je bilo tistega še za enega psa. haha.
Kupiš za 20 jurjev psa, pa v prvih pol leta zdaješ zanj še trikrat ali več tolko (če je uničevalec, ti pa brez kletke še kak miljon zgloda)...res ne vidim smisla. Pol ga raje iz azila enega vzamem. vsaj vem, da je čistokrven mešanc.
Logiran
dogue de bordeaux
rad pišem
****
Sporočil: 481


« Odgovor #212 : torek, 09.08.2005 : 08:39:25 »

jaz nebi vzel psa iz azila, ker je nevarnost bolezni in nisem dovol mocen, da bi gledal svojega mladicka umirat. to ko po 10letih je malo drugace, ker ze pricakujes in se psihicno pripravis.
Logiran
sebi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 310


« Odgovor #213 : torek, 09.08.2005 : 08:43:43 »

Citat
jaz nebi vzel psa iz azila, ker je nevarnost bolezni in nisem dovol mocen, da bi gledal svojega mladicka umirat.
Shocked  nič večja možnost kot pri katerem koli drugem mladiču
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #214 : torek, 09.08.2005 : 09:42:13 »

Zakaj pa poceniti? A da bi lahko vsak imel psa, tudi tisti, ki si nakupa ne more privosciti? Zakaj pa bi moral vsak imeti psa oz. povedano drugace, zakaj bi moral biti pes cenovno bolj dostopen? To je pac luksuz! Dajmo pocenit Lincoln Mercury town car z rdecimi usnjenimi sedezi, star model, da si ga bom lahko jaz privoscila. Pa se bencin, ker kista noro zre. Aja, pa parkplace dajmo povecat, da mi ga bo uspelo kam stlacit. Pa tablice in registracijo pocenit, ce mi jih slucajno spet ukradejo,...
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Tara04
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 481


« Odgovor #215 : torek, 09.08.2005 : 13:47:45 »

To da ima pes iz azila eneke možnosti zbolet kot rodovniški pa ni res. Zadnjič sem govorila z gospo na veterini ki je vzela psa iz azila in je rekla da ji je po par dnevih crknu in pol je šla po drugega in je naslednji dan že bila prei vetu.
Pri rodovniškem vsaj veš kako je bilo s predniki in ko kupiš da vsaj dobiš zdravega mladiča, pol pa je odvisno od tebe kako boš skrbel zanj.
Glede stroškov pa je odvisno kako pasmo imaš in če je to majhen ali velik pes.
Meni je recimo problem ko bom kupila še enega papillona zbrat na enkrat 240jurijev, pol mi pa ne bo problem skrbet za njega( hrana, cepljenje...)
Se strinjem pa z nenook ker ne morejo pocenit rodovniške pse ker so stroški z mladiči ful visoki in tudi pol bi vsak cepec imel rodovniškega psa da se z njim pokaže a ne bo znal skrbet zanj.
Logiran
klovn
rad prihajam sem
*
Spol: Moški
Sporočil: 1.994


« Odgovor #216 : torek, 09.08.2005 : 14:00:39 »

Hm, vedno popenim, ko me sprašujejo, če bi rental avtodom. Ne, takrat še ne, takrat pač vljudno povem, da ga imam samo za svojo uporabo. "Pa se splača?"  ponavadi sledi vprašanje. In potem mi razlagajo koliko ceneje bi me prišlo, če bi tistih nekaj dni na leto avtodom raje najel. Ni nakupa, ni registracije, ni zavarovanja, ni vzdrževanja ni...Ja, takrat popenim, ampak samo pri sebi - ni namreč v moji navadi, da bi svojo ihto javno raztresal naokoli.

Ja, ne splača se. Nič se ne splača. Ne splača se imeti večjega stanovanja, ne splača se imeti čolna, ne splača se imeti avtodoma, ne splača se na dopust - prehitro mine - ne splača se imeti psa, ne splača se....

In kaj se potem sploh splača? Stresati neumnosti po forumu, naprimer.  Stane nič, boli pa tudi ne.



 
Logiran
klovn
rad prihajam sem
*
Spol: Moški
Sporočil: 1.994


« Odgovor #217 : torek, 09.08.2005 : 14:04:50 »

p.s.

Da me slučajno ne bi narobe razumeli - tekst se ne nanaša na taro, ki je slučajno tik nad mojim postom - nanaša se na vsaj deset od petnajstih tu zapisanih strani, pa še kje bi se kaj našlo.
Logiran
Dunja
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.306


« Odgovor #218 : torek, 09.08.2005 : 14:18:12 »

...Zadnjiè sem govorila z gospo na veterini ki je vzela psa iz azila in je rekla da ji je po par dnevih crknu in pol je šla po drugega in je naslednji dan že bila prei vetu....

Tara04, že večkrat sem v tvojih sporočilih prebrala to besedo, pa me vsakič zaboli.
Kaj ne moreš reči poginil, če je že beseda umrl "nad" psi.
Logiran
dogue de bordeaux
rad pišem
****
Sporočil: 481


« Odgovor #219 : torek, 09.08.2005 : 14:28:58 »

psa se splaca imeti. prej sem pa napisal, da bi mogla drzava pomagat pri znizanju cen saj je bedarija, da si lahko bogatas kupi 4 doge(plemenjake) samo za varnost(jih ne boza, ne cese, hranijo jih delavci, nic ljubezni) medtem so pa malo revnejsi pravi ljubitelji psov, ki morajo kupiti mesancka, ker ne morejo zbrati tisti trenutek toliko denarja ceprav potem  zberejo za hrano, ceplenja itd. ce bi drzava prepovedla sluziti z prodajo psov bi imeli legla samo pravi ljubitelji.
Logiran
Lilit
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.364


« Odgovor #220 : torek, 09.08.2005 : 14:34:54 »

Ja ja, drzava vsega kriva Roll Eyes
Logiran
dogue de bordeaux
rad pišem
****
Sporočil: 481


« Odgovor #221 : torek, 09.08.2005 : 14:39:25 »

kdo je pa zadolzen za urejanje zakonov??? komu placujemu, da to uredi??
Logiran
Lilit
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.364


« Odgovor #222 : torek, 09.08.2005 : 14:43:15 »

Ma, nic lazjega. Kandidiraj za poslanca, bodi izvoljen v parlament in predlagaj zakon Wink

Kdo pa je drzava? A nismo mi drzava?
Logiran
klovn
rad prihajam sem
*
Spol: Moški
Sporočil: 1.994


« Odgovor #223 : torek, 09.08.2005 : 14:46:49 »

psa se splaca imeti. prej sem pa napisal, da bi mogla drzava pomagat pri znizanju cen saj je bedarija, da si lahko bogatas kupi 4 doge(plemenjake) samo za varnost(jih ne boza, ne cese, hranijo jih delavci, nic ljubezni) medtem so pa malo revnejsi pravi ljubitelji psov, ki morajo kupiti mesancka, ker ne morejo zbrati tisti trenutek toliko denarja ceprav potem  zberejo za hrano, ceplenja itd. ce bi drzava prepovedla sluziti z prodajo psov bi imeli legla samo pravi ljubitelji.

Ni problem, rešitev je enostavna. Podržavimo pse. Vse, brez izjeme - rodovniške, nerodovniške, mešančke, pa naj država skrbi zanje. Ja, v deželi delavcev in kmetov je to najpametneje. Bogataše pa "RAUS!"
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #224 : torek, 09.08.2005 : 14:47:18 »

Ah tisti pravi ljubitelji psov tako ali tako ne gledajo na to kaksnega imajo doma, kajne. Grin Grin Grin Grin Grin
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Strani: 1 ... 10 11 12 13 14 [15] 16 17 18 19 20 ... 68   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Rodovniški ali nerodovniški?  |  Tema: nerodovniški mladički?
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines