mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 30.06.2024 : 11:29:30

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: Kako naj se odločim
Strani: 1 ... 73 74 75 76 77 [78] 79 80 81 82 83 84   Dol
Natisni
Avtor Tema: Kako naj se odločim  (Prebrano 148666 krat)
0 članov in 7 gostov pregleduje to temo.
fižolova župca
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.076


« Odgovor #1155 : sreda, 03.11.2010 : 15:44:01 »

Itak so dražji. Lahko kupiš pa tudi pri znanem preprodajalcu iz Celja. Imam dva kolega, ki sta naredila tako (nevede, seveda). No, zdaj poznata že kar nekaj sebi podobnih... srečujejo se na kliniki, pes skoz bolan, zagotovila, da so skoteni doma in kaj vem še vse, so laž (jih uvažajo iz vse Evrope, tudi premlade, v neprimernih pogojih, veliko jih že pred prodajo zboli ali celo umre). Sta mislila, da je vse skupaj bolj kot ne slučaj, potem pa sta naletela na oddajo o takih tičih (prav tem konkretno) in se tolčeta po glavi. Pes je pa z vet. stroški preplačan že n-krat.
Rodovnik ni zagotovilo, je pa vsaj možnost, da pobrskaš o prednikih psa in ugotoviš, kako jih je služilo zdravje. Poleg tega se pred izdajo vzrejnega dovoljenja rodovniškim psom preverja tako zdravje kot karakter (izločanje plašnih, agresivnih itd.). Več najdeš o temi 'zakaj rodovniški niso zastonj.' Resnično priporočam.
Če rodovnika ne rabiš, potem je vseeno, če vzameš zavetiškega in vsaj ne podpiraš tega sr***a in zaslužkarske barabarije.
Logiran
jst
odvisnež
*****
Sporočil: 630


« Odgovor #1156 : sreda, 03.11.2010 : 15:57:09 »


- za psa se odloči po njegovem karakterju in ne po njegovem izgledu. Zase vem, da ful padam na čupavce, pa viseča ušesa… ampak je pomembno , da mi je to jasno, ko se odločam. Da si zavestno rečem: „Ja, tale je ful lep, ampak potrebuje to in to in to.“

Ej, točno to. Ne glede na to, koliko imam zadeve naštudirane, sem se za psa odločila na podlagi - niti ne videza, ampak "energije" med nama, ki je vključevala tudi videz. Ti pač neki pes v trenutku priraste k srcu. Smiley
In vem, da se bom naslednjič tudi tako odločala (upam, da še doooolgo ne).

Se je pa seveda treba zavedati, da psa ne poznaš in da je morda bolj zahteven, kot izgleda na prvi pogled. Smiley
Logiran
Dashaaa9
novinec
*
Sporočil: 9


WWW
« Odgovor #1157 : sreda, 03.11.2010 : 16:01:45 »

Fižolova čupca...jaz pa glih točno živim v Celju kakor vidim da veliko priporočate da nakupim rodovinškega.. hvala za nasvet pa bom pozanimala glede tega..samo me pa zanima kolikšna cena pa giblje pri višavskem z rodovinškim?

jst..ja,tudi prej sem gledala na videze pa to..zdaj pa vidim da je kar boljše soditi po značaju,ter spoznati psa..pa se strinjam s teboj ja..  Smiley
Logiran
jst
odvisnež
*****
Sporočil: 630


« Odgovor #1158 : sreda, 03.11.2010 : 16:11:15 »

Fižolova čupca...jaz pa glih točno živim v Celju kakor vidim da veliko priporočate da nakupim rodovinškega.. hvala za nasvet pa bom pozanimala glede tega..samo me pa zanima kolikšna cena pa giblje pri višavskem z rodovinškim?

jst..ja,tudi prej sem gledala na videze pa to..zdaj pa vidim da je kar boljše soditi po značaju,ter spoznati psa..pa se strinjam s teboj ja.. Smiley

To že, ampak pri meni je videz še vedno na prvem mestu.
Pri čemer upoštevam tudi velikost oziroma predvsem težo, saj se zavedam, da psa, težjega od 30 kg, ne bom mogla sama nesti do avta, če bi se mu kaj zgodilo in bi bilo to potrebno.

Skratka, treba je upoštevati tudi praktične vidike. No, pri tebi ta konkreten pomislek odpade, glede na tvoj izbor. Smiley
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.332


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #1159 : sreda, 03.11.2010 : 16:11:43 »

Dashaaa9, ce preberes (mogoce skupaj s starsi, da boste vsi vedeli, za kaj gre) http://www.mojpes.net/modules/news/article.php?storyid=1265, bos vedela, zakaj kupiti psa z rodovnikom, oz. zakaj ni niti za razmisljati o kaksni drugi varianti, ko kupujes psa.
Logiran

jst
odvisnež
*****
Sporočil: 630


« Odgovor #1160 : sreda, 03.11.2010 : 16:21:11 »

Aja, če se odločaš za nakup (in ne za posvojitev), potem ti tudi jaz svetujem, da sploh ne razmišljaš o drugi možnosti kot o rodovniškem psu.  Pa tudi rodovnik preveri.
Logiran
fižolova župca
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.076


« Odgovor #1161 : sreda, 03.11.2010 : 16:58:01 »

Tudi rodovniškega lahko dobiš relativno ugodno. Vzreditelj že kmalu vidi, kateri psi so razstavno perspektivni in kateri manj. Tako včasih določijo tudi dve ceni. Mogoče ima kateri celo kako liso na nepravem mestu ali je bolj 'tenke' konstitucije, pa ne bo zato nič slabši ljubljenček. Če ne misliš psa imet za razplod, take stvari itak ne motijo. Zdravje mora bit seveda kljub temu bp.
Nekateri vzreditelji pse dajejo tudi v solastništvo (oni ga razstavljajo, imaš ga pa ti), ponavadi je to tudi zelo ugodna varjanta, čeprav sprejmeš tudi določene obveznosti.
Vseeno je pa prvo kar šteje pri izbiri mladička karakter. Se splača tudi povprašat vzreditelja, kateri mladič je za tvoj življenjski stil po njegovem mnenju najbolj primeren. Poleg tega tudi v knjigah veliko piše o primerni izbiri psa (mislim karakterno, cenovno se boš morala sama znajt).
Je pa večji strošek od nabave vzdrževanje, pa ne tisto redno, ko računaš recimo 50€ mesečno za srednje velikega psa (hrana, amplula proti bolham), ampak izredni stroški - enkrat se skoraj vsak pes polomi in takrat je treba najt način, kako visok veterinarski račun po hitrem postopku sfinancirat.
Logiran
Houdini
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.128


WWW
« Odgovor #1162 : četrtek, 04.11.2010 : 10:47:17 »

Pes z rodovnikom je v štartu dražji od takšnega, ki rodovnika nima. Ampak, če pogledaš, da se račun za srednje zapleteno operacijo giblje okrog 1000€, da vsak obisk veterinarja stane vsaj 30€ in če ima pes kake kronične težave si pri veterinarju ves čas, da ne govorimo o stroških če se zaplete .... operacija obeh kolkov recimo je okrog 3000€ - z nakupom psa z rodovnikom, kjer lahko vnaprej preveriš kako je bilo s starši, v končni fazi "proftiraš". Rodovnik seveda ne pomeni 100% garancije, da bo vse OK, ampak če so predniki bili OK vsaj zmanjšaš možnost dedovanja "slabih stvari".
  O vsem ostalem si resnično preberi v Zakaj rodovniški psi niso zastonj.

Soseda tule ima psa "iz Celja". Pri starosti 3 let vsak dan poje konjsko dozo glukozamina, čaka ga tudi še operacija obeh kolkov, ker tako težko hodi, ne sme več ne tekati, dolgi sprehodi odpadejo, zato ima preveč energije in je začel doma uničevat stvari  ...



Manjših  pasem je veliko, ogromno ...  terierčki so lahko ljubki in znajo biti tudi zelo fajn, so pa nafedrirani, večinoma močnih karakterjev in zaradi tega, ker novopečeni lastniki na to niso pripravljeni, velikokrat tudi skrajno nevzgojeni, ker jim preprosto niso kos.

Manjši kratkodlak pes je tudi Italijanski hrt ali pa Whippet, od terierjev imaš tudi Lakeland terierja (tudi pri nas) pa Jack Russel terierja, Norfolk terierji, bostonski terier, potem so še Cavalier King Charles Spaniela, pa King charles spaniel, pritlikavi koder (ima sicer dlako, ampak  je ena tistih pasem, ki se jo postriže pa je),  tibetanski španijel, nenazadnje tudi mops, francoski buldog, basset, koker španijel, jazbečar, schipperke, basenji, corgi, beagle, kitajski goli pes ..... in še in še - ne pravim, da so tole zgoraj moji predlogi zate, vsaj polovice teh pasem ne poznam dovolj, da bi si karkoli upala o njih trditi.
Tudi dlaka je varljiva zadeva. Daljšo dlako moraš sicer malo večkrat pošesati, čeprav je spet od dlake odvisno ali je to dvakrat na teden ali pa dvakrat na dan. Tudi kratkodlakega psa je dobro enkrat, dvakrat na teden prekrtačiti, če zaradi drugega na pa zato, da ti ne pušča dlake povsod. Istočasno upoštevaj, da je daljšo dlako lažje odstraniti recimo iz kavča, dekice ipd. kot kratko, ki se zapiči noter in noče ven, psa pa lahko počešeš recimo zvečer med gledanjem televizije in niti ni nek opravek ...
Ko izbiraš upoštevaj tudi za kakšnega psa gre: lovski, ovčarski, družni ... že to ti pove nekaj o najbolj splošnih karakteristikah (tudi pri mešancu, če se odločiš posvojiti) potem pa pojdi od tam naprej.
Logiran
fr1234
novinec
*
Sporočil: 25


« Odgovor #1163 : torek, 14.12.2010 : 16:06:18 »

Odločam se med tema dvema psoma! Kaj mi priporočate? Mislim ga imeti v hiši ter se tudi veliko gibati z njim, prav tako razmišljam o šoli...Ali je bolša ž ali m?
Logiran
fr1234
novinec
*
Sporočil: 25


« Odgovor #1164 : torek, 14.12.2010 : 16:07:01 »

Odločam se med tema dvema psoma! Kaj mi priporočate? Mislim ga imeti v hiši ter se tudi veliko gibati z njim, prav tako razmišljam o šoli...Ali je bolša ž ali m?Naj povem, da do sedaj se nisem imel psa...
Logiran
Houdini
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.128


WWW
« Odgovor #1165 : torek, 14.12.2010 : 19:34:32 »

Se mi zdi, da sta si ta dva psa med seboj  tako zelo različna, da bi bilo mogoče najbolje, da najprej razložiš, zakaj se odločaš prav med tema dvema?

Je to zaradi izgleda, so ti všeč njune lastnosti in če, katere, ker jih imajo prijatelji, ker sta me bolj znanimi pasmami ....

Koliko ur dnevno imaš možnost posvetiti psu, so v igri otroci, ali bodo v kratkem (nekaj letih), koliko si časa si pripravljen posvetit negi psa (obe našteti pasmi potrebujeta vsaj nekaj krtačenja)...

Glede šolanja - je priporočljivo za vse lastnike psov, še posebno če gre za nekoga, ki s tem še nima izkušenj ne glede na pasmo, ki si jo izbere

Tako bomo dobili boljšo sliko o tebi in tvojih željah in pričakovanjih in temu, kaj lahko psu nudiš in obratno.

Zaenkrat, takole čisto in samo in izključno na dejstvu, da je to tvoj prvi pes, bi mogoče osebno raje izbrala zlatega prinašalca, razen če si želiš res aktivnega psa, s katerim se boš potem posvetil kakem pasjem športu, recimo agillityju ipd ....

Logiran
fr1234
novinec
*
Sporočil: 25


« Odgovor #1166 : četrtek, 16.12.2010 : 16:37:32 »

sem nabavil border collia, samičko...joj kar polno dela naenkrat:) in se več vprašanj!?!?bom vprašal v pravih temah, hvala v naprej...

http://www.shrani.si/f/1y/Av/N2nsMox/sdc11346.jpg
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #1167 : četrtek, 16.12.2010 : 17:34:08 »

To je bila pa hitra odločitev...
Logiran
nezzek
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.483


« Odgovor #1168 : četrtek, 16.12.2010 : 21:33:14 »

Je tale samička imela še eno sestrico? Me zelo spominja na mešanko ki so jo kupili znanci... da ne govorim kolikšna je bila cena..  bruham butnglavc
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #1169 : četrtek, 16.12.2010 : 21:42:43 »

Kje si jo pa "nabavil" ?
Logiran
Strani: 1 ... 73 74 75 76 77 [78] 79 80 81 82 83 84   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: Kako naj se odločim
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines