mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 18.07.2024 : 09:30:56

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: Kako naj se odločim
Strani: 1 ... 50 51 52 53 54 [55] 56 57 58 59 60 ... 84   Dol
Natisni
Avtor Tema: Kako naj se odločim  (Prebrano 149777 krat)
0 članov in 5 gostov pregleduje to temo.
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #810 : sreda, 16.04.2008 : 22:30:47 »

Predvsem se pa osredotoči na tole, kar si napisal:

"da je pes prijazen do ljudi, otrok, da ni nevaren do okolice..."

V veliki meri je to odvisno od tebe. Šolan in vzgojrn noben ne pride na svet.
Pa zanima me še nekaj - kaj TI psu lahko nudiš? Razen pesjaka in občasnega letanja ob biciklu?
Logiran
m7
novinec
*
Sporočil: 3


« Odgovor #811 : četrtek, 17.04.2008 : 00:58:03 »

Mavrica kdaj je to? kakšen link?

Kaj mu pa naj nudim psu? Ljubezen, hrano, streho nad glavo, vsakodnevno rekreacijo, oskrbo,... Kaj mu pa še lahko več? Pač pes bo zunaj, ker smo vedno imeli psa zunaj(staršem ni všeč ideja, da bi živali bile v hiši) in še nobenemu ni nikoli nič manjkalo. Ima hiško, deke.
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #812 : četrtek, 17.04.2008 : 01:16:12 »

Kupite si pliškota.
Logiran
aska2005
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.672


« Odgovor #813 : četrtek, 17.04.2008 : 07:00:43 »

m7 Razstava bo ta vikend in sicer tako v soboto kot v nedeljo v Celju Wink

Kaj mu pa naj nudim psu? Ljubezen, hrano, streho nad glavo, vsakodnevno rekreacijo, oskrbo,... Kaj mu pa še lahko več? Pač pes bo zunaj, ker smo vedno imeli psa zunaj(staršem ni všeč ideja, da bi živali bile v hiši) in še nobenemu ni nikoli nič manjkalo. Ima hiško, deke.
Šolanje Roll Eyes

Sama sicer nimam SH-jke, a vseeno vem, da so to res izredno aktivni psim. Rabijo res ogromno gibanja. Samo ne priporoča se jih začetnikom. Zavedati se je treba,da so izredno svojeglavi in če želiš poleg aktivnosti imeti še izredno poslušnega psa, lahko pozabiš na to. Seveda se s šolanjem, da tudi to. To s šolanjem ne mislim samo opravljena mala šola in potem OŠ ter potem konec. Pač pa stalno po malo  jim je treba možgančke zaposlit, margari s kakšnimi trikci Wink. So lepi, a ni vse na izgledu, ker ko se odločamo za pasmo, je treba pogledati tudi karakter psa Wink. Ok zaenkrat toliko Wink

lp
Logiran
nezzek
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.483


« Odgovor #814 : četrtek, 17.04.2008 : 15:41:01 »

Jaz mislim da se na Celjski razstavi malo "razgledaš" za pasmo potem pa te bo malo tudi vzreditelj ocenil (če ni tak ki mu je samo važno da psa proda). Vsak vzreditelj ima pravico, da se odloči komu bo psa dal in komu ne in če ti psa ne misli dati mu tega ne boš preprečil.
Jaz bi se na tvojem mestu pogovorila s kakšnim vzrediteljem (seveda tiste pasme ki si jo boš izbral)

lpš nezzek&Bella  Kiss
Logiran
aska2005
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.672


« Odgovor #815 : četrtek, 17.04.2008 : 15:47:10 »

Se strinjam z nezzek. Tako bo res najbolje Smiley.

lp
Logiran
Thar
novinec
*
Sporočil: 35


« Odgovor #816 : četrtek, 17.04.2008 : 16:18:38 »

m7,

tudi sam sem še vedno v dilemi katerega psa kupiti. Nekako se nagibami k retrieverjem (zlasti labradorcem)  Undecided
Na tem forumu sem kar precej spraševal (in še sprašujem) ljudi, ki imajo izkušnje in so ti voljni svetovati. Moram reči, da smo bliže odločitvi, čeprav še ne dokončni, saj je odločitev (vsaj pri nas) stvar cele družine. Zato smo se odločili in gremo ta vikend v Celje, kjer bomo (upam) izvedeli vse kar nas še zanima.  Mislim, da je vredno spraševati, prisluhniti, premisliti... Smiley
Mimogrede - moj nečak ima haskija in porabi ogromno časa, saj kuža zahteva zelo veliko ukvarjanja (večkrat na dan ogromno gibanja - sprehodi, tek...). Sicer mu ni žal, saj pravi, da mu kuža trud povrne na svoj način.
Lp
Logiran
aska2005
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.672


« Odgovor #817 : četrtek, 17.04.2008 : 16:26:34 »

Mimogrede - moj nečak ima haskija in porabi ogromno časa, saj kuža zahteva zelo veliko ukvarjanja (večkrat na dan ogromno gibanja - sprehodi, tek...). Sicer mu ni žal, saj pravi, da mu kuža trud povrne na svoj način.
Res ti povrnejo Smiley Sama imam sicer AM-jko, kar je podobno Wink

lp
Logiran
m7
novinec
*
Sporočil: 3


« Odgovor #818 : četrtek, 17.04.2008 : 23:14:43 »

m7 Razstava bo ta vikend in sicer tako v soboto kot v nedeljo v Celju Wink
Šolanje Roll Eyes


Seveda, šolanje itak. Ok, to sem pozabo napisat. Normalno da nočem "divjaka". No vsem, ki ste svetovali do zdaj hvala. Ampak se še sam najbolj nagibam samojedu. Ga imata dva moja znanca, in se tudi sam z njima zelo razumem. S psičkoma seveda. ;-)
Logiran
aska2005
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.672


« Odgovor #819 : petek, 18.04.2008 : 06:14:58 »

Seveda, šolanje itak.
Super Smiley

Logiran
Alba
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.517


« Odgovor #820 : petek, 18.04.2008 : 08:18:45 »

Ja SH je vsekakor zelo posebna pasma. Ampak glede odločitve med SH in samojedom bi nekaj pomembnega pripomnila. SH je sicer zelo rad v hiši z ljudmi - imam eno skcrkljanko te pasme. Pri nas je drugače dopoldan v pesjaku, popoldan pa po navadi kar cel čas nekje z mano. Ali sva zunaj, ali se igrava v pesjaku ali pa lenari pod kuhinjsko mizo. Samojedi pa mislim, da so nesrečni zunaj in jih je boljše imeti vedno ob človeku.
Drugače glede ubogljivosti so samojedi vsekakor ob pravi vzgoji boljša varianta kot SH.
Moja huskyca je moj prvi pes, ampak najbrž sem zmogla zato, ker mi karakterno zelo odgovarja. Zavedati se moraš, da je to pes, ki ga nikoli ne voziš okoli brez povodca, ker je lovski nagon tako močan, da takrat lastnik zanj ne obstaja. Ne sme se jih vzgajati na silo, jaz daleč največ dosežem preko malo neumnih igric.
Logiran
Thar
novinec
*
Sporočil: 35


« Odgovor #821 : petek, 18.04.2008 : 09:08:10 »

Ojla,
kar nekaj vas ima psa v stanovanju. Do sedaj smo govorili o problemih z dlako (več sesanja...).
Bili smo na obisku pri prijateljih, ki imajo mlado labradorko (črna, izredno lepa in prijazna, vendar zelo živa - se pravi, da je zdrava!). Nekaj časa so jo imeli v stanovanju, vendar jim je naredila precej škode (sedežna, podboji vrat, spodnji deli omar.. so bili zgriženi) zato jo imajo sedaj v pesjaku. Na sprehod jo peljejo 2-3 x na dan (ni več take navezanosti na družino kot prej?). Kakšne so vaše izkušnje glede podobnih problemov v stanovanju oziroma kako ste te probleme odpravili? (roko na srce - ne bi mi bilo vseeno, da bi imeli npr. strgano usnjeno sedežno...)
Lp
Logiran
Miss Teja.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.261


« Odgovor #822 : petek, 18.04.2008 : 09:31:56 »

Pozdravljen Thar.
Na prvem mestu je seveda šolanje in pa vztrajnost. Ko ga boste videli da hoče kaj grizti mu to odločno prepovejte in ponudite v zameno kaj kar lahko grize npr. kakšno kost iz trgovine za male živali ipd.
Priporočam vam, da ko vas ni doma oz. ko psa ne morete "nadzirati" daste psa v ti. bosk oz. kletko za v stanovanje. Mi namesto kletke uporabljamo sobo, ki je Oskarjeva in so v njej samo skodelice in pa košara. Ta "boks" je tudi zelo koristen npr. ko bo vaš pes kdaj npr. pri sorodnikih in ne bo imel na razpolago stanovanja bo lepo počakal v boksu, zato je tudi pomembno, da psa že od začetka navajate na boks.
Je pa res razlika, ali je pes v tanovanju ali boksu. Jaz si kar ne morem predstavljati, da bi Oskar bil nekje zunaj.
Upam, da sem kaj pomagala.
lp Teja.
Logiran
aska2005
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.672


« Odgovor #823 : petek, 18.04.2008 : 09:34:23 »

Thar a na pudlja pa si kaj pomislil, da bi ga imeli. Tem dlaka ne odpada, pač na vsake tolko časa se ga pelje k pasjemu frizerju, da ga postriže Wink
Pri moji je tako, da ko ni v sezoni menjave dlake (podlake), ni tako veliko dlak po tleh ipd. Trenutno se misi in jo je vsepovsod polno. Zato glavnik in krtača  ter sesalec so večkrat na delu. Imam jo čez dan v pesjaku, včasih pa tudi pri meni v stanovanju. Ker ni imela koj pesjaka, je seveda tudi kakšno škodo v stanovanju naredila kot npr. malce pogrižene noge od kuhinjske mize Wink To je treba pač v zakup vzeti.  V pesjaku se je pa moja madam lotila pa pasje utice, da si jo malce po svoje predela. Zelo rada je bila z vsemi reklamami in novicami na tekočem in posledično razcufala ne vem koliko časopisov in reklamnih prospektov Wink To je počela, ko je bila mlajša, sedaj je mir. Lahko pa ga že od malega navajaš na boks in ko tebe ni, je pes enostavno tam, če nimaš možnosti pesjaka.

lp
Logiran
aska2005
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.672


« Odgovor #824 : petek, 18.04.2008 : 09:36:32 »

Thar pa kot je napisala že Miss Teja.
Logiran
Strani: 1 ... 50 51 52 53 54 [55] 56 57 58 59 60 ... 84   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: Kako naj se odločim
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines