mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 18.07.2024 : 23:15:48

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: Kako naj se odločim
Strani: 1 ... 25 26 27 28 29 [30] 31 32 33 34 35 ... 84   Dol
Natisni
Avtor Tema: Kako naj se odločim  (Prebrano 150026 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #435 : ponedeljek, 24.10.2005 : 19:33:40 »

kaj pa Nova Scotia Duck Tolling Retriever?
Logiran
tyson
otrok do 14 let
*
Sporočil: 5


« Odgovor #436 : nedelja, 30.10.2005 : 20:27:40 »

Zanima me če kdo ve kdo prodaja:shar peija ali irskega terierja.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #437 : nedelja, 30.10.2005 : 20:42:23 »

Slovenski klub za sarpeje
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #438 : nedelja, 30.10.2005 : 22:24:41 »

Povrašaj še tule http://www.parlic.co.yu/golding/index.php

Kot sem videla imajo na strani, ki ti jo je predložila Nanook še star web naslov, zato sem ti priložila še tega  Smiley

LP,
Diana
Logiran
pzorko
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 267


« Odgovor #439 : četrtek, 16.02.2006 : 19:41:16 »

Imam soseda, poročen par, srednjih let, ki jima je pred kratkim umrl muc - lahko potrdim, da je imel ta muc najlepše življenje daleč naokoli. To, da je imel svojo sobo (v kateri je imel košarico, skodelice, igrače ...) ni nič. Imel je praktično vse! Vse, kar si lahko želi človek, kaj šele žival. Pogovarjala sta se z njim, ga vedno cartala, imela sta ga resnično za človeka. Seveda je obvladal tudi nekaj trikov, bil deležen rednih veterinarskih obiskov in samo kapo dol. Čeprav se je meni maček zdel žleht, sta ga ona imela (in ga še imata) neskončno rada.

Ampak vsega lepega je enkrat konec. Muc je umrl in zdaj je v hiši praznina. Seveda sem se moral takoj uštuliti in predlagati nakup psa, ker se jima zelo dopade sosedov zlati prinašalec.  Cheesy Zaenkrat se jima ideja zdi zanimiva, a skoraj prepričan sem, da bosta nabavila kakšnega psa. Pes, pa magar bo mešanec, ali pa superšampion, bo imel življenje kot kralj, tako da se za oskrbo ne rabite bati. Zdaj me pa zanima, kakšnega psa bi jima priporočali? Seveda živita v hiši, imata vrt, sta rekreativca. Sam se najbolj nagibam h koker španjelu, moja stara je za zlatega prinašalca, stari pa za bernskega planšarja. Nanosil sem jima že cel kup knjig in sedaj pridno bereta in se poučujeta o psih. Kakšen pes torej za začetnika? Nezahteven, lep, čist, nežen, prijazen (predvsem do otrok, ker bo imel z njimi sigurno OGROMNO stikov), učljiv. To so karakteristike, ki jih iščem.

Torej?

LP  Smiley
Logiran
Maja.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.065


« Odgovor #440 : četrtek, 16.02.2006 : 23:26:34 »

Tu imaš cel kup tem, ki ti bodo gotovo v pomoč:
http://www.mojpes.net/forum/index.php/board,29.0.html
Logiran
bauci
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.435


« Odgovor #441 : sobota, 18.02.2006 : 10:59:38 »

PZORKO, jaz pa predlagam kavalier španjela. se mi zdi, da ustreeza tvojemu opisu. razen, če bi bil morda premajhen?

http://www.mojpes.net/forum/index.php/topic,4169.360.html

varja
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #442 : sobota, 18.02.2006 : 16:50:32 »

Koker španjel nikakor ni pasma za začetnike. Ogromno lovskega nagona ima in s tem povezano veliko zahtev. Gledati je treba predvsem na izvor pasme, kakšen je bil njen namen in temu primerno izbrati glede na svoj življenjski slog. Prepričati se je treba, da lahko zadostiš vsem potrebam izbrane pasme.
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #443 : sobota, 18.02.2006 : 17:53:24 »

pzorko, jaz bi predlagala katerega od družnih psov (FCI 9. skupina). kavalir, kot je predlagala varja, bi bil dobra izbira, mogoče papillon? če si želita večjega bi bilo razmisliti o kromfohrlandcu (vendar žal v sloveniji ni dosegljiv).
Logiran
myphone
otrok do 14 let
**
Sporočil: 79


« Odgovor #444 : petek, 24.03.2006 : 15:29:43 »

mi bomo najbrž kmal kupil psa sm ne vemo kere pasme a ma kdo kšn nasvet? Undecided
Logiran
Drejči
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.862



« Odgovor #445 : petek, 24.03.2006 : 15:37:55 »

na tem postalu je ogromno opisov pasem, ravno tako debat o posamezni pasmi. Za zacetek preberite te opise, naslednji korak je obisk pasjih razstav, potem bo pa verjetno ze mnogo stvari, glede zeljene pasme, bolj jasnih.
Drugace je pa tezko pricakovati, da bi vam pravilno svetovali, saj vas sploh ne poznamo.

Pa se prosnja z nase strani: pisi slovensko. Hvala
Logiran

Moj cilj v zivljenju je...
...biti enako dobra, kot moji psi mislijo, da sem.

Nekateri pravijo, da sem pasja. Prav imajo.
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.347


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #446 : petek, 24.03.2006 : 15:58:49 »

myphone, ze dva dni brisem tvoja sporocila. V bodoce pisi v pravilni slovenscini in samo tam, kjer imas kaj povedati ali vprasati. Nasvetov tukaj ne mores dajati, saj si se premlada, da bi za tako pocetje imela dovolj izkusenj.
Ne odpiraj nobene nove teme, saj za to ni nikakrsne potrebe. Ce imas kaj napisati, najprej poisci za svoje vprasanje ustrezno temo.

V kolikor se ne mislis ravnati po pravilih, ki veljajo tukaj, ti bo pisanje onemogoceno.
Logiran

tesika
novinec
*
Sporočil: 28


« Odgovor #447 : petek, 24.03.2006 : 16:02:30 »

Jaz imam doma psičko pasme sibirsky husky in mešančka. Toliko težav kot mi je povzročila psička mi jih v življenju noben mešaček ni. Ko se bom odločala za naslednjega psa, bom vsekakor posvojila kakšnega zavrženega kužka, mislim da so ti kužki tako zelo hvaležni ko jih posvojiš, da ti to celo življenje vračajo.
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #448 : petek, 24.03.2006 : 16:14:49 »

Ne vem... A bo tema zaprta?

Sicer se psa izbira glede na to, kaj bi radi z njim počeli. Ali bi ga imeli za spremljevalca, bi rada bolj "lenega" ali bolj aktivnega, pz. koliko časa bi se ukvarjali s psom, kje bi živel... Tega je toliko... in vse je v bistvu že napisno po raznih temah.

Kaj bi ti rada počela s psom in predvsem kaj o tem pravijo starši?

Pa knjigo pasem v roke vzet, če se ti ne da celega foruma prebrat. Jaz sem tukaj že nekaj časa pa mi še zdaleč ne uspeva dohajat dogajanja kaj šele, da bi prebirala za nazaj  Tongue
Logiran
ka ty a
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.919


« Odgovor #449 : petek, 24.03.2006 : 17:30:23 »

a bi radi večjega ali manjšega psa?za v stanovanje ali za zunaj?
Logiran
Strani: 1 ... 25 26 27 28 29 [30] 31 32 33 34 35 ... 84   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: Kako naj se odločim
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines