mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 06.10.2024 : 22:59:23

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Nevrološke težave  |  Tema: Epilepsija
Strani: 1 ... 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 ... 27   Dol
Natisni
Avtor Tema: Epilepsija  (Prebrano 122176 krat)
0 članov in 7 gostov pregleduje to temo.
oks
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 673


« Odgovor #105 : petek, 22.04.2005 : 07:54:13 »

Že mogoče, vendar ne mešat hrušk in jabolk. Vsak vzreditelj (pa naj bo dober, najboljši ali zelo slab) je DOLŽAN opraviti prvo cepljenje, prav tako smo mi DOLŽNI enkrat letno opraviti cepljenje proti steklini. Spet od nas je odvisno, kolikokrat bomo cepili kužne bolezni in kdaj bomo prvič cepili proti steklini, čeprav nas zakon obvezuje, da to naredimo -po novem-pri treh mesecih (btw. moje mnenje: niti pod razno).
Tako bi naj veljalo za zdrave pse in do prvega epileptičnega napada jaz smatram, da je pes zdrav. Ne vem no, kljub moji izkušnji nekako ne verjamem, da bi bilo za epilepsijo krivo cepljenje, jaz mislim, da bi se epilepsija slej ko prej pojavila (če je posledica pomanjkanja kisika pri porodu še toliko prej),cepljenje pa jo verjetno res pospeši. Saj ste sami rekli, jhrenic, da vaš pes še sploh ni bil cepljen?!
Vsak ima ob tem svoje mnenje, za sebe pač vem, da si nikoli ne bi oprostila, če bi moji psi zboleli za npr. kugo ali čim podobnim, ker jih ne bi cepila.
jhrenic me veseli, da boste vzeli še enega psa in da zaupate vzrediteljem. Sicer ni moja stvar, vendar upam, da vam bodo novega psa podarili, kar bi od dobrih vzrediteljev sama vsekakor pričakovala.
Lep pozdrav,
Mateja


Mateja!

Obstajajo dokazi, da cepljenje proti steklini in nalezljivim boleznim lahko povzroča napade...
http://www.bogartsdaddy.com/bouvier/health/vaccination-concerns-uk.htm
http://www.canine-epilepsy-guardian-angels.com/

Moj Oks je živi dokaz za to!
Oprosti, ampak imam raje psa, ki zboli za kakšno od nalezljivih bolezni (ki se jih da pozdraviti), kot pa da ima celo življenje epi napade!
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #106 : petek, 22.04.2005 : 08:54:43 »

Niè ne vem o tem, da bi bila to DOLŽNOST. Vsaj ne zakonsko doloèena. Vsekakor pa je obièaj, da se mladièe kak teden (odvisno od vzreditelja) pred oddajo cepi proti kužnim boleznim. Nikakor pa se mi ne zdi prav cepiti samo kak dan pred oddajo, ker je možna reakcija na cepljenje in se mi zdi bolje, da to doživim sama (kot vzreditelj), ne pa novi lastnik.

Uff, me je bilo ze strah, da so res kaksen pravilnik se o temu spacali skupaj...
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Princ
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 112


« Odgovor #107 : petek, 22.04.2005 : 10:51:15 »

Ok, gremo po vrsti:
- v mislih sem imela moralno dolžnost vzrediteljev, ko sem to napisala, predvsem zaradi
Citat
ker je možna reakcija na cepljenje in se mi zdi bolje, da to doživim sama (kot vzreditelj), ne pa novi lastnik.
In sama ne poznam vzreditelja, ki prvega cepljenja ne bi opravil, pa jih poznam kar nekaj. Da ne omenjam, kolika je smrtnost in kakšne težave imajo lastniki psov iz okolice Celja, najpogosteje zaradi necepljenja. Pa nisem noben iglo fanatik ali kaj podobnega...
- to je tudi odgovor Nanook (prvo cepljenje)
- pri steklini sem se narobe izrazila - vendar, če želiš v tujino, če želiš na kakršno koli prireditev s psom - mora biti cepljen, nič drugega ti ne preostane. Počasi se ne bomo mogli več sprehajati do sosednje bajte brez cepilne knjižice...
- oks:
Citat
Obstajajo dokazi, da cepljenje proti steklini in nalezljivim boleznim lahko povzroča napade...
http://www.bogartsdaddy.com/bouvier/health/vaccination-concerns-uk.htm
http://www.canine-epilepsy-guardian-angels.com/

Moj Oks je živi dokaz za to!
to dobro vem in sem sama prebrala, zato pa sem napisala
Citat
Tako bi naj veljalo za zdrave pse in do prvega epileptičnega napada jaz smatram, da je pes zdrav
Namenjeno je bilo ge. jhrenic, ki sprašuje, ali naj novega psa sploh cepi.

lep pozdrav,
Mateja
Logiran
oks
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 673


« Odgovor #108 : petek, 22.04.2005 : 11:12:06 »

Ok, gremo po vrsti:
- v mislih sem imela moralno dolžnost vzrediteljev, ko sem to napisala, predvsem zaradi In sama ne poznam vzreditelja, ki prvega cepljenja ne bi opravil, pa jih poznam kar nekaj. Da ne omenjam, kolika je smrtnost in kakšne težave imajo lastniki psov iz okolice Celja, najpogosteje zaradi necepljenja. Pa nisem noben iglo fanatik ali kaj podobnega...
- to je tudi odgovor Nanook (prvo cepljenje)
- pri steklini sem se narobe izrazila - vendar, če želiš v tujino, če želiš na kakršno koli prireditev s psom - mora biti cepljen, nič drugega ti ne preostane. Počasi se ne bomo mogli več sprehajati do sosednje bajte brez cepilne knjižice...
- oks:to dobro vem in sem sama prebrala, zato pa sem napisalaNamenjeno je bilo ge. jhrenic, ki sprašuje, ali naj novega psa sploh cepi.

lep pozdrav,
Mateja

No, ne bo držalo...S psom se da popolnoma lahko čez mejo tudi, če ni cepljen proti steklini...preverjeno!In enako velja za vse razstave...tudi to je preverjeno...Enako proti kužnim boleznim¨...
Torej, je samo tvoje mnenje, da cepljenje ne vpliva na epilepsijo Shocked
Logiran
Princ
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 112


« Odgovor #109 : petek, 22.04.2005 : 11:31:49 »

oks, sploh ne vem kaj hočeš Roll Eyes
Citat
Torej, je samo tvoje mnenje, da cepljenje ne vpliva na epilepsijo
Tega nisem nikjer napisala, govorim pa za zdrave pse, ves čas. Po tvojem bi moral biti epileptičen vsak cepljen pes?

Citat
No, ne bo držalo...S psom se da popolnoma lahko čez mejo tudi, če ni cepljen proti steklini...preverjeno!In enako velja za vse razstave...tudi to je preverjeno...

Kako pa? Mene niso spustili ne čez mejo in niti na razstavo...

lep pozdrav,
Mateja

Logiran
oks
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 673


« Odgovor #110 : petek, 22.04.2005 : 11:39:45 »

Napisala si :"Ne vem no, kljub moji izkušnji nekako ne verjamem, da bi bilo za epilepsijo krivo cepljenje, jaz mislim, da bi se epilepsija slej ko prej pojavila (če je posledica pomanjkanja kisika pri porodu še toliko prej),cepljenje pa jo verjetno res pospeši."  Shocked

Vse se da, če le najdeš pravega veterinarja...o tem je bilo že veliko govora na forumu. Sploh pa še enkrat poudarjam: Psa, ki ima epilpsijo se ne sme cepiti!
Logiran
NATI
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 305


« Odgovor #111 : petek, 22.04.2005 : 13:47:04 »

Hojla,

Moram priznati, da se v celoti strinjam z Oksom in se podpišem pod njen post tudi sama. Žal se šele, ko občutimo posledice cepiv na lastni koži oz. svojih kužkih ali otrocih, zavemo, da cepiva nikakor niso neškodljiva in da včasih povzročijo več škode kot koristi. A žal farmacevtske firme in veterinarji mastno služijo na naivnih starših in skrbnikih psov, ki jim naivno in slepo zaupajo. Žal sem tudi sama do nedavna sodila mednje.

Dragi jhrenic priporočam vam, da preden cepite svojega novega mladička, preberete ta članek o cepljenju in pasteh:

http://www.tallywood.com/health.html

Nikakor in pod nobenim pogojem ne cepite psička pred 9 tednom starosti. Predlagam vam, da ga cepite samo proti eni kužni bolezni naenkrat. Ne dovolite, da bi ga veterinar cepil s polivalentno vakcino, kot je pri nas običaj. Med dvema cepljenjema naj bo vsaj 2 tedna pavze. Proti steklini psa raje prvo leto ne cepite, ker je znano, da cepivo proti steklini lahko povzroči epi napade, saj je imunski sistem psa zgrajen šele pri 6 mesecih. Prav tako je dokazano, da cepljenje proti pasji kugi lahko v izjemnih primerih povzroči pljučnico in encefalitis.

Preberite si še tole:
http://www.thepetcenter.com/exa/vac.html
http://www.vonshrado.com/new_vaccination_protocol.htm
http://www.canine-epilepsy.com/vaccination.html

Princ,
Reakcije na cepivo pa so lahko zelo hude in obsežne in se lahko se pojavijo do 48 ur po cepljenju (anafilaktični šok), veliko vacinoz se pojavi v 10 do 45 dneh, nekatere pa šele v roku 3 mesece po cepljenju.
Če te zanima, si preberi tole:
http://home.earthlink.net/~pawsreflect/vaccinosis.html

Lep dan vsem in lp,
Nati
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #112 : sobota, 23.04.2005 : 13:57:17 »

Na netu se danajti silno veliko o grozovitostih ki naj bi jih povzročala cepiva, silno malo od tega pa izvira iz kolikor toliko zanesljivih virov. Glede na to, da dokaj redno cepimo vse pse (moje, mamine, bratove....) in da sva z mamo dali cepiti prav vse mladiče, ki so se skotili pri nama (jih je bilo kar veliko) in pri tem NITI ENKRAT ni prišlo do kakršne koli resne posledice ( v nekaj primerih je bila blaga reakcija, ki je minila najkasneje v dveh dneh in parkrat je psa na mestu cepljenja nekaj časa bolelo, enkrat pa se je naredila majhna bula ki je izginila sama od sebe) tem informacijam ne verjamem.
Po moje cepljenje ne povzroči epilepsije, lahko pa izzove napad. To je nekako tako kot japonske risanke ali računalniške igrice. Utripajoča svetloba lahko izzove napad pri epileptikih, ne povzroča pa epilepsije sama po sebi.  Če psa ne bi cepili, bi napad dobil pri nekem drugem stresu, psica navadno ob gonitvi.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #113 : sobota, 23.04.2005 : 14:07:15 »

Samo majckeno dopolnilo-da se najti kar precej informacij o cepljenjih in to iz zanesljivih virov, samo vedeti je potrebno, kje iskati.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
oks
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 673


« Odgovor #114 : nedelja, 24.04.2005 : 09:47:27 »

No, Lanabela, najprej vse čestitke, ker nisi imela nikoli priložnosti pri lastnih psih videti posledice cepljenja!!!Sem res vesela zate. Drugače pa bom napisala takole: Epilepsija se pri Oksu ni pojavila nikjer v njegovi družini (gledali smo 4 kolena nazaj), nikoli ni bil poškodovan, nima sladkorne boleznii ali tumorja...prvi napad se je pa pojavil 3 tedne po cepljenju... Angry In še enkrat napišem: Dokazano je, da cepljenje povzorča epilepsijo, pa zato pes ne potrebuje predispozicije genetskega ali drugega izvora!In nikakor se ne strinjam s tem, da bi pes dobil napad pa ob kakšnem drugem stresu!!!! Angry Angry Angry
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #115 : ponedeljek, 25.04.2005 : 13:23:55 »

Mogoče ni samo sreča, saj se držim nekaj enostavnih pravil:  madičev ne cepim pred dopolnjenim 7 tednom, cepim samo popolnoma zdrave živali, pazim, da kakšen dan pred cepljenjem in nekaj dni po cepljenju niso izpostavljeni večjim naporom ali stresom, ne cepim med gonitvijo ali tik pred njo, med brejostjo, dojenjem...mladiče v prvem letu dam proti nalezljivim boleznim cepiti 3x , čez eno leto ponovim, potem pa na 2-3 leta, nikoli ne dam hkrati cepiti proti steklini in ostalim boleznim, vsaj za prvo cepljenje izberem cepivo z manj komponentami...

Imela sem "srečo" videti izredno hude reakcije na zloglasno Zemunsko cepivo proti steklini, sicer ne pri svojih psi, a vendar.
Tudi sem imela "srečo", da sem nemočno gledala, kako so mi druga za drugo zaradi kuge crkavale mačke takrat, ko cepljenje še ni bilo dostopno, zdravljenje pa povsem neuspešno.
Videla sem, kako je pasja kuga v nekaj sosednjih vaseh dobesedno zbrisala vse pse mlajše od enega leta, tistih nekaj, ki so preživeli pa je imelo trajne posledice.
Tudi se nič rada ne spomnim na to, kako me je bilo strah, ko je moja trimesečna psička prišla v stik z mladičem, ki je imel parvovirozo (in je čez nekaj dni poginil), pa (zaradi krivde veterinarja) ni še bila drugič cepljena, prvič pa jo je cepila vzrediteljica pri 5 tednih.
Le zakaj se ravno na tem forumu včasih počutim tako staro?

Praviš, da se pri Oksu epilepsija ni pojavila 4 kolena nazaj. Le kako za vraga si to lahko preverila? Ne samo direktne prednike ampak vse njihove brate in sestre in vse njihove potomce? Samo za primer, kako zagonetna zna biti ta bolezen: Mamina psička je imela v svojem življenju 4 legla. Pri eni psički iz tretjega legla se je pojavila epilepsija, ko je bila stara slabi dve leti. Ker je bil to edini primer, smo mislili, da gre za nesrečni slučaj z neznanim vzrokom. Iz tega tetjega legla je mama obdržala psičko, ki je imela dve legli, vsi mladiči so bili zdravi. Vendar smo kasneje izvedeli, da je dobila epilepsijo potomka ene izmed teh mladičk. Malo sem poizvedovala in izbrskala, da ima epilepsijo še ena potomka psičk iz tega tretjega legla. Ker je bilo vseh psov veliko, bolni pa so bili samo trije, to niti ni pretirano odstopalo od statističnega povprečja. Vendar so bili vsi trije potomci ene  vzrejne kombinacije, kar ne more biti več slučaj. Za vse pa tri bi lahko ugotovili, da so bili vsi njihovi direktni predniki zdravi.

Nikakor ne trdim, da Oksova bolezen ne more biti posledica cepljenja, se mi pa to ne zdi zelo verjetno. Ljudje zelo radi najdemo logične zveze dogodkov, ki v resnici sploh niso povezani med seboj. Naj si za primer spet sposodim mojo mamo. Lani je dala svojo slabih 13 let staro psico cepiti proti steklini. Dan po cepljenju psička, ki prej kakšnih večjih težav ni imela, sploh ni mogla več vstati. Mama je bila seveda prepričana, da gre za posledico cepljenja (tudi ona je imela priložnost videti pse, ki so ohromeli po tisti Zemunski packariji). No, pregled je pokazal, da gre za spremembe na hrbtenici, nenadno poslabšanje pa je bilo posledica tekanja po stopnicah. Mama se je namreč spomnila, da je po cepljenju odšla še na obisk k prijateljici, ki živi v bloku, psica je veselo dirkaka po stopnicah gor in dol, doma pa ji že leta ni bilo treba po stopnicah. Stanje se je potem sčaoma izboljšalo, letos je bila spet cepljena in ji ni bilo nič.

Logiran
AnaJ
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.903



WWW
« Odgovor #116 : petek, 24.06.2005 : 22:23:16 »

Pozdravljeni!
Kot vidite sem prvič na tem forumu, amak me je tema o epilepsiji takoj pritegnila, saj imam tudi jaz psičko, škotsko ovčarko Kalo, ki ima epileptične napade. Prvič jih je dobila napad ko je bila stara 4 mesece in se je zgubila za dva dni jo ni bilo domov. Malo je tudi moja krivda da se je zgubila, ker sem takrat šla s kolesom v trgovino in nisem opazila da mi psička sledi. In seveda ker sem bila dosti hitrejša od nje jo je na razpotju cest prestregel avto in jo preganjal pred sabo dobrih 6 kilometrov ( Ta človek ima srečo da ne vem kdo je bil, ne vem kaj bi mu naredila če bi vedela) in tam se je skrila v eno votlino in smo jo iskali 2 dni. Cry Ko smo jo končno našli je bila tako prestrašena da je kar grizla, imela je tudi prehlajen mehur in po dveh tednih je dobila prvi napad, k sreči je bil takrat pri nas v gosteh ( imamo namreč turistično kmetijo) veterinar ki je ta napad videl imn moram reči da sem vesela da je bil takrat ob meni saj sem takrat mela samo 12 let in res nisem vedela kaj moram narediti. Ko mi je vse razložil mi je bilo dosti lažje. Ker pa je takrat imela vsak dan napad po več na dan mi je seveda svetoval da bi bilo dobro če bi jemala tablete, kajti napadi so bili preveč pogosti in predolgo trajajoči. 3 leta je dobivala eno tabletko na dan , potem pa sem ji zmanjšala na polovičko tablete, in sedaj ko je stara 8 let sem ji lansko leto poskušala zmanjšati na četrtino tablete po nasvetu veterinarja, ampak so se ji takoj pojavili pogostejši napadi, in tako sva ostali na polovički. Je pa res da tablete resnično pomagajo saj jih je mela dosti manj, sedaj ji pa ima na vsake 3 do 6 mesecev enega. veterinar mi je tudi rekel da jo moram takrat ko ima napade čim manj premikati saj ji lahko polomiš vretenca,ker postane njegovo telo čisto trdo. Najbol pomaga če se vsedeš zraven nje in jo tolažiš.
Vem pa da vseh teh 8 let ne bi zamenjala za nič na svetu, mnogo ljudi mi je reklo,tusi moji najbližji naj jo dam usmrtit ampak to ne gre kar tako in čeprav sem imela takrat šele 12 let vem da bi me lahko prisili da jo damo proč,k er smo pač imeli poleg Kale še 3 pse ,vem da če bi mi to naredili ne bi bila nikoli več ista, saj je prav Kala izbrala mene za svojo lastnico, ker smo imeli leglo doma, komaj po 4 urah življenja je prva prilezla k meni  in sem že takrat vedela da naju ne bo nič ločilo. Smiley
 No to je bila moja izpoved, in vso srečo tistim lastnikom psov in njihovim psom ki se srečijejo s to boleznijo veliko sreče in ljubezni.

Ana in Kala, Runo in Bella
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #117 : ponedeljek, 27.06.2005 : 11:32:32 »

Sicer nisem noben ekspert, ampak kolikor sem jaz v svojem življenju prebrala o epilepsiji je nič ne povzroča, ampak je to dedna motnja. Posamezni zunanji faktorji lahko zgolj sprožijo epileptični napad, zasnova za samo bolezen pa je v telesu. Tako je dokazano, da so npr. ljudje ves čas nosilci epilepsije, pa zaradi srečnih okoliščin niso bili nikoli izpostavljeni zunanjim faktorjem, ki bi povzročili napade. Razlika od posameznika do posameznika in verjetno tudi od psa do psa pa je prvo kot prvo kateri faktor povzroči napad in kakšno količina oziroma intenziteta dražljaja ga povzroči.

To torej v bistvu pomeni, da lahko pri enem epileptičnem psu cepljenje posredno povzroči napad, pri drugem pa ne, je pa dovolj da ga nekaj prestraši in že doživi napad. Skratka jaz si nikakor nebi upala trdit, da je cepljenje vzrok za epilepsijo.
Logiran
oks
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 673


« Odgovor #118 : ponedeljek, 11.07.2005 : 08:15:56 »

No po vseh prebranih literaturah, lahko z gotovostjo trdim, da je epilepsija pri Oksu nastala čisto zaradi cepljenja in nikakor ni dedno pogojena. Tudi mnenja veterinarjev se razlikujejo in večina je prepričanih, da se bolezen nikakor ne deduje. Ko je Oks dobil Psorinum (ki izniči negativne učinke cepiva) se je stanje čudežno popravilo!
Logiran
Ajda
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 214


« Odgovor #119 : ponedeljek, 11.07.2005 : 09:55:50 »

Uma, to da epilepsije nič ne povzroča, vsekakor ne bo držalo. Do epilepsije pride zaradi okvare v delovanju možganov, to pa lahko povzroči precej različnih dejavnikov, ki nimajo z dedovanjem nobene veze.

Oks, to da se epilepsija nikakor ne deduje, je zelo smela trditev, in večina veterinarjev ni dovolj specializiranih in strokovno podkovanih na tem področju, da bi lahko to trdili. Vsekakor pa se mnenja razhajajo, o delovanju možganov in epilepsiji se pa še vedno ve premalo, da bi lahko karkoli z gotovostjo trdili. Tudi v tvojem primeru bi lahko bilo cepljenje samo povod, ne pa tudi vzrok za epileptične napade.
Logiran
Strani: 1 ... 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 ... 27   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Nevrološke težave  |  Tema: Epilepsija
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines