mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 18.08.2024 : 07:24:48

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Moja prva (črna) pasja radost - bivši Trzinček Rocco, po domače Roko
Strani: 1 ... 28 29 30 31 32 [33] 34 35 36 37 38 ... 370   Dol
Natisni
Avtor Tema: Moja prva (črna) pasja radost - bivši Trzinček Rocco, po domače Roko  (Prebrano 803902 krat)
0 članov in 8 gostov pregleduje to temo.
čaja
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.037


WWW
« Odgovor #480 : torek, 08.03.2011 : 12:58:10 »

Kolk sta lepa skupaj! Čestitke za diplomo!  bravo
Logiran
Samješveš
midi
****
Spol: Ženska
Sporočil: 485



« Odgovor #481 : sreda, 09.03.2011 : 22:16:09 »

In kako sta barvno usklajena ! Cheesy
Čestitke tudi od nas.
Logiran
enaNika
rad pišem
****
Sporočil: 312


« Odgovor #482 : sreda, 09.03.2011 : 23:19:22 »

Tole s piflanjem je čisto odvisno od psa. Recimo, če vprašaš bokserja, šola ni za njih, ampak za ovčarje. Če zdaj vprašam ovčarja, bo temu z veseljem pritrdil. Ta prvi je čukasto gledal, razmislil in potem le blagovolil za trenutek prisloniti tazadnjo na tla, da smo pač videli, da obvlada vaje. In pri tem jasno pokazal, da je to en dolgcajt do konca in nazaj. Ta drugi se sam postavi na "poleg", sede in ves navdušen čaka na naslednjo vajo. Ni boljše zabave in ni boljšega kraja (če odštejem divjanje po travniku) kot je šola. Sva oba čisto nesrečna, ker ne moreva več hodit in mogoče bova še šla kdaj, pa magari na stara leta.

Hitro vidiš po psu in če imata oba veselje (mislim vodnik in pes), bi bilo škoda nehati.

Obrambe pa pač ne delaš, če ti ni. Do BBH je itak niti ni v programu, če se ne motim. Naprej pa menda lahko tudi izbereš samo poslušnost in sled in če imaš psa "kar tako", je tudi čisto vseeno, če na koncu ne greš na izpit. Sama nekako po pravilu poberem plašljivce, ki sploh niso primerni za ta šport, pa vseeno čisto dobro živimo.
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #483 : petek, 11.03.2011 : 19:49:18 »

Ojla, bejbe Kiss


A vas kaj zanima turistična ponudba na Krasu slučajno?
Če vas kaj firbec matra, bi vas z Mojo povabila na Prvi spomladanski kraški sprehod naslednjo nedeljo, 20. marca Cheesy

Točno kam in kdaj, bo Moja še jutri, pojutrišnjem povedala, za zdaj vam pokažem samo en delček mojega turističnega prospekta Tongue
Torej, pri nas imamo dosti ... hmmmm, česa že ... aja ... drekcov po tleh! Cheesy (Moja se zdajle za glavo drži Evil )


Saj se samo hecam, noooo, itak vam ji ne bi kar tako prepustil Tongue Imamo pa tudi ...

...luknje!!!


majhne


velike


globoke in široke Cheesy

To pa še ni vse - na istem povodcu lahko spoznate še naše šavje, plevel, ali kako se že temu nekoristnemu zelenju reče


Eni so čist navdušeni, ker so gozdna tla vsa vijolčasta, ma mene ne gane prav dosti ... je mislila, da bom pridno poziral v tej cvetličarni, ma naj mi da en šnicl, pa bom. za pet briketov se pa res ne bom izpostavljal nevarnim strupenim rožam Evil


Imamo pa tudi srne, zajce in konje, to vam povem jaz, pogumni stezosledec, danes sva recimo srečala srnjaka, pa se ga moja očitno boji ... je ves čas potihem šepetala:"priiiiiiden, sedi, tako jaaaa, priiiiiden" ... mah, saj nima pojma. Če se česa bojiš, moraš tisto pregnat, pa fajn nalajat, da za ziher teče proč a ne? Ne pa takole potuhnjeno potiho "priiiden" Shocked

Eh, kdo bi Jo razumel.
No, kaj zdaj, a me pride katera obiskat Azn



Pofočkite se, je rekla Moja, pa vaša Tršica bo glasovnice baje štela Tongue
Jutri zvečer se Vam pa Ona oglasi z zemljevidom in kompasom (BTW - iz prve roke sem zvedel, da vas tokrat ne misli na Un Hrib vlačit, ker je baje ob nedeljah preveč gužve gor.) Bomo baje lepo po ravnem šetkali ene dve urci, sredi dneva po sončku. Če bo pa ultra slabo vreme, bomo pa doma kavče greli, a je zmenjeno Cheesy
Logiran

Unikatne tablice in portretki
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #484 : petek, 11.03.2011 : 19:57:12 »

Lepe fotke  Kiss , in šavje je prekrasno  Cheesy (znanilec pomladi  Smiley) Pri nas v "hosti"  Wink, je tega šavja le za vzorec, ni tak "tepih" kot pri vas srečnežih  Undecided Roko luškanček, uživaj v teh pomladnih znanilcih  Cheesy Kiss Kiss
Logiran
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #485 : petek, 11.03.2011 : 20:05:06 »

Roko, sej si ja ze skoraj pravi dec  Kiss  Zurkaaa bo  Cheesy Flipi je pripravljen  Cheesy
Logiran
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #486 : petek, 11.03.2011 : 20:51:52 »

 Grin tole je za kup gnoja.  Grin tole je za kroge okrog mamaF.  Kiss tole je pa za besno mamaF.  Tongue
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #487 : petek, 11.03.2011 : 21:09:52 »

Moon, jebelacesta, a češ, da še naše kokoši na sprehod pripeljem, da bom lahko delala šlik-šlak Tongue  Evil

Rada te imava, črni smrado in jezna mati Kiss
Logiran

Unikatne tablice in portretki
Cats
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.266


« Odgovor #488 : petek, 11.03.2011 : 21:10:39 »

Sposodi si od Mile un Duo-trip  Evil
Logiran
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #489 : petek, 11.03.2011 : 22:01:22 »

He he, se ve kaj bi tacrna s kurami. Flip bi kure lovil, Roco bi pa lovil tisto, kar bi iz kur padlo  Evil Tongue
Logiran
Speedy
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.334


« Odgovor #490 : sobota, 12.03.2011 : 19:15:45 »

Roko, vidva z Neli bi si imela (oz. bosta morda celo imela to priložnost naslednji teden) veliko za povedat, sploh o teh 'sladicah'.
Ig danes... makadamska cesta in mala lužica frišne gnojnice na njej... Neli je seveda navalila. Na srečo pa sem dovolj hitro uspela odreagirati in je 'samo' nos uspela notri namočit. Fuuuuj.
Logiran
Itlam
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.168


WWW
« Odgovor #491 : sobota, 12.03.2011 : 21:59:36 »

Čestitke še z naše strani Smiley !
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #492 : nedelja, 13.03.2011 : 21:06:11 »

Prvi spomladanski kraški sprehod Cheesy
nedelja, 20. marec 2001 v okolici Komna na Krasu

Vse, ki bi naju radi spoznali in uživali v naravi in obilnem čveku, vabiva dva piflarja na en družabni sprehod na Kras Cool
Zamislila sva si, da bi bil štart našega sprehoda v najini vasi, Komnu, od tam pa bi pot nadaljevali mimo majhnega zaselka Divči po ozki, neobljudeni asfaltni cestici kak kilometer do vasi Mali Dol.
Potem bi ubrali ene 3 kilometre dolgo krožno poljsko - gozdno pot po naravi, se na razgledni točki ustavili za čvek in divjanje po ogromnem travniku in se počasi vračali spet proti Malemu Dolu, potem pa nazaj v Komen.

Avtomobile bi najini gostje pustili na štartu, na parkirišču pri osnovni šoli. Nasproti osnovne šole je manjši lokalček, kjer bi ob povratku lahko še kaj spili in posedli zunaj z našimi pesjanarji. Sicer pa so za osnovno šolo spet veliki travniki, kjer se divjanje za najbolj vztrajne lahko nadaljuje Wink

Tule je načrt naše poti:

(klikni za večjo sliko)

Rdeči kvadratek v levem delu označuje naš štart, oz. parkirišče. Rdeča črta je približna trasa naše poti, rumeni pravokotnik pa krasen prostor za divjanje oz. "piknik" Smiley

Pot je nezahtevna in skorajda položna, lepo utrjena in nič blatna (upam, da današnji dež ne bo trajal). Včeraj sva se "za probo" po njen sprehodili s prijateljico in Rokovo princesko Bajko, z izhodišča sva štartali ob 16. uri in prišli domov malo po 18. uri. Hoje je torej za približno uro in pol, vmes sva vsaj pol ure divjali s pesjanoma.

Kdaj bi se dobili in šli na sprehod? Odvisno od vaših želja in razpoložljivega časa. Lahko rečemo, da je zbor med 14. in 15. uro, da lahko vsi doma še pojeste kosilo Smiley
Lahko pa se zmenimo prej, recimo med 11. in 12. uro, če bi vam to bolj ustrezalo. Po želji Cool

S sabo imejte vse, kar se vam zdi potrebno za prijetno bivanje v naravi (pijačo za psa in sebe, udobno obutev, kakšno kapo za na glavo, če bo kaj pihalo, vrečke za kakce ... )

Kako priti do Komna?
V bistvu je precej enostavno. Tisti, ki bi prišli iz smeri Ljubljana ali Koper, morate priti do Sežane. Potem pa:
Sežana - Šmarje - Križ - Tomaj - Dutovlje - Krajna Vas - Komen (trg, pa desno v smeri Štanjela proti osnovni šoli).

Tisti iz smeri Nova Gorica ali Ajdovščina, pa morate priti do Branika, od tam proti Komnu in prav na začetku vasi boste na desni strani videli osnovno Šolo. Simpl kot pasulj Smiley

Še en zemljevidek za orientacijo:
http://kraji.eu/slovenija/sezana_komen_z_okolico/google_map/slo

Alora, dragi najini, pofočkajte se v tej temi vsi, ki bi se radi z nama šetkali po kraških gmajnah.
Kiss Kiss

Če sem še kaj pozabila, pa vprašajte Wink
Logiran

Unikatne tablice in portretki
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #493 : nedelja, 13.03.2011 : 21:08:32 »

Uppps, mamaF pobrkala datum butnglavc

Seveda se ne bomo vračali v mojo totalno nepasjo preteklost daljnega leta 2001, ampak se bomo srečali v nedeljo, 20. marca 2011 Smiley
Logiran

Unikatne tablice in portretki
Speedy
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.334


« Odgovor #494 : nedelja, 13.03.2011 : 21:47:52 »

Če mi ne bo mati narava pobrkala načrtov, prideva. Verjetno pa do zadnjega dne ne bom za ziher vedela.
Logiran
Strani: 1 ... 28 29 30 31 32 [33] 34 35 36 37 38 ... 370   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Moja prva (črna) pasja radost - bivši Trzinček Rocco, po domače Roko
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines