mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sreda, 03.07.2024 : 18:38:36

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: Kako naj se odločim
Strani: 1 ... 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15 16 ... 84   Dol
Natisni
Avtor Tema: Kako naj se odločim  (Prebrano 148848 krat)
0 članov in 3 gostov pregleduje to temo.
sandra74
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1


« Odgovor #150 : petek, 07.05.2004 : 18:35:32 »

hojla, tudi jaz imam problem. zanima me kako bi se pocutil labradorec v mladi druzini v dvosobnem stanovanju in samoco za 8 ur na dan sram
Logiran
Nincyy
novinec
*
Sporočil: 4


« Odgovor #151 : ponedeljek, 10.05.2004 : 16:20:25 »

Pozdravljeni!

Odločila sem se, da bom imela psa. Zaenkrat mladička. Ne vem pa ali naj kupim, labradorca ali zlatega prinašalca. Prosim help!!!
Logiran
linchaich
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.241


« Odgovor #152 : ponedeljek, 10.05.2004 : 16:23:35 »

Te dve pasmi sta si sicer zelo podobni - po karakteju in po izgledu. Po moje se odločite samo glede na to, ali želite imeti dolgodlakega ali kratkodlakega psa.

Lp, Urša.
Logiran
Nincyy
novinec
*
Sporočil: 4


« Odgovor #153 : ponedeljek, 10.05.2004 : 16:26:51 »

Men se zdi, da bi bilo zelo dobr, če bi imela labradorca, pa nikjer ne najdem kakšnega opisa. Kaj mi vi bolj priporočate, aja pa labradorec mi je lepši od zlatega prinašalca

Lp Nina
Logiran
LIZA
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.939


« Odgovor #154 : ponedeljek, 10.05.2004 : 16:31:48 »

Pomoje bi bilo najboljše,da poiščeš opise obeh pasem na spletni strani mojpes.net (greš pod pse,opis pasem in poiščeš zlatega prinašalca in labradorca).Drugače pa večina ljudi si kupuje psa,ker jim je všeč tako karakterno kot tudi po izgledu,tako da to pa moraš presoditi sam/a.
Logiran
Nincyy
novinec
*
Sporočil: 4


« Odgovor #155 : ponedeljek, 10.05.2004 : 19:41:06 »

Men je labradorec, še tanajlepši. Zlati prenašalec am predolgo dlako, mislm, da bom kr labradorca, ej sam če bi vi izbirali, katerega psa bi izbrali? sram
Logiran
Nincyy
novinec
*
Sporočil: 4


« Odgovor #156 : ponedeljek, 10.05.2004 : 20:06:28 »

Jz sem se odločila, da bom kupila labradorca. Ne vem pa ali naj kupim maldiča ali že kar odraslega psa. Če bi pa že kupila mladiča, koliko mesecev naj bo star?? Bojim se, da če bo premlad, da bo umru! Cry PA še ne vem, ali naj kupim punčko alifnata?? Pliss help!,

Nina
Logiran
jessy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.407


« Odgovor #157 : ponedeljek, 10.05.2004 : 20:17:24 »

Pozdravljeni!

Odločila sem se, da bom imela psa. Zaenkrat mladička. Ne vem pa ali naj kupim, labradorca ali zlatega prinašalca. Prosim help!!!

Zlati prinašalec:
Labradorec:
Lp
Logiran
ninci
gost
« Odgovor #158 : ponedeljek, 10.05.2004 : 20:17:32 »

Hello!

Jaz definitivno zlatkota, so za moje pojme bolj temparamentni, pa še bolj so mi vizuelno všeč. Torej več dlake, bolj košati skratka cukrčki. Večina labradorcev pa je za moj okus absolutno predebelih. Undecided Kar je posledica nevestnih lastnikov, ki ne vedo v kaj se spuščajo in da tak pes potrebuje ogromno gibanja.
Torej moj zmagovalec je zlati prinašalec, odloči pa se sama in nam poročaj kako si se odločila.

LP nina
Logiran
ninci
gost
« Odgovor #159 : ponedeljek, 10.05.2004 : 20:20:36 »

hojla, tudi jaz imam problem. zanima me kako bi se pocutil labradorec v mladi druzini v dvosobnem stanovanju in samoco za 8 ur na dan sram

Tole vprašanje smo kar malo spregledali. Sandra moje mnenje je, da se ne bi počutil preveč dobro, če bi bil veliko sam. Našemu samota paše, če pa je sam doma 6 ur pa je potem čisto zmešan se kar meče po nas tako je vesel družbe. Tako da morate o tem res dobro premisliti, koliko časa ste mu pripravljeni nuditi čez dan, kako dolge in redne sprehode naj bi kuža imel. Ker pes kot je labradorec potrebuje veliko gibanja. Imajo ogromno energije in se zeeeeelo hitro zredijo, če peveč lenuharijo.  Tongue

LP nina
Logiran
nikica
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 6


« Odgovor #160 : torek, 11.05.2004 : 14:03:45 »

Živijo. S fantom se bova preselila v manjše stanovanje in sva se odločila za nakup psa. Naj bi bil manjše rasti cca 30 cm, z neprezahtevno nego dlake, čez teden bi ga vodila na krajše sprehode, ob vikendih pa na daljše izlete (tudi hribe). V stanovanju naj bi bil miren, zunaj živahnejši, učljiv, prijazen do otrok, navezan na lastnika. Psa bi povsod vodila s sabo (obiski, po mestu, na morje, hribe). Do sedaj še nisva imela psa. Psa bi peljala tudi v šolo. Katere pasme mi priporočate (mops, pinč, angleški kokeršpanjel, tibetanski španjel ali kaj drugega?). Hvala za nasvete.
Logiran
linchaich
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.241


« Odgovor #161 : torek, 11.05.2004 : 14:44:41 »

Nincyy

Boma dodala opis labraadorca, ker ga na tej strani nisem našla:

Prepisano iz Lordove priloge:

Labradorec ima veliko različnih vrlin in odlično osebnost. Raje od lenarjena ima gibanje, saj s tem ostane čil in v dobri kondiciji. Ljubi vodo, zato mu po možnosti ponudi dospop do kakšnega ribnika, jezera ali reke.
Značaj: umirjen, vodljiv, ljubezniv
Namen: lovec, družinski pes
Velikost: srednje velik
Nega: krtačenje
Specifičnost: prijazen do otrok

Lp, Urša

O zlatem prinašalcu si lahko prebereš, če greš pogledat pod pasme!
Logiran
linchaich
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.241


« Odgovor #162 : torek, 11.05.2004 : 14:50:24 »

Katere pasme mi priporočate (mops, pinč, angleški kokeršpanjel, tibetanski španjel ali kaj drugega?). Hvala za nasvete.

Kokeršpanjela ne priporočam, ker so zelo trmasti in nepredvidljivi.

Preberi si pod rubriko pasme, pa boš lahko malo bolj točno vprašala katero pasmo. Najdeš pa jih tukaj:
http://www.mojpes.net/modules/pasme/index.php?id=50


Lp, Urša
Logiran
ninci
gost
« Odgovor #163 : torek, 11.05.2004 : 15:00:17 »

Nikica, si mogoče razmišljala o posvojitvfi kakšnega mešančka? Znajo biti zelo učljivi in predani gospodarju.

LP nina
Logiran
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #164 : torek, 11.05.2004 : 15:00:43 »

Živjo, Nikica!

Kakšni psi pa so vama všeč? Terierji, špici, mali družni psi...??
Pes bo v stanovanju miren, če bo imel vsak dan dovolj gibanja Wink
Mopsa ti odsvetujem, če nameravata s psom v hribe in na daljše izlete. Prav tako bi rekla, da tibetski španjelček ne potrebuje takih tur Roll Eyes
Predlagala bi vama PRITLIKAVEGA ali pa SREDNJEGA ŠNAVCERJA (pri njuju je potrebno trimanje, če vama ne bi bilo odveč k pasjem frizerju nekajkrat letno), v poštev bi prišel tudi kakšen koder (ti kužki so zelo intiligentni, ''sposobni'' daljših izletov, primerni za stanovanje, navezani na skrbnika...
Koker španjel bi bil tudi v redu, v kolikor bo imel tudi čez teden dovolj zaposlitve

Malce manj primerni ali pa tudi primerni se mi zdijo nemški špic, kakšen terierček ali pa italijanski hrt.


Če ti povem po pravici se mi (pač, meni Roll Eyes ) zdi najbolj idealen srednji šnavcer.
Malce si poglejta enciklopedije o psih, preštudirajta značaje (ampak ponavadi so vsi značaji opisani le pozitivno, nikjer pa duha in sluha o možnih problemih Tongue )

Oglasi se še!!

LP
Teja



Logiran
Strani: 1 ... 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15 16 ... 84   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: Kako naj se odločim
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines