mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 29.06.2024 : 16:26:21

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: Kako naj se odločim
Strani: 1 ... 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 ... 84   Dol
Natisni
Avtor Tema: Kako naj se odločim  (Prebrano 148645 krat)
0 članov in 4 gostov pregleduje to temo.
ninci
gost
« Odgovor #105 : petek, 12.03.2004 : 18:00:42 »

splošna oznaka naj bi bila, da malo oz. zelo redko lajajo. Je pa pač to odvisno malo od vzgoje.
O ceni mladičkov si lahko preberš na:
http://www.mojpes.net/forum/index.php?board=5;action=display;threadid=209;start=45

Tam najdeš tudi lastnike koker španjelov, ki ti bodo znali najbolj pomagati in svetovati.

Lp nina

Logiran
majek
novinec
*
Sporočil: 1


« Odgovor #106 : petek, 26.03.2004 : 11:52:26 »

Najprej en lep pozdrav!

Sem novinka in zato mogoče na popolnoma napačnem mestu.....
Rabim vašo pomoč. Najprej nekaj podatkov: živim s sinom starim 6 let v trosobnem stanovanju. Rada bi kupila psa pa ne vem kakšen bi bil najbolj primeren glede na to , da mora imeti rad otroke in glede na stanovanjske razmere.

Hvala za vse nasvete in lep dan!
Logiran
TinaZ
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.533


« Odgovor #107 : petek, 26.03.2004 : 12:19:29 »

Živjo!

Ne vem sicer, ali so ti všeč dolgodlake ali kratkodlake pasme oz. veliki ali majhni pasi. Jaz ti svetujem francoskega buldoga (ker ga imam tudi sama)  Wink Pasma je zelo primerna za v stanovanje (pravzaprav so me vsi vzreditelji, s katerimi sem govorila, najprej vprašali, kje mislim psa imeti- ko sem rekla da v stanovanju, smo se lahko pogovarjali naprej- da bi živel zunaj, ne pride v poštev), saj ne laja (oz. minimalno), hitro se navadi na čistočo, ima kratko dlako, o karakterju pa raje sploh ne začnem govoriti, ker mi bo zmanjkalo prostora  Grin Preberi si pod Pasme na tem forumu, kjer je odprta tema tudi za fr.buldoge. So izredno prijazni do vseh ljudi, zelo radi pa imajo tudi otroke.

Upam, da se boste odločili za pravega kužka in imeli z njim ogromno veselje.

Lp,
Tina
Logiran
Drejči
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.862



« Odgovor #108 : petek, 26.03.2004 : 13:15:27 »

Ta vikend je razstava v Ljubljani na Gospodarskem razstavšču (sobota in nedelja).
Pojdi si pogledat.
V živo si boš lahko ogledala različne pasme in pri tem lastnike povprašala o karakteristikah posamezne pasme, ki ti bodo všeč.

Tako boš dobila osnovno sliko, katere pasme bi lahko prišle v ožji izbor.

Naj te opozorim, da ne glej samo zunanjosti. Pri izbiri je izjemno pomemben karakter.
Že res, da je vsak pes (enako kot človek) izjemen in neponovljiv. Vendar pa lahko že na osnovi pasme pričakuješ kakšne karakterne predispozicije bo pes imel.
Na primer: Mejni ovčar (Border collie) je hiperaktivna pasma in s tem skrajno neprimerna za neaktivne ljudi.

Kar se otrok tiče - vsak pes je prijazen do otrok, če je vzgoja pravilna in nima neprijetnih izkušenj z njimi. Konec koncev je lahko do otrok popadljiv tudi čivava.

V stanovanju imaš lahko pravzaprav skoraj vsako pasmo, seveda ob predpogoju, da ima pes dovolj sprehodov (gibanja).

To, kar sem ti napisala je čista gola osnova osnove.

Naj ti pa že sedaj povem, da je izbira primerne pasme in psa postopek, ki traja nekaj časa.
Kupovanje psa na vrat na nos - je skrajno nepriporočljivo!
Vzemi si čas, oglej si pasme, naredi ožji izbor, preberi kaj o teh pasmah (na netu je veliko uporabnega) in se pogovori z lastniki oziroma poznavalci. Potem pride na vrsto iskanje primernega vzreditelja in izbira mladiča.

Upam, da ti nisem vzela poguma.
Logiran

Moj cilj v zivljenju je...
...biti enako dobra, kot moji psi mislijo, da sem.

Nekateri pravijo, da sem pasja. Prav imajo.
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #109 : petek, 26.03.2004 : 13:23:40 »

Majek,
jaz sem psa izbirala tako: vzela sem knjigo o psih, kjer so slikice. In sem listala po celi knjigi in gledala slikice psov. Če mi je bil kateri pes všeč po zunanjosti, sem prebrala še karakter. Če me je samo nekaj zmotilo pri karakterju (npr. ni za zunaj, hiperaktive, lovski nagon, nizek prag vzdržljivosti...) sem pozabila na to pasmo. Pa če je po zunanjosti še tako lep. Mi je zelo pomemben karakter psa (poleg lepote seveda).

 Drejči je lepo napisala. Psa se ne kupuje od danes na jutri. Veliko časa je potrebno preživeti za knjigami, za netom, se pogovarjat z lastniki.... Svetujem ogled razstave ta vikend. To je zelooooo dobra priložnost za izbiranje in ogled različnih psov.  

LP Jana  Smiley
Logiran
ninci
gost
« Odgovor #110 : petek, 26.03.2004 : 15:06:37 »

Majek!
Pomembno se mi zdi tudi to, ali živiš v bloku? v katerem nadstropju? imate dvigalo? ker je problem zaradi kolkov, če si v bloku brez dvigala, je bolje imeti majhneg psa. Ker ga lahko primeš in neseš do stanovanja, če pa imaš recimo prinašalca, ali borderja pa je stvar že malo težja.
Koliko časa bi namenila psu? Koliko bi si vzela za sprehode? Ste bolj aktivna ali bolj " lena" družina (čeprav to niti ni toliko pomembno, mi smo bili prej lena sedaj moramo biti pa aktivna  Grin )
Moraš se zavedati, da se je za voljo psa treba kdaj pa kdaj tudi žrtvovati. Nič ne bo tako, kot je bilo pred njegovim prihodom. Je en družinski član več, ki mu je treba posvečati pozornot, se mu prilagajti glede počitnic, sprehodov, ...  Cool

Upam da te nisem prestrašila, veliko užitkov pri zbiranju novega družinskega člana. Če te zanima še kej več, pa kar napiši, mislim da vsi nestrpno čakamo, tvojo odločitev, in čim več podatkov.  Grin

Lp nina



Logiran
mark:)
novinec
*
Sporočil: 37


« Odgovor #111 : petek, 26.03.2004 : 20:20:22 »

Živjo!

Če slučajno še nisi našla, http://www.mojpes.net/modules/pasme/ , ti bo ta stran vsaj majčkeno pomagala. Imaš pa lahko vsakega psa v stanovanju, tako da imaš ogromno izbiro Cheesy. Kakšne želje pa imaš, če bi vedeli bi ti lažje svetovali Wink.

Lp in veliko veselja z novim prijateljem  
Logiran
sisi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 314


« Odgovor #112 : petek, 26.03.2004 : 21:04:55 »

Živjo!
Majek dobro premisli o pasmi ki je primerna za tvoj način življenja.Najbolj žalostno je da si najprej kupijo psa nato pa ugotovijo da sploh ni primeren zanje.Mi smo svojo psičko kupovali zelo dolgo in prebrali veliko knjig ,brskali po netu in se odločili,da je maltežan prava pasma za nas in sedaj lahko trdim ,da boljšega psička ne bi mogli izbrati zase  Grin,;D.Res rabi veliko nege a mi je to v veselje,da jo lepotičim in še dlake ne pušča kar je zame bilo zelo važno.Res si vzami čas in dobro premisli , nato izberi pasmo ,ki ti bo najbolj blizu .Mogoče obišči razstavo in boš lažje izbrala.Kakorkoli že veliko sreče pri izbiri in tudi kasneje ;)LP
Logiran
Umetnica
novinec
*
Sporočil: 3


« Odgovor #113 : nedelja, 28.03.2004 : 12:31:18 »

Iščem psa, primernega za krajšanje uric starejši osebi, ki živi v bloku. Oseba je izrazila željo, da bo psiček čim manjši raje s kratko dlako in po možnosti terier.
Kaj mi svetujete?
Ta oseba je vdova, tako, da ima veliko prostega časa za posvetiti psičku.
Logiran
S
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 242


« Odgovor #114 : nedelja, 28.03.2004 : 13:44:00 »

Živjo!

Kolko časa pa bi si gospa lahko vzela za sprehod?
Ali potrebujete pasemskega psa ali je lahko tudi mešanček?

Kaj pa zavetišče? Pokličite in se dogovorite za obisk.

lp
Logiran
Umetnica
novinec
*
Sporočil: 3


« Odgovor #115 : ponedeljek, 29.03.2004 : 03:30:54 »

Živjo!

Kolko časa pa bi si gospa lahko vzela za sprehod?
Ali potrebujete pasemskega psa ali je lahko tudi mešanček?

Kaj pa zavetišče? Pokličite in se dogovorite za obisk.

lp
Tako je: gospa ima veliko časa, saj je sama doma skoraj cel dan, zato mislim, da ji časa res ne bo manjkalo, je pa zelo ljubeca babica in bi sigurno vso ljubezen, ki je ne more izliti na svoja vnucka, ker sta toliko stara, da jima to več ne prija, z veseljem namenila psičku.
Ne potrebuje ravno pasemskega psa, vendar ni nobenega tako majhnega psa v naših zavetiščih. Obiskala sem že obe zavetišči v naši občini, pa ni nobenega takega psička, tako da bomo najbrž šli na pasemskega.
V zooshopu so mi svetovali  čivavo, ali mešančka med to in kakšno drugo pasmo, vendar so me opozorili, da bom mešančke med to pasmo težko dobila, ker jih veliko pogine že ob rojstvu Undecided
Naš sosed je včasih imel čivavo, pa mu je poginila, ko je rojevala, je imela samo enega samčka in tega so seveda obdržali doma.

Vseeno hvala!
Logiran
S
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 242


« Odgovor #116 : ponedeljek, 29.03.2004 : 21:32:06 »

Živjo!
http://www.mojpes.net/modules/oglasi/index.php?pa=viewannonces&lid=697

Tukaj nekdo prodaja čivavo.
Upam, da ste si prebrali kje in kako kupovati psa!!!!!  Zelo pomembna zadeva.

lp
Logiran
Laraa
novinec
*
Sporočil: 1


« Odgovor #117 : sreda, 31.03.2004 : 16:24:30 »

Ojla,

odlčam se za nakup psa... zato, ker sem velika ljubiteljica štirinožcev Smiley
Prepričana sem se, da bi se mojmu bodočemu psičku full posvečala in lepo skrbela za njega... Edini problem je ta- da ga ne morem imeti v hiši...tako,da naj bi mu bil namenjen kar velik vrt.
Nisem preveč zahtevna pri izbiri, ker se mi zdijo skoraj vse pasme luštne...Se pa ne preveč spoznam na osebnost psov..
Najbolj od vseh pa mi je všeč Kraški ovčar...in bi vas lepo prosila, če mi poveste kaj o njem...Če bi bil pravi pes zame in kakšna je njegova cena...
Ja za informacijo- sem 17 letno dekle...  Smiley

Hvala za pomoč...
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.332


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #118 : sreda, 31.03.2004 : 16:31:04 »

O kraskem ovcarju je tema ze odprta med pasmami.
Logiran

lisicka
novinec
*
Sporočil: 1


« Odgovor #119 : četrtek, 01.04.2004 : 18:10:46 »

lep dan!

prosim vse poznavalce takšnih ali drugačnih rodovniških, nerodovniških in mešanih psov (ne spoznam se na tovrstno hiearhijo  Wink), da nam svetujete pri izbiri najprimernejšega psa.

pes bi bil predvsem za moja starša (jaz bi jima ga okupirala včasih ob popoldnevih in cez vikende  Smiley ) oba  sta že starejša in v penziji, tako da vsakodnevni 15 kilometerski sprehodi odpadejo   Smiley Smiley
želita si, da ne bi bil prevelik in ne preveč zahteven ( kar se tiče karakterja, trme in agresivnosti) ter podvržen raznoraznim boleznim. spol in pasma nista ravno pomembna.

pred leti smo že imeli psa mešančka, ki smo ga ob častivredni starosti 15 let morali uspavat, ker ga je povozil avtomobil - zelo rad se je namreč potepal na svojo pest oz. šapo  Wink-(obstajajo kaksni psi ki jim tovrstne avanture  ravno ne dišijo?). doma imamo veliko ograjeno dvorišče in vrt, ki bi si ga pa moral deliti z mackonom ali dvema, tako da malo strpnosti ne bi škodilo  Wink

meni osebno so zelo všeč beagli in starša vztrajno nadlegujem in navijam  v to smer. v forumu je kar precej napisanega o njih in ko sem danes  malo prebirala se je v moje navdusenje preusmerilo v rahlo realnejše vode. kako je kaj z beagli pri starejših ljudeh? skrbi me predvsem zaradi njihove energije, potrebe po "laufanju" in "podrejanja gospodarjev", saj smo že našemu prejšenmu psu rahlo preveč popuščali ( razen če je mel kaj beagla v sebi  Wink ) . živimo blizu gozda in ne bi rada da bi se na lastno pest odpravil na kaksen lovski pohod.

prosim malo pohvalite oz pokarjate svoje psičke  Wink ...predvsem malo starješi forumisti oz. lastniki psov.

hvala za pomoč, se priporočam za nadljna vprašanja in
lep dan še naprej!

lisicka
Logiran
Strani: 1 ... 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 ... 84   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: Kako naj se odločim
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines