mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sreda, 03.07.2024 : 18:53:52

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: Kako naj se odločim
Strani: 1 ... 11 12 13 14 15 [16] 17 18 19 20 21 ... 84   Dol
Natisni
Avtor Tema: Kako naj se odločim  (Prebrano 148862 krat)
0 članov in 13 gostov pregleduje to temo.
copic
gost
« Odgovor #225 : ponedeljek, 11.10.2004 : 11:21:33 »

andi...ja...sedaj imam tukaj priložnost povprašat, če ima kdo namen podariti peseka .... s takim značajem... zelo so mi všeč beagli...to morem priznati...ampak jih je še veliiiko... možno pa da bom vzel kakšnega mešančka, ker pravijo da so zelooooo hvležni in pametni kuški Smiley
Logiran
linchaich
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.241


« Odgovor #226 : ponedeljek, 11.10.2004 : 12:10:39 »

Glede na napisano, bo pes zivel zunaj! Se pravi alergija tvoja mame skoraj nima veze! In glede na to, da bo zunaj, ti priporocam dolgodlakega psa ... beagle na primer je za noter ... vsi kratkodlaki so za noter!

Zelis si samo zunanjo podobo psa ... kaj pa karakter .... koliko casa mu nameravas posvetiti ... zelis zelo aktivnega psa ali bolj "u easy" na primer?

Glede na to, da bos verjetno vzel mesacnka, imas se vseeno lahko neke "meje" glede karakterja! Ceprav pri mesanckih ne vemo tocno, sicer pa tudi pri pasemskem psu pasma ni zagotovilo ... so tudi izjeme!

Se pravi ... kaj zelis??? ... pa ne o barvah Wink !
Logiran
copic
gost
« Odgovor #227 : ponedeljek, 11.10.2004 : 12:14:23 »

Želim mirnega in hvaležnega psa, ki ni agresiven in napadalen, ker je pri naši hiši vedno veliko ljudi in otrok.
Logiran
linchaich
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.241


« Odgovor #228 : ponedeljek, 11.10.2004 : 12:25:11 »

Poglej v Kajin koticek!

Ali pa na spletno stran zavetisca Zonzani! In tudi v druga zavetisca - na primer Gmajnice!

Predlog: vzemite kako leto starega psa, da se bo vsaj priblizno videlo, ali je miren ... ni pa nujno ... bi bilo pa dobro, ce bi vedeli kaksno izkusnje je ze imel!

Ali zelite psa ali psicko ... nisem nikjer zasledila!
Logiran
andi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.633


WWW
« Odgovor #229 : ponedeljek, 11.10.2004 : 12:25:54 »

Psa si boš naredil sam. V zavetiščih lahko dobiš tudi mladičke, res pa je da bodi pozoren na podlanko. Hvaležen pes? Hm. Vsak pes je hvaležen za svojega gospodarja, če lepo ravna z njim, da se ti pa vsako jutro klanjal to pa ne.
Logiran
copic
gost
« Odgovor #230 : ponedeljek, 11.10.2004 : 12:36:57 »

... da se ti pa vsako jutro klanjal to pa ne.

nisem mislil to....ja...jaz bi rad mladička, ker bi ga lahko sam "uredil" itd...nekaj sem zasledil da majo sedaj naval mladičkov v azilu koper...od koder prihajam Smiley sedaj je zunaj dež...ob priliki (mogoče že ju3), ko bo lepo vreme, se bom odpravil jih pogledat...
 Tongue
Logiran
andi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.633


WWW
« Odgovor #231 : ponedeljek, 11.10.2004 : 12:40:54 »

copic, do jutri pa si preberi teme na tem forumu, ki se nanašajo na prehrano, nego, opremo, predvsem šolanje itd.
Logiran
copic
gost
« Odgovor #232 : ponedeljek, 11.10.2004 : 12:41:48 »

sem si že prebral... Grin
Logiran
andi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.633


WWW
« Odgovor #233 : ponedeljek, 11.10.2004 : 12:49:39 »

Žeee?? Madona, jst sem že 2 leti na tem forumu pa še nisem uspela vsega prebrati. Se mi zdi, da si se malce preveč zagnal.
Poglej še tale oglas, se mi zdijo psički kar primerni za zunaj.

http://www.profarm.net/mak/kuzki.htm
Logiran
AlesKo
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 130


« Odgovor #234 : ponedeljek, 08.11.2004 : 09:55:16 »

Kolega kupuje psa. Katero pasmo mu svetujete?Rabim pa bi takšnega, ki bi bil dober čuvaj (čuječ, glasne in oster) in ki bi dobro prenaša zimo. Rabil bi ga namreč za to, da bi čuval večje posestvo - tudi pozimi.
Logiran
Drejči
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.862



« Odgovor #235 : ponedeljek, 08.11.2004 : 10:19:39 »

Pastirske pasme bi recimo odgovarjale temu, kar potrebuje tvoj prijatelj.
Vendar pa je takole svetovanje preko neta zelo nehvaležno, ker o človeku, ki išče ne vemo čisto nič.  Pastirske pasme znajo biti zelo neugodne za enega začetnika, mogoče mu takšne pasme karakterno ne odgovarjalo in še mnogo je reči, ki so zelo pomembne pri izbiri psa.
Zato naj se malo obrne in gre sam pogledat na kakšno razstavo, naj prebere opise za pasme, ki ga zanimajo in predvsem naj se pogovori z lastniki, ki imajo doma pasmo, ki ga zanima.
Knjig in informacij je povsod dovolj.
Še najbolje pa bi bilo, da mu svetuje nekdo, ki ga dobro pozna in ima dovolj znanja o psih.
Logiran

Moj cilj v zivljenju je...
...biti enako dobra, kot moji psi mislijo, da sem.

Nekateri pravijo, da sem pasja. Prav imajo.
otta
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 29


« Odgovor #236 : nedelja, 30.01.2005 : 18:48:50 »

Pozdravljeni pasjeljubci in poznavalci psov,

Sprašujem v imenu svojih staršev, ki so se pred kratkim preselili na deželo. Ker hiša stoji dokaj na samem, si želita psa, ki bi bil dober čuvaj. Pes bi imel veliiiiik ograjen vrt. Zdaj pa me zanima katero pasmo bi jima priporočili. Moram povedati še, da se moj oče ukvarja tudi z vzrejo damjakov (jelenov) in si želi psa, ki bi ga lahko spustil v oboro in jelenjadi ne bi preganjal. Skratka želita si psa čuvaja, ki bi bil tudi ljubitelj otrok in ga prisotnost ostalih živali ne bi motila. Navdušujeta se nad Velikom švicarskim planšarskim psom, pa me zanima če bi bila to dobra izbira. Kaj predlagate?

Hvala za odgovore
Logiran
andi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.633


WWW
« Odgovor #237 : ponedeljek, 31.01.2005 : 15:57:30 »

Otta, tem o švicarskih planšarskih psih je odprta v rubriki pasme. Tam si lahko prebreš več ali manj o vseh pasmah, ki so pri nas "popularne". Če bo pes spal zunaj, potem izberite psa, ki ima dovolj dlake za zaščito pred mrazom (podlanka).
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #238 : ponedeljek, 31.01.2005 : 17:11:56 »

otta,
ja, res. Na forumu že obstaja tema o švicarjih. Najdeš jo TULE  Wink

So pa švicarji primerni za zunaj, ker so pač planšarji in imajo dovolj dlake, da uživajo tudi v mrazu (če so na to seveda navajeni). Naš pač ni in zato je najraje na toplem v hiši Grin Grin

So pa varuhi lahko tudi kakšni drugi psi, ki ni nujno, da lajajo. Mi je zadnjič nekdo rekel, da je bernardinec za njega zelo dober čuvaj, ker se ga vsak boji. Pa ne zaradi glasnosti (ker pes skoraj nič ne laja), ampak zaradi velikosti ima večino ljudi pred njim rešpekt Grin Grin Grin

Drugače pa se švicar prilagodi vsaki živali, s katero odrašča že od malega. Mi imamo doma 6 let in pol starega švicarja in je od malega navajen na sobnega zajčka in ga zato sprejema. Ampak mačke pa preganja, ker jih pač ni navajen.

Lp Jana
Logiran
otta
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 29


« Odgovor #239 : ponedeljek, 31.01.2005 : 18:04:37 »

Andi in Bina, hvala za odgovor.

Temo o švicarjih redno prebiram, vendar me je zanimalo, če bi bil švicar prava izbira in smo odprti za več možnosti. Zanima me namreč ali forumovci predlagate tudi kakšno drugo možnost.

Logiran
Strani: 1 ... 11 12 13 14 15 [16] 17 18 19 20 21 ... 84   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: Kako naj se odločim
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines