mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sreda, 03.07.2024 : 19:15:30

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: Kako naj se odločim
Strani: 1 ... 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15 ... 84   Dol
Natisni
Avtor Tema: Kako naj se odločim  (Prebrano 148873 krat)
0 članov in 8 gostov pregleduje to temo.
Liz
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 3


« Odgovor #135 : sreda, 14.04.2004 : 15:38:23 »

In bostonskim terierjem in psom primernim za reševanje.
Logiran
ninci
gost
« Odgovor #136 : sreda, 14.04.2004 : 19:11:56 »

Lizzy, bi pes živel v stanovanju? Predvidevam glede na to da si omenila bostonskega terierja. Katerega bi pa imeli za reševanje, zlatkota, nemškega, avstralskega, ali katerega drugega ovčarja, labradorca,....
Če se je nekdo v družini odločil, da bi z psom rad sodeloval pri reševalcih, in je to njegova resna odločitev, se probajte drugi malo prilagoditi njemu. Saj vem da je težko a vseeno, če si to res želi, vi boste imeli psa on pa reševanje pa bo problem rešen.  Wink
LP Nina
Logiran
Liz
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 3


« Odgovor #137 : sreda, 14.04.2004 : 20:55:58 »

No, zdj je moja mami ugutuvila da so tut bostonci lahko za resevalne  Roll Eyes (al neki tazga).... Tko da najbrs SKOR zihr bostonca  Grin. Sam se vedno....... To bo trajal Cry!!!!
Logiran
ninci
gost
« Odgovor #138 : sreda, 14.04.2004 : 22:10:42 »

Evo debata o bostočkih teče tule http://www.mojpes.net/forum/index.php?board=5;action=display;threadid=242;start=0
Jaz pasme ne poznam, razen na videz ampak mi nekako ne zgledajo reševalci Roll Eyes Morda videz vara.... Wink

LP nina
Logiran
Noli
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 587


« Odgovor #139 : četrtek, 15.04.2004 : 09:20:34 »

 Wink bostonček ne bo ravno najprimernejši za reševanje  Cheesy. Že velikokrat napisano: za reševanje so primerni mirni, neagresivni psi srednje velikih pasem  Wink, naštela pa ti jih je že ninci. In kar se tiče odločitve, naj se odloči tisti ki bo naveč s psom, tisti ki bo z njim kaj delal (v smislu šolanja za reševalca, ali pa agility ali karkoli drugega). Vsi ostali pa kot že rečemo se prilagodite tej odločitvi.

LP Noli
Logiran
andi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.633


WWW
« Odgovor #140 : četrtek, 15.04.2004 : 10:18:04 »

Lizzy bostonček je SUPER IZBIRA. No, mogoče ne ravno za reševanje, kljub temu pa lahko z njim počnete veliko stvari. Poročaj če se boste odločili za to pasmo Cheesy
Logiran
gapi
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 4


« Odgovor #141 : torek, 04.05.2004 : 08:24:48 »

Lepo pozdravljeni

Zadeva je taka. Rad bi dobil kužka. Želja ni od včeraj in že prej sem delno skrbel za kužka, ki sicer ni bil moj, ampak se originalni lastnik ni preveč brigal zanj. Moja želja je, da bi imel manjšega mešančka, po možnosti psičko. No, zdaj pride pa del pri katerem bi potreboval nasvet, oziroma informacijo, ali pa vaše izkušnje s tem. Ali dobiti mladega mešančka (če bi ga kdo oddajal ali podobno) ali izbrati kakšnega kužka iz zavetišča? Kar se tiče zavetišča me predvsem skrbi, kako je z vzgojo teh kužkov. Recimo, da je kuža nekoliko starejši, pa me skrbi, če bi se ga dalo učiti, ali bi me sprejel in tako naprej. Nekako si predstvaljam, da pol teh težav z mladim kužkom ni, ker je že od začetka z lastnikom. Kakšno je vaše mnenje?    
Logiran
stela
novinec
*
Sporočil: 24


« Odgovor #142 : torek, 04.05.2004 : 08:54:17 »

Halo

Jaz mislim, da se bi dalo v zavetišču dobit tudi kakšnega mlajšega kužka, tako da le poglej po zavetiščih. Kar se tiče vzgoje pa mislim, da so razlike med mladičem in starejšim psom majhne. Bistvena je doslednost. Jaz sem svojega psa dobila, ko je bil star nekje do pol leta. Imel je že nekaj slabih izkušenj, ampak se je stanje hitro izboljšalo. Meni je najbolj pri vzgoji pomagala pozitivna motivacija in ignoriranje pri napakah. Če boš vzel kužka iz zavetišča, se pozanimaj o njegovi preteklosti. To ti bo pomagalo pri odločitvah glede vzgoje. Bo pa potrebno potrpljenje tako pri mladičku kot tudi pri starejšem psu, ne glede na to ali je iz zavetišča.

lp
Logiran
čara
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 224


« Odgovor #143 : torek, 04.05.2004 : 15:21:38 »

Psiček iz zavetišča bi bil super.Poglej ubogi živalci daš nov,ljubeč dom  Cheesy. Če se odločiš za odraslega kužka se tudi vidi njegov karakter.

Moj nasvet:pojdi v zavetišče in si oglej kužke,pelji jih na sprehodi in po nekaj dneh se odloči.V zavetušču so tudi dobro vzgojeni,mirni.....V veliki meri pa lahko to ti popraviš ali pokvariš!Z mladičkom je še vse pred tabo in od tebe je odvisno kako se bo pes  obnašal.

Poglej si knjigo Popolna nega in skrb za psa-Dr.Bruce Fogle,Težave s psom-Celina del Amo.

papa
Logiran
gapi
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 4


« Odgovor #144 : torek, 04.05.2004 : 18:08:12 »

Bil sem v lokalni knjižnici in si sposodil par knjig o tem. Tako, da sem se nekoliko bolj opremil z nasveti, dejstvi in se trudim, da bi bilo potem čim manj presenečenj. Moram pa rečt, da se vedno bolj nagibam k temu, da bi res šel v zavetišče in se tam malo posvetil kužkom, zadevo prespal in se odločil. Imam prijatelja, ki je večkrat v zavetišču Gmajnice, tako da ko se bom odločil, bi šel tja z njim, da mi pomaga pri izbiri. Kako je z zavetišči? Bral sem, da niso vsa enaka... Katero zavetišče bi mi vi predlagali?
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #145 : torek, 04.05.2004 : 19:59:48 »

Zivjo gapi! Tukaj bos nasel nekaj mladickov, samick starih 2 meseca: http://users.volja.net/lenko469/zavetisce.html

Po mojih izkusnjah ravno kuzki iz Zonzanija najtezje najdejo nove domove, saj je zavetisce malo odrocno. Kontaktiraj jih in povprasaj za te male bucke. lp
Logiran

Kobrca
novinec
*
Sporočil: 1


« Odgovor #146 : petek, 07.05.2004 : 12:58:25 »

Že nekaj časa se odločam za nakup psa. Ne morem se odločiti za pasmo. Prosim, če mi pomagate pri odločitvi: Bokser, Labradorec ali Bullterier?
Sama bi izbrala Bullterierja, saj sem bila lastnica samičke 10 let, ampak se mi zdi pasma predraga.
Sicer se nisem pozanimala kakšne so cene danes, ampak če je oče pred 15 leti plačal Huh 1000 dem, potem mi je vse jasno.
Zanimajo me cene in pa kje bi dobila mladička ene od zg. naštetih pasem (lahko brez rodovnika).
Logiran
Agnes
Neža Vilhelm
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.127


Setri so carji!


« Odgovor #147 : petek, 07.05.2004 : 13:30:57 »

Bullterier:
http://www.mojpes.net/forum/index.php?board=5;action=display;threadid=133

Nemški bokser:
http://www.mojpes.net/forum/index.php?board=5;action=display;threadid=192

Labradorec:
http://www.mojpes.net/forum/index.php?board=5;action=display;threadid=158

Ce ti je problem cena, si lahko ogledas se strani zavetisc.

Pa lep dan, Neza
Logiran

Ne hodi pred menoj, morda ne bom sledil. Ne hodi za menoj, morda ne bom vodil. Hodi ob meni in mi bodi prijatelj.
(Albert Camus)
bona
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 74


« Odgovor #148 : petek, 07.05.2004 : 13:36:02 »

Za nemško bokserko z rodovnikom smo pred dobrim letom plačali 500 EUR.

lp, N.
Logiran
Agnes
Neža Vilhelm
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.127


Setri so carji!


« Odgovor #149 : petek, 07.05.2004 : 14:09:56 »

Sicer se nisem pozanimala kakšne so cene danes, ampak če je oče pred 15 leti plačal Huh 1000 dem, potem mi je vse jasno.
Zanimajo me cene in pa kje bi dobila mladička ene od zg. naštetih pasem (lahko brez rodovnika).

Legla (rodovniska, seveda) omenjenih pasem so zapisana v reviji Kinolog. Samo v razmisli, ce se ti cisto zares splaca kupovati kuzka brez rodovnika. Lp Neza
Logiran

Ne hodi pred menoj, morda ne bom sledil. Ne hodi za menoj, morda ne bom vodil. Hodi ob meni in mi bodi prijatelj.
(Albert Camus)
Strani: 1 ... 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15 ... 84   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: Kako naj se odločim
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines