mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 01.09.2024 : 22:13:39

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Nevrološke težave  |  Tema: Epilepsija
Strani: 1 ... 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15 16 17 ... 27   Dol
Natisni
Avtor Tema: Epilepsija  (Prebrano 121374 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
oks
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 673


« Odgovor #165 : nedelja, 16.04.2006 : 21:11:26 »

Ne...Oks ima isto dozo že od začetka...no vmes, ko 5 mescev ni imel napada smo malo znižali, pa je spet dobil napad...
Logiran
smrcek
rad pišem
****
Sporočil: 263


« Odgovor #166 : sobota, 22.04.2006 : 05:22:52 »

Čau

Aron je imel ob 4 ponoči spet en napad.
Precej krajši a podoben ostalim. Na srečo ni kakal in tudi penast je bil manj.
V spanju se je polulal in zatulil plavanje z nogami težko dihanje in nato lajanje in grožnje.
Vendar sva vsaj ta del precej ublažila saj sva po nasvetu vrgla čezenj odejo in še  eno
tako, da se  ni počutil tako ogroženega. Tako sem ga lahko tudi miril z glasom in božanjem
kar je zeeeelooo pomagalo saj je zalajal in zarenčal le vsake toliko in, ko sem ga pomiril je prenehal.
Po napadu je bil spet lačen in zelo žejen,
kasneje pa malce prestrašen saj se je ves čas držal mene in rahlo jokal.
Tudi na sprehodu je bil čisto poleg.

Še vedno jemlje antibiotike za uroinfekt, jemati jih mora še 5-6 dni.
Jutri pokličem veta na vič, v sredo gremo tako in tako v Lj na kontrolo ...
Poročam

Pazite na svoje kužke
Boštjan
Logiran
smrcek
rad pišem
****
Sporočil: 263


« Odgovor #167 : ponedeljek, 24.04.2006 : 21:26:11 »

UUU vesela novica.

Testi za Borelijo in Erlihijo za našega Arona so negativni.
Kmalu bo kontrola, pa bomo videli kako je z uroinfektom.

Logiran
ka ty a
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.919


« Odgovor #168 : ponedeljek, 24.04.2006 : 21:28:46 »

super novica
Logiran
briketi
novinec
*
Sporočil: 4


« Odgovor #169 : sreda, 24.05.2006 : 13:59:11 »

terje po zadnjem napadu (takrat je imel edine napade) po priporočilu veterinarja dobil za 1 mesec tablete epipropane. v tem času ni bilo nobenega napada, pa tudi sam terje je bil veliko bolj miren (drugače ima zelo žive sanje v katerih verjetno lovi kakšne mačke  Smiley ) in tudi dobil je izjemen apetit. po enem meseceu smo prenehali s tabletami in je bilo do danes ponoči vse v redu. ponoči je pa zgleda imel manjši napad (ne epileptični) oz lažjo obliko možganske kapi (tako vsaj predidevamo). zbudil me je en pok in ko sem pogledal je bil terje poleg postlje in samo sedel (tako kot včasih počne ponoči). videl sem sicer, da se je s težavo ulegel, vendar ni zgledalo nič posegnega. zjutraj pa sem bil presenečen, ker naju ni pozdravil in je mirno ležal. ker ni šel z nami niti na zajtrk (kar seveda počne vsak dan) sem šel pogledat kaj dela. in takrat sem videl, da ne more premikati oz s težavo premika zadnje noge. takrat smo šli do veterinarja, ki je potrdil, da je bil nekakšen napad v možganih, vendar ni videti nobene posledice razen seveda problem pri hoji. daj mu je injekcijo in tablete karsivan in rekel, da bi moral popoldne oz zvečer že normalno hoditi. no zaenkrat sicer gre s pomočjo na lulanje (resda je včasih tud tak, da se pusti nesti, pa čeprav je velik pes Smiley ) zato mislim, da se pusti še malo crtati. bomo videli kako bo zvečer. je pa po mnenju veterinarja to povezano z epilepsijo (najbrž se je ta pojavila zaradi prometne nesreče, ki jo je imel skoraj 2 leti nazaj).
Logiran
smrcek
rad pišem
****
Sporočil: 263


« Odgovor #170 : petek, 02.06.2006 : 04:30:34 »

Evo mene ŽAL !!
Spet me je ob malo pred četrto zbudil moj Aron z novim napadom.
Pa ko smo ravno mislili, da je vse ok.  Cry
Uroinfekt smo pozdravili po sicer za moje pojme zelo dolgem zdravljenju
z antibiotiki. Vmes so se mu spustili granolomi na tačkah
ki smo jih mazali z ognjičem in tudi to smo pozdravili.
Vmes smo imeli nekaj malega hrastic po ličkih pa tudi to smo pozdravili.
Ko mu je končno zrasla dlaka tam kjer je bil pobrit zaradi UZ
in ko je postal krepak in živahen ..... pa danes ponovno.
Sicer je bil napad precej krajši, potek pa enak. Plavanje,krči , kakanje, lulanje
in na koncu grožnje sicer tudi v blažji obliki, in v finalu obupno iskanje hrane.

Se čujemo.
Logiran
tanja040
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 217


« Odgovor #171 : petek, 02.06.2006 : 22:09:53 »

smrček,tudi moj ima napade sploh takrat ,kadar je nervozen.
-kadar se psičke ženijo
-kadar greva k frizerju ,tega ne mara Angry
-in tudi mene čuti če sem jaz slaba se na njemu pozna neverjetno
Naj te vsaj malo potolažim.Moj ima napade že 13 let in veterinar je rekel ,da se naj sprijaznim ,da tudi takšni ljudje živijo dolgo življenje.Odmakni vse predmete ,da se kam ne zaleti ,zmoči mu smrček in tačke z vodo in ga tolaži ,božaj.Vem ,da tudi če napad traja2 min je to cela večnost.
Logiran
smrcek
rad pišem
****
Sporočil: 263


« Odgovor #172 : sobota, 10.06.2006 : 10:47:50 »

Hvala za tolažilne besede tanja040 sem jih prav potreben.
Aron je imel takoj naslednji dan še en napad.
Smo pod nujno odhiteli dvigniti predpisane mu Phenobarbitone, tako da je sedaj že na "kemikalijah"
Vendar je imel kljub temu še dva napada, vendar pa oba nekako, pri zavesti in sta bila drugačna,
kot tisti pred jemanjem zdravil.
Vet je rekel, da bo uspeh že, če zmanjšamo intenziteto ali pa pogostost napadov.
Sicer pa zdravilo zelo težko prenaša. Dobesedno je kot drogiran.
Zadnji del telesa mu kar odnaša, in kadar se zažene proti kužku ali v igri, ga kar spodnese.
Precej tudi joka oz. tiho cvili in zelooo išče mojo bližino. Jemanje zdravila mu je tudi
grozno povečalo apetit in je kar naprej lačen.
Ukrade tudi z mize, čeprav tega do sedaj v petih letih ni nikoli počel.
Pri srečanjih z drugimi psi pa je zelo negotov, in se boji že vsakega malega kužka,
na srečo pa želja po igri nekako premaga ta strah.

tanja040 kako pogosto pa je imel tvoj napade, in kako so le ti potekali ?
Sam ga težko tolažim ker v drugi fazi po krčih in metanju pride do faze kjer neznosno grozi z napadom.
Sedaj si pomagam tako, da vržem oddejo čez njega, da nas ne vidi in ga šele takrat primem
zaradi samozaščite za ovratnico, ki jo sedaj nosi nonstop, in ga tolažim in božam, tako da se malo prej ovede.
Kajti ta faza z grožnjami zna trajati tudi 10 - 15 minut in je mučna za vse stanovalce v hiši.
Predmete smo že umaknili, ga pa napadi doletijo ponavadi med spanjem na svojem ležišču,
tako, da je vsaj na mehkem.

Občutki med napadom so grozni. Čustva si sledijo od besa na cel svet pa do žalosti ob svoji nemoči pomagati psu.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.389


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #173 : sobota, 10.06.2006 : 11:23:28 »

Sicer pa zdravilo zelo težko prenaša. Dobesedno je kot drogiran.
Zadnji del telesa mu kar odnaša, in kadar se zažene proti kužku ali v igri, ga kar spodnese.
Precej tudi joka oz. tiho cvili in zelooo išče mojo bližino. Jemanje zdravila mu je tudi grozno povečalo apetit in je kar naprej lačen.
Pri srečanjih z drugimi psi pa je zelo negotov, in se boji že vsakega malega kužka, na srečo pa želja po igri nekako premaga ta strah.

smrcek, posvetuj se z vetom glede zmanjsanja doze. Stranski ucinki so taki, kot jih opisujes in predoziranje je prav tako nevarno. Maks je bil ze po dveh dozah "zadet" in sva z Matkom takoj zmanjsala dozo iz 1 1/4 tablete na 3/4. Potem je bil sicer glede "zadetosti" cisto v redu, je pa bilo narobe vse drugo, tako da dolgotrajnih izkusenj nimam. Sem pa takoj, ko sem opazila, kaksen je, podrobno prestudirala vse, kar pise na navodilih in poklicala veta.

Cloveska in pasja banda iz Gavc drzi pesti za Arona in mu zeli vse dobro.
Logiran

smrcek
rad pišem
****
Sporočil: 263


« Odgovor #174 : sobota, 10.06.2006 : 11:42:52 »

Kako prosim ??
Se prav razumeva? Jana ti govoriš o 1/4 in o 3/4 tabletah.
Meni je vet predpisal 1 celo na 12 ur.
"Zadet" je bil že po drugi tableti. Vet mi je rekel,da je to minimalna doza.
Je možno, da toliko kiksne ?
Prosim te lepo, če mi zaupaš koliko je bil Maks težak in kakšno dozo je imel predpisano
predvsem koliko časa.
Ej full ti hvala.

Bošt
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.389


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #175 : sobota, 10.06.2006 : 17:38:02 »

Sorry, smrcek, sem sele zdajle videla tvoje sporocilo.

Maks je bil tezak cca 40 kg (bokser), imel je celo noc napade, najprej tri izjemno hude, potem pa do jutra vsaj 10 blagih in naslednji dan zjutraj je dobil prvo dozo Phenobarbitona - eno tabletko in 1/4. Naslednji dan zjutraj novo dozo (enako kot prej) in ker je bil popoldan precej odsoten, sem sla podrobno brat, kaj pise na listu zraven zdravil. Saj sem prebrala ze prej, vendar morda prepovrsno. No, po studiji listka sem ugotovila, da ima Maks vecino znakov predoziranja in sem takoj poklicala veta in mu povedala vse o Maksovem obnasanju in kaj sumim, da je zdaj narobe. Takoj je rekel - zmanjsaj dozo na 3/4 tablete. To je dobil potem naslednji dan zjutraj in odsla sva na ponoven pregled zaradi otezenega dihanja. Pokazalo se je, da je med napadi "fasal" kolaps sapnika, slikali smo mu pljuca in "nasli" cez 1/3 pljuc velik tumor. To je bilo v sredo, v petek ob pol enajstih zvecer smo se poslovili od njega. V sredo in cetrtek, ko je dobil manjso dozo, je bil po obnasanju povsem v redu, imel je druge vrste tezav.

Skratka, ce ima vsaj nekaj znakov s tistega listka (jaz sem takrat oddala vsa neporabljena zdravila veterinarju, zato ti ne morem prepisati, kaj vse je pisalo), se nujno posvetuj z veterinarjem. Lahko gre za predoziranje. Meni je bilo takrat ze takoj ob prejemu zdravil povedano, da je treba psa opazovati in v primeru sprememb ukrepati, saj ni vse odvisno od teze, res je pa, da najprej dozirajo na težo in na stopnjo napadov. Kot je bilo povedano meni, je treba pri teh zdravilih nekaj casa spremljati dogajanje in po potrebi korigirati dozo navzgor ali navzdol.

Epilepticen pes lahko ob Phenobarbitonu zivi brez ali z obcasnimi blazjimi napadi se vrsto let, brez da bi se ob tem pojavljale tezave. Prav tako je lahko njegovo obnasanje povsem normalno pri "pravi dozi". Lahko pa so napadi posledica kaksnih drugih potekov in bolezenskih stanj v telesu. Pri Maksu prvi dan nismo vedeli, za kaj tocno gre, vendar mi je takoj veterinar svetoval kastracijo (Maks je bil star 9 let in pol), z razlago, da lahko zelo oddaljena psicka izzove napad, pa sploh ne vemo, kje je vzrok. Nekastriranim samcem - epileptikom namrec vsaka hormonska sprememba lahko izzove napad in temu se v veliki meri lahko izognemo s kastracijo.
Zal pri Maksu ni slo za klasicno epilepsijo, prav tako nismo ucakali kastracije. Tudi tabletke je poleg celega kupa drugih zdravil jedel le 5 dni.

Aron in smrcek, mislimo na vaju!
Logiran

tanja040
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 217


« Odgovor #176 : sobota, 10.06.2006 : 22:43:30 »

Smrček,ko je bil naš Ron star eno leto je imel prvi napad,najprej nismo vedeli za kaj gre,ker po napadu je bil čisto ok.Bilo je pa grozljivo,na vsak način je hotel k meni a ni mogel noge ga niso nesle ,padal je ,glavo je kar vrtel in dvigoval ,nekako tako kot da bi ga neka sila raztegovala,zraven je pa milo cvilil.Takoj po napadu sem ga peljala na veterino,opisala napad in je potrdil epilepsijo.Napade ima 1 do 2 na leto.Za tablete se nisem odločila glede na to da nima pogostih napadov.Aja pa po vsakem napadu  bruha potem je pa tak kot da se ni nič zgodilo.Veterinar mi je rekel,da pes med napadom pade v trans in se ničesar ne zaveda in nič ne trpi.Jaz mislim drugače,ker moj Ron se zaveda , me gleda z motnimi učkami in jaz ga tolažim in če ga pokličem se odzove.Napadi pa trajajo približno 5 minut in ni nič agresiven.
Zapisovala sem si datume napadov in ugotovila sem da je verjetnost napada ker se psičke ženijo.Čeprav je 13 letni veteran je čisto zmešan ,ko zavoha kužico.Včasih so se psičke ženile na pol leta, sedaj pa ko je toliko kužkov se celo leto  Smiley.Ampak naš ima izbranke in se jih takrat izogibava.
Kar se tiče pa tablet je pa res da pse upočasnijo.Mogoče bi pa vprašali na drugi veterini za mnenje.Upam ,da boš ugotovil pravo dozo in se bodo napadi zmanjšali.
Logiran
tanja040
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 217


« Odgovor #177 : sobota, 10.06.2006 : 22:50:13 »

Jana,tudi jaz sem vprašala veterinarja za kastracijo in je rekel ,da je operacija možna samo da ne bo nobenega učinka ,ker kuža ima v registru ljubice.Zato me zanima če veš ti ali kdo drug če je to res?  (da kastracija ne pomaga)

                                                    lp TANJA IN RON
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.389


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #178 : sobota, 10.06.2006 : 22:59:07 »

Meni je dr. Matko takoj svetoval kastracijo prav iz razloga, da ga potem "ne dajejo hormoni", ki so eden izmed najpogostejsih "izzivalcev" napadov. Pravzaprav je vsako vznemirjanje mozen povod za napad, seveda pa so lahko napadi tudi neizzvani, ali pa jih povzroca sprememba v telesu - kaksna neodkrita bolezen, kot v nasem primeru.
Ce bi se Maks iz hudega izvlekel, bi definitivno sel pod noz, saj menim, da je vse, s cimer napade preprecujemo, potrebno storiti. Hudi napadi puscajo posledice in ce pes ni za parjenje (mislim, da noben epileptik ne bi smel biti parjen), je kastracija po mojem mnenju najmanj, kar lahko storimo. Seveda, ce ostalo zdravstveno stanje dopusca narkozo in poseg.
Logiran

borka
novinec
*
Sporočil: 13


« Odgovor #179 : sreda, 05.07.2006 : 21:55:12 »

Lep pozdrav vsem,
vidim da je ogromno napisanega glede epilepsije. Imam vprasanje, mogoce sem ga spregledala, zato mi oprostite.
Nas kuza, irski seter, 5 let, ima ze pribl. 3 leta epilepsijo. Kaj jo je povzrocilo bi tezko rekla. Je pa en zelo hitro "vzkipljiv" kuza, ki ga vznemiri ze najmanjsa stvar ali sprememba. Zaenkrat se se nisem odlocila za zdravljenje z zdravili, ampak ne vem, ali je prav. Napadi so pogostejsi jeseni in pozimi, manj spomladi, poleti pa imamo kar mir  Tongue! Zdravnica mi je zaenkrat odsvetovala zdravila, ker napadi niso tako zelo pogosti. Vcasih enkrat mesecno, potem pa 6 mesecev nic. Ko ga pa ima, pa ga skoraj po pravilu mece dobri dve uri! Bojim se, da bo to pustilo posledice (srce ali kaksen drug organ). Ali se naj odlocim za zdravila? Baje potem kuza ni vec kot prej.
Tudi o kastraciji sva se z zdravnico ze pogovarjali, saj imajo dvojni sosedje psici in ko se gonita, se nasemu dobesedno mesa. V zvezi s tem ima tezave z ledvicami in prostato...

Hvala za kakrsen koli namig!

borka
Logiran
Strani: 1 ... 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15 16 17 ... 27   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Nevrološke težave  |  Tema: Epilepsija
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines