mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 18.07.2024 : 13:24:44

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: Kako naj se odločim
Strani: 1 ... 41 42 43 44 45 [46] 47 48 49 50 51 ... 84   Dol
Natisni
Avtor Tema: Kako naj se odločim  (Prebrano 149823 krat)
0 članov in 12 gostov pregleduje to temo.
Felina
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 450


« Odgovor #675 : petek, 02.11.2007 : 14:10:12 »

Te pasme, ki si jih naštel, so med seboj karakterno kot dan in noč. Skupno imajo samo to, da so odlakane.  Najbolje bi bilo, da se z družino pogovorite, kaj želite od psa, potem pa zozžajte krog izbora. Polarci so recimo dokaj zahtevni za vzgojo, imajo svoje specifike, ovčarji rabijo konkretno mentalno zaposlitev, novofundlance in bernce pa ne poznam preveč, tako da ne morem pametovat.
Logiran
piapr
otrok do 14 let
*
Sporočil: 11


« Odgovor #676 : nedelja, 04.11.2007 : 18:15:13 »

hvala...bom pogledala...
Logiran
Gods_angel
novinec
*
Sporočil: 22


« Odgovor #677 : četrtek, 29.11.2007 : 00:59:32 »

odlocil sem se za nakup psa in imam nekaj vprašanj. z družino si želimo psa za v hišo. iščemo pa predvsem pasme, ki sodijo med dovolj aktivne kar je res da je večina majhnim psov in dovolj bistroumne. Prosil bi za kakšne nasvete katere pasme priporočate iz prve roke in ki so primerne za bivanje v hiši. Se pravi tudi da ne puščajo ogromne dlake.
Trenutno se navdušujemo nad bostonskimi terierji in francoskimi buldogi ampak bi rad zvedel če ima kdo kakšne nasvete o tej pasmah in tudi o drugih, ker ne bi rd spustil kkšne pasme iz mojega preučevanja, ker je to vseeno zelo velika odločitev.
Logiran
TinaZ
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.533


« Odgovor #678 : četrtek, 29.11.2007 : 10:05:31 »

Moj nasvet je, da poiščeš vzreditelje obeh pasem in se zmeniš za obisk, da boš v živo videl oboje.
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #679 : petek, 30.11.2007 : 07:36:30 »

Enkrat sem slišala, da žival, ki je največ dlak v avtu na sedežu pustila in se jih je težko ven spravlo, prav bostonski terier. Meni so tudi zelo všeč samo ne zaradi dlake.  Grin

Ne vem pa kako bistroumen in aktiven je francoski buldog...  Wink Roll Eyes Tongue
Buldogi definitivno niso kaj dosti aktivni pa tudi dokaj trmasti verjetno Wink

Najbolje, da se pogovoriš z ljudmi, ki omenjeni pasmi imajo in greste skupaj na kakšen sprehod.
Predvsem se dobro poduči o karakterju in boleznih, poleg ostalega...
Logiran
TinaZ
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.533


« Odgovor #680 : petek, 30.11.2007 : 09:54:59 »

Francozki so blazno bistri (še celo tako, da to znajo dobro izkoristit sebi v prid), aktivni pa tako, da res težko verjameš, da je to buldog. Dlaka se jim osipa 2x na leto, drugače pa ne (je pa res, da se težko ven spravijo, ker so kratke in trde pa se ajn zapičijo v blago). Pomoje sta z bostoncem glede dlake na istem.
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #681 : petek, 30.11.2007 : 13:23:43 »

A res!?
Sama sem vidla samo enega tako, da sem sklepala po njem.

Res zanimivo...  Cheesy
Logiran
TinaZ
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.533


« Odgovor #682 : petek, 30.11.2007 : 13:49:53 »

Hehe, res da je bila Buba med bolj (hiper)aktivnimi francozki na sploh, samo ne upam si pomislit, kakšen mora biti šele bostonček, če so že tile štruklji tako živahni. Mogoče si pa spoznala DeeDee od forumovca Gregorja F- ona je pa tko na easy, da ne morš verjet, ko da bi non stop meditirala...
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #683 : petek, 07.12.2007 : 14:38:53 »

Malček dvomim. A je iz obale? Pa še pred nekaj leti je bilo.
Sicer pa je živahnost relativna. Jaz mam dokaj aktivno pasmo in sigurno malo primerjam s tem kar poznam.
Logiran
Botticelli
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 494


« Odgovor #684 : petek, 07.12.2007 : 23:46:33 »

Aktiven, temperamenten, bister, ne pušča dlake (vsaj gola različica ne Smiley) - kitajski goli pes.
Pa ne gledati po knjigah, ker so res grozne slikice not, opis pa večinoma drži. Pa še pasjega vonja nimajo, prav dišijo če mene vprašaš Smiley Skratka idealni Smiley
Logiran
tjaša123
rad pišem
****
Sporočil: 326


« Odgovor #685 : ponedeljek, 10.12.2007 : 22:14:38 »

Gods_angel jaz ti naprimor priporočam irskega mehkodlakega pšeničnega terierja.Par stvari na kratko:ne lajajo prav pogosto,v stanovanju ne najdeš niti ene dlake,so zelo čisti,je prečudovit družinski pes ki obožuje otroke (vsaj pri nas doma),so zelo hitro učljivi, dlaka ni zahtevna,so srednje veliki in če iščeš psa,ki mi se s tabo rekreirav je to pravi.Jaz imam psičko staro 8 mesecev,ki sem jo kupila tudi za to da mi dela družbo pri vsakdanjem teku. Meni se zdijo zelo pametni psi.So zelo čisti.Jaz ne zamenjam za nič pa ni naš prvi in ne zadnji pes.

Pa veliko sreče pri iskanju novega družinskega člana!;)

Lep pozdrav Tjaša,Blondie,Nils
Logiran
Pmaxi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.656


« Odgovor #686 : torek, 11.12.2007 : 17:47:06 »

Se globoko strinjam z Botticelli. Do sedaj sem imela veliko različnih psov, a mi karakterno najbolj ustreza ravno kitajc. Goli res ne pušča dlake, do čim powder puff jo. A ta dlaka ni tista ta zoprna, ki se zapiči v blago, temveč je tako kot človeški las.
In tudi powder puffi ne smrdijo! oz. sploh nimajo vonja, razno ko so skopani. takrat pa tako lepo dišijo po šampončku  Wink
Logiran
barbara007
novinec
*
Sporočil: 31


« Odgovor #687 : nedelja, 20.01.2008 : 18:34:04 »

Lep pozdrav! Imam velik problem in sem se odločila da ga bom kar tukaj v tej temi napisala. Ker je namrečt tako da se nevem odločit. Imam psa zlatega prinašalca starga 3 mesce in do sedaj je bilo vse vredu, zdaj so se pa začeli problemi. Poleg šole sem si najdla še službo in me večinoma časa ni doma, čez vikend pa preživim s fantom. In tuki se vse zalomi. Zdi se mi da imam preveč obveznosti in da se mi bo zmešalo. Služba je bila nuja da si jo poiščem in zdaj trpijo ostale stvari na račun tega. Pes je zaenkrat še pri meni ampak more čimprej it vn al pa od hiše, čeprav se bom težko ločla od njega. Doma mi očitajo da ne skrbim za psa, fant pa da nimam časa za njega, tak da vse to ne gre več. Prej je še nekak šlo, zdaj pa služba. Sej vem da se vse da če se hoče, sej mi pomagajo starši ampak to ni to. Glavna skrb je moja, jaz sem si ga zaželela. Vem da bi mogla dobro premislit kaj in kako, ampak je bila takrat situacija popolnoma drugačna. Zdaj je težko dopoldne sem v službi popolne v šoli, ali obratno. Zjutri in zvečer edino da bi bila s spom. Čez vikend sem pa s fantom. Nevem kaj naj nardim? res bi prosla za pomoč, nočem da pes trpi zarad tega, zasluži si vso pozornost in dobrega lastnika. Sej ne da ne skrbim za njega, ampak je vsega preveč na kupu in ne gre.
Kako naj se odločim?
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #688 : nedelja, 20.01.2008 : 18:54:16 »

A čez vikend ne moreš biti skupaj s fantom in psom?

Vsi mi delamo in imamo čas za pse samo zjutraj in pozno popoldne ali zvečer po službi. Pa seveda ob vikendih, ko so cela familja in prijatelji skupaj, seveda so psi zraven.

lp
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.347


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #689 : nedelja, 20.01.2008 : 19:00:18 »

barbara007, tole je tema o dilemah, kako naj se odlocimo pred nakupom psa oz. ko psa kupujemo, zato predlagam, da odpres temo v kajinem koticku v rubriki "psi", saj je tista namenjena oddajanju psov oz. dilemam okrog tega.

Nic pa tudi ne skodi, ce vedo za takle skrajno neodgvoren nakup tudi vsi tisti, ki so se samski, pa zivijo pri starsih, pa si umislijo psa ..., da se lahko ze cez en mesec vse spremeni - si najdejo fanta in sluzbo - zato psa hajd cez prag.

barbara007, preberi si zgodbo Kako si lahko to storil?. Konec tvoje "pasje zgodbe" najbrz ne bo tak, kot je v omenjeni, vendar gre za isti point. Gre za prioritete, ki so bile pri tebi pred enim mesecem v psu, zdaj so cez teden v sluzbi, cez vikend v fantu, v bodoce bodo pa bog ve kje - vzorec je v tem, da se zavrze tisto, kar je bilo prioriteta se pred kratkim casom, namesto da bi se cas, denar, energijo, interes ... porazdelilo med vse prioritete in se tako ob sprejemanju odgovornosti za lastna pretekla dejanja vozilo naprej.

Ne nameravam te kakorkoli prepricevati, kaj moras storiti, kaj si storila/delas/bos storila narobe, temvec pisem tole sem izkljucno zato, da preberejo drugi se preden bodo zaceli razmisljati o psu. Tudi druge prosim, da ne "padete ven" v tej temi.
Logiran

Strani: 1 ... 41 42 43 44 45 [46] 47 48 49 50 51 ... 84   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: Kako naj se odločim
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines