mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 30.06.2024 : 11:26:04

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: Kako naj se odločim
Strani: 1 ... 67 68 69 70 71 [72] 73 74 75 76 77 ... 84   Dol
Natisni
Avtor Tema: Kako naj se odločim  (Prebrano 148665 krat)
0 članov in 7 gostov pregleduje to temo.
helena
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.295


WWW
« Odgovor #1065 : nedelja, 18.07.2010 : 12:57:04 »

Ne sej zato nočem ,da bi si kupila psa ko bom v srednji šoli!
Sej zdaj smo se tako zmenili.
Da si psa nebom jaz kupila. Moj nečak ima dve leti čez par dni in ko bo star okoli 3-4 lete ,bodo mu kupili psa ,da bo rasel z njim.
No ker si tamali že zdaj želi psa Smiley
No in itaq bom potem tudi jaz ga vozila na sprehod in skrbela zanj. No moja sestra in njen fant si pa želita psa samo si želita dogo harlekin :S
Samo ta bi bla v hiši ponoči podnevi bi bla pa izpuščena in bi bila okoli hiše.


Same neumnosti.
Logiran
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #1066 : nedelja, 18.07.2010 : 13:08:38 »

Stisnite zobe do prvega septembra butnglavc
Logiran
PatA
otrok do 14 let
*
Sporočil: 18


WWW
« Odgovor #1067 : nedelja, 18.07.2010 : 13:10:31 »

Ne otroku!
Pač sestra pa njen fant bi si kupila psa in zanj skrbela!
Tamali bi samo tako pomagu bi bil pa njegov!
Skrbela bi zanj dokler ,da sam nebi mogel!
Jaaooo.... mislim vi NIČ me ne razumete :S:S:S:S:S:S
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #1068 : nedelja, 18.07.2010 : 13:14:15 »

Moksa, a se ti hecaš? Še mesec in pol, če ji v nekaj dneh uspe sproducirati toliko trapaste fikcije? butnglavc
alo, PatA, VEN, jezen svet je zunaj, frendice pa tudi ... Pa bazen/toplice skoraj v vsaki vasi ali vsaj v sosednji ...
Logiran
PatA
otrok do 14 let
*
Sporočil: 18


WWW
« Odgovor #1069 : nedelja, 18.07.2010 : 13:24:00 »

Ma sej me lahko kar izbrišete iz foruma ,ker je tak brezveze!
Ne nimam veliko frendic.
Pa še te ko jih imam živijo nekje daleč...
bazen mam bolj daleč kako uro stran od nas.
Zaradi vas še prašičke mislim prodat ,ker mam občutek ,da mislite ,da ne lepo skrbim zanje in ,da jim ni lepo!
:S
Logiran
Froša
rad pišem
****
Sporočil: 374


WWW
« Odgovor #1070 : nedelja, 18.07.2010 : 13:26:58 »

Lej cepetat resnično ne rabiš. Si vprašala, smo ti svetovali če ti tega nisi dojela to žal ni naš problem. In resnično ne rabiš zganjat ihte. Tudi mi bi te mogoče bolj razumeli če bi pisala tak da stvari niso dvoumne in 100% razumljive.
Logiran
PatA
otrok do 14 let
*
Sporočil: 18


WWW
« Odgovor #1071 : nedelja, 18.07.2010 : 13:30:14 »

Ma okej recimo ,da ste me razumeli pa recimo ,da sem jaz vas razumela.
Tej pa še nebom mela psa dokler se ne poročim.
Poročila pa se nebom nikol.
Uredo sem vas razumela Sad
Logiran
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #1072 : nedelja, 18.07.2010 : 13:37:21 »

PatA, zamenjaj steljo prašičkom, pospravi sobo, vprašaj starša, če jima lahko kaj pomagaš, očisti ekran pc-ja, preberi kako knjigo - v nasprotnem primeru te v naslednjem šolskem letu čaka kakšen šus pri slovenščini.
Se predam, ne morem več predaja
Logiran
PatA
otrok do 14 let
*
Sporočil: 18


WWW
« Odgovor #1073 : nedelja, 18.07.2010 : 13:42:57 »

Sem že zjutri jima zamenjala, sobo mam tak skos pospravljeno, ni jih doma prej sem naredla kosilo pa sta se samo najedla pa spet nakam šla :S ka pa je PC?
ja medtem ko čakam na odgovore berem knjigo....
ne pri slovenščini ne pr angleščini pa.
Logiran
zona
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 612


« Odgovor #1074 : nedelja, 18.07.2010 : 13:52:58 »

Punčka....svet je velik in krut,zdaj si v najnežnejših letih,vsi smo to preživeli in preživljamo ponovno skupaj s svojimi otroci.To,da si želiš psa je hvalevredno,mislim pa da je sporočilo nekje drugje...želiš si prijateljic,dihanja,breme ti je pretežko,občutek imaš,da te nihče ne razume....Vse to bo minilo,verjemi.prišel bo čas,ko boš sama vedela kaj boš naredila,vseeno pa je lepo,ker si se obrnila na tale forum,moraš pa razumeti tudi nas,vsi se že dolgo ubadamo z živalovarstveno sceno tako ali drugače.Kot je videti si zelo pridna in skrbna,vendar je zdaj čas za uživanje in ne skrbi in obveznosti.Zajemaj življenje s polno žlico.
Logiran
PatA
otrok do 14 let
*
Sporočil: 18


WWW
« Odgovor #1075 : nedelja, 18.07.2010 : 15:35:25 »

Ja, ampak kaj naj naredim?
Ja prijateljic si pa želim zelo!
Se trudim razumeti samo nevem, nekako me neka sila odganja od tega in nevem zakaj vas nemorem razumeti!
Verjamite ,da bi rada!!
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #1076 : nedelja, 18.07.2010 : 15:40:48 »

Ne bi morda navezala stika s kakšno sošolko ali dekletom iz vašega kraja, ki  kot ti preganja čas doma? Povabi jo na potep in sladoled, s kolesi, če pa ima psa, pa vzamita njega ... Danes je super dan za to. Wink
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #1077 : nedelja, 18.07.2010 : 15:41:01 »

Ma okej recimo ,da ste me razumeli pa recimo ,da sem jaz vas razumela.
Tej pa še nebom mela psa dokler se ne poročim.
Poročila pa se nebom nikol.
Uredo sem vas razumela Sad
Glej PatA, psa, prav svojega psa boš imela takrat, ko boš lahko popolnoma samostojno skbela zanj. To pomeni ne samo toliko in toliko ur na dan za sprehode in igro, ampak tudi:
- nakup vse potrebne opreme
- mesečni nakup hrane
- plačilo vseh veterinarskih pregledov, letnih cepljenj, ampul proti zajedalcem ...
- prišparanega nekaj denarja "za rezervo", če pes slučajno zboli in je talo potrebno vsem ostalim mesečnim stroškom prišteti še tak izredni strošek, ki je laho v primeru bolezni zelo velik
- denar za plačilo pasje šole
- ustrezen prostor, kjer bo lahko pes večino časa s tabo (ne samo zunaj in na sprehodih) - to pomeni dom, kjer se bodo vsi ki bodo živeli s tabo, strinjali, da je pes v hiši (oz. se bo s tem strinjal lastnik stanovanja, če boš imela najemniško stanovanje)

Kaj lahko v tem trenutku potegnemo iz tega?
Da se bo to lahko zgodilo šele tedaj, ko boš zaslužila svoj denar!
Pes, če bi ga dobila zdaj vaš družinski pes, to pa pomeni, da bi morali za vse zgoraj našteto poskrbeti v resnici tvoji starši! To, da imaš ti magari 10 ur na dan časa za ukvarjanje s psom, ne pomaga prav nič, če se starši ne bodo strinjali s tem, da bodo finančno podpirali to tvojo željo.

A razumeš zdaj, zakaj ti toliko "pridigamo"? Ne iz "žlehtnobe", ampak zato, ker se zavedamo, kakšno odgovornost potegne s sabo lastništvo živali.

Tudi jaz si želim psa, veš. Ampak dokler ne bodo vse razmere pri hiši tako poštimane, da bo za vse OK (predvsem pa za psa), ne bom rinila z glavo skozi zid.
Pa nisem več mlada punca, imam dva otroka, stara toliko kot ti, moža, dve mački in podgano. Sem napisala "imam" - v resnici so vse te živali "od vseh", res pa je, da za vse tri finančno skrbim v glavnem jaz.
Ko si je hči želela podgano, smo jo kupili, ampak to samo zato, ker smo se vsi v hiši strinjali, da bo podganca pri hiši in predvsem jaz sem podprla to hčerino željo tudi z denarjem. To pomeni, da sem jaz (mama) kupila vse potrebno, plačujem morebitne veterinarske stroške in hrano za vse tri živali in se jaz dogovorim za varstvo vseh treh, kadar gremo na dopust.

Moja hči ima lahko svojo podganico še tako rada, toda kot osnovnošolka brez svojih dohodkov ne more za eno podganco kupiti niti kilograma hrane. Brez naše pomoči otrok enostavno ne more preživljati živali, dokler ni zadosti odrasel, da lahko začne (ob študiju ali kot dijak) redno služiti svoj denar.

Pa upam, da ne boš zdaj mislila, da gledamo na vse skozi denar - ne, tudi naklonjenost do živali mora biti pri vseh članih družine velika, le tako se lahko neka žival dobro počuti v našem domu. Ampak denar je pa tisti, ki ti lahko žival ohrani pri življenju, če hudo zboli, denar je tisti, ki ti pomaga do dobre pasje šole in seveda do vseh dobrin, ki jih žival potrebuje.

Še enkrat ponavljam: Tudi 10x10 kvadratnih metrov velik pesjak in 10 ur časa na dan ni dovolj za lepo življenje živali, če jo vsa družina ne sprejme za družinskega člana!
Logiran

Unikatne tablice in portretki
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #1078 : nedelja, 18.07.2010 : 15:42:41 »

Začenjam dvomiti, da je PatA "otrok do 14 let", brez zamere.
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #1079 : nedelja, 18.07.2010 : 15:51:31 »

PatA, mogoče bi pa za začetek začela hoditi na najbližje kinološko društvo, pozanimaj se kdaj kaj organizirajo igralne urice za mlade pse. Če bi ti dovolili, da bi prišla tja kot občasni "opazovalec", bi morda tam spoznala mlade ljudi, ki imajo svoje pse in vas druži ljubezen do živali.
Skozi druženje s takimi ljudmi bi se ogromno naučila o psih, pa še kakšno novo prijateljstvo bi se spletlo.
A misliš, da bi to bilo izvedljivo?

Ali pa, da se zmeniš s parimi puncami iz tvojega kraja, da greste občasno skupaj na bazen, v knjižnico ali kino? Pa bi ti malo hitreje minile tele "dolgočasne" počitnice?
Jaz te prav razumem, da ne veš, kaj bi sama s sabo ... imam doma dva taka najstnika, ki sta prav nesrečna, ker "se nič ne dogaja" Tongue Med šolskim letom imate otroci tako "natrpan program" in tako malo časa zase, da ste potem med počitnicami kot v nekakšnem vakuumu, ko je časa preveč, a ni res.

Ej, pa še eno idejo imam zate, ki praviš, da obožuješ živali. Lej, dosti družtev za zaščito živali si sredstva za pomoč živalim priskrbimo tudi tako, da na stojnicah prodajamo razne izdelke prostovoljcev. Vse sorte: čestitke, okrasne predmete, igračke za živali ...
Če si kaj ustvarjalna, lahko poskusiš tudi sama izdelovati kakšne take drobnarije in jih ponudiš svojemu najbližjemu ali najljubšemu društvu in si z ustvarjanjem skrajšaš čas!
če te zanima, kaj vse se prodaja v te namene, lahko malo pobrskaš po temah posameznih predstavljenih društev na tem forumu:
http://www.mojpes.net/forum/index.php/board,243.0.html

Pa srečno in poskušaj čimbolj uživati v počitnicah! Wink
Logiran

Unikatne tablice in portretki
Strani: 1 ... 67 68 69 70 71 [72] 73 74 75 76 77 ... 84   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: Kako naj se odločim
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines