mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 18.07.2024 : 17:38:20

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: Kako naj se odločim
Strani: 1 ... 32 33 34 35 36 [37] 38 39 40 41 42 ... 84   Dol
Natisni
Avtor Tema: Kako naj se odločim  (Prebrano 149907 krat)
0 članov in 15 gostov pregleduje to temo.
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #540 : torek, 29.08.2006 : 14:23:16 »

Lahko pa celo dobiš takega psa kot si želiš v zavetišču. Verjetno na razstave ne boš hodil in svetovno v agilitiju ti tudi ni cilj Wink

V azilu je fant posvojil rodovniškega prepeličarja, meli so tudi angleške setre brez rodovnika (tudi mladičke) in veliko odraslih psov in mladičkov mešančkov in tudi pasemskih. NO, dobermane, APBT-je, male pudeljčke, ma ni da ni...  Wink
Logiran
5rca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 687


WWW
« Odgovor #541 : torek, 29.08.2006 : 14:41:28 »

ja, treba se je malo pozanimati naokrog, ne pa vzeti prvo stvar, ki se ti ponudi. Pa še dobro stvar narediš, če vzameš iz zavetišča (jaz bi 100% vzela iz zavetišča, če ne bi od psa pričakovala določenih lastnosti - recimo, mucke vzamem vse iz zavetišč).
Logiran
agnes777
novinec
*
Sporočil: 10


« Odgovor #542 : ponedeljek, 04.12.2006 : 22:44:12 »

Kaj predlagate? Naša družina šteje dva čoveška in dva pasja člana. Gre za maltežana in labradorca (oba sta stara tri leta). Rada bi povečala našo človeško-pasjo navezo  še za enega kosmatinca. Naša kužka se dobro razumeta, predvsem ta mali, ki je par mesecev mlajši, je nor na labradorca. V mislih imam samičko kakšne manjše pasme. Kak predlog?
lp in hvala
Logiran
ka ty a
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.919


« Odgovor #543 : ponedeljek, 04.12.2006 : 22:45:26 »

mešanček/mešanka iz zavetišča če vam ni mar za rodovnik?
Logiran
Mano
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 78


« Odgovor #544 : ponedeljek, 04.12.2006 : 23:13:44 »

Absolutno se strinjam s Katyo. Mi smo letos poleti posvojili brezdomčko in prvič sem začutila, kako je to drugače od tega, ko si psa kupiš. Sicer je naša rodovniška, a sterilizirana, tako, da četudi bi bila totalno tutti frutti strasse mix brez kakršnih koli pqapirjev, bi jo vzela- to je pasma Unikatni pes Smiley. Kakorkoli bo kdo rekel da je isto, a jaz lahko iz lastne izkušnje, ki je še sveža povem, da take vrste ljubezen ti lahko da le nekdo, ki mu pomagaš iz hudega. Naš prvi kuža, ki je tukaj od malega in mu gre seveda najlepše na svetu - on ne pozna drugega kot lepo in seveda ni nič manj vreden kot nova. Naša novinka pa je dala ogromno skozi in vam povem, da je občutek, ko vidiš, kako pes sprejme dom, ko si dobesedno reče, tu sem pa doma, ko se moraš potrudit, da dobi zaupanje v ljudi in ko vidiš, da te ceni kot največjega boga in to samo zato, ker si dober z njo in ne ve kako naj pokaže srečo....Jz se vedno smejem že, ko se vozim iz dela domov, ker vem kako me bo vesela....Ljudje, ne znam povedat kako lep občutek je to. Dosedaj najlepši, ki sem jih v svojem 24letnem življenju začutila.

Pravzaprav brezveze primerjat, ker je oboje edinstveno, a če imaš pač preveliko srce in še kaj prostora v njem, zakaj ne pomagat nekomu, ki je že tukaj in morda nima tako dobrih možnosti kot kak rodovniški kuža. Če že želite čistokrvnega- tudi taki brezdomčki so.

No, to je moje videnje Smiley in te zato agnes77 pri tem res vzpodbujam !

Pa še pozdravček od moje posvojenke, ki mi sedi na krilu in se ji je ravno začelo kolcat Smiley
Logiran
lovethor
odvisnež
*****
Sporočil: 516


« Odgovor #545 : torek, 05.12.2006 : 11:09:22 »

Mano, sem kar kurjo polt dobila, ko si opisala, kako ti gre na smeh, ko se voziš domov, ker veš, kaj te bo pričakalo. Se pridružujem tvojemu mnenju, moj mali azilantek je tako vesel, da kar cvili, skače, liže, praska, se prekopica in to je tako lepo doživet - in to vsak dan znova! Najboljša droga na svetu. Zdi se mi, da mi kar naprej govori 'HVALA!'.

Agnes77, če ti ni pomembno, kakšne pasme je kuža, se odpravi po azilantka - zdaj jim bo še posebej hudo, ko pritiska mraz.

Logiran
drobtinica
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.477


« Odgovor #546 : torek, 05.12.2006 : 11:15:47 »

Agnes777, jaz poznam eno psičko, prijazno, pa še sterilizirano po vrh vsega. Ime ji je Žaklin, stanujoča v horjulskem zavetišču, pa še nekaj posebnega je.
Logiran
Mano
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 78


« Odgovor #547 : torek, 05.12.2006 : 14:09:33 »

Upam, da je nismo zgubili...Agnes777? Imam poimenovanje za vse mešančke in najdenčke Smiley (si ne upam, to napisat pod rubriko zavtišč, ker ste tam že vsi taki eksperti zanje pa me je sram Smiley

Mali unikatni pes
Veliki unikatni pes
Dolgodlaki unikatni pes
Kratkodlaki (npr.) štajerski unikatni pes

Hahahahahahaha, kak kjut Smiley
Logiran
tincat
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 136


« Odgovor #548 : ponedeljek, 15.01.2007 : 22:26:55 »

Živjo Agnes777, lepo da se bo vaša družinica povečala! Za kateregakoli kužka, se boš odločila ali ga boš posvojila ali kupila, ti želim veliko veselja z njim. Prosim te le za to, da če se boš odločila za nakup kakšnega čistokrvnega psa, ne kupuj psa v trgovinah z malimi živalmi. Ko se pogovarjam z ljudmi, se jih veliko, predvsem zaradi cene , odloča za tak nakup, ne vedo pa, da s tem podpirajo  črno trgovanje z živalmi in posledično tudi uničevanje standarda določene pasme.
PS: v Zonzaniju , so imeli pred kakim mescem mladičke labradorca- mix in pa leglo huskijev(mix?) Res so luštni.
Logiran
Alya 13
otrok do 14 let
****
Sporočil: 300


« Odgovor #549 : torek, 30.01.2007 : 20:05:02 »

Vem da sem že v nešteto temah težila s najrazličnejšemi pasmami!Najprej z višavskim terierjem nato z zlatim prinašalcem na koncu pa še z kokeršpanjelom!Vem zelo različne pasme Roll Eyes Zdaj pa bi rada da mi malo pomagate;rada bi(tudu družina)psa ki ne pušča preveč dlake,ga ne rabiš voziti k pasjim frizerom,je srednje velikosti in je lep in seveda ima ne preveč "divji" in ne preveč "len" karakter.Prosim ne naštevajte čivav ker je mama močno proti(tudi oče)Vem da bi se morala sama odločiti, ampak prosim pomagajte mi vsaj "približno"! Cry
Logiran
nemškadoga
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 539


« Odgovor #550 : torek, 30.01.2007 : 20:10:06 »

Jaz ti priporočam nemško dogo (kar iz prve roke Smiley ). Ima vse od naštetega in še mnogo več. Problem je samo v tem, da je xxl pasma. Je pa zelo prilagodljiva v stanovanju, če le ima dovolj gibanja.

Lp, Ines!
Logiran
ka ty a
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.919


« Odgovor #551 : torek, 30.01.2007 : 20:15:05 »

Basenji.Tega bi priporočala jaz.
Drugače pa mešanček.Iz zavetišča.
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #552 : torek, 30.01.2007 : 20:25:52 »

Basenji.Tega bi priporočala jaz.

Basenji ima veliko pretežek karakter za otroka, veliko divjine še v sebi. Jaz bi ga definitivno odsvetovala. Pri nakupu pasme je treba gledati predvsem na karakter, na ostale stvari se prilagodiš.

Mogoče bi bil kakšen papillon prava izbira, vendar bi bil verjetno problem glede cene. Drugače pa se tudi jaz strinjam, da je pri takih kriterijih najboljše vzeti kakšnega psička iz zavetišča, vidiš, kakšno dlako ima, kako je velik in imaš dobro vest, da si rešil ubogo pasjo dušo. Wink
Logiran
nemškadoga
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 539


« Odgovor #553 : torek, 30.01.2007 : 20:26:17 »

Basenji.Tega bi priporočala jaz.
Drugače pa mešanček.Iz zavetišča.

Basenji je tudi cool. Pa še diši. Zna pa biti nekoliko bolj dominanten.

Pri mešančku je problem samo v tem, da težje predvidiš karakter. Vendar lahko izkušeni ljudje ocenijo tudi to, če nekaj časa preživijo s dotičnim psom.

Lp, Ines!
Logiran
ka ty a
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.919


« Odgovor #554 : torek, 30.01.2007 : 20:28:44 »

Kaj pa mops?
Logiran
Strani: 1 ... 32 33 34 35 36 [37] 38 39 40 41 42 ... 84   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: Kako naj se odločim
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines