mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sreda, 26.06.2024 : 20:53:07

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Fifi vas pozdravlja
Strani: 1 ... 66 67 68 69 70 [71] 72 73 74 75 76 ... 87   Dol
Natisni
Avtor Tema: Fifi vas pozdravlja  (Prebrano 238913 krat)
0 članov in 5 gostov pregleduje to temo.
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #1050 : torek, 03.04.2012 : 12:58:55 »

Ja srečno Kiss in držimo pesti, da ni nič hujšega Smiley
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #1051 : torek, 03.04.2012 : 13:11:22 »

A ji je frizerka dlake pulila iz ušes?
Sicer so pa meni ljubši dolgodlaki, ampak tudi poletni so čisto ok, če le niso totalno neestetski, po liniji res najmanjšega truda (beri: obri glavo, ušesa in tace do golega,  da samo bi bilo treba kaj razčesati, ker vzame preveč časa). Fifi ima super frizerko.
Pa držimo pesti za ostalo.
Logiran
Fifi1
odvisnež
*****
Sporočil: 884


WWW
« Odgovor #1052 : torek, 03.04.2012 : 13:18:18 »

A ji je frizerka dlake pulila iz ušes?
Sicer so pa meni ljubši dolgodlaki, ampak tudi poletni so čisto ok, če le niso totalno neestetski, po liniji res najmanjšega truda (beri: obri glavo, ušesa in tace do golega,  da samo bi bilo treba kaj razčesati, ker vzame preveč časa). Fifi ima super frizerko.
Pa držimo pesti za ostalo.


Ne, dlake ji ni pulila. Praktično ji v ušesih ni delala nič, ker ima tam že po naravi kratko odlakanih nekaj cm notranje strani uhlja, naprej je pa brez dlake.

Frizerko imava pa odlično, si res vzame čas in super poštima. Smiley

Za ostalo pa kar pesti držati, ja.
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #1053 : torek, 03.04.2012 : 13:22:22 »

Ok, naj ušesa tudi v prihodnje pusti pri miru. Pa nujno pokazat vetu. Čisto možno je tudi, da je vnetje zaradi kakšne alergije, se je pri nas zgodilo, na srečo samo enkrat.
Poročajta, kako je bilo.
P.S.: Fifi je krasna Kiss, pa ša kakšen drug bi tudi znal biti s primerno kratko frizurco.
Logiran
šnapi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 407


« Odgovor #1054 : torek, 03.04.2012 : 14:14:36 »

Ima pa zdajle punca težave tudi z ušeski (danes ponoči je pogosto stresala z glavo in uhlje ima pordečene). Ne vem, ali je to povezano s striženjem (majhne dlake ki bi jo lahko srbele), ali pa ima vneta ušeska. Vsekakor bom danes po obisku veterinarja vedel več.   Sad



Hm, tudi Nutelca ima isti problem z ušesi, ki se je pojavil po striženju. Zaenkrat sem kupila tekočino za čiščenje ušes in ji jo ene parkrat ulila v ušesa, če je slučajno kakšna pobrita dlaka zletela v uho. Se mi zdi, da se je zadeva malce pomirila. Če seveda ne bo ok oz., če se ponovi greva ušesa pokazat vetu.

Držimo pesti, da tista tvorba pri Fifi nič hujšega.
Logiran
Fifi1
odvisnež
*****
Sporočil: 884


WWW
« Odgovor #1055 : torek, 03.04.2012 : 14:30:27 »

P.S.: Fifi je krasna Kiss, pa ša kakšen drug bi tudi znal biti s primerno kratko frizurco.

Saj so primerne (sumim da ciljaš na Snoopkota, Stelo in ostale). Mislim, da je primernost pasje frizure odvisna tudi od tega, koliko je pes pri močeh in koliko pes prenese (v smislu prekomernega stresa). Je pa tako: Te frizurce na hribčku so narejene bolj iz praktičnih in ne estetskih razlogov. Konec koncev bo tisti pravi posvojitelj pogoltnil tudi kakšno "slabšo" frizurco, sploh ob dejstvu, da bo posvojil starčka, ki mu sigurno ni več do nekaj ur lepotičenja, ampak si želi le še umirjenih kratkih sprehodov in toplino čisto svojega človeka, ki ga bo imel rad ne glede na zunanji izgled.   Smiley

Nič skrbeti, dlake ji ne bo pulila - je izučena profsionalka, ki točno ve kaj dela. Smiley

Hm, tudi Nutelca ima isti problem z ušesi, ki se je pojavil po striženju. Zaenkrat sem kupila tekočino za čiščenje ušes in ji jo ene parkrat ulila v ušesa, če je slučajno kakšna pobrita dlaka zletela v uho. Se mi zdi, da se je zadeva malce pomirila. Če seveda ne bo ok oz., če se ponovi greva ušesa pokazat vetu.

Držimo pesti, da tista tvorba pri Fifi nič hujšega.

Potem je pa dlaka. Ker midva sva bila na striženju ta teden, vidve pa kolikor vem dan ali teden prej (nisem prepričan). Kolikor vem, imamo isto frizerko. Se nama je pa to zgodilo prvič, pa sva se tam strigla že petkrat...  Greva pa še vseeno pokazat, za vsak slučaj.
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #1056 : torek, 03.04.2012 : 15:27:27 »

Lej, Fifi1, nekaj malega se spoznam na striženje psov, profesionalka seveda nisem, sem jo pa opazovala dve leti in če drugega ne, vsaj svoje že 20 let (mislim, da kar uspešno) sama stižem, za razstave prepustim seveda drugim.  In postrigla sem tudi že kar nekaj drugih, tudi takih v ne  najboljših letih in ne najbolj vajenih nege ... pa ne bom več o tem, sem se pa za vsakega potrudila po najboljših močeh.
Hočem reči samo to, da profesionalke počnejo prav to - namreč, k svojemu poslu štejejo tudi nego ušes in krempljev.  Dlake iz notranjosti uhljev postrižejo, pobrijejo, včasih so jih s prsti populili, še danes to počnejo nekateri. Če se vnetje pojavi takoj po striženju, je to lahko samo od tega, možnost, da v notranjost zaide kakšna dlaka, je skoraj nična. saj ni treba veliko, samo v prihodnje se opozori, naj se uhlji pustijo čisto pri miru, vsaka frizerka bo še hvaležna. Če ni poseganja v notranjost, ni iritacije.
Logiran
Fifi1
odvisnež
*****
Sporočil: 884


WWW
« Odgovor #1057 : torek, 03.04.2012 : 15:40:18 »

Lej, sanco1a, ko se striže Fifi sem zraven vse od prve pa do zadnje minute, stojim zraven in jo pomagam držati in podajati orodje. Tako da srbeča ušesa od tega pač niso. Verjamem, da znaš strišt, nisem tudi nikoli trdil nasprotno.

So te na hribčku povabili, pa nisi šla strišt. Torej? Ne pa v vseh drugih temah pisati in namigovati, da bi ti opravila bolje. To napiši na strani zavetišča Horjul, ali pa kar osebno Poloni.
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #1058 : torek, 03.04.2012 : 15:57:33 »

No, dej no, pretiravati pa res ni treba ... Shocked
Želim, da bi s Fifico vse v redu, lp nataša
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #1059 : torek, 03.04.2012 : 16:02:34 »

Fifi1, jaz pa bom držala pesti, da bo pri veterinarju vse b.p. Smiley
PS: A veš, kaj sem pomislila ob opisu oblike te "bulice" ... kaj pa če gre za kako starejšo brazgotinico, da je bila npr. Fifi v preteklosti, še pred sprejemom v zavetišče morda globlje opraskana ali kaj takega, pa se je malo "na trdo" zaraslo? Pa možno, da tega prej ni bilo opazit? No, jaz vsekakor močno upam, da je kak tak razlog - skratka nič hudega Cheesy

Fifica lepa ljubezen
Logiran

Unikatne tablice in portretki
Fifi1
odvisnež
*****
Sporočil: 884


WWW
« Odgovor #1060 : torek, 03.04.2012 : 16:04:38 »

Fifi1, jaz pa bom držala pesti, da bo pri veterinarju vse b.p. Smiley
PS: A veš, kaj sem pomislila ob opisu oblike te "bulice" ... kaj pa če gre za kako starejšo brazgotinico, da je bila npr. Fifi v preteklosti, še pred sprejemom v zavetišče morda globlje opraskana ali kaj takega, pa se je malo "na trdo" zaraslo? Pa možno, da tega prej ni bilo opazit? No, jaz vsekakor močno upam, da je kak tak razlog - skratka nič hudega Cheesy

Fifica lepa ljubezen

Ko bi blo vsaj to... Upajmo, da bo res kaj takega. Hvala objem
Logiran
čarka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.288


WWW
« Odgovor #1061 : torek, 03.04.2012 : 19:19:48 »

Meni je Fifi lepa s pelcmantlom pozimi in vsekakor tudi s ta hitrim, poletnim stajlingom  ljubezen

Bolj ko jo, in njej podobne, gledam, bolj razmišljam, da bi se tudi pri nas morali odločiti za akcijo  pevka
Je pa res, da Bindi dlaka ne raste tako kot njej in Nutelci, le neurejena je stalno videti, tudi ko jo počešem  Sad

Z bulico pa bo skoraj ziher vse OK, tako kot je bilo tudi s tačko, ki te je zelo skrbela  Wink
Logiran
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #1062 : sreda, 04.04.2012 : 16:19:32 »

Sorry, ker spet načenjam, pač šele zdaj berem ...
Pa mislim, da nisem tako grozen. Res ne. Samo rad imam živali. Mogoče je narobe to, da se raje družim z njimi, kot pa z ljudmi. Prišel bo lepši čas, takrat, ko bom smel narediti kakšen korak brez da bi mi starši prerezali peruti, še preden se naučim leteti.
Fifi, FUL sem vesela, da sem te spoznala, saj izredno redko srečam take dedce Wink, mislim, da jih lahko na prste ene ali največ obeh rok preštejem ... torej take, ki bi mi tako "sedli" kar se tiče razmišljanja, stališč, pogledov na svet ipd. Predvsem tvoj čusteveni IQ je daleč nad povprečjem, majkemi Azn. In ne, nikakor nisi "tako grozen". Mislim, ja, za drugače misleče verjamem, da si. Mislim, da dobro razumem, kako se počutiš. Stara šola alfa samcev je trdoživa in dokler se generacija ne zamenja ... Ampak ostani tak, kot si, ker te imam(o) prav takega zelo radi.


P. S. Prosim, da naslednjič, ko se srečamo, prineseš pokazat svoj novi kanon. Fotke so NORE Shocked Afro. In Fifika FUL lepa z novo frizurco. ljubezen

Upam, da so ušesa že boljša (smo imeli nekaj podobnega enkrat z ušesi ... ful rdeč, srbeč, pikčast uhelj, brez nekega vzroka ..., pa se več ne spomnim, kakšna je bila "sanacija") in da je tudi bulica b. p. Pri nas spremljamo eno na hrbtu, za katero sklepam, da je ostala po katerem od cepljenj Undecided.
Logiran
Royalty
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.006


« Odgovor #1063 : sreda, 04.04.2012 : 17:18:54 »

Meni se pa zdi, da imajo psi poseben čar tako takrat ko imajo daljšo dlako, ki jim tako lepo plapola, ko laufajo, kot takrat ko so ostriženi in jih je poseben užitek božat ljubezen. Fifika mi je všeč tako in tako.

Fifi, želim vama da bo zdravstveno vse b.p. objem, sem se pri prejšnjem psu (pudelj) srečevala tako z vnetimi ušesi kot z bulicami, pa se je vsakič vse ok končalo.
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #1064 : četrtek, 05.04.2012 : 08:15:27 »

Si šel včeraj bulico pokazat in če ja, kaj pravijo? Saj je vse ok, a ne?
Logiran

Strani: 1 ... 66 67 68 69 70 [71] 72 73 74 75 76 ... 87   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Fifi vas pozdravlja
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines