mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 17.08.2024 : 22:50:36

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: Kako naj se odločim
Strani: 1 ... 43 44 45 46 47 [48] 49 50 51 52 53 ... 84   Dol
Natisni
Avtor Tema: Kako naj se odločim  (Prebrano 151400 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
oukeea
novinec
*
Sporočil: 2


WWW
« Odgovor #705 : sobota, 26.01.2008 : 11:05:49 »

Hej!

Že dalj časa se odločam za nakup kužka. Po tehtnem premisleku sem pristala na dveh pasmah: Čivava in Jack Russel.
Zaenkrat sem še študentka, živim pri starših v zelenem predelu Ljubljane... zato želim kužka s katerim bom lahko hodila tudi na sprehode po gozdu. Nekje sem prebrala, da čivave ne marajo daljših sprehodov oz. znajo biti ti za njih celo nevarni zaradi krhkih nožic. Je to res?
Poleg tega imam tudi željo odpeljati kužka v šolo, da se bova naučila poslušnosti in uboganja. So čivave sploh primerne za kaj takega?
Sicer preživim veliko časa doma za knjigami, zato bi bilo dobro, da ima kužek tudi mirno stran. To me zanima, če deluje pri Jack Russlih? Torej, da preklopi iz zunanjega sveta, na okolje ene sobe (večino časa bo kar pri meni v sobi).
Prosila bi vas še za kakršne koli informacije, ki bi mi prišle prav. Naj povem še, da še nikoli nisem bila lastnica psa. Hvala!
Logiran
aska2005
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.672


« Odgovor #706 : sobota, 26.01.2008 : 11:31:06 »

Poleg tega imam tudi željo odpeljati kužka v šolo, da se bova naučila poslušnosti in uboganja. So čivave sploh primerne za kaj takega?
Zakaj pa naj ne bi bile primerne Huh Vsak pes je in tud prav je, da se jih pelje v pasje šole. V malo šolo kamor sva z mojo pesjanko hodile, sta bile dve čivavici tud. Tvoja odločitev, da jo pelješ v pasjo šolo je še kako pravilna.

lp
Logiran
Moon
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.642


« Odgovor #707 : sobota, 26.01.2008 : 11:45:30 »

Ocitno si nisi o civavah se nic (konkretnega) prebrala, ker ce bi si, bi vedela da civave naravnost obozujejo sprehode. In sprehodi so za njih nevarni ravno toliko kot za vsakega drugega psa! Seveda lahko civavo tudi izsolas ce zelis, so ful ucljive. Nikar pa ne pozabi, da cetudi so majhne, so psi kot vsi ostali..
Preberi si malce temo pasme civava - fci 9 grupa. Je veliko napisano.
Logiran
aska2005
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.672


« Odgovor #708 : sobota, 26.01.2008 : 11:50:13 »

Moon točno tako Smiley
Logiran
oukeea
novinec
*
Sporočil: 2


WWW
« Odgovor #709 : nedelja, 27.01.2008 : 14:04:26 »

Hej!

Hvala vam za odgovore! mja... prebrala sem že kaj, ampak očitno same napačne strani...poleg tega zdaj vem, da tudi ne nasedam folku, ki očitno pasme ne pozna. Grem brati na forumu o pasmah, pa mi bo izbira gotovo lažja.

Hvala še enkrat!
Logiran
aska2005
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.672


« Odgovor #710 : nedelja, 27.01.2008 : 20:45:11 »

oukeea pametna odločitev, da si prebereš čimveč še pred nakupom psa.  Vsakemu mimoidočemu ne moreš verjeti kar ti pravijo. Meni je marsikdo rekel, da moje pasme se pa tako in tako ne da izšolati ipd.. Odločitev ti bo vsekakor tako lažja. Dobro bi bilo, da se povežeš z vzreditelji in že pred nakupom greš pogledat njihove pse in se pogovorite o pasmi še kaj več, za katero se dokončno pač odločiš..lp
Logiran
Thar
novinec
*
Sporočil: 35


« Odgovor #711 : petek, 04.04.2008 : 21:06:30 »

Hojla!

Še eden iz družine, ki se odloča za nakup psa! Z ženo imava dva šoloobvezna otroka in skupaj smo se odločili , da bomo pridobili še enega člana družine - psička. Do sedaj nismo imeli še nikoli psa in smo brez kakršnihkoli izkušenj - začetniki! Prebrali smo že precej literature, raznih forumov, spraševali prijatelje in znance, ki že imajo pse..., vendar se še vedno nismo odločili katero pasmo bi kupili (vsakdo ima najboljšega psa na svetu!). Psa si predstavljamo kot člana družine, ki bi lahko velikokrat šel z nami (ko smo v službi ali šoli bo doma), dvakrat na dan sprehod, ne agresiven, ubogljiv...skratka en prijazen ne preveč zahteven kuža za začetnike. Živimo v hiši z nekaj vrta. Zanimajo me vaši predlogi katerega psa kupiti (razlogi) - seveda z rodovnikom. Thanks! Smiley
Logiran
Ory
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.750


« Odgovor #712 : petek, 04.04.2008 : 21:12:35 »

Ocitno si nisi o civavah se nic (konkretnega) prebrala, ker ce bi si, bi vedela da civave naravnost obozujejo sprehode. In sprehodi so za njih nevarni ravno toliko kot za vsakega drugega psa! Seveda lahko civavo tudi izsolas ce zelis, so ful ucljive. Nikar pa ne pozabi, da cetudi so majhne, so psi kot vsi ostali..
Preberi si malce temo pasme civava - fci 9 grupa. Je veliko napisano.
Se strinjam!! Moj Billy ima toliko energije, da jo jaz tezko skurim..... hodiva tudi po 2 uri, pa nori kot zmesan!
Logiran
mavrica
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 411


« Odgovor #713 : petek, 04.04.2008 : 21:14:59 »

Hja, noben pes se ne rodi ubogljiv, tako da glede tega vam ne znam pomagat. Tongue
Pravzaprav, je izbira ogromna. Boste imeli psa notri ali zunaj? To je namreč eden najpomembnejših faktorjev...  Pasem je res odgromno...kot družinski pes običajno ljudem najprej na misel padejo goldni... čeprav je še ogromno drugih družinskih psov. Kaj pa zavetišča? Tudi mešančki so lahko odlični spremljevalci in družinski psi...
O čivavah se pa strinjam z Moon in Ory. Jaz z mojim čivavkom naprimer treniram agility. Wink
Logiran
Thar
novinec
*
Sporočil: 35


« Odgovor #714 : petek, 04.04.2008 : 21:28:50 »

Zunaj ali notri? Takole bom rekel: Če pes ne bo prevelik se bo najbrž kar hitro zgodilo, da bo pristal v hiši (prav velika pasma odpade).  Prebral sem, da se pes boljše socializira... ipd., če je čimveč z družino. Res je tudi, da so nam največkrat svetovali zlate prinašalce.
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #715 : petek, 04.04.2008 : 21:56:50 »

Thar, malo v razmislek, glede na to, da si rekel, da še niste imeli psa.
Imam psico, ki je težka malo več kot 30 kg, pa je neopazna. Rabi hrano, kratek sprehod, potem pa spi.
Imam tudi psa, ki ima cca 10 kg, pa je non-stop v pogonu (beri: akcija, lajanje, nikoli pri miru...)
Napiši kaj več, kaj želite, bomo lažje svetovali.
Logiran
Thar
novinec
*
Sporočil: 35


« Odgovor #716 : petek, 04.04.2008 : 22:19:22 »

Yo, hvala za odgovor!
Pod srednje velik pes si predstavljamo npr. velikost goldija, pod veliko pasmo npr. novofunlandec. Veliko ljudi nam je reklo: kupite malega psa, saj malo poje, pa še praktičen je - ga lahko vzameš s seboj kamorkoli (tudi na dopust). Zopet drugi govorijo: vzemite večjo pasmo, ti psi so mirnejši in bolj prilagodljivi. Zdaj se pa odloči... Mi bi psa imeli, kot sem že dejal, kot pravega člana družine - za na sprehode v naravo, za igranje, skratka čimveč bi bili radi skupaj s psom (zahteval bi povprečno ukvarjanje). Ne bi želeli psa, ki bi potreboval zelo veliko nege. Mogoče se malo nagibamo k srednje veliki pasmi, vendar nas skrbi kam s psom ko bi šli na primer na dopust (problem z manjšimi psi je tu manjši).
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #717 : petek, 04.04.2008 : 22:38:25 »

O tem sem govorila Smiley
Odločite se, kaj želite in koliko in kaj bi s psom počeli, potem bo odločitev lažja, verjemite!
Moj primer sem dala ravno zaradi tega, ker ste omenjali velikost psa.
Verjemite, je najmanj pomembna.
Mojo 30+kg psico lahko vzamete npr. kamorkoli, bo zadovoljna s hrano, pa kratkim sprehodom. Tudi mojega psa, težkega cca 10 kg lahko vzamete kamorkoli, pa vam bo po celodnevnem izletu še vedno skakal po glavi  - dobesedno.
Še vedno nisem zasledila, kaj od psa pričakujete, koliko časa ste mu sposobni/pripravljeni nuditi
Logiran
Thar
novinec
*
Sporočil: 35


« Odgovor #718 : petek, 04.04.2008 : 23:20:38 »

Yo, dobro vprašanje (najbrž je res težko, ko moraš vrtat v človeka če hočeš priti do pravega odgovora). Cheesy
Najbrž je navsezadnje res, da velikost psa ni na prvem mestu - pomembnejši je karakter. Pri vaši primerjavi bi se (jaz osebno) odločil prej za bolj umirjenega psa (psička!).  ::)Glede na to, da smo pri hiši štirje najbrž ne bi bil večji problem kdo bo peljal psa na sprehod. Vsekakor računamo na 2-3 sprehode s psom (zjutraj, pred šolo oz. službo), ob prihodu iz šole ali službe in zvečer. Glede na to, da so pri hiši otroci tudi nekaj igranja.. Šolanje psa smatramo kot obvezni del.
Yo, hvala! Mogoče še kakšna ideja??? Roll Eyes
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #719 : petek, 04.04.2008 : 23:37:21 »

Ja, v tem primeru vam svetujem bolj umirjenega psa, mogoče niti ne mladiča. Mogoče raje kakšnega odraslega psa, ki že obvlada sobno čistočo ipd. A Zavetišče v Horjulu ste že "prebrskali"?
Šolanje- super! Niti ne toliko zaradi psa, pač pa zato, ker zunaji opazovalec - inštruktor - vidi, kar sam ne vidimo!
Hja, ideje... Jaz sem skrbnica dveh zelo različnih psov in hkrati mama. Hm, glede na napisamo predvidevam, da so otroci tako mali, da bo skrbništvo na vas.
Torej izberite psa po svojih željah, verjeto otroci niso dovolj veliki/zreli, da bi lahko res prispevali k vsemu skupaj.
Pa še nekaj. Mali otroci, igra... Hm, jaz sem ful proti temu in velikokrat se slabo konča. Igra s psom mora biti usmerjena, mora imeti (vzgojni) cilj. Tega od otrok ne moreš pričakovati.  Koliko so pa otroci stari?
Za razmislek, jaz osebno psov in otroka nikoli ne puščam samih, ko pa so skupaj, sem pa na "preži"....
Logiran
Strani: 1 ... 43 44 45 46 47 [48] 49 50 51 52 53 ... 84   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: Kako naj se odločim
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines